Xiaomi Mi 9T / Xiaomi Mi 9T Pro (Global)

Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
NestorC
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Sre, 18. Sep 2013. 08:19
:: P30

Re: Redmi K20/K20 Pro

Post od NestorC »

slavisaj napisao:Ja sam narucio sa Rakuten sajta ( to je bio nekada priceminister francuski kupujem prodajem ). Sa popustom od 30evra za kupovinu preko 300evra me izisao po toj ceni 354 evra. Juce gledam ponovo i vidim isto verzija od 128GB za 339evra, sa tim popustom od 30evra bi izisao 309evra. Malo sam pozurio sa kupovinom. mogao sam sacekati jos koji dan, al dobro.

Sto se tice razlike izmedju mi9, k20pro i mi9t u vezi kamere. sta znam, uporedjivao sam sa mojim mi8, mislim da je sve tu isto.
eto npr imao sam jednu proslavu i hteo sam da fotografisem sa GCam i mi8, fotke su bile neupotrebljive. Na kraju sam fotografisao sa stock kamerom, koja je odradila bolji posao. Znaci da sve zavisi od situacije kako i sta se fotografise.
Pa ne znam koliko se isplati ako ti ga salju kod nas. 10% carina to ti je 390e pa onda 20% pdv na tu cenu izadje skoro 470e ako se ne varam... nadam se da imas nekoga tamo ko ce ti ga doneti ili si ti tamo trenutno

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Redmi K20/K20 Pro

Post od Joxy »

vla-do napisao: Imaš ovde vest da se ukidaju Max i Note serije.

https://www.gsmarena.com/xiaomi_not_pla ... -37720.php

Nego, gde su moje razlike između Mi 9 i Mi 9T Pro? I koji je bolji, naravno. [emoji16]
Ogromna steta ako je ovo tacno za Max. I ja sam cekao cetvorku. Smor.
A sto se tice razlika Mi9T/K20 vs Mi9T Pro/K20 Pro, ima ih nekoliko. Pored cipseta razlika je i u senzoru glavne kamere, Pro koristi IMX586 a 9T IMX582, razlika nije preterano znacajna ali postoji. Nisam siguran za brzinu memorije, moguce da i tu postoji razlika, u odnosu na obican Mi9 postoji. Takodje Pro ima brze punjenje.

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Re: Redmi K20/K20 Pro

Post od slavisaj »

NestorC napisao: Pa ne znam koliko se isplati ako ti ga salju kod nas. 10% carina to ti je 390e pa onda 20% pdv na tu cenu izadje skoro 470e ako se ne varam... nadam se da imas nekoga tamo ko ce ti ga doneti ili si ti tamo trenutno
Sada sam u Francuskoj, pa sam zato narucio telefon ovde, bez dadzbina, sve je placeno. :)

NestorC
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Sre, 18. Sep 2013. 08:19
:: P30

Re: Redmi K20/K20 Pro

Post od NestorC »

Ocekujem onda uskoro prve utiske :)

Vaša poruka sadrži 36 karaktera. Minimalni broj karaktera koji morate uneti je 60.

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Re: Redmi K20/K20 Pro

Post od slavisaj »

Za jedno nedelju dana, nadam se

Sent from my MI 8 using Tapatalk

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

Re: Redmi K20/K20 Pro

Post od djole1989 »

~Arkan~ napisao:Je l pričaš o Xiaomi Mi 8? Ako da, interesuje me zašto su fotke bile neupotrebljive pošto kod sebe često imam iPhone 8 i Mi 8 zajedno i Mi 8 mi radi bolji posao u 95% slučajeva.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Hahaha mi8 bolja kamera od ip8 ovde sala zabava....


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Redmi K20/K20 Pro

Post od Joxy »

Naravno da je bolja. O GCam da i ne govorimo.

NestorC
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Sre, 18. Sep 2013. 08:19
:: P30

Re: Redmi K20/K20 Pro

Post od NestorC »

slavisaj, Gde su neki utisci? :)

............................................

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Redmi K20/K20 Pro

Post od Evindzer »

slavisaj napisao: Sada sam u Francuskoj, pa sam zato narucio telefon ovde, bez dadzbina, sve je placeno. :)
Znači, ovo je tema za tvog novog ljubimca. [emoji3526]
Pa dobro, kad je tako, 'ajde da se i ja uključim. [emoji4]
Jeste da ga nisam kupio, ali me one tvoje pohvale iz druge teme i dalje kopkaju, pa s radoznalošću čekam neke preliminarne utiske. [emoji846]

PS. Predlog za moderaciju: ako se ovaj model kod nas prodaje pod imenom Mi9T, možda bi naslov teme mogao da se promeni. [emoji3526]

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Re: Redmi K20/K20 Pro

Post od slavisaj »

Pisao sam vec na onom drugom forumu, verujem da ste vecina i tamo :) ali ajd da napisem i ovde.
Poredim ga sa Mi8.
U pocetku nisam hteo da koristim mi9t telefon dok ne otkljucam bootloader i instaliram XEU ROM, cekao sam nedelju dana. Za to vreme sam koristio mi8 telefon. Kad sam otkljucao bootloader, i instalirao xeu rom, mi8 mi je ugasen, i ceka povratak kuci. Upalio sam ga da bi odradio poredjenje fotografija u LL uslovima , mozete pogledati ovde https://www.flickr.com/photos/134718974 ... 528212871/ Kamera u dnevnim uslovima je odlicna, u uslovima slabijeg osvetljenja je losia od mi8, ali ne drasticno, da se primetiti u nekim delovima da ima zamucenih kao umeljanih delova, ali verujem da ce se to vremenom kroz updejte popraviti. Mi9t je mnogo lepsi od mi8, kako od pozadi, tako i spreda. Ne volim nesto posebno crnu boju , iako su mi i mi8 i ovaj crni, ali ovaj ima onu kevlar texturu sto mu daje nekako lepsi izgled, bar meni. Ekran je mnogo bolji na mi9t nego na mi8, svetliji, bolje se vidi na suncu. Mislim da sam jednom gledao koliko je ekran na automatskom ekranu napolju i nije bio slajder do kraja, bilo je suncano. Ekran je stvarno odlican. Popup kamera pravi jako dobre fotografije, moze da se podesi za otkljucavanje telefona licem, sto iako kamera izlazi radi prilicno brzo. Za mi9t postoji i GCam , fotografije su bolje od stock kamere, ali ne rade jos sve funkcije, kao slow motion i tako jos neke. Dobro, ja to ne koristim, pa nije problem, ali pored GCam vise volim da koristim stock kameru.
Telefon ima led notifikacije, na crnom telefonu led je crvene boje i nalazi se na vrhu telefona, tj na popup kameri, i prilicno je vidljiv. ( kazu da je na crnom crvene boje, na plavom plave a na crvenom crvene boje, pa onda ima svrhe samo u nocnim uslovima, tamnim, kod ove druge dve boje telefona)
Mi9t je fluidan, nisam primetio razliku u radu u poredjenju sa mi8. verovatno kod nekih zahtevnijih operacija bi se videla razlika, ali ne verujem nesto znatno brze.
Zvuk, telefon je glasan, tj zvucnik je glasan. Glasniji nego na mi8. priliko razgovora ne znam, jer me niko ne zove ovde u Francusku, pa cu to znati kad budem kuci. Zvuk u slusalicama, je i ovde bolji nego na mi8, jaci je zvuk, tako da nemam potrebu da instaliram viper ili tako neku aplikaciju koja sluzi za pojacavanje zvuka.
U podesavanjima, kod xiaomi znate da ima sound enhancment i da se tamo moze podesiti equilizer i odabrati vrsta slusalica. Kod ovog modela pored toga ima jos opcija za Hi-Fi audio. Ako je ono ukljuceno onda su ekvilajzeri zasenceni kao i odabir slusalica, ne moze se korisiti sve u isto vreme. Jos jednom zvuk je odlican, ja sam stvarno zadovoljan.
Sta jos, da pisem, baterija, koristim ga onako juce mi je bilo 4h Sot i 3 dana kako je telefon skinut sa punjaca, i jos je bilo 34% baterije. Nisam ga dopunjavao.
Ja sam svakako zadovoljan sa baterijom, meni je i na mi8 odlicna baterija.
Sve u svemu telefon je bolji od mi8, moj je verzija 128GB placen 354evra, sad ga ima vec za 305 evra 128gb sa dostavom iz EU ( bez carina i poreza za eu ), sto je cena svakako za pohvalu. Kod nas je oko 400evra 64GB verzija. Mislim da je mi9t sve u svemu bolji telefon od mi8, ja nemam zelju da ga koristim pored mi9t. Ide na prodaju kad se vratim :)
Ne znam sta vise da napisem, ako vas sta zanima pitajte.

da jos futrola koja dolazi u pakovanju, je vrhunska, cvrsta a onako meka na dodir, prelepa je.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Redmi K20/K20 Pro

Post od Evindzer »

^ Ostavlja utisak prilično zaokruženog modela, uživaj. [emoji2][emoji1303]
slavisaj napisao:Pisao sam vec na onom drugom forumu, verujem da ste vecina i tamo :)
Ja nisam. [emoji1]
Odem ponekad da pregledam vesti, retko ulazim u zasebne teme i nikad ne komentarišem jer ne mogu. Jer sam perma-banovan. [emoji1787]

NestorC
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Sre, 18. Sep 2013. 08:19
:: P30

Re: Redmi K20/K20 Pro

Post od NestorC »

slavisaj, Hvala. Ne znam za taj drugi forum mada bih rado i tamo svratio.
Inace kakav je čitač otiska? I je l ima opcija DC dimming?

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Re: Redmi K20/K20 Pro

Post od slavisaj »

Benchmark je taj drugi forum.
Otisak prsta po mom nekom testu je dobar, 8/10 pokusaja iz prve, stim da imam staklo na ekranu. DC dimming nema, napominjem da sam na xeu rom, ne na global.

@Evindzer onda te razumem :)

dirkkuyt
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Sre, 21. Sep 2016. 12:38
:: Huawei Y5 II

Re: Redmi K20/K20 Pro

Post od dirkkuyt »

Postoje li neke informacije o mi9t pro/k20 pro za ostatak svijeta (Amerika/Evropa)? Ili bar neki sa global rom?

https://www.honorbuy.com/1684-redmi-k20 ... -blue.html
Da li bi sve bilo u redu sa ovim sa honor buy, kažu da je flešovan global rom?

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Redmi K20/K20 Pro

Post od Joxy »

Najverovatnije u septembru stize Mi 9T Pro u Evropu. U Holandiji pocetna cena oko 430€.

Edit: Evo i linka. [emoji4]

https://www.gizmochina.com/2019/08/07/x ... s-at-e429/

dirkkuyt
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Sre, 21. Sep 2016. 12:38
:: Huawei Y5 II

Re: Redmi K20/K20 Pro

Post od dirkkuyt »

Imam mi9t ili k20 vec par Dana, odlican je. Senzor radi odlicno I brzo,cak I sa staklom.
Baterija je odlicna, processor dovoljno Jak, vrti pubg na high.
Kamera je super, imam I gcam

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Redmi K20/K20 Pro

Post od neogeo »

Može li mala pomoć.

Odoh sada na xiaomi.eu sajt da skinem weekly ROM za Mi 9T 6/64 (može i stable) kad ono ćorak.
Ili ga ja ne vidim u Download sekciji ili ga stvarno nema.

Može li mi neko pomoći?

Hvala unapred.

P.S. Našao sam konačno, ali, isključivo u Stable sekciji.

Postoji li Weekly izdanje za Mi 9T???
Iacta Alea Est

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Redmi K20/K20 Pro

Post od sugarcoated_ass »

https://youtu.be/ufW1Ogsq83o

https://youtu.be/Sd6KpX5MRtI

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Redmi K20/K20 Pro

Post od neogeo »

Nađeno Weekly izdanje ROMa za Mi9T ali je verzija 9.8.15...

Hoće li biti budućih Weekly apdejtova za ovaj model?
Iacta Alea Est

Borko1989
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Sre, 28. Okt 2015. 11:09
:: iPhone XS

Re: Redmi K20/K20 Pro

Post od Borko1989 »

Od juce vlasnik mi 9t pro. Miui mi nije nepoznanica, koristio prosle godini redmi note 5 pro. Prodam s9+, isticala mu garancija za mjesec i kupim ovaj, sa 12 mjeseci garancije, za iste pare. Jedino sto mi fali stereo zvucnik, kamera na auto modu su mi bolje na samsungu ali nocnim modom slikane bolje su mi na xiaomi. Ako neko ima verziju gcama koja radi, zamolio bih u inbox link. Hvala.

Poslano sa mog Mi 9T Pro koristeći Tapatalk

Odgovori