project: serbian manila qwerty keyboard

teme, pozadinske slike, ikonice, melodije
antegra
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Pet, 13. Maj 2005. 11:24

project: serbian manila qwerty keyboard

Post od antegra »

project: serbian manila qwerty keyboard (aka SMQK :) )

verovatno vas je nervirala default WWE manila qwerty tastatura zato što:

1. sadrži gomilu nepotrebih karaktera, kao na primer taster 'a' koji sadrži 9 dodatnih karaktera od kojih mi koristimo samo 1
2. 'domaća' valuta € se nalazi u dodatnim simbolima, a $ karakter koji je odmah dostupan retko koristimo
3. ne postoji mogućnost da se ukuca đ/Đ

ova 3 problema su me toliko iritirala, da sam rešio da "popravim" default manila qwerty tastaturu, i da otklonim sva 3 problema, i učinim je prihvatljivom nama srbima :)

u zip-u se nalaze 2 fajla koja je neophodno prekopirati na mob u "\windows" folder. međutim, pre nego što to uradite, bekapujte ta 2 fajla sa mobilnog na pc u slučaju da sam nešto zeznuo. kada ste bekapovali i uradili overwrite postojećih, restujte mobilni i testirajte manila tastaturu.

voleo bih da čujem kako radi, kako ste zadovoljni, i predlog šta bih još mogao da možda doradim. za sada se ne bih bavio ćirilicom, mada bih uz dosta slobodnog vremena mogao i da uradim komplet ćirilicu.

napomena: ovo je testirano sa HD2, međutim, verujem da radi na svim winmo manila 2.5 UI. voleo bih da mi neko javi da li je uspeo da je iskoriti i na drugim htc manila 2.5 mobilnima.

download (bio nekad)
Poslednja izmena od antegra u Sre, 11. Avg 2010. 23:10, izmenjeno 1 put ukupno.

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

Odlicna ideja i vrlo lepo da se ljudi polako angazuju i na ovom forumu. Probam ovo u sto skorije vreme i javljam utiske!

Edit: konacno seo da probam ovo, odlican tweak! Ziveo sam nekako i bez ovoga, ali tek kad sam stavio sam ukapirao koliko sitnica znaci!

antegra
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Pet, 13. Maj 2005. 11:24

Post od antegra »

pošto moderatori brišu moj post vezan za ovu temu, uklonio sam link. ova modifikacija koju sam napravio i sva diskusija neće postojati na ovom forumu. ako googlate "project: serbian manila qwerty keyboard" naćićete forum gde ću odgovarati na sva vaša pitanja, kao i link za download.

Odgovori