Xiaomi Mi Mix

Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Xiaomi Mi Mix

Post od Joxy »

NETWORK

Technology GSM / HSPA / LTE

LAUNCH Announced2016, October Status Coming soon. Exp. release 2016, November 4

BODY

Dimensions 158.8 x 81.9 x 7.9 mm (6.25 x 3.22 x 0.31 in)Weight209 g (7.37 oz)SIM Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

DISPLAY

Type IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colorsSize6.4 inches (~83.6% screen-to-body ratio) Resolution 1080 x 2040 pixels (~362 ppi pixel density) Multitouch Yes ProtectionTo be confirmed

PLATFORM

OS Android OS, v6.0 (Marshmallow)

Chipset Qualcomm MSM8996 Snapdragon 821CPUQuad-core (2x2.35 GHz Kryo & 2x1.6 GHz Kryo)GPUAdreno 530 MEMORY Card slot No Internal128 GB, 4 GB RAM or 256 GB, 6 GB RAM

CAMERA

Primary 16 MP, f/2.0, phase detection autofocus, dual-LED (dual tone) flashFeaturesGeo-tagging, touch focus, face detection, HDR, panoramaVideo2160p@30fps, 1080p@30fps, 720p@120fpsSecondary5 MP

SOUND

Alert typesVibration; MP3, WAV ringtones Loud speaker Yes 3.5mm jackYes - Active noise cancellation with dedicated mic

COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, hotspotBluetoothv4.2, A2DP, LEGPSYes, with A-GPS, GLONASS, BDSNFC Yes Radio No USB Type-C 1.0 reversible connector

FEATURES

Sensors Fingerprint, accelerometer, gyro, proximity, compass, barometerMessagingSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM Browser HTML5 JavaNo - Fast battery charging: 83% in 30 min (Quick Charge 3.0)
- XviD/MP4/H.265 player
- MP3/WAV/eAAC+/Flac player
- Photo/video editor
- Document viewer

BATTERY Non-removable Li-Ion 4400 mAh battery MISC

Colors Black

Price group 9/10


To je to, predjena igrica. :D

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od iamivan »

A neka slika?

Sent from my Sexus 6P using Fapatalk

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od filip89x »

Jedan od lepsih Xiaomi modela 8)
Slika

Slika

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od Apolo »

Jesu oni to skroz razvukli ekran do samih ivica?

Sent from Lumia 950 using mTalk
Festina lente.

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od filip89x »

kao sto vidis 8)

91.3% je ekran ( screen to body)



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od Apolo »

Alal vera! Stvarno impozantno.

Sent from mTalk
Festina lente.

Roda92
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 279
Pridružio se: Uto, 03. Maj 2011. 18:35
:: s10 plus

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od Roda92 »

Mnogo mi se dopao ovaj telefon, ako bude neka ok cena moj sledeci. Samo jos da sacekam i mate9.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od bata bogdan »

Fina mašina, nema šta... Ja sam za sada na mirovanju što se tiče menjanja telefona, čekam i vrebam sta sve izbacuju preko 6' :)

Ako sam Lud, Nisam Blesav :)
Huawei

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od djole1989 »

Lepo izgleda pvaj xiaomi mi mix samo gde mu je zvucnik kako da cujes sagovornika...


Sent from my iPhone using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od Green »

Sharp je uradio isto to modelom Aquos Crystal. Zvučnika nema, staklo nekako vibrira i tako proizvodi zvuk. Možda i Xiaomi ima nešto poput toga.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od Azimuth »

Zaista lep telefon i rekao bih top hardver, ali 6.4" je po mojim merilima tablet. Razumem da ima ljudi koji gotive i tolike uređaje, ali...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od janka_88 »

Bez obzira što je veličina samog uređaja na nivou iPhone 7, ipak je ekran taj koji se najviše koristi i za prosječnog korisnika je 6.4" zaista preveliko pa i za korištenje sa dve ruke. Da je dizajn i izgled fantastičan, jeste, kao i sam hardver ali je tu jedino upitna praktičnost korištenja tog uređaja u svakodnevnim uslovima. Ja lično sa S7 Edge imam problema bez neke maske jer mi dlanovi dodiruju ivice i ometa normalno korištenje, a mogu misliti tek sa ovim. Da smanje to sve na nekih 5.5-5.7" bilo bi idealno. :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od Azimuth »

Prednja kamera je u donjem desnom uglu, to bi mogao da bude problem za nas dešnjake.
Što se stakla tiče ili od čega je već napravljen, koliko god lepo izgledao telefon kad je čist, toliko ružno izgleda kad je musav i prepun otisaka posle korišćenja. Pričam to jer sa ovim koji trenutno koristim imam isti "problem". Emo je Markes uradio video (Evindžer će ga postaviti pretpostavljam :D ), pa pogledajte kako to izgleda. Usput, postoji samo jedan silikon za njega i to onaj koji se dobija u kutiji. Nema nikakve više zaštite da se uzme, nigde, a izlazi za koji dan.

Što se mene tice, mislim da bi mnogo lepše izgledao ako bi se taj donji bazel podelio pa polemike bilo iznad a pola ispod displeja. Taman da raspodele i vrate kameru gore, možda led lampice za notifikacije, a dole za mikrofon i šta još sve treba...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od bata bogdan »

Stvarno sam tek sad nekako oduševljen sa ovim telefonom, posle pregleda ovog kratkog Review.
https://youtu.be/m7plA1ALkQw
Slika
Slika
Slika

Gesendet von meinem HUAWEI M2-A01L mit Tapatalk
Huawei

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od filip89x »

Meni se bas svidja sto je sve dole. Telefon ce svakako moci da se okrene za prednju kameru tako da se samo treba naviknuti na to. Silikona ce sigurno biti na pretek. Sad ga nema jer se do poslednjeg trenutka nije znalo dal ce izbaciti ovaj tel i kad. Sve u svemu treba videti kroz jedno mesec dana kolko ima manaaaa 8)

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od bata bogdan »

Takodje se bas i meni svidja što je bas sve dole, u moru istih oblika i izgleda telefona, ovo je odlično...
Cena u kini 4gb /128gb 475e, 6gb/256gb 540e
Pitanje je i koliko će biti za eu tržište cena i ako bude uopste internacionalne verzije, jer za sada po običaju nema lte frekvenciju 800.
Zanimljiv telefon sigurno, treba još sacekati i videti koja cena će biti u eu itd itd...

Gesendet von meinem HUAWEI M2-A01L mit Tapatalk
Huawei

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od iamivan »

Neće ga biti van Kine, tj. Xiaomi ga neće izvoziti. Tako da neće biti internacionalne verzije sigurno, mada će ga verovatno švercovati u Eu.

Sent from my Sexus 6P using Fapatalk

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od filip11314 »

Odličan. Prilično sam oduševljen telefonom. Dok većina "jačih i poznatijih" kompanija tapka u mesto iz godine u godinu Xiaomi (kao i Huawei) ide punom parom napred.
Kad već pričamo o kompaktnosti...Telefon je jedva veći od Iphone 7 Plus i Google Pixel XL, a ima skoro za inč veći ekran. Tako da ne pije vam vodu ta priča o kompaktnosti. Zašto Apple nije smestio veći ekran u ogromno kućište 7 Plus modela, ili bar isti ekran u manje kućište?
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od iamivan »

Ali nema veze što je ekran za inč veći u sličnom kućištu. Prevelik je sam ekran da bi uređaj mogao da se komotno koristi kao telefon.

Sent from my Sexus 6P using Fapatalk

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od bata bogdan »

Ima kome uređaj nije prevelik, tako da to što vama ne odgovara, ne znači da telefon nevalja ili da nekom drugom ne odgovara, svaka roba ima svog kupca...
Čudno to vama poređenje, ista veličina dimenzija telefona, ovaj mi Mix nije dobar a iphone je odličan, što se tiče dimenzija... Mislim stvarno, za nepoverovati sta se sve može pročitati...


Ako sam Lud, Nisam Blesav :)
Huawei

Odgovori