Microsoft Lumia 640

Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Windows OS
Odgovori
matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: Microsoft Lumia 640

Post od matorix »

S obzirom na to da telefone menja dok ne crknu, bolja je varijanta dodatnik 2k za potpunu garanciju od 2 godine. Plus, radnja je u gradu, tako da ono... Manje zezancije i ako, ne daj Boze, garanciju bude morala da koristi.

EDIT

Par utisaka: telefon je WOW! I to kazem kao neko ko je imao odredjenu dozu averzije prema wp sistemu. Za pocetak, telefon izgleda dosta skuplje od nekih stvarno skupljih modela, bez obzira sto su koristili plastiku. Jednostavan, elegantan, bez (po mom misljenju) preterano praznog prostora oko ekrana. Dakle, prelep telefon, zaista. Sto se tice os-a: ostavlja dovoljno prostora za sredjivanje, ali ne previse kako se covek ne bi previse uneo u to sredjivanje i izgubio dragoceno vreme. Nekako mi se cini da su nasli odgovarajucu meru za to. Pricam o varijanti bez skidanja dodatnih aplikacija za uredjivanje, sredjivanje i ostale madjije. Kamerica za taj cenovni rang je i vise nego odlicna. Naravno, uvek ce neko da prica kako je lose kad ne moze sa kilometar na nekom drvetu da vidi svaki list posebno. Preterivanje. Sasvim pristojna za Povuci-Potegni. Eto. Za te novce, cenim da ne postoji drugi telefon koji mu moze prici. Iskreno. Nadam se da ce i posle odredjenog vremena raditi kao prvog dana, s obzirom na to da ce biti umerenog koriscenja bez ikakvog siljenja. Hvala jos jednom na savetima i sve mi se cini da cu i ja sebi pazariti jedan ukoliko uskoro uleti neka kinta. (:
Poslednja izmena od znemanja u Sre, 09. Mar 2016. 14:36, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Ne piši post za postom, koristi opciju "izmeni".

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Microsoft Lumia 640

Post od 9R94 »

Naravno da može i drugi za taj novac, ja bih išao na Xiaomi ili Meizu, sve zavisi ko šta koliko voli :)
Ajd nek je sa srećom i da je dugo služiiiiiii :wink:

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Microsoft Lumia 640

Post od novak »

Ja juceh gledah crnu 640 i meni je izgledala bas jeftino. Sljasti ekran sa plocicama, bas prevelik kontrast. Mozda je u drugoj boji ljepsa.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 640

Post od sugarcoated_ass »

9R94 napisao:Naravno da može i drugi za taj novac, ja bih išao na Xiaomi ili Meizu, sve zavisi ko šta koliko voli :)
Ajd nek je sa srećom i da je dugo služiiiiiii :wink:
Skuplji su od 640DS. :P Sad mu je cena ispod 20,000 din, a Meizu M2 je 25,000 din. I Xiaomi modeli su tu negde, ovi jeftiniji. :)

matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: Microsoft Lumia 640

Post od matorix »

novak napisao:Ja juceh gledah crnu 640 i meni je izgledala bas jeftino. Sljasti ekran sa plocicama, bas prevelik kontrast. Mozda je u drugoj boji ljepsa.
Ona ima u beloj varijanti i izgleda bas lepo i elegantno.

I da, s obzirom na to da ona ne koristi FB i jos neke aplikacije koje su dosle uz telefon, da li ce smetati da se to pobrise(ako uopste moze)?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 640

Post od sugarcoated_ass »

matorix, neće i može... skoro sve. :)


novak, ne znam, ja sam baš bio oduševljen izgledom i dizajnom 640ke i najviše volim da vozam ovu narandžastu maskicu iako crna izgleda ozbiljnije. :)
Ovo za kontrast ekrana sa pločicama naspram boje telefona ti baš i nije neki argument jer možeš staviti bilo koju svetlu pozadinu na bilo koji crni telefon i reći da šljašti. :P

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Microsoft Lumia 640

Post od Deksi »

Ma dobra je lumia 640 za te pare, toliko sam ja nekad platio 520 a za 2 godine i nesto 5x bolji telefon se moze kupiti za iste pare. Ako buraz letos kad mu se zavrsi ugovor odustane od prodaje htc 610 i ja kupujem L640. Pa da vidimo valjda necu biti opet iste srece kao sa ovom lumiom 520.
I cinimise da je L640 bolji od L550.

matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: Microsoft Lumia 640

Post od matorix »

@Psy Hvala na info, sutra cu da joj sredim to. Taman da je ne smara oko apdejta, ali i da dobije malo jos slobodnog prostora. Bar dok ne kupi karticu(:

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 640

Post od sugarcoated_ass »

Ima one gluposti poput Podcast i tako što nema mpgućnost brisanja. Ovo ostalo može sve. Karticu obavezno da gleda klasu 10 jer mene je klasa 4 malo zezala. :)

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Microsoft Lumia 640

Post od 9R94 »

Kako, zar m2 mini i redmi 3 nisu oko 130e?
Al to je iz Kine, moja greska jer ne pratim cene kod nas i sigurno su vece.
Kod windowsa volim sto nema zezanja oko rutovanja, romova itd ali imam za neke druge stvari, uglavnom sitnice (:

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 640

Post od Evindzer »

Čestitke i od mene. :)
Drago mi je da vam se sviđa i nadam se da joj WP neće biti odbojan posle nekog vremena. Mada, u mom okruženju WP telefone i koriste samo žene. :)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 640

Post od sugarcoated_ass »

9R94 napisao:Kako, zar m2 mini i redmi 3 nisu oko 130e?
Ovo su regularne cene u radnji sa fiskalnim što sam ti napisao. Bez fiskalnog je M2 ~18,000 din, ali pošzo je 640ka kupljena regularnim putem onda sam naspram toga i poredio cene. :) 640ka je definitivno best buy za te pare! :)

matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: Microsoft Lumia 640

Post od matorix »

@9R94 To i jeste odlicno, ukljuci mob i vozi. Narocito za nekog ko pojma nema o bilo kakvoj proceduri. Taman koliko treba podesavanja(:

@Evi Hvala. U porodici sam jedini izrod koji koristi BB, svi ostali na lumijama! :D

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Microsoft Lumia 640

Post od 9R94 »

Ma nije problem rutovati telefon, otkuljaci bootloader, instalirati rom... Mene ubije u pojam dok sve iscitam temeljno par puta da ne bih pogresio

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 640

Post od Evindzer »

matorix napisao:U porodici sam jedini izrod koji koristi BB, svi ostali na lumijama! :D
Oho! Nisam znao da je kod tebe situacija tako lumijasta. :)
Reci ukućanima da se registruju na forum, da nam popune redove u WP taboru, pošto nas je ponapuštalo nekoliko istaknutih članova. ;)
Kao što znaš, dugo imam želju da probam BB, razmišljao sam o Pasportu kad mu još malo padne cena, kao omaž OS-u koji je nekad bio standard u svetu smartfona, ali me sad odbija situacija prema kojoj je to verovatno već mrtav OS, nažalost, pa se bojim da bih na jesen, ako bih ga tada uzeo, time dobio samo skupu igračku bez nekih svakodnevnih funkcija.

matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: Microsoft Lumia 640

Post od matorix »

Hah, jos im samo forum fali! :D Sto se tice BB-a, proci ce te uskoro zelja. I ja sam hteo da uzimam Z30 jer mi je to bio vrh vrhova.Medjutim, koja poenta kupovati telefon ako je citav sistem gotov. Plus, ako bi zeleo da ga zamenis, BB nije prozivod koji ces lako prodati. Imali su savrsen sistem koji me nikad nije izneverio, ali ocajnu prezentaciju istog. No, dobro. Odosmo u off s ovim. :D

lumia920
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Pet, 25. Okt 2013. 13:35
:: lumia 920
:: nokia e7

Re: Microsoft Lumia 640

Post od lumia920 »

Ja sam kompletnu porodicu prebacio na lumiu. Cale 630, majka i brat 640, drugi brat 920, zena 735 i ja 830 [WHITE SMILING FACE]

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 640

Post od miodrage »

lumia920, svaka cast.
Ja sam zeni prvo uzeo 535, pa je sada nasledila moj 930, a svastikica njen 535. Cale je na 550, ja na 950XL. Keva se jos opire, ona ima Nokiu 3220 (pretpotopno nesto)

Na svom odeljenju u bolnici, jedan kolega je 735 zamenio sa 830, drugi jedan ima 535, treci 930. Jos jedan kolega ima 520. Imam dvojicu nekih na nekim Androidima, s tim da jedan fura i iPhone, a taj neki LG mu je ispustio dusu pa ce sad da kupuje nesto novo (tu cu da umesam prste), i jos jedan ima onu prastaru Nokiu 1600. Jedan buduci kolega sto treba da nam dodje na specijalizaciju, opet pod mojim uticajem uzeo 640XL, a jedan sto se vraca sa spec, taj je na S4 ja mislim.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Microsoft Lumia 640

Post od novak »

Zanimljivo je da ti kolege koriste wp. Citajuci malo po netu dosta zdravstvenih profesionalaca uzima wp-u za manu nikakvu podrsku za aplikacije. Mada, koliko sam skont'o hirursko ti je odjeljenje.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 640

Post od Evindzer »

Kod mene u porodici samo ja lumijaš, ostalo sve sami ajfonovci i samsungovci. :D
Brat i sestra po Samsung - N3 i J5, tim redom ;) - a brat od strica i njegova žena po par komada Ajfona, od 5s do 6. :)

Odgovori