Xiaomi Mi 8

Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi 8

Post od ~Arkan~ »

Pre sam stvarno imao živaca za sve to, sad nemam. Očigledno je da mu je trebalo vremena da se slegne MIUI 11, sad radi kao podmazan. Pritom gledam, imam 110 aplikacija u telefonu, često koristim programe koji spadaju u zahtevnije (Lightroom, PS, VideoCut, PicsArt, Vsco, Snapseed itd) i radi sve kao podmazano. Ma prosto ne znam šta iz Android sveta bi moglo da ga zameni, a sa iOS-om bi imao druga ograničenja koja ne želim. Mi 9 mi nije prirodni naslednik, tako da videćemo šta Mi 10 ima da kaže na sve ovo, a i realno mogu novac da usmerim na pametnije stvari. Long live the king, hoću reći Mi 8![emoji23]

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Xiaomi Mi 8

Post od Evindzer »

Dobro, ubedili ste me, reći ću onom prijatelju da ga odmah kupi. [emoji6]

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi 8

Post od ~Arkan~ »

Javi njegove utiske ako se to obistini![emoji16]

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Xiaomi Mi 8

Post od Evindzer »

Naravno. [emoji846]
Mada, znajući njega, reći će „Telefon k'o telefon, svaki je isti.“ [emoji1][emoji1]

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi 8

Post od ~Arkan~ »

Tu na scenu stupaš ti, otimaš telefon i ispitaš svaki delić.[emoji23]

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Xiaomi Mi 8

Post od Evindzer »

^ Normalno, čim javi da je kupio, samopozivam se na sedeljku pola dana. [emoji1303][emoji2]

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi 8

Post od ~Arkan~ »

Samo da javim da je nerealno koliko se softver sam ispeglao vremenom. Generalno sam zadovoljan, desi se nekad neki sitni bug, tipa u recent apps- kill all nije radio ništa. Restart telefona pomaže naravno, a sem toga se više ni ne sećam. Našao i odličnu verziju Gcam, sve radi i slike su neverovatno dobre, Video na zadnjoj 4k 60fps sasvim ok kad zatreba (pre svega dobar zvuk me iznenadio). Odlični mi rade i Redmi Airdots preko Bluetootha, probao kratko i Airpods i to radi skroz ok. S obzirom da štekam pare za prvi DSLR neću ja ovo čudo menjati skoro a nemam ni razloga. Taman izađe Mi 10 i ako mi se baš svidi uzmem ga krajem 2020, ili možda konačno Apple ubaci par stvari koje me privuku njima, treći brend teško da bi razmatrao.[emoji4]

Sent from my MI 8 using Tapatalk

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Xiaomi Mi 8

Post od filip11314 »

Zar ne radi najbolje ona Gcam sa prve strane benča? Ja nju koristim, jedino što pravi malo tamnije i hladnije slike od stock, ali su osetno oštrije, noću neuporedivo bolje od stock kamere. Ako ima neka Gcam koja još bolje radi na Androidu 9 pošalji link.
A softver se vremenom definitivno sam pegla, neka magija nešto. :D Ja i dalje guram na xeu 9.9.27 i sve radi fantastično dobro i fluidno. Mada planiram uskoro da pređem na noviji xeu, samo kad rešim da izgubim 2 sata života. :D
Stock kamera u 4k po meni snima ekstra i video i zvuk, nemam zamerki (mada nisam relevantan, snimam 4-5 videa godišnje).
Generalno sam jako jako zadovoljan telefonom za ovih godinu dana i ne nameravam bar još pola godine da ga menjam.
Čekam da vidim da li će Samsung da izbaci taj S10 Lite sa Snapdragon-om, jer mi sem MIUI definitivno leži One UI pogotovo zbog Always On ekrana i obaveštenja koja ne nestaju nakon otključavanja telefona. Treća opcija ostaje OnePlus.
Iphone ne bih razmatrao dok ne uklone notch u potpunosti i dok ne srede par softverskih stvari kao što je brojčanik, otključavanje i odlazak na početni ekran direktno, prikaz obaveštenja u statusnoj traci, raspored ikonica i vidžete. Mada priznajem da mi se sviđa 11 Pro, ali zdrav razum ne dozvoljava kupovinu hvala Bogu. :)
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Xiaomi Mi 8

Post od niko1a »

Izaslo je tamo negde u oktobru od BSG 7-mica, ja koristim 7.0.009v1b, cini mi se kao bolja od one 6-ice, a nedavno je izaslo i par njegovih 7.2 za nas, ali nisam probao jos. Kod ove koju koristim vidim da isto moze video 4k60fps, ali nisam poredio sa stock, posto isto retko snimam koristim samo stock za to, dosta mi je dobra za ono malo sto sam snimio i pogledao.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi 8

Post od ~Arkan~ »

Da javim prve utiske posle prelaska na Android 10:
Telefon deluje osetno brži (a već je bio veoma brz), prosto mi je čudno, ali je zato izgubio na autonomiji baterije bar 1h ako ne i više.
Verovatno trebam da sačekam par dana da se to slegne pa da tad procenim, a ne bi mu škodio ni reset na fabrička koji nikad nisam ni radio. Jednostavno nemam vremena.
Nabacio sam i novu BSG-ovu Gcam i mogu reći da mi se jako sviđaju boje, detalji su tu negde kao i pre, to bih morao da testiram noću, ali sad kad imam fotoaparat me nešto i ne zanima. Gledam testove kamere Mi 10 i Mi 10 Pro i uopšte nisam impresioniran, Mi 8 jeb* samo to što nema ultra wide.
Stvarno je telefon kao vino: što stariji, to bolji.
Da ne bude da hvalim svog konja, ali stvarno mogu i dan danas da preporučim ovaj telefon svakome, znam da će biti zadovoljan. Možda sam ga i preplatio u trenutku kupovine, ali je ovo moja najbolja investicija u 2019. godini.[emoji4]

Sent from my MI 8 using Tapatalk

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Xiaomi Mi 8

Post od filip11314 »

Ne znam koliko si ga platio, ja ga platio 345e u Decembru 2018. i za te pare ni tad, a ni danas nema boljeg i kompletnijeg fona. :)
Ja sam na xeu 9.12.26 i meni je baterija ista kao na Androidu 9 (xeu 9.6.27). A sve radi dosta fluidnije i brže.
Konačno je AOD dosta funkcionalan, prikazuje skoro sve kao i Samsungov AOD što je po meni odlična stvar.
Nova BSG kamera je bolja od prethodnih za 9, ali ima neki delay za Night sight i ne može direktno iz nje da se uđe u galeriju/sliku...Ne znam da li je do mene ili je do verzije kamere mada baš me briga, ne cima mi se.
Generalno gledano ja ovaj telefon planiram da koristim do Oktobra-Novembra, pa da zamenim za neki koji mi u tom trenutku bude odgovarao. Ako mi se ništa ne bude svidelo koristiću ga i duže, dokle god baterija ne degradira u potpunosti. Šta znam, jes ružan za sve pare od napred i ima užasan vibra motor i osrednji glavni zvučnik, ali ima odličan ekran, kameru u top 5 bar (ako izuzmemo wide angle i u top 3 lagano), performanse i dobru autonomiju, uz ultra brz fp senzor i dobar i brz face id. :d
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi 8

Post od ~Arkan~ »

Sve što si napisao je skroz tačno, ne bih dodavao ništa.[emoji4]
Kod mene možda i duže ostane, čekam iPhone 12 da vidim cenu i da li će se konačno urazumiti i staviti taj Amoled, od Android sveta mi ništa nije toliko primamljivo, a Mi 10 Pro jedino uzimam u razmatranje ako vidim da je s Gcam primerno bolji od Mi 8, inače jok.[emoji4]

Sent from my MI 8 using Tapatalk

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Xiaomi Mi 8

Post od filip11314 »

Ja iskreno se dvoumim nešto između iPhone 11 pro i običan S20. Kod Ajfona me odbija notch, kod Samsunga Exynos. Svakako ne bih menjao telefon pre Oktobra, dok malo ne padnu cene. Mi 10 ni u ludilu ne planiram da kupujem, totalno prehajpovan i meni jako ružan telefon. Zakrivljen ekran i prednja kamera koja strči, nesimetrična nekako totalno. Niti je dovoljno u stranu niti je dovoljno gore smeštena. Baš ružno izgleda.
Uvek mi je tu kao treća opcija OnePlus 7T, mada klot Android me užasava, a i realno gledano opet malo zakinut uređaj. :d
Mi 8 mi trenutno sve završava, ali mi je mnogo ružan. :D :lol:
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi 8

Post od ~Arkan~ »

E da, 11 Pro. Samo bi on bio mali posle Mi 8 pa mi je Pro Max realnija opcija.
Ako ti je ružan Mi 8 ne vidim način da ti 11 Pro bude lep. Samsung neću, što zbog Exynosa, što zbog softvera telefona, ali i kamere koju nikako ne mogu da srede.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Xiaomi Mi 8

Post od filip11314 »

Danas sam baš upoređivao 11 Pro, 11 Pro Max i Mi 8 i Max bih definitivno otpisao, ne leži mi lepo u ruci i ne bih nikako mogao da ga koristim jednom rukom. Mi 8 mi je na nekoj granici za korišćenje jednom rukom, a 11 Pro perfektan. Eto da nema notch i da je 6" bio bi mi savršen telefon. Na iOS bih se navikao, pogotovo uz jailbrake.
A lepši je 11 Pro, em manji notch, em osetno manja brada. Jedino što Mi 8 ima led lampicu i AOD, ajfon njet...
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi 8

Post od ~Arkan~ »

Meni je prelaz sa Mi A1 na iPhone 6s bio nemoguć, tako sam i skontao da ne mogu s većeg na manji telefon nikako.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Xiaomi Mi 8

Post od filip11314 »

Meni to nije problem. :lol: Ja sa Redmi Note 3 Pro prešao lagano na S7, sa S7 na Mi 8 bez ikakvih problema i sad razmišljam o nekom malo manjem telefonu (možda ista dijagonala ali da je malo uži a da ne izgleda kao daljinski). Šta znam, prošla godina nije bila neka za telefone, ova može samo još gora i dosadnija da bude.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi 8

Post od ~Arkan~ »

~Arkan~ napisao:Da javim prve utiske posle prelaska na Android 10:
Telefon deluje osetno brži (a već je bio veoma brz), prosto mi je čudno, ali je zato izgubio na autonomiji baterije bar 1h ako ne i više.
Verovatno trebam da sačekam par dana da se to slegne pa da tad procenim, a ne bi mu škodio ni reset na fabrička koji nikad nisam ni radio. Jednostavno nemam vremena.
Nabacio sam i novu BSG-ovu Gcam i mogu reći da mi se jako sviđaju boje, detalji su tu negde kao i pre, to bih morao da testiram noću, ali sad kad imam fotoaparat me nešto i ne zanima. Gledam testove kamere Mi 10 i Mi 10 Pro i uopšte nisam impresioniran, Mi 8 jeb* samo to što nema ultra wide.
Stvarno je telefon kao vino: što stariji, to bolji.
Da ne bude da hvalim svog konja, ali stvarno mogu i dan danas da preporučim ovaj telefon svakome, znam da će biti zadovoljan. Možda sam ga i preplatio u trenutku kupovine, ali je ovo moja najbolja investicija u 2019. godini.[emoji4]

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Dopuna:
Baterija je užas. Još jedna stvar koju nisam primetio je to da više ne mogu da aktiviram efekte za Blutut slušalice tako da sam dosta izgubio na kvalitetu. Baš me mrzi da se vratim na 9, kontam i da nije lak proces, stvarno je glupo što su izbacili ovakav apdejt a nije da nisu testirali i da nisu odlagali.
Ovako telefon jeste generalno brži, zaglupi se poneka aplikacija nekad, ali je realno dobro raditi reset posle ovako velike nadogradnje.
Oprostio bih mu i ovo za slušalice nekako, ali baterija je stvarno užasna u odnosu na ono što je bilo ranije. Kažu ljudi na drugim forumima da su radili reset i da je stanje identično tako da je ipak do Šaomija.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Xiaomi Mi 8

Post od filip11314 »

Ne znam kako neko može da koristi Global Stable rom. :D Pređi na xeu, baterija je dobra na A10, nikakvih problema nemam.
Ovo za blutut sluške nisam znao. Tj koristio sam efekte za žičane slušalice, kad sam probao blutut nije moglo da se podesi, pa sam mislio da to radi samo za žičane slušalice.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi 8

Post od ~Arkan~ »

Mrzi me da diram bootloader pa da prelazim, iskreno.
Ovo s apdejtom me zbog kvaliteta zvuka tera da se vratim na žične slušalice..

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Odgovori