Xiaomi Mi A3

Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
Mladen7
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Čet, 01. Feb 2018. 18:05
:: Xiaomi Mi 10 T Pro
:: Xiaomi MI A3

Re: Xiaomi Mi A3

Post od Mladen7 »

Baterija je definitivno odlična.
Vrlo malo pražnjenje u stanju mirovanja.
Od 100% do ispod 5% gura preko 11 sati upaljnog ekrana .

Sa oko 3,5 sata korišćenja ekrana ide lako 2 cela dana korišćenja ,ne isprazni se do kraja.

Par rezultata...[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/202001 ... 0c7e81.jpg[/img][img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/202001 ... 386d00.jpg[/img]

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Xiaomi Mi A3

Post od Deksi »

Stgo danas iz vipa. Zasad pozitivni utisci. Jedino android one traži malo privikavanja.
Ekran na kog se pojedini žale meni je dobar.
Hteo sam kupiti mi 9 se ali ga oni nemaju u ponudi a i bliži se kraj ovim akcijama i tako sam odabrao mi a3. Redmi note 8 pro mi je veliki i malo teži.
Dimenzije mi a3 su idealne za ono što meni treba.Slika

Послато са Mi A3 помоћу Тапатока

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: Xiaomi Mi A3

Post od ZzHn »

Cestitke, nisi se prevario, sjajan telefon. Ni meni nista na ekranu ne smeta, naprotiv jako su mi gotivne duboke crne na njemu! Jos sada kada dobijemo novi android i dark theme bice top :)
.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Xiaomi Mi A3

Post od Deksi »

ZzHn, hvala. Staklo na ekranu da li je podležno grebanju? Ako jeste da mu odmah lepim zaštitu.

Послато са Mi A3 помоћу Тапатока

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: Xiaomi Mi A3

Post od ZzHn »

Trebalo bi da ima Gorilla Glass 5... ali ja uvijek nosim staklo od prvog dana. Manje je sekiracije da li ce se izgrebati ako nosim jos nesto u dzepu... A i verovatno ce da spasi ekran pri vecem padu. Stavi staklo obavezno, i srecno ga nosio :wink:
.

Mladen7
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Čet, 01. Feb 2018. 18:05
:: Xiaomi Mi 10 T Pro
:: Xiaomi MI A3

Re: Xiaomi Mi A3

Post od Mladen7 »

Moji utisci o telefonu posle više od nedelje korišćenja.

Dizajn
Uklapa se u trendove, na sreću ili na žalost :-) zavisi kome se šta sviđa.
Mogu se izabrati zanimljive boje ili da tako kažem klasična ,neka tamni siva / crna.
Veličina ekstra ,za ne baš malu šaku. Manipulacija laka.
Vidi se da je uređaj noviji ,a nema neku manu .
Ima solidnu zaštitu ekrana sa Gglas 5.
U pakovanju se dobija sasvim fina silikonska zaštita.

Ekran
Dovoljno velik, ali ako želite baš veliki ekran ima većih. Sada spada u kompaktnije dim sa svojih nešto preko 6 inči dijagonale. To naravno nosi i svoje prednosti.
Radi se o super AMOLED ekranu tako da su boje vrlo izražene, možda čak i previše ponekad, lično mišljenje.
Čitljivost napolju i na suncu očekivano je vrlo dobra.
Senzor za podešavanje osvetljenosti jeste nešto agresivniji ponekad, kao što je i zoreli primetio. * Inače dosta nam se poklapaju utisci o uređaju *
Sad čuvena rezolucija i Pen tile...ovako vidim odlično ,a nemam akcije u Xiaomi u ,prvo :-) i imao i imam uređaje sa većom rezolucijom.
Nikakav problem, u bilo kom režimu ,slike, snimci ,čitanje teksta. Ništa o tome više jednostavno ne bi imao pisati.
Ukupno vrlo ,vrlo dobar ekran sa izuzetkom tih par sitnijih mana oko senzora npr,što se da ručno podesiti svakako.

Baterija
Nešto preko 4000mAh u kombinaciji sa Amoled ekranom i vrlo solidnim čipom je odlična.
Retko dobre rezultate pražnjenja ima.
Brzina punjenja ,s fabričkim punjačem je prosečna.
U stand by režimu se takođe minimalno prazni.
Odlična

Kamere
Pravo iznenađenje. Da budem iskren nisam očekivao takve fotografije u lošijim svetlosnim uslovima.
Ima širokougaoni režim .
Ima mogućnost pravljenja zaista odličnih fotografija u raznim uslovima.
Moguće je instalirati gcam koji pre svega popravlja noćne slike do zaista odličnog nivoa.
Ponekad je samo okidanje za nijansu sporije, kao zakasneli odziv. Ništa strašno al eto da kažem to kao primećenu manu.

Motor, što bi rekli
SD 665 dobro poznati.
Nema se tu šta mnogo pisati.
Pogotovo u kombinaciji na uređaju android one, brzo i fluidno.
Očekujem redovne ispravke i nadogradnje sistema.
Moj je verzija sa 128 mb interne memorije, proširio sam s još 64 .

Zvuk
Nadprosečno jak zvučnik s minimalno distorzije zvuka.
Za jedan zvučnik vrlo jak rezultat.
Zvuk u slušalicama je takođe sasvim dobar.
Na žalost u pakovanju ne idu šlušalice.

Već sam pominjao ,ukupno gledano tel je pravo pozitivno iznenađenje.

Mladen7
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Čet, 01. Feb 2018. 18:05
:: Xiaomi Mi 10 T Pro
:: Xiaomi MI A3

Re: Xiaomi Mi A3

Post od Mladen7 »


majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Xiaomi Mi A3

Post od majkon80 »


Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Mi A3

Post od Apolo »

Kakvi su utisci i iskustva sto se tice ovog telefona? Deluje mi zanimljivo, hteo bih kupiti mami. Kakvo je trajanje baterije i kvalitet ekrana?

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Festina lente.

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: Xiaomi Mi A3

Post od ZzHn »

Moji utisci posle nekih mjesec dana su stvarno sjajni.
Baterija kida,mozda najvise zbog amoled ekrana nize rezolucije.. Ali nemoj da te zabrine sama rezolucija, ja npr ne primjecujem nikakve pixele, samim tim nece ni tvoja mama siguran sam. Ima duboke crne i izgleda super. Dobro je citljiv ekran po danu.
Kamera fenomenalna za ovu klasu, i selfi i glavna.
Usb-c znaci da mama nece morati da gleda u koju stranu treba da okrene punjac, znam da mom starom to prilicno godi u odnosu na njegov stari telefon.
Telefon je malo tezi, sto meni ne smeta, ali uzmi i to u obzir.
Ima zanimljivu zadnju stranu, iako je od plastike ako stavi neku providnu maskicu izgledace jako lijepo telefon - ako je to bitno uopste..
Zvucnik je glasan, i pri pozivu se sagovornik odlicno cuje, kada pojacas volume do daske i preglasno..
Moj predlog ti je da uzmes 128 GB verziju kao i ja sto sam, jer je razlika u cijeni bas mala- tipa desetak evropskih..
Stvarno za 150-ak eura ovo je bas dosta muzike za te novce.

Ja sam se dvoumio oko A3 i Redmi 8T, ali sam se ipak odlucio za cist android. Mozda bi joj bolje legao MIUI koji jako lijepo izgleda i prilicno je user friendly?
Pritom 8T ima zanimljivije boje za zenske osobe ako je to bitno.
Odluci sam, sta god izaberes neces se zeznuti to je sigurno :)
.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Mi A3

Post od Apolo »

Mi A3 mi se svidja baš zbog tog čistog Androida jer mi deluje baš onako jednostavno, a njoj je takodje bitno da može lako da se kreće kroz sistem, da nema nekih komplikovanih stvari i slično. E sad ja sam dosta telefona promenio pa i probao dosta tih launchera, stock Android mi nekako deluje bolja varijanta za prosečnog korisnika.
Žena slabije vidi i čuje, tako da sve što si opisao ide u prilog. Cena je zaista odlična, i mislim da nema bolje za ove pare.
Što se tiče baterije, vidim da telefon podržava brzo punjenje ali kao da sam negde video da uz telefon ne stiže taj brzi već obican punjač. Da li je to tačno?

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Festina lente.

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: Xiaomi Mi A3

Post od ZzHn »

Da, ne ide brzi punjac uz njega, ali uvijek mozes da porucis preko brata alija za male pare :) Kapiram da ces na taj nacin poruciti i zastitno staklo i slicno..
Meni licno i standardni punjac dovoljno brzo napuni bateriju, tako da nisam osjetio potrebu za fast chargerom..
.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Xiaomi Mi A3

Post od Deksi »

Ja kada uključim da se puni dole piše sporo punjenje, nakon nekoliko sekundi se izmeni i piše brzo punjenje. E sad dali se brzo puni ili sporo ne znam.
I ja kako ga koristim nekoliko dana radi sve odlično. Kolege su sve već napisali. Jedino bih dodao kao manu osvetljenje koje on sam mnogo smanji kada je u okolini mrak. Trebalo bi barem desetak posto da bude jače, ali spustiš podešavanja i pojačaš.
Baterija odlična, evo od juče je na 58%, ekran uključen 3.5 sati.
Jedan od razloga što sam i ja kupio mi a3 je čist android. Čitao sam da on ima moćniji multi tasking od miui i emui što mi je vrlo bitno.

Poslato sa jugoistoka.

Mladen7
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Čet, 01. Feb 2018. 18:05
:: Xiaomi Mi 10 T Pro
:: Xiaomi MI A3

Re: Xiaomi Mi A3

Post od Mladen7 »

@Apolo
Uzmi ga slobodno, verujem da će te pozitivno iznenaditi.
Imaš par poruka gore moje utiske.

Nego društvo ne znam da li je bilo već ,ali najavljen je zvaničan Android 10 za sredinu februara.

Послато са Mi A3 помоћу Тапатока

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A3

Post od sugarcoated_ass »

Apolo napisao:Kakvi su utisci i iskustva sto se tice ovog telefona? Deluje mi zanimljivo, hteo bih kupiti mami. Kakvo je trajanje baterije i kvalitet ekrana?

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Za kevu će ti biti i više nego odličan. [emoji846]
Da uzimaš za sebe rekao bih ti da ga prvo pogledaš uživo baš zbog ekrana.
Boje su odlične, kontrast isto, ali zbog PenTile tehnologije ekrana gubi na oštrini u poređenju sa drugim 720p telefonima. Kao što sam već pisao, poredio sam sa mojom Motorolom Ona koja ima skoro identičnu dijagonalu ekrana i isto 720p rezoluciju. Kada gledaš slike i neki kompleksniji prikaz izgleda sasvim ok, ali čim otvoriš neki tekst odmah se vidi razlika između PenTile i obične RGB matrice. [emoji846]

Baš šteta jer mogao je biti vrhunski uređaj za malo para, ali bitniji im je bio gimmick sa FP senzorom ispod ekrana nego da su mu pukli neki kvalitetniji IPS ili normalan AMOLED, a FP ostavili pozadi. [emoji854]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Mi A3

Post od Apolo »

Hvala društvo na pomoći, definitivno je odličan model i best buy u ovom mom slučaju. Ostaje samo da ga porucim.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A3

Post od sugarcoated_ass »

Ma da. Biće odličan. Skoro ga je i moja koleginica uzela na moju preporuku i prezadovoljna je. [emoji846]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Xiaomi Mi A3

Post od majkon80 »


majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Xiaomi Mi A3

Post od majkon80 »


yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Mi A3

Post od yocasylver »

Ekstra fotke,meni se svidja kvalitet .

Odgovori