MEIZU PRO 6 PLUS

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

MEIZU PRO 6 PLUS

Post od neogeo »

Slika
Network Technology: GSM / HSPA / EVDO / LTE2G
bands: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 SIM 1 & SIM 23G
bands: HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 CDMA2000 1xEV-DO & TD-SCDMA4G
bands: LTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500)Speed: HSPA, LTE Cat6 300/50 Mbps
GPRS: Yes
EDGE: Yes
Launch: Announced:2016, November
Status: Available. Released 2016, November
Body: Dimensions:155.6 x 77.3 x 7.3 mm (6.13 x 3.04 x 0.29 in)Weight:158 g (5.57 oz)
SIM: Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
Display Type: Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colorsSize:5.7 inches (~74.5% screen-to-body ratio)
Resolution:1440 x 2560 pixels (~515 ppi pixel density)
Multitouch: Yes 3D Touch display, Flyme 6.0
Platform OS: Android 6.0 (Marshmallow)
Chipset: Exynos 8890
OctaCPU: Octa-core (4x2.0 GHz Mongoose & 4x1.5 GHz Cortex-A53)GPU: Mali-T880 MP10
Memory Card slot: NoInternal:64 GB, 4 GB RAM
Camera: Primary:12 MP, f/2.0, OIS (4-axis), phase detection & laser autofocus, ten-LED (dual tone) flashFeatures:1/2.9" sensor size, 1.25Video:2160p@30fps, 1080p@30fps
Secondary:5 MP, f/2.0, 1.4
Sound Alert types: Vibration; MP3, WAV ringtonesLoudspeaker: Yes3.5mm jack: Yes 32-bit/192kHz audio, Active noise cancellation with dedicated mic
Comms: WLAN: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspotBluetooth:4.1, A2DP, LEGPS: Yes, with A-GPS, GLONASS, NFC: Yes, Radio: No, USB:3.1, Type-C 1.0 reversible connector
Features Sensors: Fingerprint (front-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass, heart rate
Messaging: SMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IMBrowser: HTML5Java: No, Fast battery charging, MP3/WAV/eAAC+/FLAC player, MP4/H.265 player, Document editor, Photo/video editor
Battery Non-removable Li-Ion 3400 mAh battery
Upravo ovakav sam sebi naručio kao i Nillkin Frosted bamper sa folijom za ekran.
Fon bi trebalo da stigne oko polovine meseca pa odmah radim kratak opis.
Na prvu loptu mi je privukao pogled odnosno Samsungov S Amoled ekran extra kvaliteta i to 5.7". Ovaj moj je Asia spec+G PLay, što će reći da na sebi nosi Asia ROM.
Na XDA sam pronašao (baš za njega) tutorijal kako ga rutovati i ubaciti mu Global ROM!!!
Videćemo.
Nastaviće se... ;)
Iacta Alea Est

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: MEIZU PRO 6 PLUS

Post od Green »

Cekaj, pa ovo je proslogodisnji model? Bas si njega hteo? U svakom slucaju, dobar je.

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: MEIZU PRO 6 PLUS

Post od neogeo »

Baš njega.
Ekran mi se svideo na 1vu i ubija iz mesta tako da nisam mnogo smeo da gledam u njega :D
Jeste prošlogodišnji, šala na stranu, ali je svetlo dana ugledao u 2017.
Šta ću...Sviđa mi se.
Uporediću ga sa Mi Note 2 koji takođe razvaljuje pa da vidimo.
Iacta Alea Est

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: MEIZU PRO 6 PLUS

Post od neogeo »

Stigao telefon. Rview ćw uslediti.
Samo da iznesem BLIC utisak. Telefon je predivan ali nije je*ački kao Mi Note 2 ;)
S*enjao me jedan peh čim sam ga dobio...
Fon je verzija M686 što će reći za Azijsko tržište. Međutim, na ovom su Kinezi odradili ubacivnje neke verzije G(lobal) ROMa tako da sam praktično dobio M686H uređaj ali bez mogućnosti OTA apdejta.
Pošto sam našao proceduru za flešovanje G ROMova na fon ja se sav bezbrižan ozario, kad' ono cvrc...
Opisana procedura dođe donekle i kraj. SuperSU je redovno izbacivao neku grešku. Tu prelomim da skroz vratim na A(sia) ROM jer i onako nemam šta da izgubim. Ili će ostati zaglavljen na onom, nekom G ROMu, ili će ostati skroz Kinez :(
Prebacim ga na Kineza i odatle odradim proceduru flešovanja najnovijeg G ROMa koja je prošla iz 1ve i tako sam za 5min prebacio fon na poslednji apdejt GLOBAL ROMa i sada fon još bolje radi, a i onako je radio perfektno!
Doduše, svaki dalji Global apdejt se izvodi sa par akrobacija ali ću barem imati "normalan" ROM.
Inače sam prezadovoljan telefonom!
Nastaviće se...
Iacta Alea Est

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: MEIZU PRO 6 PLUS

Post od yocasylver »

Koliko te je iskostao i preko cega si porucio ?

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: MEIZU PRO 6 PLUS

Post od neogeo »

Preko Subotice/Mađarske. Koštao me je 335€...

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk
Iacta Alea Est

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: MEIZU PRO 6 PLUS

Post od Green »

Sve je to lepo, ali Pro 7 Plus bi bio pravi je*ački telefon. :D

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: MEIZU PRO 6 PLUS

Post od neogeo »

Ne sviđa mi se na "pogled" i zato je otpao [emoji3]
Ne sviđa mi se Helio SoC, ne sviđa mi se odsustvo Aluminijuma (sve to za početak).

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk
Iacta Alea Est

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: MEIZU PRO 6 PLUS

Post od neogeo »

Samo da javnem da review-a neće biti jer sam brže-bolje prodao telefon.
Kratki utisci:
- Spoljašnjost EXTRA. extra kvalitetno urađen tehnički i dopadljiv telefon.
Ekran perfektan, zasićen bojama i kontrastom.
Poleđina čist AL ali jako lepo finiširana no boja je čudna. Jeste siva boja pozadi ali se preliva na ljubičasto ili šta ja znam već.
Telefon radi extra ali sa Kineskim ROMom.
Flyme štelovanje ste već upoznali i to je manje više kliše kao i sam softver na telefonu.
Ekstra se čuje i Extra vas čuju sagovornici (bukvalno Extra). Melodije zvona su gromke i perfektne tako da ćete imati utisak da imate HiFi uređaj u rukama. Takva je i reprodukcija melodija preo Music Playera.
Postoje podešavanja za zvuk ali ih nisam čačkao a setovana su na Auto.
Fotografije su odlične ali je, po meni, "blic" preslab i nekako tanan. Ovo su jedine 2 fotke koje su ostale i to od 1vog dana kada sam dobio fon: https://photos.app.goo.gl/jEzUh1t1qSiBV8eJ3 i https://photos.app.goo.gl/F70wTopNtHsS1tpJ2
Postoji mala razlika u osvetljenosti... Jbm li ga.

Telefon mi se sve ukupno nije svideo iz 1nog 1dinog razloga: imao je battery drain koji nisam stigao da proverim i takoOo.

Dobio sam ga sa nekom karabudževinom Global ROMa koji nisam ni koristio već sam odmah pokrenuo fpeoceduru flešovanja zvaničnog Global 6.1.0.0G ROMa i tu se napatio extra.
Opisna procedura sa XDA nije htela da radi jer je SuperSU non stop prijavljivao neku grešku i ostao sam zaglavljen na "kuvanom" 5.3.7.0G ROMu koji zvanično a ni nezvanično nigde ne postoji.
Onda sam odradio Recovery proceduru i vratio ga na zvaničan Kineski ROM (neka verzija bilo koja) i tako sveže Kineski flešovanog uspro sam da preflešujem na 6.1.0.0G Global ROM.
Možda bi na njemu sve lepo radilo i ne bi bilo battery Drain-a i pregrevanja da ga odmah nakon flešovanja nisam rutovao, SuperSU-ovao i tako to.
Značiii dok je bio na 6.1.0.0G ROMu dolazilo je do pregrevanja (nije to pregrevanje ali se vrlo često puno zagrevao) i sušenja baterije (desi se da za noć opadne po 15% baterija i to je telefon u Airplane modu obavezno)...
Sve ostalo je funkcionisalo perfektno.

Iznerviran time, preflešovao sam fon na prirodnu mu verziju ROMa Asia 6.2.0.0G (koja je, inače, bila i Nougat verzija) ali ga nisam nirutovao ni supersu-ovao niti bilo šta sličano, instalirao sam mu Google Sevices i fon je proradio ladan kao špricer (jedva da se kad-kad mlo umlačio) i bez sušenja baterije. U Airplane modu za 24h oborio je samo 1%.
Jedino što smara u svemu tome jesu aplikacije na telefonu koje rade po kineski (weather npr. koja nađe Kruševac uredno ali sve ostalo piše na Kineskom)...

Žao mi je što fon nije ostao duže kod mene da ga detaljno istestiram ali sam bio iznerviran sušenjem baterije i pregrevanjem istog na Global ROMu (ponavljam da na Asia ROMu to nije bio slučaj i da je sve radilo perfektno). Možda bi Global radio ekstra da ga nisam odmah rutovao i ...

Generalno, svaka preporuka za ovaj odličan telefon (ako izuzmemo sve mane koje nisu do kraja proverene)!
Iacta Alea Est

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: MEIZU PRO 6 PLUS

Post od Green »

Ekstra telefon, stoji u tekstu, ali previše bi to bilo d*kanja za prosečnog korisnika, da osposobi telefon onako kako valja,s obzirom na kineski rom i sl.

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: MEIZU PRO 6 PLUS

Post od neogeo »

Ako budem "napipao" sivi M686H model (što će reći da je fabrički Global) kupujem ga momentalno!

Jbg, malo sam brzopleto odreagovao. Trebalo je da sačekam nekoliko dana pa da vidim kako će se zvanični Asia ROM ponašati pa da ga onda vratim na Global ali bez ikakvog prčkanja i drndanja (samo Global) i da vidim kako se tada ponaša pa tek onda da prodam.

Inače, ovaj Global koji se flešuje preko FireFlash-a je u stvari stok Global ali mu je prerađena fleš skripta (unutar njega samog) koja Kineskom parčetu hardvera govori da je to njegov rom i da ga ne odbacuje kao strano telo...
Inače je hardver za Asia i Global verziju identičan.
Iacta Alea Est

Odgovori