Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Odgovori
danil80
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Pon, 15. Sep 2014. 17:30
Lokacija: Belgrade, Serbia
Kontakt:

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od danil80 »

Ja rezervisao 4-5 komada sa raznih email adresa.. Videćemo koliko ću ih zaista i kupiti sutra.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od Apolo »

Sad sam se tek ukljucio... Prvi put cujem za ovaj telefon, ko ga proizvodi??
Festina lente.

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od ljubabvb09 »

Apolo, kao sto pise u naslovu, proizvodi ga Elephone. Vise o kompaniji imas u temi "Elephone kompanija i novosti", a ako te zanimaju jos neki modeli sa specifikacijama i cenama, kompletnu ponudu mozes da pogledas ovde http://www.kimovil.com/en/elephone-smartphones-prices

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od Apolo »

Nisam postavio dovoljno koncizno pitanje... Vidim da je Elephone vec me zanima odakle je Elephone, dakle zemlja porekla?
Festina lente.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od Joxy »

Кина наравно. :)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od Apolo »

Joxy, drzao sam neki dan Xiaomi u ruci i malo ga koristio u Tehnomaniji, i mogu ti reci da bi sledeci moj telefon Android sigurno bio kinez... Samo ne znam da li Meizu ili Xiaomi :)
Festina lente.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od Joxy »

На потпуно исти начин размишљамо. :)
Баш пре куповине Јабуке сам себи рекао да ми је следећи телефон или неки кинез или Јабука. Сада је испало овако, желео сам прво њу да пробам, што не значи да следећи неће бити неки кинез. ;)
И ја сам одушевљен Шаомијем, Меицуом и осталима иако нисам имао прилике да их пробам али гледајући тестове и клипове на нету сваки дан се све више и више одушевљавам. Њихови ОС ми делују врхунски.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od Apolo »

Mozda cu i Jabuku probati jednog dana, ali ne u skorijoj buducnosti. Xiaomi, stavise, ima meni koji malo podseca na iPhone-ov, a iskreno nisam imao utisak da koristim Android zbog nesto drugacijeg interfejsa. Zasad sam zadovoljan korisnik Lumie 830 ali nije na odmet da pratim malo ove kineze kako se razvijaju :)
Festina lente.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od Joxy »

Слажем се, мислим да скоро сви кинези имају своје ОС мало по угледу на iOS (без класичног менија са апликацијама), Леново, Хјувеи, Меицу, Шаоми... :)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od Green »

limbonic napisao:da li cu moci na ovom fonu istovremeno koristiti dve sim kartice i micro sd ili cu kao na Umi Zero morati birati jedan sim i micro sd ili dva sima bez micro sd-a?
Mislim da ces morati bas kao na Umi Zero. Drugi slot prima SIM2 i microSD, ali ne mogu istovremeno da budu u funkciji.
Nek' me neko ispravi ako je to moguce.

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od pero0000 »

Već par dana pratim razna pisanija o Kineskim telefonima. Danas slučajno/namerno ;) naletih na teme o P5000 i P7000 i kad sam pročitao da pored odličnih karakteristike ima i bateriju od 5350mAh reših da taj ili P7000 bude moj sledeći telefon.

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od ljubabvb09 »

Green, u pravu si. Postoje dva slota za kartice: mogu da se koriste dve SIM kartice (obicna i micro SIM kartica) ili obicna SIM i microSD memorijska kartica.

limbonic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Uto, 28. Apr 2015. 18:27
:: Moto G

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od limbonic »

hvala vam, malo sam razocaran, 16gb, tj 10-11 koliko ostane slobodno je malo :(

vojkan85
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1943
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2012. 22:52
:: Samsung Galaxy S8
:: Huawei Honor 8 Lite
Lokacija: Beograd

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od vojkan85 »

Nije probem u izradi Kineskih aparata, pa svi se tamo i prave. Veci je problem oko delova (ekrana recimo) i same podrske za iste...

limbonic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Uto, 28. Apr 2015. 18:27
:: Moto G

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od limbonic »

ljubabvb09, mozes li nam otprilike reci da li ce zaista telefoni planuti za par minuta ili ce se moci pazariti i sutra uvece? Imao si iskustva za Umi Zero, pa cisto da iskalkulisem vreme :D . Za Aliexpress imam aplikaciju i kupivina ide jako brzo, ali ovo preko sajta, konkretno GeekBuying ume da zakoci. Koliko obicno telefona bude na raspolaganju?
Malo gnjavim jbg, bas bih da posedujem ovaj fon i po ovoj ceni :wink:

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od ljubabvb09 »

limbonic, Ostaje slobodno 11,46GB. Svako ko bude dobio Ele code moci ce da naruci telefon u ponedeljak od 10 ujutru. E sad, jos uvek se ne zna da li ce to da traje do 00:00, ili ce da daju vremena ljudima 24h, tj do utorka u 10 ujutru. To cemo saznati sutra. Sto pre platis telefon, to ce ti ga pre poslati. Posto se sutra ocekuje velika navala, sat vremena moze da znaci mnogo, u smislu da umesto recimo budes 250. po redu, posle sat vremena budes 2500-i. A to moze da ti odlozi slanje za ko zna koliko. Pretpostavimo da je ovakva situacija: ubedjen sam da od ovih 160873 prijavljenih mejlova, svaka prodavnica zna koliko je mejlova izabralo njih. Uzmimo npr. Geekbuying prodavnicu koju si pomenuo...recimo da se kod njih prijavilo 5000 mejlova. Problem je u tome sto 5000 mejlova nije jednako 5000 komada, jer ce verovatno neki otkazati, ali ce isto tako odredjeni deo da kupi vise od jednog komada 2,3,5,10...i to u razlicitim bojama: bela, crna, zlatna. Neka uzmu 10000 komada, jer ocekuju veliku traznju. Po jednom scenariju, to moze da im bude dovoljno i bilo kad da porucis u toku dana, oni ce imati na stanju i poslace ti. Ali sta ako u drugom scenariju, to ne bude dovoljno, jer je recimo poruceno 12,13,15000 komada? Ti porucis telefon u 9 uvece i oni ce normalno da ti prihvate uplatu, ali nece imati trenutno na stanju. Sta se onda desava? Kontaktiraju Elephone da im u sto kracem roku posalju novu turu. Ako imaju srece, ovi ce im poslati iz zaliha koje imaju, ali sta ako nemaju ni oni? Onda moraju da cekaju da ovi proizvedu. Verovatno nece biti jedini, pa i oni kao i ti, staju u red. To se kod Umi Zero bas oduzilo na 4 nedelje. Nadam se da su u Elephonu mnogo bolje organizovani i da su pripremili dovoljne kolicine.
Srecno, sa kupovinom sutra, tj. danas :D

Inace, na Antutu testu koji je radjen pre dva dana, sa instaliranim Androidom 5.0, postignut je rezultat od 45613, sto je bolje od OnePlusOne-a.

EDIT

U Spam folderu, pronasao sam mail od Elephone-a, gde je detaljno pojasnjen nacin dobijanja Ele code-a i kupovine P7000 po ceni od 159.99$. Proverite i vi svoj spam folder na mail adresi koju ste prijavili, trebali bi da dobijete ovakvu poruku:

Dear customer:
Thanks for your support and concern on our products. You have a reservation for ELEPHONE P7000 Limited flash sale event, which begins at 5 p.m (UTC+8) on May 11th 2015. This activity has over 1600000 customers participated. Please open the activity page before 5p.m on May 11th 2015 and wait for it to start in order to get more chances to get ELE code.

Activity starts at: 5p.m May 11th 2015 (UTC+8)
Address: http://www.elephone.hk

Activity process:
1. After the success of snapping up on the activity page, you might get an ELE code.
2. Go to shop for ELEPHONE P7000 at the price of $229.99 from the online shop which you have picked.
3. After ordering, your must provide ELE code to customer service.
4. Customer service will change the original price ($229.99)to $159.99.
5. After the price is changed, please pay for your order.
6. Pay success and waiting for shipments.
7. ELE code is available for next 48 hours.
8. If any online shop doesn't carry out this rule, please contact us immediately.
9. ELEPHONE Email address: mailto:elephone.summer@gmail.com

ELEPHONE P7000 main features:
•Press Touch ID
•3GB RAM
•FHD
•3450mAh

Thanks again and best regards!
Your sincerely!
ELEPHONE team.


This is an automatically sent email and do not reply please.

Professional
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 395
Pridružio se: Sub, 26. Jul 2008. 02:53
:: Samsung A5 (2017)
:: Nokia 6310i
Lokacija: Podgorica
Kontakt:

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od Professional »

Ovo sve krece po nasem vremenu oko 11?

Vaša poruka sadrži 38 karaktera. Minimalni broj karaktera koji morate uneti je 60.
Currently at use: Samsung A5 (2017)
Currently at Stand By: Nokia 6310i V5.22, Nokia 6310i V7.00, Nokia N82 black + 8GB Kingston V31.0.016, hakovan & Ericsson R380s Smartphone (Symbian Ltd, 1998-2000)

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od ljubabvb09 »

Tako je, izgleda da hoce malo da nas drze u neizvesnosti :D

EDIT

Proces narucivanja izgleda ovako:

Kada kliknete na "Snap Up Now" pojavljuje se ovakav prozor
Slika
Ukucavate e-mail adresu koju ste prijavili za rezervaciju, unosite verifikacioni kod sa slike i kliknete "Start". Pojavice se sledeci prozor
Slika
U ovom trenutku se generise kod, pa zbog velikog broja ljudi, morate strpljivo da sacekate da se proces zavrsi. Ja sam bukvalno tacno u 11 sati zapoceo proces. Sada je 12:13 i jos uvek nisam dobio kod!
Sad vidim da je promocija zavrsena! Znaci, danas vise niko nece moci da dobije kod! Ko je uspeo da ugrabi priliku uspeo je, ko nije imace ponovo sansu u sredu od 11 ujutru. I tad ce biti velika otimacina, pa vam savetujem da tacno u 11 budete za kompom i ugrabite svoj kod.
Poslednja izmena od ljubabvb09 u Pon, 11. Maj 2015. 11:14, izmenjeno 1 put ukupno.

Professional
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 395
Pridružio se: Sub, 26. Jul 2008. 02:53
:: Samsung A5 (2017)
:: Nokia 6310i
Lokacija: Podgorica
Kontakt:

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od Professional »

Meni jos pise "System Queueing". Sad da li je zakucalo ili ne, ne znam :) Cekacu jos pa cemo vidjeti :)
Currently at use: Samsung A5 (2017)
Currently at Stand By: Nokia 6310i V5.22, Nokia 6310i V7.00, Nokia N82 black + 8GB Kingston V31.0.016, hakovan & Ericsson R380s Smartphone (Symbian Ltd, 1998-2000)

limbonic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Uto, 28. Apr 2015. 18:27
:: Moto G

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od limbonic »

ljubabvb09, hvala puno na detaljnom objasnjenju. Zanimalo me je da li cu sigurno biti u prilici da ga kupim ako sam ga rezervisao, nebitno kada to bude, ne zurimo se :)
Evo vec dvadeset i kusur minuta cekam na "System Queueing" i ELE Code, nadam se da im sistem nece pasti :)

Odgovori