OnePlus Two

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: OnePlus Two

Post od El Laki »

Koliko ljudi ima Nexus 6? Mate 7? G Pro 2? Slična priča iako su ovi dosta dostupniji.

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: OnePlus Two

Post od ljubabvb09 »

Ko hoce da ga kupi bez pozivnice, presell cena je 453e, a zvanicna prodaja pocinje 31.avgusta.
http://www.geekbuying.com/item/ONEPLUS- ... HoDo5hENQE

Pri tome, kao i kod svih ostalih telefona za koje postoji velika traznja, moracete da se naoruzate strpljenjem, jer ko zna koliko ljudi je narucilo pre vas i koliko je stvarna kolicina na zalihama te prodavnice.
Naravno, ovo je cena bez carine i PDV-a. Ako ukljucimo i to, cifra se penje na oko 600e, sto je po meni stvarno previse.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: OnePlus Two

Post od Green »

Clan open-mind poseduje 1+1. Ili ga je posedovao. Znam da je pisao u temi...
Liaow.com takodje nudi 1+2 u preorder varijanti. US$449 za 16GB, US$519 za 64GB.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: OnePlus Two

Post od 1808 »

El Laki napisao:....300e za ovakav telefon je odlična ponuda.
Nije baš toliko, ipak je nekih 340€, odnosno 400€ za 64GB verziju preporučena cena za EU.

Evo kako izgledaju preporučene cene na različitim tržištima

Slika

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: OnePlus Two

Post od iKe »

Da poskupeo je OPT u odnosu na OPO. Nekako mi je jači utisak ostavio prvi model kada je predstavljen. Mislim da će uskoro po istoj ceni moći da se kupi i G4, koji predstavlja mnogo razumniju kupovinu.
Inače juče je i Motorola predstavila nove modele. Najjači utisak mi je ostavio Moto X Style (Pure Edition), koji bi trebalo da se prodaje po približno istoj ceni u USA (399$). Pitanje da li će moći da se kupi kod nas i po kojoj ceni. Mislim da bih pre kupio taj model nego OPT.

10 reasons why the Motorola Moto X Style (Pure Edition) is a better phone than the OnePlus 2

Moto X Pure Edition
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: OnePlus Two

Post od ljubabvb09 »

Super su karakteristike ove Motorole, ali ekran od 5,7" i 11mm debljine su previse za mene... 3000mAh baterija je po kapacitetu na donjoj granici, posebno kad se ima u vidu tako velik ekran i velika rezolucija.

Sto se dvojke tice, malo sam razocaran u rezoluciju ekrana koja je samo FHD, a posto govore da je flagship killer, onda bi trebao da ima 2K. Gustina piksela po incu je 401 na 5,5'' (moj Umi Zero ima 441 na 5''). S druge strane, kontrast je 1500:1, pa su boje izrazenije, sto donekle popravlja stvari. Nema fast charge, NFC, slot za memorijsku karticu, debljina od skoro 1cm i tezina 175g svakako nisu za pohvalu, baterija je non-removable...
Ono sto treba naglasiti su svakako procesor, grafika, RAM, ROM, kamera, kvalitet izrade. Verovatno je i softver dobro optimizovan, pa bi moja neka ukupna ocena od 1 do 10 bila izmedju 9 i 9,5.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: OnePlus Two

Post od Evindzer »


Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: OnePlus Two

Post od Baraba »

I, da otpisemo ovaj model, bar na par meseci. Nije nikakva ekskluziva čekati online u redu za telefon bez ostvarive garancije u našoj zemlji.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: OnePlus Two

Post od El Laki »

Slažem se. Mada ja lično ne bih nikada kupovao bilo koji telefon makar instant sa popustom, ukoliko nema garanciju ostvarivu kod nas. Bez obzira na proizvođača.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: OnePlus Two

Post od Evindzer »

Tako je i tako je. :wink:
-

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: OnePlus Two

Post od ljubabvb09 »

Ja sam spreman na rizik, ali za neku manju sumu novca. Sa carinom i pdv-om ispada mnogo...

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: OnePlus Two

Post od Baraba »

Spreman sam i ja za rizik po cenama 329 i 389 dolara, ali dok dođe do nas to je 450e. Za te pare ima da se kupi dobar fon sa garancijom, za koji te neće posle boleti glava kome da prodaš ako ti se ne svidi.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: OnePlus Two

Post od Evindzer »


Fize94
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Pet, 03. Jul 2015. 22:37
:: 0694448087

Re: OnePlus Two

Post od Fize94 »

Samo da javnem da sam ga pazario...

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: OnePlus Two

Post od fannY »

Fize94, napisi neke utiske iz prve ruke. :)

Fize94
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Pet, 03. Jul 2015. 22:37
:: 0694448087

Re: OnePlus Two

Post od Fize94 »

Telefon je PRELEP. Tu nemam šta da dodam, svi znaju kako izgleda, uživo još bolje. Mislio sam da će biti osetno veći i teži od z2(što i jeste po spec) ali se ne oseti uopšte... Dugmici su sjajni, nema mrdanja, ono dugme za silent je isto kul, nema kliktanja volume (lici na ono ajfon rešenje). Desi se da omasim volume i power, ali ga palim na double tap, tako da nije strašno.
Ekran je ok, ništa vau i fenomenalno, prosek ips( recimo lepše mi deluje na z2 i m8)...ima mali problem sa auto osvetljenjem(mada mislim da je do oxygena to), nešto slično što je i g2 imao, ali ne toliko strašno. Na 100% je odličan. U suštini drago mi je što su ostavili fhd, ne znači mi toliko, koliko jača baterija(o njoj ću posle par ciklusa)... Zvuk, meh, ok, više gotivim stereo, jak, ali opet kažem ništa specijalno, razmazio me m7.
Fingerprint radi 9/10,verovatno jer ja nisam očitao lepo prst, i probavao sam to na 2.0.0 koji je imao probleme, sad bi trebalo da je to ispravljeno na 2.0.2. Telefon je brz, bez laga ili bilo čega (ipak je stock), mada idalje mislim da ću ići na cm, deluje mi bolje...
Peglaju ovi iz op, videćemo kako će biti kasnije... Kameru nisam testirao, ovih dana ću. Toliko za sada...
Edit: nema šanse da se naviknem hardverske dugmice, mnogo su mi nisko :/

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: OnePlus Two

Post od Green »

Imas li u opcijama da deaktiviras hardverske dugmice? Znam da OnePlus One ima, trebalo bi i dvojka da ima.

Fize94
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Pet, 03. Jul 2015. 22:37
:: 0694448087

Re: OnePlus Two

Post od Fize94 »

Slika evo

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: OnePlus Two

Post od artifex »

Svaka cast na prinovi,neka lepo sluzi. Kad se slegnu utisci podeli sve sa nama :)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: OnePlus Two

Post od Green »

Pa da, ima deaktivacija hardverskih dugmica. Mozda je i bolje, jer dosta ljudi prijavljuje problem sa hardverskim Home tasterom.

Odgovori