Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Windows OS
Odgovori
Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od Baraba »

antegra, nisi se ulogovao u aplikaciju, ne mogu da kažem ništa sada po klipu. Kada već snimaš, snimi još par app da vidimo kako otvara :)

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od cvoruga »

Kupiš šatro flagship sa nedovršenim OSom, platiš 500+€ a on otvara aplikaciju 5 sekundi.
I još dokazuješ da to tako treba i da drugi ne valjaju.
Do jaja.

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od rock9855 »

Ako je jedina mana nepremijum izgled onda super. Samsung je furao plastikanere godinama pa se prodavao ko lud. A kvalitet plastike je sigurno bolji od s5 ili note 3. Ovaj način izrade ima svojih prednosti. Izmenjivi poklopci se zamene za sekundu i imas novi telefon. A sta ces kad ti tresne ip o beton i izguliš aluminijum na sve strane? Dobro možeš da stavis oblogu od silikona. Ali onda čemu premijom materijali???
Realno sa praktične strane ovo je praktičnije 10X u odnosu na aluminijum ili aluminijum staklo. Jeste da su oni lepši na oko ali ih moraš paziti ko oci u glavi.
Najveći problemi za L950 i 950xl su jos uvek spori napredak dodavanja i usavršavanja aplikacija i jos uvek ne završeni w10 koji treba jos da se pegla i zakasnili su sa njegovom finalnom verzijom.
A bice ovo tek odlična kupovina za par meseci. Do tad ce w10 ispraviti svoje bagove a cena oko 400€. Trenutno lično ne bi dao 600€. Ali svi su preskupi na pojavljivanju i moraš platiti exkluzivu ili možeš sačekati da se cene normalizuju na neku realnost

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od sugarcoated_ass »

Moje iskreno mišljenje je da je ovo odličan telefon, ali kad bi koštao 350€... :D

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od rock9855 »

Kostace tamo na jesen toliko kad se budu pojavljivali novi modeli :)

antegra
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Pet, 13. Maj 2005. 11:24

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od antegra »

Coni napisao:Hehe, kako si me (nas) zeznuo, svaka čast. Ajde sad se uloguj pa da vidimo koliko mu treba, jer nije isto kao na klipu, tebi je prikazao početni ekran. Ali ok, 5- za trud.

I nemoj da me shvatiš pogrešno, u pravu si, nemam 950, priznaću grešku u slučaju da se ispostavi da grešim, ako 950 jeste brz kao android flagship uređaji, ali sve što sam video na netu ne govori u prilog tome. Znači kad me Miodrage i ti ili bilo ko razuverite DOKAZIMA.
sad se i logovanje računa u start-up speed ? :)
i ne, nemam spoty nalog, niti ću da imam, kad mi treba muzika, ja bacim mp3 fajlove na mob.
trudim se da se što manje online exponiram.

btw, 950 nije najbrži. 950 XL jeste :)
cvoruga napisao:Pošto nije prošao kao premijum fensi fon, sad obožavaoci MSa guraju priču kako je radni telefon.
Da nije tužno bilo bi smešno šta ste sve u stanju da lupite ne bi li opravdali MS.
Uz celu ovu šaradu oko biznis upotrebe najveći deo prodatih Lumija ide na najjeftinije uređaje,
da li se i ti ljudi koji nemaju pra za skuplje bave biznisom i zbog toga kupuju Lumije?

Dalje, molim te pojasni meni neznalici šta je to poslovno u ovom telefonu
i šta to konkretno može da se radi na njemu.
Hvala.
ovo je premijum fon.
po svemu osim po broju app u store-u.
moraš koristiti ovaj telefon (+ QI wireless charger + docking station + bluetooth keyboard/mouse) da bi to shvatio.
elaborat zašto je ovo jedan od najboljih telefona koji je ikad napravljen neću da ti pišem, ne želim da tebe toliko svog života da trošim, pogotovo što si maliciozan.
ne možeš sve na netu da čitaš i sve bolje da znaš o nečemu što nemaš, nešto moraš u životu i da lično probaš da bi shvatio.
cvoruga napisao:Kupiš šatro flagship sa nedovršenim OSom, platiš 500+€ a on otvara aplikaciju 5 sekundi.
I još dokazuješ da to tako treba i da drugi ne valjaju.
Do jaja.
čitao sam ovoj bolesti, ali nisam verovao sve do sada: lagitis.

previše korišćenja lagdroida dovodo do usporavanja mozga i očiju. odjedanput 2.5 sec postaje 5 sec, sve se duplo usporava, rezonovanje, razmišljanje, gledanje ...

kažu da se leči sa mesec dana upotrebe nokia 3310, posle čega lag u telu nestaje.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od miodrage »

Antegra: Leci se koriscenjem najboljih wp uredjaja nakon cega zelenu kanticu bacas u kantu.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od cvoruga »

antegra, lepo sam te pitao šta je poslovna svrha ovog uređaja, odgovori.
Hvala.

Mani više to da ja čitam po netu, odgovori kratko i jasno.

Ali bez pisanja velikih postova kao što ti je ovaj gore,
jer niti je argumentovan niti je duhovit, ako ne možeš precizno da mi odgovoriš onda nemoj nikako.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od Coni »

antegra napisao: sad se i logovanje računa u start-up speed ? :)
i ne, nemam spoty nalog, niti ću da imam, kad mi treba muzika, ja bacim mp3 fajlove na mob.
trudim se da se što manje online exponiram.
Ne izvrći reči, ne ocenjuje se tvoja brzina kucanja na tastaturi prilikom logovanja, već otvaranje aplikacije kad si ulogovan. Jer tad ne prikazuje splash screen već učitava podatke. Ali naravno da nećemo videti to, jer kad treba argumenti da se iznesu, kreće neka leva priča. Miodrage i ti diskreditujete sebe iz ozbiljne diskusije. Držite se vaših radnih uređaja i jedinstvenih bežičnih punjača koji postoje i za druge telefone, mi nikada nećemo shvatiti kakav je 950 i 950xl perpetuum mobile.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od sugarcoated_ass »

rock9855 napisao:Kostace tamo na jesen toliko kad se budu pojavljivali novi modeli :)
Na jesen za dve godine kad izbace novi flagship? :D

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od rock9855 »

Moguce, moguce. Ali sigurno do septembra l950 pada ispod 400 € na oglasima. Sad je oko 480€ u prodavnicama preko bez docka.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od Apolo »

Sto se tice pada cene mislim da nasa ocekivanja nisu realna. Ne kupujem telefone preko oglasa ali verujem drugima koji to prate pa znaju koliko ce otprilike pasti cena za par meseci. Bice dobro ako i za godinu dana cena ovog modela padne na 500e. Na kraju krajeva L930 i dalje drzi cenu, a znamo kad je izasao telefon. Jedna je stvar sto neki od nas smatraju da npr. ovaj telefon ne vredi ovih para ili pak neki koji smatraju da vredi. I ja licno smatram da S6 i IP6 ne vrede tih para za koje se prodaju, pa opet ne formiram ja cenu niti se ja nesto pitam. Ako MS bude toliko dosledan i udostoji svoje korisnike i fanove u skorije vreme, odnosno januar/februar, da izbaci stabilnu "desetku" ako nista drugo ljudi ce kupovati jeftiniji L930, dok cemo se malo nacekati da L950 dodje do neke razumne cene.
Festina lente.

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od rock9855 »

U Gigatronu ili CT u Srbiji nece nikad pasti cene ispod 500 € :)
A evo u CH je vec sad 520 fr ili oko 470€. Tako da je itekako realno da ce do jeseni pasti na oko ili ispod 400 €. A pogotovo u oglasima u Sr kad se rasprostrani kod operatera. A MS ne drzi cenu kao Samsung ili IP pogotovo. A evo S6 imas vec za 430€ a jos nije prosla god od objavljivanja

NSX
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Čet, 15. Avg 2013. 12:18
:: Nokia N8

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od NSX »

miodrage napisao:Antegra: Sva ti cast, respect veliki i kapa do zemlje i natrag. Elem, koliko sam citao sad dolazi ovaj 10586.39 update.
ja sam mislio da je neka zaebancija kad ono stvarno ima toliko brojeva :D

antegra
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Pet, 13. Maj 2005. 11:24

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od antegra »

sinoć sam imao opet neki update.
ovog puta ne os update, nego firmware revision & radio version upgrade.
možda je to priprema za sledeći OS update.
ono što mi je još čudnije, je da ovakve stvari do sada, obično idu uz carrier approval, koji jako dugo traje, po nekoliko nedelja najmanje.
izgleda da je su rešili da potpuno zaobilaze carrier approval, što je fantastična stvar.
samo neka ovako gruvaju i dalje, da je nov os što pre iron-uje.

http://s1.postimg.org/gx1rfprn3/wp_ss_20151221_0002.png



uzgred, posle ovoliko vremena sa 950, sve mi se više sviđa.
ovo jeste pravi destroyer među telefonima, i to zbog sledećih features:

- amoled 1440 x 2560 display
koji ubija sve do sada što sam video. naravno samo top SameSong's su u toj klasi, ništa drugo.

- continuum & docking station
ništa, ali ništa ne može prismrdeti ovoj produktivnosti. toliko sam se navikao na ovo, da odmah ujutru na poslu zabadam ovo, bluetooth keyboard+mouse combo, bluetooth handfree, i ceo dan svičujem se između PC / Lumia na monitoru. ovo UBIJA, ali UBIJA sve do sada viđeno. pravi destoyer class battleship koji potapa svaki ostali flagship na parni pogon. i to potapa ne preko plotuna, nego klasičan ramming kroz sredinu.

- telefonski razgovori
neverovatno, neko i ovo koristi na telefonima. nisam imao telefon koji mogu da držim bilo gde u radijusu od 3m, i da me sagovornik savršeno čuje sve dok je on na loud speaker-u. hvala bogu da neko još uvek obraća pažnju na ovo.

- memory management
SD card, 3GB rama, i još važnije, 32 GB storage moraju biti apsolutni minimum. prava je tuga kako apple/samesong prave parni flagship bez jedne, ili još gore, dve od ove 3 stvari.

- camera
znate onu pesmu: Nothing Compares 2 U
e to. ništa više ne treba reći.



ima tu još mnogo stvari, da ne dužim, ali ovo mi prvo pada na pamet. replaceable battery mi je do jaja bitno, e da, QI wireless radi i sa silikonskom futrolom koju sam kupio, to je retkost među (ionako već onim retkim QI) telefonima. ultra fast charge, za pola sata od skoro praznog do skoro punog. USB type C - hvala bogu, više ne moram da okrećem kabl na pravu stranu. Windows Hello biometrika, koja savršeno radi i u mraku, mada mislim da ću isključiti zbog battery hit-a, ali svakako nešto neviđeno na parnim mašinama do sada.

samo da je 4.8" display, gumena pozadina, bolji dugmići, i bio bi ko saliven za mene.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od novak »

Kako se viber ponasa na tom stroju? Otvara li iz notifikacije zeljenu konverZaciju ili po svom nahodjenju? Koliko cekas da otvori aplikaciju?

antegra
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Pet, 13. Maj 2005. 11:24

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od antegra »

Nemam ja viber. Da budem precizniji, ja koristim samo 4 dodatne app: Rs servis, b92, tapatalk, metrotube. Nisam ja nikad bio niti ću biti neki veliki app consumer. Ni na iphone nisam bio mnogo bolji, celih 6.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od Evindzer »

antegra, 4 aplikacije, dobar si. Ja ih na 930 trenutno imam oko 140. :D :D :D

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od sugarcoated_ass »

Ajme... Iz krajnosti u krajnost... XD Ja imam dodatno instalirane 32 app od kojih svakodnevno koristim 8. :D

antegra
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Pet, 13. Maj 2005. 11:24

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od antegra »

Ja bih voleo da imam slobodnog vremena da koristim 8 app ;)

Odgovori