Redmi 9 64/4 gb

Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Daki_81
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 117
Pridružio se: Sub, 01. Feb 2014. 15:32
:: Xiaomi Redmi 5 Plus
:: Redmi 5, Redmi 9
Lokacija: Beograd / Voždovac

Redmi 9 64/4 gb

Post od Daki_81 »

Evo skoro mesec dana kako sam kupio ženi ovaj tel i nisam se pokajao a dovoljno je vremena prošlo da se sve istestira...

- MTK procesor sam loše iskusio još davno na Redmi Note 4 (Helio X20) kao velikog potrošača ali definitivno su sve mane ispravili i ovaj Helio G80 odlično radi, ne greje se i bateriju mizerno troši. Vidim da igrice lepo rade, aplikacije takođe i 4 gb rama je sasvim dovoljno.

- Ekran od 6.53 inča daje odličnu rezoluciju, oštrinu i boje ali kao što se pisalo o lošijem osvetljenju po jačem suncu istina je... E sad kažu i da problem pravi fabrička folija koja stiže sa telefonom i kada se skine mnogo je bolje ali neka je još malo pa ćemo videti...

- Zvučnik za medije je iznenađujuće dobar i jak a takođe i za razgovor. Mikrofon isto dobro radi.

- Baterija od 5020 mAh i više nego odlično drži s`obzirom na veliki ekran koji nije amoled i uvek aktivne 2 sim kartice. Postepeno opada bez naglih padova i pražnjenja. U našem slučaju izgura opušteno ceo dan i ostane uvek 20 do 30% a nekad i više... Ekran po aplikaciji baterije odradi oko 8-9 sati. Inače uvek je na wi-fi i mrežnom netu i to ne gasim kao i sve moguće sinhronizacije. Igrice ga ne zaobilaze doduše ne igraju se vožnje i pucačine...

- Otisak prsta imam utisak traži malo preciznije postavljanje prsta jer ume da ne otključa ako je prst iskosa dok je moj stari Redmi 5 Plus dosta fleksibilniji po tom pitanju. Otključavanje licem radi odlično i brzo.

- Kamera (fabrička nije google kamera) je za moje potrebe dobra, dosta slikamo u prirodi po dnevnom svetlu i sasvim je ok sa glavnom i širokougaonom kamerom. U zatvorenom prostoru i mračnijem svetlu ima po malo šuma. Ima dobar Pro mod za manuelno podešavanje i sa malo igranja i stativom može dosta da se uradi. Makro mod pravi dobre slike. Opcija "Ai" ume da bude zanimljiva jer lepo prepoznaje predmete i okolinu pa dodatno po potrebi pojača boje, kontrast i baš ulepša sliku.

- Kućište je plastično ali kvalitetno i ne klizi tako da silikonska zaštita u tom smislu držanja i nije potrebna. Jedino što nije baš lagan i nepunih 200 gr se oseti. Dobra stvar je fiokica za sim kartice sa 3 mesta i za micro sd ako vam zatreba.

- Infracrveni port dobro radi ako zatreba, NFC nisam probao a Global stable verzje ga imaju. GPS je odličan bez greške za navigaciju, trekere itd... Wi-Fi radi na 5 i 2.4 GHz, Wireless display (Cast) nisam isprobao ali odlično mi je radio na starom Redmi 5 Plus pa ne sumnjam u ovaj. Zanimljivo je da FM radio može i bez slušalica.

- MIUI je na 11.0.8 verziji i trebalo bi da stigne 12 ali mislim da to nije bitno jer i ovaj odlično radi. Ne znam zašto ali i na ovom Redmi-u VoLTE ne postoji u telefonu dok se ne aktivira dodatno a može preko koda *#*#86583#*#* dok je za VoWiFi/WLAN kod *#*#869434#*#*
Beast From The East