Microsoft Lumia 940

Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Windows OS
Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Apolo »

novak, Razumem te, ali posto sam koristio par lumia i uverio se u kvalitet samih telefona, 600 dolara nije strasna cena uzeci u obzir da je Samsung nabio 1000e na S6 Edge, a po meni licno je to zakrivljeno staklo cisto izvlacenje para, ili u poredjenju sa iPhone 6 plus koji se uspeo saviti u dzepu a kosta znas i sam koliko. Ne sporim da WP mora da se unapredi ali ne mozes ocekivati da ce ti neko ponuditi flagship za 300e. Seti se samo kada je Nokia 7610 prva izbacila telefon sa kamerom od 1mpix a Symbian u tom trenutku nije bio unapredjen, kostala je 500e i naravno ko je imao para da je kupovao.
Festina lente.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Baraba »

@Apolo, nekako i mogu da opravdam cenu iphone. Njihov ekosistem je najbolji na svetu, podrška sistema najbolja, najkvalitetniji hardver uvek imaju pre svih, slušanje muzike na iP i nekoj lumia je nebo i zemlja u korist iP... itd. itd. Dosta je apple popularan, ali je to sa razlogom. M$ do tog kvaliteta i ekosistema je udaljen dosta, da ne kažem teško dostupno ikad kako je M$ kreno.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Apolo »

Baraba, Stoji, Apple je ozbiljna korporacija i za razliku od MS ima neki cilj, pravac razvoja. Medjutim meni licno je njihova cena neopravdano uprkos svemu. Trudio sam se da pokusam razumeti ali ne ide :/ Izvinjavam se sto sam otisao malo u off.
Festina lente.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Baraba »

Ja sada ne razumem da neko da 300e za nesto i nada se da će se proizvodjac smilovati da to ispravi sledećim update, nadati se da će nešto biti bolje sa više opcija i ispravljeno ne znam kad... Kada isprave tada će da vide moj novac.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Apolo »

Mene je MS ubio u pojam sa svojom flegmom u "udaranjem ceznje". Sve prolongiraju, odlazu, menjaju, ne mogu ni sami sa sobom da se dogovore i to je ono sto me ubija u pojam. Do te mere da sam poceo razmisljati o kupovini Xiaomi-ja ako se ne strpim do izlaska WP10.
Festina lente.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Evindzer »

L930 je i sad po nekim radnjama oko 60k dinara. Jeste aktuelni MS-ov flegšip, ali odvano joj je bilo vreme za naslednika. Meni je dobra, i neću je uskoro menjati, ali to ne znači da bi bila dobra i drugima. Naravoučenije: i L950 će, kad izađe, biti neopravdano skup telefon, sumnjam da će kod nas biti ispod 600e, a ne bih se iznenadio da bude i skuplji. Da li bih dao tolike pare za (bilo koji) telefon? Možda, da primam par hiljada eura mesečno, ovako - ni slučajno.
Realna cena - s obzirom na (ne)popularnost platforme - za L930 bila bi oko 350e za nov, a za L950 oko 500e. Moje mišljenje. :wink:

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Microsoft Lumia 940

Post od cvoruga »

Ma gde porediti Apple i Lumiju, niđe veze.
Prvi je statusni simbol i radi perfektno, upeglan je do maximuma,
MS da nema jeftine 520 i 630 i da nema siromašnih tržišta poput Indije imao bi udeo <1% ili ne bi ni postojao.
Realno.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 940

Post od znemanja »

Opravdava cenu iPhone, iako je visoka, update iOS je posebna priča, minuti su u pitanju, a kod Androida se čeka i po nekoliko mesecei. iOS je brz, stabilan, radi fluidno i što je najvažnije ima odlične app. Microsoft je pokušao sa jeftinijim Lumiama i tu je donekle uspo da dobije mali deo kolača, ali u high-end segementu je podbacio.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Microsoft Lumia 940

Post od novak »

@apolo
Ne mozes porediti cijene koje nabiju gulikoze na Balkanu. Svaki novi iPhone kosta 650$, u Evropi bude malo skuplji. Al ti za tu cijenu dobijas vrhunski hardver, vrhunski sistem sa podrskom 4godine koja stize svim modelima u isto vrijeme, vrhunsku podrsku koja se moze realizovati bilo gdje u svijetu.
Za taj novac kod Microsofta je sve to u nekoj teoriji.
Cijena novog flagshipa maximalno da im bude 500€ i da se popravi stanje sa aplikacijama pa da se ocekuje nesto za par godina.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Deksi »

Nagrdiste wp, jeste postoje mane u aplikacijama i njihovom radu i sto pojedine nedostaju. Ja kad sam kupovao pre dve godine lumiu nadao sam se da ce se meni potrebne aplikacije pojaviti ali njih josuvek nema a i neke nove se prave ali za wp ne, steta a to itekako utice na popularnost windows phone sistema. Kao ce biti nadalje praticemo.
Operativni sistem u telefonu za mene radi odlicno, nebih mogao da mu nadjem neku vecu manu zbog koje ga vise nebih koristio. Mozda kao seting nebi bilo lose da se poredja po azbucnom redu ali to su sitnice.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Evindzer »

Deksi, potpuno se slažem sa poslednjom rečenicom iz tvog komentara. Kakve god mane da WP ima, meni je i dalje najprijemčiviji OS.
I nekako mislim da više nagrdisno MS (zbog njihove aljkavosti po pitanju razvoja WP u pravom smeru) nego sam WP kao OS.
Bar je to bila moja namera. :wink:

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Microsoft Lumia 940

Post od cvoruga »

Pa sitnice i kvare celu sliku, šta drugo.
Glupave sitnice koje se ne ispravljaju nikad + nedostatak aplikacija i eto recepta za neuspeh.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Apolo »

cvoruga, Pa eto Android je pustio Lolipop i odmah vest da su napravili bezbedonosni propust, a onda zakrpe i cuda, a nisam primetio da neko pljuje Android zbog toga. Ja i sad da mogu da biram pre bih uzeo 930/1520 nego neki Android, osim ako ne pricamo o Xiaomi Mi4 tu bih vec bio u dilemi :)
Festina lente.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Microsoft Lumia 940

Post od cvoruga »

Apolo, ja nemam nameru da branim ni Gugl ni MS, moje fabrike nisu, niti radim u njima,
puca mi prsluče sutra da propadnu ne bi mi ih bilo žao, zabole me za sve njih kako god da se zovu,
gledam da za svoje pare dobijem najbolje što mogu, u svemu pa i u mobilnim telefonima.

WP pati od sitnih gluposti, 100 puta sam napisao i koje su to sitnice,
MS ništa ne čini po tom pitanju, aplikacije se slabije izdaju za WP platformu.
Imao sam strpljenja, družili smo se 6+ meseci, dovoljno sam uvideo sve vrline i mane OSa i otarasio ga se.

Kad legne 10ka, kad poprave sitne stvari koje iritiraju uopšte nije problem da se vrnem na Lumiju.
Do tada ne.

I ja ni u najpijanijem stanju ne bi dao više od 100€ za WP 8.1, za 10ku već ne znam, nisam probao.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Evindzer »


Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Apolo »

cvoruga, Nema ovde niko nameru da brani pomenute kompanije, vec prosto verujem da svako brani svoj stav zbog cega koristi neki OS. Sustinski svima je bitno da izvucemo sto bolji odnos kvalitet-cena, nevezano za marku telefona medjutim svi imamo neke afinitete, pa eto tako ja i jos neki prema WP, drugi prema iOS ili Androidu.
Trenutno je ponuda telefona takva kakva jeste, s tim da je 1520 gotovo iscezla jer se vise ne proizvodi pa smo prosto osudjeni da sacekamo WP10 i nove flagship telefone. A onda cemo nadam se znati da li cemo i koliko izdvojiti para za novi telefon :)

Evindzer, Vise nisam pametan, nasao sam neke slike gde tasteri nisu na ekranu. Sad ce nas bombardovati sa slikama, novostima o specifikacijama. Najbolje se iskljuciti do novembra, decembra i odmoriti mozak :D
Festina lente.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Green »

Bice ok te nove 950-ke, jedva cekam, ali nesto kontam da ce MS usrati motku s cenom. :roll:

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Microsoft Lumia 940

Post od novak »

Ne znam koliko pratite windows novosti, jucer je izasao clanak sa prvim slikama L950. Navigacioni tasteri su sada softverski. Na slikama se vidi jos i neki c usb konektor. Specifikacije koje navode su valjda jos u domenu spekulisanja.

Edit
Ne vidjeh da je vec postavljen link za 950:)
Poslednja izmena od novak u Sre, 05. Avg 2015. 13:00, izmenjeno 1 put ukupno.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Apolo »

Odrapice cenu na preko 600e, kontam da bi dobro prosli ako bi formirali na 500e, odnosno bili bi konkurentni. Plus ako sve prodje kako treba sa WP10.
Festina lente.

alphablue597
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 429
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2012. 13:38
:: Nokia Lumia 520
Lokacija: Nis

Re: Microsoft Lumia 940

Post od alphablue597 »

Jedini nacin da win10 mobile prezivi je da nove uredjaje(pogotovo flagship model) prodaju po najnizoj mogucoj ceni, da idu cak i bez zarade, dok win10 mobili dostigne zadovoljavajuci udeo na trzistu. Takodje da dodaju jos neke pogodnosti, tipa ko kupi win telefon dobija 1-2 god pretplatu za office 365 ili groove music, tako nesto... U suprotnom, ne verujem da ce nesto moci da naprave...

Zaključana tema