Xiaomi Mi 9 Lite

Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Xiaomi Mi 9 Lite

Post od TosaNS »

- Mreža: GSM / HSPA / LTE
- Dostupan: od Septembra 2019
- Dimezije:156.8 x 74.5 x 8.7 mm (6.17 x 2.93 x 0.34 in)
- Težina: 179 g (6.31 oz)
- Prednje staklo (Gorilla Glass 5), zadnje staklo (Gorilla Glass 5), aluminjumski okvir
- Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
- Displej: Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors
- Veličina: 6.39 inches, 100.2 cm2 (~85.8% screen-to-body ratio)
- Rezolucija ekrana: 1080 x 2340 pixels, 19.5:9 ratio (~403 ppi density)
- Zaštita: Corning Gorilla Glass 5
600 nits max brightness
- Android 9.0 (Pie); MIUI 10
- Chipset: Qualcomm SDM710 Snapdragon 710 (10 nm)
- CPU: Octa-core (2x2.2 GHz Kryo 360 Gold & 6x1.7 GHz Kryo 360 Silver)
- GPU: Adreno 616
- Memorija: Card slot microSD, up to 256 GB (uses shared SIM slot)
- Interna memorija: 64GB 6GB RAM, 128GB 6GB RAM
- Glavna kamera: Triple 48 MP, f/1.8, (wide), 1/2.0", 0.8µm, PDAF
8 MP, (ultrawide), 1/4.0", 1.12µm
2 MP, depth sensor
LED flash, HDR, panorama
Video: 2160p@30fps, 1080p@30/60/120fps, 720p@960fps
- Selfi kamera: Single 32 MP, f/2.0, 26mm (wide), 1/2.8", 0.8µm
- Karakteristike: HDR, Video: 1080p@30fps
- 3.5mm jack
- Active noise cancellation with dedicated mic
- Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot
- Bluetooth 5.0, A2DP, LE, aptX HD
- GPS sa A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS
- NFC
- Infrared port
- FM radio
- USB 2.0, Type-C 1.0 reversible connector
- Sensors: Fingerprint (under display, optical), accelerometer, gyro, proximity, compass
- Baterija: Non-removable Li-Po 4030 mAh battery
- Punjač: Fast battery charging 18W
- u bojama: Pearl White, Aurora Blue, Onyx Grey

Performance: Basemark OS II: 3372 / Basemark OS II 2.0: 2748
Basemark X: 27191
Loudspeaker: Voice 67dB / Noise 72dB / Ring 83dB
Battery life: Endurance rating 106h

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_9_lite-9862.php
https://mi-srbija.rs/mi/mi-9-lite-314
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Xiaomi Mi 9 Lite

Post od TosaNS »

Otvorio sam temu sa ovim telefonom jer nisam video da na forumu već postoji slična tema. Mišljenja sam da ovaj model zavređuje svoju zasebnu temu obzirom na to da kod nas beleži značajnu prodaju. Za kratko vreme koliko ga imam mogu reći da sam prezaodovoljan telefonom i njegovim odličnim karakteristikama kako bojama na ekranu tako i odličnom baterijom koja može da izvuče 2 dana bez ikakavih problema. Od mene topla preporuka za ovaj telefon koji u ovom momentu na našem tržištu vredi oko 240e. Zanima me da li još neko od forumaša poseduje mi 9 lite?
[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/202001 ... 6e9979.jpg[/img]
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Xiaomi Mi 9 Lite

Post od Evindzer »

^ Prešao sa havajca na Šaumu?
Čestitke, uživaj u novom ljubimcu. [emoji4]

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Xiaomi Mi 9 Lite

Post od TosaNS »

Hvala Evi :) koristim oba telefona :) iako je Mi 9lite Dual SIM jednostavnije mi je da tako fizički razdvojim poslovni od privatnog, stvar navike i ne predstavlja mi problem nošenje dva telefona.
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Xiaomi Mi 9 Lite

Post od Evindzer »

^ To ti verujem i potpuno te razumem. Ja od '11. ili '12. nosim dva telefona i ne pada mi na pamet da više ikad obe kartice ubacujem u jedan: ako se telefon ne za**be, pa pomeša kartice (to mi se desilo sa prvim dual SIM-om, današnji su možda dovoljno opamećeni da ne prave tu grešku), onda ću se za***ati ja, pa može biti svašta. [emoji1787]
Kad ti se slegnu utisci, daj neko kraće poređenje - mada računam da je Šauma uglavnom, ako ne i u potpunosti, bolja od sad već starog havajca. [emoji4]

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Xiaomi Mi 9 Lite

Post od TosaNS »

Iako su mi utisci još uvek sveži na na prvu bih što se tiče samog telefona izdvojio njegovu bateriju i veličinu ekrana, nema se šta više dodati o samom kvalitetu izrade koji je vrhunski, sve je već rečeno u Benčmarkovoj prezentaciji https://www.youtube.com/watch?v=rptNNPyxEM8 koja je delimično i uticala na to da se opredelim za ovaj model kao i dosta pozitivnih komentara. Kada bih poredio Huawei p10lite i ovaj Mi 9lite rekao bih da 3gb rama više ipak dosta znače i deluje mi da Mi ima brži odziv nego što je bio na huaweiu ali i dalje ne mogu da kažem za Huawei p10 lit da je spor. Kretanje kroz meni na oba modela je odlično kao i multi tasking, ispada da je jedina razlika u veličini ekrana ali i dugotrajnosti baterije koja je definitivno na strani Mi telefona. Iako kažu da sa jednim punjenjem baterije mogu komotno izdržati dva dana Mi 9lite može i više što mi je bitnije od toga da li ima ne znam kakavu kameru, a i kad je reč o kameri ona je sasvim zadovoljavajuća rekao bih odlična za ne zahtevnog korisnika. Ukoliko želiš baš da se igraš možeš da instaliraš Gcam pa dobiješ još bolju fotografiju. Nezahvalno je porediti ova dva telefona jer razlika od nekoliko godina ipak nije zanemarljiva ali bih sa sigurnošću mogao reći da mi više odgovara Huawei EMUI nego li Xiaomi MIUI ... i jedina moja zamerka u vezi sa Mi telefonom je ta što nemam mogućnost da izaberem jezik Srpski latinicu, čini mi se da je prevod bolje optimizovaniji na Huaweiu nego li na MI telefonu. Da sam znao to možda bih se ipak odlučio o nekom drugom telefonu jer mi to bode oči i nervira me. Ne mogu nikako da progutam da mi ispod ikone piše Play продавница ili kada kombinuju eng sa ćirilicom.
Poslednja izmena od TosaNS u Pet, 10. Jan 2020. 19:20, izmenjeno 1 put ukupno.
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Xiaomi Mi 9 Lite

Post od Evindzer »

^ Naravno, razlika u godini proizvodnje ih ne čini direktno uporedivim, slažem se s tim. [emoji4]
A to za mešanje engleskog sa srpskim (i to oba pisma) već je poznata boljka i raširena je i kod drugih proizvođača. [emoji1]

janko66
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 22. Jan 2018. 22:12
:: huawei mate 10 lite

Re: Xiaomi Mi 9 Lite

Post od janko66 »

postovani TosaNS,
hteo bi cerki da kupim ovaj telefon gde ga ima u Novom Sadu , i koja je cena telefona.

Stole Balkanboy
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 124
Pridružio se: Sub, 12. Nov 2011. 23:42
:: Xiaomi Mi 9 Lite
:: Huawei P8 Lite

Re: Xiaomi Mi 9 Lite

Post od Stole Balkanboy »

Da li imate link od GCam za ovaj telefon?
Hvala unapred! :wink:

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Xiaomi Mi 9 Lite

Post od TosaNS »

janko66, Mogu da preporučim zvaničnu Mi prodavnicu koja se nalazi u Big šoping centru na spratu, https://mi-srbija.rs/mi/mi-9-lite-314/buy ili na KP.
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Xiaomi Mi 9 Lite

Post od TosaNS »

Stole Balkanboy, https://www.cyanogenmods.org/mi-cc9-mi- ... le-camera/ ovde možeš naći instrukcije kako da instaliraš Gcam. Na mi 9lite odgovara postupak i aplikacija kao i za Mi 9se

GCAM: https://f.celsoazevedo.com/file/cfiles/ ... _plus2.apk
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi 9 Lite

Post od гари »

Oho, Tošo, ovo sam propustio, pridružio si se Šauma klubu! Čestitam![emoji4]

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Xiaomi Mi 9 Lite

Post od TosaNS »

Ja se pitao gde ode Gari nema te da prokomentarišeš :D kao što si primetio i ja sam postao deo Mi kluba i za sada samo reči hvale za ovaj telefon koji ima odlično izbalansiran odnos uloženo dobijeno. Dugo sam gledao šta bih mogao da kupim, naginjao sam ka Huawei telefonima ali zbog cene nisam mogao da se odlučim za neki od modela jer ono gde bih mogao da se cenovno uklopim je bio p 30lite koji je već sada prevaziđen i zaostaje za konkurencijom, dok su ostali modeli skuplji i van mojih mogućnosti (za telefon dati više od 250e) ili da sačekam novi p40lite što mi nikako ne odgovara i pitanje šta će biti sa Gapps. Iskren da budem u užem izboru se našao i jedan Samsung konkretno reč je o A50 najprodavanijem modelu u nas ali zbog cene na kraju je odluka ipak pala na Mi 9lite. Nadam se da te služi tvoj A2 i da si i dalje zadovoljan. Na žalost morao sam se oprostiti od Nokie 735 jer vreme je učinilo svoje pa je otišla u zasluženu penziju :)
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi 9 Lite

Post od гари »

Lepo, fino telefonče.[emoji4] Xiaomi zaista nudi lepe stvari za manje novca u odnosu na druge.

Bio malo odsutan, morao bolje da se posvetim poslu, pa malo pauzirao s forumom, ali sad te stvari privedene kraju.[emoji4]

A moj A2 Lite radi ko singerica. Onda ga ispodešavao, tražio šta mi treba, sad laganica bez nekog daljeg čačkanja, pa još samo da mi stigne Android 10.[emoji4]

I super radio i Lumia 730.[emoji16] Malo je bio zezao zvučnik za zvonjavu na njemu, ali nekoliko iskusnih udaraca od strane ćalca, i zvuk mu opet proradio, i sad ga tera dalje - sa WP8.1.[emoji16]

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Stole Balkanboy
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 124
Pridružio se: Sub, 12. Nov 2011. 23:42
:: Xiaomi Mi 9 Lite
:: Huawei P8 Lite

Re: Xiaomi Mi 9 Lite

Post od Stole Balkanboy »

Da li će biti nadogradnje na Android 10 za Mi 9 Lite, zna li ko?

Wizards
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Sre, 03. Mar 2010. 16:25

Re: Xiaomi Mi 9 Lite

Post od Wizards »

Zar je moguce da tolko malo ima komentara i utisaka o ovom telefonu? :shock:
Mene bi zanimalo par reci od vlasnika Mi9 lite... Da li stvarno ima problema sa notifikacijama kao sto neki kazu? Dakle mene zanima da li redovno ponasaju aolikacije Viber i WhatsApp? Da li je ton za sms, viber i ostalo isti za sve notifikacije kao sto neki kazu? Ili se moze podesiti da Viber ostane svoj ton fabricki itd.
Ja trenutno imam Samsung S9 ali razmisljam da predjem na malo jeftiniji telefon, a i baterija mi dosta znaci ako traje na Mi9 lite oko 2 dana.
Hvala unapred na odgovorima.
LG G2 black

Ђоле123
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Čet, 28. Nov 2019. 19:09
:: Xiaomi
:: Xiaomi

Re: Xiaomi Mi 9 Lite

Post od Ђоле123 »

Више ти се исплати да додаш за Mi 9T.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

Wizards
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Sre, 03. Mar 2010. 16:25

Re: Xiaomi Mi 9 Lite

Post od Wizards »

Da ali ne svidja mi se nijedna boja Mi9T. Sve su neke uzasne.
A i ne zelim da jos dodajem ko zna kolko para.
Dovoljan bi mi bio Mi9 lite samo da li je stvarno problem sa notifikacijama to ne znam.
LG G2 black

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Xiaomi Mi 9 Lite

Post od TosaNS »

Ne znam za probleme sa notifikacijama, o kakvom problemu je reč. Imam i Huawei p10lite i uporedo kako se oglasi jedan tako i drugi kada su u pitanju viber i wapp. Nemam zamerki na telefon sve je u skladu sa mojim očekivanjima, ali baterija ubija kako je dobra ladno mi izdrži 2ipo dana između dva punjenja.

Mi9T ima prednju kameru koja izlazi ali mi ta varijanta nije najsrećnije rešenje.

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Wizards
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Sre, 03. Mar 2010. 16:25

Re: Xiaomi Mi 9 Lite

Post od Wizards »

TosaNS, navodno ne prikazuje notifikacije za viber i ostalo na Always on display-u. I jos kazu da je za sve notifikacije isti ton. Dakle viber, sms, gmail itd. Ne znam da li je to tako. Jer voleo bi ipak da nije. Voleo bi da cijem taj fabricki prepoznatljiv viber ton.
Interesuje me jos da li GPS radi dobro jer zelim da instaliram navigaciju.
Inace telefon mi sa bas zasvidjao i hteo bih da ga uzmem. Pogotovo sto je baterija jako dobra a to mi znaci.
Ako mozes napisi neka tvoja iskustva sta god ti padne na pamet. :roll:
Da li je realno pametno prodati S9 i uzeti ovaj Mi9 lite ne znam ni sam...
LG G2 black

Odgovori