Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od гари »

Nije, moj telefon se pali na dupli tap. Čitao sam da postoje dve verzije u zavisnosti od tipa ekrana - na nekim A2 Lite može, na nekima ne može. Ali mi je to suvišno pored otiska prsta...

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

MedaMiska
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 252
Pridružio se: Pet, 03. Apr 2015. 15:31
:: Xiaomi mi a2 lite

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od MedaMiska »

Gari druze stari,jedno pitanje jel izaso update za april,i posto telefon koristim nepune dve nedelje,kada mi stigne azuriranje dali mi se brise sve na telefonu ili sve ostaje isto,kontam da je ovo drugo.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od гари »

Nije nije bio update us april, a kad bude, sve ide brzo i lako. Update se odradi, telefon restartuje, sve u par minuta, i sve bude tu gde je i bilo.

Možda bude komplikovanije tek kad budemo dobijali Android Q, ali ovo su sitnice.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od ZzHn »

гари napisao:Dakle, jedan neugodniji problem... Telefon se sam aktivira u džepu.
Desilo se i meni nekoliko puta, tacno od kad je zatoplilo :) Sjecam se da je moj stari Mi4 imao neku dodatnu opciju u MIUI da se osiguramo da ne moze da se otkljuca u dzepu... ovaj to nema. Sto je najjace, proslog vikenda sam u dzepu iskucao kilometarsku sizofrenu poruku na svoju poslovnu viber grupu sa sve brojem telefona poznatog fast fooda... dobio sam tonu lajkova od kolega :D
Takodje bi voleo da postoji opcija da kada se pali telefon mogu da stavim password ili fingerprint,ali koliko vidim to moze samo konstantno da radi, da se upali ili ugasi, ne moze samo pri paljenju uredjaja da stoji kao sigurnosni korak... :unsure:
.

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od dachakragujevac80 »

ZzHn napisao: Desilo se i meni nekoliko puta, tacno od kad je zatoplilo :)
Ništa vi za leto neki drugi telefon,a ovaj ostavite kad dođe zima ponovo. [emoji23]

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od гари »

Trenutno imam teoriju da možda, kad mu se to desi, treba samo da restartujem telefon - da dođe on sebi. Juče je bilo 30 stepeni, telefon u džepu, ali se nije otključavao. A možda i jer se ja nisam nešto znojao po nozi. :)

Svakako bezveze tako da se otključava, mislim da bi trebalo da mu se to ne dešava kad već ima proximity senzor. No dobro, kad smo kod toga, mene bi najviše iritiralo da li displej telefona sija tokom razgovora - to sam video kod gomile ljudi. :D Jedino ne znam da li to kod baš mora tako, ili su lenji da pogledaju podešavanja.

Ali što se tiče otključavanja telefona pri paljenju, mislim da to ima. Meni traži lozinku pri paljenju telefona (to je prilikom podizanja Androida, usled gašenja i paljenja, ili restarta), a nakon čega traži i PIN kod za moj postpaid broj. A dodatno, svaki put kad "budim", tj. otključavam telefon, traži mi PIN za telefon ili fingerprint.

Tako da kapiram da može da se namesti to što želiš. Ako je to to?

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od ZzHn »

гари napisao:Ali što se tiče otključavanja telefona pri paljenju, mislim da to ima. Meni traži lozinku pri paljenju telefona (to je prilikom podizanja Androida, usled gašenja i paljenja, ili restarta), a nakon čega traži i PIN kod za moj postpaid broj. A dodatno, svaki put kad "budim", tj. otključavam telefon, traži mi PIN za telefon ili fingerprint.
Da, znam da moze tako, ali ne trazim to, vec samo pri paljenju da imam password a to izgleda ne moze. Smara me da svaki put stavljam prst na senzor ili kuckam password iskreno..
Ali makar smo nasli prvu pravu manu (ili feature :) ) telefonu, automatsko otkljucavanje :D
.

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od ZzHn »

Zaboravih da pitam u proslom postu u vezi zastitnog stakla..
Slucajno sam odvojio staklo od ekrana nedavno,i gledam po aliju ima 100 vrsta zastita sada,2D..5D...9D :D Ludi kinezi sa tim imenima... Elem, da li mi savjetujete da porucim neko od tih (i koje konkretno) ili da zapicim pravo u neki servis i da mi oni stave neko standardno staklo?
Da napomenem da je proslo staklo bilo malo manje od ekrana, sto nije bas idealno, to bi zaobisao sada.
.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od гари »

Nemam šta da preporučim, ali da se nadovežem malo.

I kod mene mi je nešto slično zasmetalo - staklo pokriva donji deo ekrana, i ide još preko brade oko 5mm, a na gornjem delu ekrana je na knap. Međutim, takav je telefon, gore skoro do vrha, a dole brda, pa staklo kad se stavi, nešto mora da bude neskladno. Da li staklo u odnosu na ceo telefon, ili staklo u odnosu na ekran. I ipak, čini mi se da je bolje što je gari to stavio ovako - da bude simetrično u odnosu na telefon, a gore što je knap (isto kao i sa strane), pa šta sad...

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

kizam
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Sre, 25. Feb 2015. 20:23
:: LG G3 D858HK 3/32GB
:: Nokia 1650
Lokacija: Beograd, Banovo brdo

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od kizam »

Da li je moguće na ovom telefonu napraviti duple aplikacije (Viber, WA...), kao što može na MIUI npr?

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od ZzHn »

Nema, to je feature vezan iskljucivo za MIUI i zove se second space cini mi se... Imao sam tu opciju na starom Mi4 , ali iskreno poludjeh od ovog jednog vibera a kamoli dva jos :)
.

kizam
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Sre, 25. Feb 2015. 20:23
:: LG G3 D858HK 3/32GB
:: Nokia 1650
Lokacija: Beograd, Banovo brdo

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od kizam »

Ne, to je dual apps. Mislio sam da je na Android 9 to omogućeno?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od sugarcoated_ass »

Mislim da nema toga na stock Androidu. Probaj sa aplikacijom Parallel Space.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od гари »

Društvo, kako ste se vi snašli s maskama za telefon? Jel ste zadovoljni? Jel neko uspeo da pronađe neku koja je s prednje strane bar kolto tolko ispred ekrana, a da liči na nešto? Ja sam do sad u Novom Sadu svuda viđao jedno te isto, a nisam još ni na Aliju pronašao nešto u šta bi bio siguran da je to to.

MedaMiska
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 252
Pridružio se: Pet, 03. Apr 2015. 15:31
:: Xiaomi mi a2 lite

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od MedaMiska »

Gari ja sam pre par dana kupio maskicu 360 protect,prvo sam obisao sve radnje u Nisu i nisam uspeo da nadjem,pa sam preko kp narucio i za 650 din je esktra lepo izgleda uzeo sam crno crvenu https://www.google.rs/search?q=360+prot ... CJ1K1tlMVM

Ja sam stvarno zadovoljan kvalitetom i kako telefon izgleda, samo sam je uzeo malo kasno jer mi ke dan pre toga telefon pao na beton i lajsna sa zadnje strane iznad kamere ulubljena kao da je gricnuo mis a na ledjima dve tackice taman da ogule farbu sa maske hah

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od гари »

Izeš ga... Ali dobro je, će sad biti bezbezdiniji. Ali da, telefon je pomalo i težak u ruci, nekako mi se i činilo da bi moglo biti nezgodno ako zvekne.

Baš sam i ja naleteo u ovih par sati na te 360 maske na Aliju. Ali mi ostaje onda samo jedan problem - donji poklopac ide preko brade, i u mom slučaju bi mu smetalo zaštitno staklo. A verovatno bi mu i folija smetala... Ali deluju te 360 odlično.

Kako je kod tebe, nemaš ni foliju, ni staklo?

MedaMiska
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 252
Pridružio se: Pet, 03. Apr 2015. 15:31
:: Xiaomi mi a2 lite

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od MedaMiska »

Nisam imao nista ni foliju ni staklo,moram da ti kazem da mi ke prodavac od koga sam narucio masku rekao da sa njom ne mogu da koristim zastitno staklo,inacegornji i donji poklopac nista ne smetaju ekranu cak sta vise gornji poklopac prati zaobljene coskove, sa ovom maskom vise nemam osecaj da ce telefon da mi isklizne iz ruke kao sapun.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od гари »

Razmisliću... Mogao bi da naručim, ali bi ja svakako koristio barem foliju. A stakalce realno ne znam ni da li mi treba... Mislim, da telefon padne, ne znam koliko bi ga čuvalo, za to bi se oslanjao baš na masku - da udarac uopšte ne ide direktno na ekran, a grebanje ekrana - za to foliju.

Hvala na savetu. :)

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od ZzHn »

Imam istu 360 zastitu kao i MedaMiska,samo skroz crnu i mogu reci da je dobro uradjena, jedino sto je staklo koje je doslo u paketu sa maskom bilo uzasno. Sama maska ima fin osjecas na dodir, kao gumirana plastika, fino lezi na telefonu,ali mu povecava gabarite.
гари, ono sto meni ne prija je sto ide "preko brade" kako kazes. Koristio sam je mjesec i po dana i vratio se na fabricku silikonsku Xiaomijevu + zastitno staklo. Da napomenem da ova 360 maska moze lagano preko stakla, makar je ova moja tako osmisljena jer je isla zajedno sa staklom.
Ako hoces posalji mi svoje podatke na pp pa cu da ti posaljem ovu moju, ti samo regulisi postarinu, meni vise ne treba. :wink:
.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od гари »

Stigla mi 360 maska od ZzHn, do j*ja je! :)

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Odgovori