Xiaomi Mi A1 (5X)

Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od sugarcoated_ass »

Da, dosta su toga žrtvovali sa gledišta funkcionalnosti radi izgleda.
Recent je dosta nezgodan sada za korišćenje, prečica za settings se dobija tek kada se roletna skroz spusti, a za volume control se pojavljuje samo jedan slajder dok se za ostale mora ulaziti u settings.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Gale88
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Sre, 06. Jan 2016. 20:17
:: Lg p990

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od Gale88 »

Meni se čini da na Pie dosta brže opadaju procenti sto se tiče baterije,naročito prvih 20%.Ili je meni oslabela baterija.Na Oreu sam izvlačio 1h SoT od 100% do 90%.Da li je moguce videti koje aplikacije troše bateriju kao na Oreu i Nougatu?Na Pie uopšte nema to da se vidi.

Gesendet von meinem Mi A1 mit Tapatalk

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od ~Arkan~ »

Imaš naravno Battery usage i dalje. Kad uđeš u Battery ideš na 3 tačkice gore desno i tu imaš gore navedenu opciju. Meni je skroz ok, puno puta ne mogu ni da procenim lepo jer potrošim vrlo brzo uz PUBG.[emoji23]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od niko1a »

ne znam, meni se cini da je sad na P bolja autonomija, i to sto ga duze koristim sve se bolje prilagodjava, adaptive battery radi posao dosta dobro izgleda. juce sam npr prvi put od feb-marta prosle god opet imao 4h Sot sa 24h+ usage i jos 40% baterije.

Gale88
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Sre, 06. Jan 2016. 20:17
:: Lg p990

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od Gale88 »

Na wifi je dobro i dalje,ali na 4g dosta trosi vise u odnosu na Oreo.Barem je tako kod mene.Mada mozda ima i neki app koji trosi u pozadini.

Gesendet von meinem Mi A1 mit Tapatalk

WellnessTrener
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2017. 13:08
:: Xiaomi Mi 10T Pro
:: Xiaomi Mi A1

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od WellnessTrener »

Pozdrav svima,
S obzirom da ovaj telefon ima gorila glass 3 kao zaštitno staklo, fabrički postavljeno, mene zanima da li se ono može odlepiti i staviti novo? Ovo pitam jer mi je puklo to staklo, ekran je čitav i radi bez problema.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od sugarcoated_ass »

Čekaj, čekaj... Kakvo zaštitno staklo je fabrički postavljeno? Nikakvo staklo ne ide sa njim. Ja sam u kutiji dobio jednu foliju koju sam zalepio i to je to. Da nisi ti skršio ekran možda pošto on ima GG staklo na sebi? [emoji1787]
U tom slučaju servis i spremi 50ak € za zamenu, bar je toliko koštalo ranije. [emoji16]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od niko1a »

Druze ti si nesto pobrkao, taj gg ti nije kao obicno zastitno staklo koje kupis pa zalepis i onda kad hoces da menjas samo odlepis. Nosi tel u servis pa ce da ti poprave, kao što ti je rekao sugar.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk

WellnessTrener
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2017. 13:08
:: Xiaomi Mi 10T Pro
:: Xiaomi Mi A1

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od WellnessTrener »

E to me je zanimalo, u karakteristikama telefona na gsm piše da ima GG3. Šta oni tu ustvari urade, zamene ceo ekran? Malo mi je čudno da mi ekran radi normalno sa pukotinama.
Ako je to GG3 zar ne bi trebalo da može samo da se skine i zalepi novo, pogotovo ako je puklo? :?
Hvala :)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od sugarcoated_ass »

WellnessTrener, Polako. :)
Ti na telefonu imaš sam ekran kao ekran koji prikazuje sliku i preko njega ide staklo, u ovom slučaju GG, koji osim zaštite i registruje dodire. Ako pukne samo staklo najgore što može da se desi je da ti crkne deo ili ceo touch, što naravno i ne mora biti slučaj u zavisnosti od oštećenja.
Moja sestra je na matorom ZTE samlela staklo na ekranu i opet pored cele mreže pukotina je touch radio normalno. :lol:

Anyway, da, u ovom slučaju bi se menjao ceo prednji panel, uključujući i LCD ili ti sam ekran. :)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od Evindzer »

^ „Iliti“ se piše spojeno. [emoji12]
Nisam odavno. [emoji1787][emoji1787]

WellnessTrener
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2017. 13:08
:: Xiaomi Mi 10T Pro
:: Xiaomi Mi A1

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od WellnessTrener »

Hvala puno na objašnjenju :)
E sad videću šta mi se više isplati, da li da menjam staklo/ekran ili da kupim novi telefon :D

sale94
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sub, 17. Nov 2012. 21:14
:: Xiaomi Mi 9 Lite
:: Xiaomi Mi A1

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od sale94 »

Jednim spletom nesrecnih okolnosti Magisk mi je naneo stetu zbog samoazuriranja, u kombinaciji sa jednim Xml fajlom (koji pritom cak ni overwritovan nije mogao da se vrati kako treba na stare vrednosti) koji je napravio konflikt i izgubio sam zvuk i u slusalici i na zvucniku kao i podrsku za audio playback iz nekog razloga. i onda sam uprkos tome sto sam isao na restore old image dobio sam system has been destroyed poruku. Interesantno je da isti fajl nije pravio problem dok magisk nije uradio auto update.

Medjutim to sam resio tako sto sam flesovao Fastboot rom sa ovog sajta http://c.mi.com/uk/miuidownload/index preko miflash alatke. Zadrzao sam bootloader otkljucan i onda sam se nakon uspesnog vracanja (a sve na memorijskoj bitno mi je ostalo) azurirao se na zadnju verziju softvera za mart ove godine. Mogu reci da sam odusevljen kvalitetom zvuka na dzeku u Stock stanju, prakticno je sada to isti kvalitet kao sa onom Modifikacijom kada sam spominjao Ainur narsil na nekoj od proslih strana (po defaultu je mi enhancer na off sada) jednostavno izlaz/cistina su prosto na drugom nivou u odnosu na neke stare verzije softvera od prosle godine. A i brzina je jos veca nisam naisao na bagove primetne.

Sreca u nesreci presekao sam se ali dobra nagrada na kraju + bootloader otkljucan = camera api 2 lagano se namesta kome treba. Prakticno nema potrebe za rootovanjem sa moje tacke gledista sad .

sale94
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sub, 17. Nov 2012. 21:14
:: Xiaomi Mi 9 Lite
:: Xiaomi Mi A1

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od sale94 »

Nakon sto mi je may patch na stock pie doneo neke negativne strane u smislu cudnog ponasanja baterije, primetnijeg manjka smoothness u kretanju i ocitavanju u odnosu na april il neke ranije patcheve (cak i nakon fabrickog reseta to nije to)
Isto tako za razliku od Mi Ui recimo, updatovi sistema ne mogu trajno da se odloze radi reseta telefona na kraju, sto je pocelo da me nervira.

I nije mi djavo dao mira podignem ti ja po prvi put Custom Rom, i pre toga radio sam hotboot Twrp uradio full backup od Data Boot System, i jedan backup za EFS (wifi/sim kartica i td) Nakon tog sam preko twrp wipovao i instalirao DerpFest Android 10 Rom.
https://forum.xda-developers.com/mi-a1/ ... t-t4000915

Jako jako lepo radi, ima neke korisne opcije koje stock nema, npr advanced power meny za logout, user switch, recovery bootloader i td. zatim network traffic display. Customizaciju ne samo velicine nego i oblika ikona, Pulse Flash notifdikacije, Fast Charge na usb 3.0 portovima.

Selinux Switcher. Signature spoofing opcija koja dozvoljava, nekim aplikacijama koje su banovane npr za koriscenje u nekim regionima da budu instalirane kao neka druga aplikacija pod drugim imenom da zaobidju security. Ambient Display Gestures.

Jako fino kao Android One ali sa dovoljno customizacije i stabilnosti da se oseca drugacije.

Onda sam nabacao i Halifax Kernel https://forum.xda-developers.com/mi-a1/ ... 1-t3927456. Koji dodatno poboljsava rad sistema pogotovo ucitavanje iz aplikacije u aplikaciju.

i na kraju Magisk. I onda jedan kernel Editor

Rezultat je sjajan fon mi radi najbolje od kada sam ga uzeo. Kvalitet zvuka fenomenalan, stabilnost bomba, multitasking nikad brzi.

A posto od Skoro imam i Mi 9 Lite (nakon sto sam se resio jednog oronulog Lenova u kojem mi je bila primarna kartica), sam fakt da me Mi A1 ovoliko i dalje odusevljava govori u prilog da jos ima sta da ponudi uz malo truda i informisanja.

Odgovori