Xioami Mi9

Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Xioami Mi9

Post od Joxy »

^ Covek se sprda. [emoji3]
brankisha napisao:Hahaha. Nije to Huawei, to je kinez xD

Sent from my SM-G950W using Tapatalk
Svi su Kinezi. [emoji41]

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Xioami Mi9

Post od Behemoth »

Kinezi mars u Japan .
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xioami Mi9

Post od Green »

Behemoth napisao:Da li stvarno mislis da ce Samsung imperija vladati vecno?
Pa pogledaj sada konkurenciju,sta ce biti za par godina ne smem ni da pomislim.
Naravno da ne mislim, sto se i vidi po komentarima koje sam napisao u poslednjih nekoliko dana, na temu pumpanja cena svake godine.

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Xioami Mi9

Post od Behemoth »

Jel u planu PocoF2? .
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Xioami Mi9

Post od Joxy »

Sigurno da jeste. U planu je i Redmi sa 855. Mozda budu oba a mozda i Redmi bude naslednik F1, videcemo.
Sto pitas kad imas vakuum F1 i koristis 3310? Da li preko njega ulazis na forum? [emoji23]

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Xioami Mi9

Post od Behemoth »

Ne,preko kompa sam na forumu,nemam preko cega.Zapravo imam u kuci ovako
Dva komada Galaxy S2,Lg G2,Iphone 7,S8+,J3,Xperia E5 ja mislim,Samsung Galaxy S,Galaxy S3 i Poco.
Sve sam dobio na poklon,ali mi se smucili vise pametni telefoni.
To kad imas bogatu ribu koja radi u Italiji pa ti svaki mesec salje telefone,a tebe za to boli uvo.

Edit:
Imam i Wiko Lenny 4 u ful opremi,samo jednom sam ga upalio.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Xioami Mi9

Post od Joxy »

Ma rasprodaj sve to, uzmi novu 3310 i uzivaj u zivotu. [emoji3]

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xioami Mi9

Post od ~Arkan~ »

Niko da napomene da je Mi 9 izgubio OIS. Na testovima navodno ima dobre ocene, onaj dxo skor od 107, ali i tu gubi autofokus test protiv Mi 8. Meni je Mi 9 baš razočarenje i osim Snapdragon 855 stvarno ne postoji nikakav napredak u odnosu na Mi 8. Čak i taj notch koji jeste manji opet gubi funkcionalnost, stari je bar imao infrared koji dosta pomaže noću.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Xioami Mi9

Post od filip89x »

^^ E neka si reko. Ja nisam hteo da "mracim" prvi 8) Meni je suza najodvratnija stvar koja je mogla da zadesi mobilni telefon. Obrva i tu i tamo u 80% mi se ne svidja ali na Mi8 mi se dopala. Em ima finkcionalnost em me ceo tel podseca na Motorolu xt910 koju sam obozavao. Xiaomi prati trendove, sad je suza, uskoro ce rupa i tako dalje. Gledajuci nove modele sve su mi lepsi oni stari aka Mi note 3/ Mi6 itd... 8)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xioami Mi9

Post od Green »

U redu je suza, ali da se zbog iste ne pojavljuju notifikacije u bar-u, je neoprostivo. Ima navodno neki fix, ali necu da se cimam s tim.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Xioami Mi9

Post od yocasylver »

Meni je svidja suza ali ne to sto se ne pojavljuju notifikacije u baru .

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Xioami Mi9

Post od Evindzer »

Kako se ne pojavljuju notifikacije, kako je to moguće? Čačnuli Android, pa ih isključili? Ne razumem šta su uradili da ih nema, ni zašto su to uradili. [emoji15]

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xioami Mi9

Post od Green »

Pa lepo, ne pojavljuju se gore u bar-u kad ti nesto stigne. Pravdaju se da je tako bolja autonomija baterije. :roll:
Ako se zeli da se notifikacije pojave u status bar-u, treba ih za svaku aplikaciju posebno omoguciti. Mada, na nekim starijim telefonima se samo stiklira "Show notif. icons" u podesavanjima. Neka me ispravi neko ako gresim.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Xioami Mi9

Post od Evindzer »

Green napisao:Pa lepo, ne pojavljuju se gore u bar-u kad ti nesto stigne.
Shvatio sam da je to u pitanju, ali mi nije jasno zašto. Taj izgovor da baterija traje duže je čista glupost, po mom mišljenju.
Menjaju čisto promene radi i mogućnošću naknadne dozvole nepotrebno komplikuju stvari.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Xioami Mi9

Post od Joxy »

Ma nije tacno. Na Mi8 se ne pokazuju notifikacije u gornjem levom uglu jer fizicki nema mesta za to zbog sata. Na Mi9 je za sada isto jer je softver ocigledno sa Mi8. Na Mix 3 radi sve kako treba i stici ce update softvera sa Mix 3 na Mi9 i nece biti problema.
A sto se tice OIS jeste steta ali kamera je odlicna i bez njega. Na polju stock kamere Xiaomi je neverovatno napredovao, za prosecnog korisnika stock kamera je i vise nego dovoljna. Za nesto zahtevnije tu su pro podesavanja i GCam kada bude izasao. Veliki plus je wide angle kamera i radujem se sto ce je ove godine manje-vise svi proizvodjaci uvrstiti u svoje flagship modele.
Prica se i da je baterija za nijansu bolja iako je nesto manjeg kapaciteta nego na Mi8, najvise navodno zbog S855 koji je jos stedljiviji u odnosu na S845, kako su to postigli svaka cast. Qualcomm radi vrhunski posao.
Ekran je verovatno jos bolji. Nove boje koje su meni bas cool, mob je prepoznatljiv po njima. Veliki plus je i vracanje IR blastera i zadrzavanje led not. Minus je naravno nedostatak 3.5 mm jack-a ali ga ni Mi8 nije imao i IR za face unlock u mraku ali on fizicki nije imao gde da se smesti.
Sve u svemu ima jako lepih poboljsanja, verovatno nedovoljnih da se sa Mi8 direktno prelazi na Mi9 ali svakako ko npr sada kupuje mob moze komotno ici i na Mi9.
Meni su utisci nekako podeljeni, cas mi se vise dopada Mix 3 cas Mi9. Nema sumnje da su oba uredjaja vrhunski odradjena i naravno da ni sa jednim nema greske. [emoji4]

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xioami Mi9

Post od Green »

Opasno se dvoumim izmedju Mi 9 i OnePlus 6t. Dizajnerski su slicni ko jaje jajetu, ali mi je 6t tako nekako "lepsi". Mix 3 jos bolji jer nema "kapljicu", ali slajder mi ne uliva neko poverenje.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Xioami Mi9

Post od Joxy »

Meni je trenutno Mi9 favorit, ali bas kao sto sam rekao to se menja maltene iz dana u dan. [emoji3]
Mix 3 takodje odlican, po mom misljenju najbolji dizajn na trzistu.
Zeleo sam veliki ekran na mobu ali ni jedan mi nije zadovoljio kriterijume osim mozda Mate 20X kojeg nazalost nema kod nas. Sada se ceka Max 4, ako on bude uvecana verzija Note 7 Pro modela uz odredjena poboljsanja, eto meni idealnog moba. [emoji16]
E da, sto se tice 6T vodi racuna jer nema led not i 3.5 mm, a i FP je losiji nego na 6, posto znam da ti je to bitno na mobu. To su bili moji razlozi i bitne stavke koje su prevagnule na stranu obicne sestice. [emoji4]
https://www.benchmark.rs/vesti/oneplus_ ... meru-79342

Seki31
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Sre, 03. Jan 2018. 00:08
:: J7
:: C5

Re: Xioami Mi9

Post od Seki31 »

Jos sam u dilemi dal da cekam ovome da padne cena ili odmah da uzmem Mi8
Video snimanje mi je bitno a po youtubu vidim na Mi8 sa tonom nije dobar pri video sninanju. Zna li neko dal je to ispravljeno sa nekim od azuriranja? Inace poznato je da uopstr xiaomi sa tonom kvalitetnim nije bas pri snimanju

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xioami Mi9

Post od ~Arkan~ »

Pisao sam o tome u temi za Mi 8. Video je solidan, znači realno dosta bolji od prethodnog Mi A1 koga sam prethodno imao, a opet ispod novijih jabuka ( iPhone 7/8 i naviše) i Samsunga (S7/S8 i naviše). Zvuk je meni skroz okej, sad skoro sam bio na žurci i snimao par pesama i čak sam i na insta kačio, sasvim korektno.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Seki31
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Sre, 03. Jan 2018. 00:08
:: J7
:: C5

Re: Xioami Mi9

Post od Seki31 »

Zna li neko kad je u pitanju stabilizacija pri video snimanju na mi 9 negde sam cito da je on nema kad 4k snimanje a za oatale rezime i formate je ima. Jel to tacno?

Odgovori