Vesti o Xiaomi

Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Vesti o Xiaomi

Post od niko1a »

Mi Note serija se gasi, a Redmi Note je nesto drugo, ona je jedna od popularnijih jer nudi dosta a prodaju je za sicu i ostaje, izlaze uskoro kao sto si rekao Redmi Note 8 i Note 8 pro. Mi Note je bila premijum serija, ali je posle Note 2 izgubila smisao jer je Mi Note 3 bio sa mid spec umesto flagship, a nije se valjda pokazao kao trazen model pa gase tu seriju, kao i Max, jer sad polako vecina telefona dolazi to te dijagonale ekrana. Sto se tice Mix, ona je posebna serija, i pozicionirana je kao njihova najprestiznija, s njom su poceli da guraju taj high screen to body ratio, izradu od keramike i slicno.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti o Xiaomi

Post od гари »

A jel nešto bilo i o tome da će im Mi A3 biti poslednji Android One telefon?

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Vesti o Xiaomi

Post od Joxy »

^ Nisam cuo nista o tome. Uskoro izlazi A3 Pro, koji ce po spec biti identican modelu Xiaomi Mi CC9 (ista prica kao A3 i CC9e). Nova A serija je odlicna. [emoji4]
pero0000 napisao:Kako se gaae, kad je najavljen note 8?
Objasnio ti je kolega lepo. Redmi je sada posebna kompanija, ista prica kao Huawei i Honor. Mi Note serija nema nikakve veze sa Redmi Note. [emoji4]
niko1a napisao:Mi Note serija se gasi, a Redmi Note je nesto drugo, ona je jedna od popularnijih jer nudi dosta a prodaju je za sicu i ostaje, izlaze uskoro kao sto si rekao Redmi Note 8 i Note 8 pro. Mi Note je bila premijum serija, ali je posle Note 2 izgubila smisao jer je Mi Note 3 bio sa mid spec umesto flagship, a nije se valjda pokazao kao trazen model pa gase tu seriju, kao i Max, jer sad polako vecina telefona dolazi to te dijagonale ekrana. Sto se tice Mix, ona je posebna serija, i pozicionirana je kao njihova najprestiznija, s njom su poceli da guraju taj high screen to body ratio, izradu od keramike i slicno.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti o Xiaomi

Post od гари »

Joxy napisao:^ Nisam cuo nista o tome. Uskoro izlazi A3 Pro, koji ce po spec biti identican modelu Xiaomi Mi CC9 (ista prica kao A3 i CC9e). Nova A serija je odlicna. [emoji4]
To fino zvuči. [emoji4]

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: Vesti o Xiaomi

Post od liman3 »


Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Vesti o Xiaomi

Post od Joxy »

Totalno bez poente po mom misljenju. Ko zeli da se igra na mobu, ne vidim razlog da ne uzme u obzir Black Shark seriju. Imaju odlicne cene s obzirom da su u pitanju gaming mobovi. [emoji4]

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Vesti o Xiaomi

Post od neogeo »

Čeka se telefon sa MTK90T čipom za koji kažu da radi odlično i da će cena Xiaomi fona sa 90T čipom takođe biti odlična...

Sent from my P20 Midnight Blue using Tapatalk
Iacta Alea Est

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Vesti o Xiaomi

Post od Joxy »

Dobra bi cena bila i da je neki SD cipset srednje klase. Cak mobovi (npr Mi 9T) sa fantasticnim S730 imaju odlicne cene.
Svakako ostaje da se vidi kako ce se pokazati u praksi. I kakva ce situacija biti sa GCam app? Bespotrebno komplikuju stvari po mom misljenju, ali hajde da sacekamo. [emoji4]

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Vesti o Xiaomi

Post od fannY »

Joxy jesi ispratio pricu za novi Note 8 Pro? Otkud sad Mediatek procesor umesto Snapdragona. :)

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Vesti o Xiaomi

Post od Joxy »

Iskreno nisam ispratio sta se tu desava. Samo sam pre neki dan video vest da izlazi novi Redmi Note, nisam cak ni pogledao spec.
Juce prvi put ovde procitam za to. Izguglam par vesti i zaista se svuda pominje Mediatek. Bas cudno.
Da ne bude da ih nesto hejtujem, naprotiv, ali bih vise voleo da je SD unutra, najvise zbog GCam. Ako zaista bude MTK bas me interesuje kako ce se pokazati. [emoji4]

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Vesti o Xiaomi

Post od niko1a »

Video sam neke testove pro modela sa MTK G90T, dosta jak chipset, po Antutu tek nesto slabiji od SD845, al opet to je MTK, osim po sirovoj snazi nisam jos video neki da je iznenadjujuce dobar i moze da parira SD po svim ostalim stvarima. Videcemo kako ce se pokazati sto se tice baterije i drugih stvari, ima neko tecno hladjenje al kako ce raditi videcemo. Meni nekako steta sto su izbacili SD, bez veze mi da menjaju nesto sto je do sad toliko dobro radilo i prodavalo tu seriju, SD + jaka baterija, odlican Sot, i Gcam koji je uvek dobro radio na Note seriji.

liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: Vesti o Xiaomi

Post od liman3 »

Videli su koliko se igra PUBG na Note 7 pa sad hoće da naprave jeftin telefon za gejmere. Tu pre svega mislim na induse, pakistance, bliski istok, puni ih svi serveri...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Vesti o Xiaomi

Post od niko1a »

https://www.gsmarena.com/redmi_confirms ... -38857.php
Bice ipak Zmaj za regularnu verziju Note 8, a MTK za pro, ako baterija bude 4500 mah, opet ce imati telefon za pobednickim trajanjem baterije.

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Vesti o Xiaomi

Post od niko1a »

https://www.gsmarena.com/redmi_note_8_p ... -38926.php predstavili ih, sa cenom od 125€ za osnovnu verziju 4/64 obicnog Note 8 mislim da je odlicna kupovina.

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Vesti o Xiaomi

Post od pero0000 »

A gde su slike s prednje strane?

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti o Xiaomi

Post od Evindzer »

Malopre bio u Delti (sad mi je u komšiluku) i u Komtrejdu pogledao gomilu izloženih Šauma i Horora. [emoji1]
Izgledaju odlično po pitanju kvaliteta izrade, elegantni i tanki, prijatni za držanje. Jedino su na svim Šaumama ekrani bili žućkasti, odnosno, bela boja je imala izraženu žutu notu.
Kad smo kod note, preko puta njih, na posebnom pijadestalu je stajala i nova Nota10+ - i ponovo sam nekako ostao ravnodušan, kao i kad sam ga video prvi put. Izostalo oduševljenje koje sam imao pri susretu sa njegovim prethodnicima. Možda previše očekujem od Samsunga kao najprodavanijeg brenda, ali noćas su me više oduševili kineski brendovi.

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Vesti o Xiaomi

Post od Adams »

Xiaomi Mi 9 Pro ipak bez OIS, samo 855+ kao pojacanje? Ili ja ne vidim jos nesto.
Nokia Lumia 1520

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Vesti o Xiaomi

Post od niko1a »

Da, nema Ois, a kao upgrade je dobio novi procesor, vise memorije, dosta jacu bateriju, bolje punjenje, mogucnost punjenja drugih uredjaja bezicno, neka poboljsanja kamere, al ne i Ois koji je vecina cekala. U svakom slucaju dosta je poboljsan. Ois ce verovatno ici na Mi 10 sa 108mp senzorom, posto vidim da su u Mix Alpha stavili sve to, pa ce valjda za jubilarni cuvati ta poboljsanja.

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Vesti o Xiaomi

Post od ~Arkan~ »

Znači možda Mi 8 konačno dobije krštenog naslednika.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Vesti o Xiaomi

Post od Joxy »

Ceka se Mi 10 ili neka njegova izvedba u vidu T/Pro modela. [emoji4]

Odgovori