Xiaomi Redmi Note 4 3GB/64GB

Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
Daki_81
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 117
Pridružio se: Sub, 01. Feb 2014. 15:32
:: Xiaomi Redmi 5 Plus
:: Redmi 5, Redmi 9
Lokacija: Beograd / Voždovac

Xiaomi Redmi Note 4 3GB/64GB

Post od Daki_81 »

NETWORK Technology
GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE
LAUNCH Announced 2016, August
Status Available. Released 2016, August
BODY Dimensions 151 x 76 x 8.4 mm (5.94 x 2.99 x 0.33 in)
Weight 175 g (6.17 oz)
SIM Dual SIM (Micro-SIM/Nano-SIM, dual stand-by)
DISPLAY Type IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors
Size 5.5 inches (~72.7% screen-to-body ratio)
Resolution 1080 x 1920 pixels (~401 ppi pixel density)
Multitouch Yes
- MIUI 8.0
PLATFORM OS Android OS, v6.0 (Marshmallow)
Chipset Mediatek MT6797 Helio X20
CPU Deca-core 2.1 GHz
GPU Mali-T880 MP4
MEMORY Card slot microSD, up to 256 GB (uses SIM 2 slot)
Internal 16 GB, 2 GB RAM - Standard edition
64 GB, 3 GB RAM - High edition
CAMERA Primary 13 MP, f/2.0, phase detection autofocus, dual-LED (dual tone) flash, check quality
Features Geo-tagging, touch focus, face/smile detection, HDR, panorama
Video 1080p@30fps, 720p@120fps, check quality
Secondary 5 MP, f/2.0, 720p
SOUND Alert types Vibration; MP3, WAV ringtones
Loudspeaker Yes
3.5mm jack Yes
- 24-bit/192kHz audio
- Active noise cancellation with dedicated mic
COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, hotspot
Bluetooth v4.2, A2DP, LE
GPS Yes, with A-GPS, GLONASS, BDS
Infrared port Yes
Radio FM radio
USB microUSB v2.0, USB On-The-Go
FEATURES Sensors Fingerprint, accelerometer, gyro, proximity, compass
Messaging SMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
Browser HTML5
Java No
- Fast battery charging
- XviD/MP4/H.265 player
- MP3/WAV/eAAC+/Flac player
- Photo/video editor
- Document viewer
BATTERY Non-removable Li-Po 4100 mAh battery



Telefon za svaku preporuku u ovom cenovnom rangu i još ako je sa AliExpress-a za te novce... 8)

Brzina zavidna, nema ni malo zastoja sa Helio X20 (deca-core 2.1 GHz) i ako otvorite u pozadini sve što može. Rama drži slobodno od 1.7 do 1.3 pri nekom normalnom korišćenju. Procesor i grafičku ne treba ni komentarisati jer su perfektni... Sve nove igrice rade odlično, čak se i ne zagreva previše!

Ekran je odlično osvetljen, lepo se vidi na suncu, boje odlične, precizan i trebalo bi da ima neku njihovu (Kinesku) verziju zaštite od grebanja u klasi Gorilla glass 5.

Baterija od 4100mAh je baš žilava i drži 2 dana nekog normalnog korišćenja, prvih dana je trajala jedan dan ali to i nije merodavno jer ga nisam gasio. Sviđa mi se jer se drži bukvalno do 1% i srazmerno - postepeno opada.

Dobar je prijem signala na obe kartice i odlično se čuje u razgovoru. Satelite hvata momentalno (GPS, Glonass, BDS) tako da svaka navigacija i aplikacija rade perfektno.

Otključavanje ekrana preko otiska prsta jer munjevito i ne može se prevariti :D

Ceo je od aluminijuma i deluje jako kvalitetno i elegantno 8)

Kamera koja inače meni nije bitna na telefonu stvarno dobre slike pravi a video zapis je takođe odličan u 1080p i pri veštačkom svetlu.

Zvučnici su dosta jaki i odličan je zvuk ali ume malo da zavibrira kad je podešen na najjače pa savetujem da se za nijansu smanji. Ali to može biti i do lošijeg kvaliteta zvučnog zapisa...

Telefom ima "Global ROM" tako da nema Kineskih nepotrebnih aplikacija, ima Google Play Store, nema našeg jezika u izboru menija ali mislim da to nije mana. Tastatura Naša postoji u verziji latinica/ćirilica. Podržava "OTA update" preko Wi-Fi tako da sam to odmah isprobao i instalirao novi MIUI 8.0.4.0 Stable.
Beast From The East

Daki_81
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 117
Pridružio se: Sub, 01. Feb 2014. 15:32
:: Xiaomi Redmi 5 Plus
:: Redmi 5, Redmi 9
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Xiaomi Redmi Note 4 3GB/64GB

Post od Daki_81 »

Moram da dopunim jednu stavku u vezi kvaliteta razgovora, mnogo bolje se čuje kada je mreža podešena na 3G (4G) nego na 2G... Probao sam da držim na 2G da bih testirao da li će duže trajati baterija ali je kvalitet razgovora dosta lošiji, kao da pričate preko džempera... Baterija je dovoljno jaka tako da nije problem ako se mreža podesi na 3G (4G).
Beast From The East

95Darko
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 278
Pridružio se: Sre, 10. Dec 2014. 16:34
:: Xiaomi Redmi Note 7
:: //

Re: Xiaomi Redmi Note 4 3GB/64GB

Post od 95Darko »

Koja je cena za 2/16 i za 3/64 ?

ballin
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 86
Pridružio se: Pon, 28. Jul 2008. 03:56
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Xiaomi Redmi Note 4 3GB/64GB

Post od ballin »

Ja sam uzeo u logic shopu 3/64 za 28.000 a ima na KP za oko 200€

Je l' ima neko neke generalne savete vezane za MIUI i ono registrovanje itd?

ballin
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 86
Pridružio se: Pon, 28. Jul 2008. 03:56
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Xiaomi Redmi Note 4 3GB/64GB

Post od ballin »

Kako me iritira što mi baterija ode preko 10% u stand-by, dok spavam...... i ovako ide non stop dok je u stand-by, jel zna neko kako da rešim to?



Aj i da napišem generalne utiske posle par dana. J5 mi je orjentir i u odnosu na njega mogu samo da kažem.

- Telefon leti, bukvalno. Meni je i multitasking prebrz, nema da štucne ni u jednom momentu, odma sve otvara iste sekunde.
Poskidao sam i igrice da proverim samo pošto ja baš i ne igram igrice, čak i one od 1+ giga, sve je odlično.

- Meni je zapravo MIUI super. Nisam primetio ni jedan bug do sad, ima baš dosta dosta stvari za customizovanje, i bogat je opcijama baš (npr., u odnosu na TouchWiz i na sve što sam video do sad). Baš su i obratili pažnju na detalje, generalni UX je odličan, a i postoji i forum i customer support i vidim da baš rade na tome da naprave sve to kako treba, kako sam i primetio često pustaju update i unapređenja. Automatski brightness je malo ... čudan.

- Preko dana, kamera je skroz ok, upoređivao sam sa J5 i deluje mi bolje, na J5 su mi prenaglašene boje. Pri slabom osvetljenju su, aj da kažemo, solidne slike. Blic je slab, i slike u mraku sa blicom su loše. Manualna podešavanja za slikanje su mršava.

- Baterija je 4100mAh, al autonomija je katastrofa. Eto vidite gore moje pitanje za stand by, a i generalno se brzo prazni, teško da ću uspeti da izguram 2 dana da ne punim ovaj telefon, a J5 sam znao po 2-3 dana da koristim bez punjača. Pun dan u vr' glave za sad. I čudna je dosta upotreba baterije, ovde nešto mora da se sredi pod hitno sa nekim updateom.
Dobra strana svega toga je što se telefon baš brzo puni, prvi dan sam ga doterao od 1% do ~40% za 15 minuta. Kasnije uspori punjenje kako je više napunjen, ali da, super je punjenje.

- Ja stižem sa AMOLED ekrana, ovo je IPS koliko znam. Nisam primetio nešto posebno razlike, super ekran.

Otisak prsta radi odlično, zvuk je dobar, na slušalicama imate čitav interfejs podešavanja EQ-a itd, ja sam npr. uspeo da doteram one najgluplje male slušalice da reprodukuju sub-bass i sam zvuk može da se dotera, odlično je.
Dizajn, od pozadi je prelep, napred mi deluje kao low budget Huawei telefon - šteta. Ceo je od aluminijuma tako da je to super.

Eto, to je to što sam se setio za sad ;)

edit: Našo sam dosta nekih fixova za deep sleep battery drain ali videću naknadno to
npr http://en.miui.com/thread-386101-1-1.html
Poslednja izmena od ballin u Pon, 23. Jan 2017. 14:43, izmenjeno 1 put ukupno.

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Xiaomi Redmi Note 4 3GB/64GB

Post od staff »

Pogledaj koliko imas SoT pa uporedi sa j5? Verovatno sada mnogo vise koristis telefon jer si ga skoro uzeo.
Meni na redmi note 3 preko noci uvek skine vise od 5% nebitno na kom sam romu. Ako imas facebook i messenger aplikaciju, moguce je da one stalno bude telefon tokom noci.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

ballin
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 86
Pridružio se: Pon, 28. Jul 2008. 03:56
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Xiaomi Redmi Note 4 3GB/64GB

Post od ballin »

Ma jok, koliko sam video ovaj Helio X20 ima deep sleep problem sa non 4G karticama, a ja ovde nemam 4g

podesio sam prefer 3g, sad sam pogasio neke stvari koje sam pročitao po miui i xda forumu, postoji ova opcija sa TWRP Recovery http://en.miui.com/thread-386101-1-1.html , valjda ne treba root, mada nisam siguran koliko mi to utiče na garanciju jer piše da ako rutujem telefon gubim garanciju.

Evo šta sam još pronašao

http://en.miui.com/thread-365428-9-1.html
https://forum.xda-developers.com/redmi- ... t-t3467176

edit: Vrlo je verovatno, pošto mi je SIM kartica stara, da ne podržava 4g. Navodno uopšte ne mora da bude zona pokrivena sa 4g, samo da kartica podržava. Ali pa to ne mogu da proverim jer mi je sim micro i ne vidim ove brojke....
Kako najbrže do 4G?
Korisnici Telenora koji imaju uređaje koji podržavaju 4G potrebno je da zamene SIM za 4G kompatibilnu SIM karticu (uSIM kartice) u najbližoj prodavnici Telenora, koje su već dostupne. Zamena SIM kartica je besplatna i nužan korak kako bi korisnici koristili 4G, osim što je potrebno da budu u oblasti pokrivanja 4G signalom.

ballin
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 86
Pridružio se: Pon, 28. Jul 2008. 03:56
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Xiaomi Redmi Note 4 3GB/64GB

Post od ballin »

E samo da prijavim da sam uzeo 4G karticu i da je sad bolje. Ode 3-6% dok spavam, i malo je i bolja baterija generalno.

I dalje mislim da 4100mAh mogu bolje da rade ali sad je ok...

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Xiaomi Redmi Note 4 3GB/64GB

Post od Cooomi »

Ljudi, devojka je uzela Note 4 za sebe, zadovoljna je telefonom ali ima jedan problem. Konstantno joj pulsira ljubičasta led notifikacijska lampica, probao sam sa restartom na fabrička i sklonilo ga je na kratko, pa posle punjenja preko noći se opet pojavila... Zna li neko o čemu je reč? Od apk ima Google now launcher, fb, messenger, viber, whatsap, Mondo i word excel i pp...

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Xiaomi Redmi Note 4 3GB/64GB

Post od Baraba »

Ljubičasta je od vibera uglavnom, neka proba bez vibera (ako je to moguće) i vidi da li se pali. Možda reinstalacija promogne problem ako ne pali bez vibera.

ballin
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 86
Pridružio se: Pon, 28. Jul 2008. 03:56
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Xiaomi Redmi Note 4 3GB/64GB

Post od ballin »

Na global 8.0.4. je default boja za sve ona plava - ako ništa nije dirala tako treba da bude. A to može da se podesi. Bukvalno skoro svaka aplikacija ima da podesiš boju, imaš i u samom telefonu, imaš i one app po store-u.
Najbolje da uzmeš da podešavaš i testiraš razne boje.

Edit: aha izgleda da nisam razumeo lepo, ti kažeš da je to ubagovano i da je svuda uvek ljubičasta. Baš čudan bug evo google ga ne nalazi :)

setting >about phone > kernel version(tap 7 times ) > select single item test > Led test .
see if led is changing colour to Red , Blue ,Green.
probaj ovo

Ili u krajnjem slučaju otvori temu na en.miui ;)

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Xiaomi Redmi Note 4 3GB/64GB

Post od Cooomi »

U pravu je baraba, obrisao sam joj viber, restartovao telefon i prestalo je da svetli... I onako sam je navukao na whatsapp, tako da može da živi bez toga :lol: hvala na predlogu

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Xiaomi Redmi Note 4 3GB/64GB

Post od Baraba »

Izašla je nadogradnja za viber danas, skini novu verziju i probaj sa njom. Vidim da ima i nove opcije.

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Xiaomi Redmi Note 4 3GB/64GB

Post od Cooomi »

Update... I posle brisanja vibera, posle nekog vremena opet je počela da treperi... Ne znam šta joj je činiti...

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Xiaomi Redmi Note 4 3GB/64GB

Post od brankisha »

Kakve su fotke sto pravi fon?

Daki_81
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 117
Pridružio se: Sub, 01. Feb 2014. 15:32
:: Xiaomi Redmi 5 Plus
:: Redmi 5, Redmi 9
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Xiaomi Redmi Note 4 3GB/64GB

Post od Daki_81 »

Posle dva update-a (preko wi-fi) sada je MIUI verzija 8.1.4.0 i vidi se razlika jer baterija osetno duže drži i update/download ide punom brzinom za veće aplikacije!
Beast From The East

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Xiaomi Redmi Note 4 3GB/64GB

Post od Cooomi »

Mislim da je problem u romu na telefonu... Evo posle tvog posta da je 8.1.4.0 najnoviji, pokušao sam da proverim na kom je ona i izgleda da je na 8.0.5.0.0
Pokušao sam da uradim update ali kaže "no updates available"... Telefon na poleđini ima logo China Mobile-a a uzet je u Logic Shop-u...
Šta mi savetujete da radim da bi mogao da se nadogradjuje OTA?

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: Xiaomi Redmi Note 4 3GB/64GB

Post od Chobby88 »

Da flešuješ global rom preko mi flash jer imaš kineski kuvani rom koji nema ota.global rom ima 4 cifre a kineski 5 i ima CN slova u oznaci.

Sent from my Redmi Note 3

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Xiaomi Redmi Note 4 3GB/64GB

Post od Cooomi »

Kaže na forumu da je mi flash samo za qualcom uređaje tako da helio x10 verovatno nije podržan...

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: Xiaomi Redmi Note 4 3GB/64GB

Post od Chobby88 »

Da, u pravu si, moja greška.
Tebi treba valjda SP tools, mislim da se tako zove.

Sent from my Redmi Note 3

Odgovori