Microsoft Lumia 640

Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Windows OS
Odgovori
Kokorajko
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sre, 23. Apr 2008. 17:33

Re: Microsoft Lumia 640

Post od Kokorajko »

Da osvežim temu jednim problemom :D
Imam L640 dual sim na W10. Od pre mesec-dva dana prestale su da mi rade aplikacije koje imam na mem.kartici, jednostavno počne da ih učitava i izađe na početni ekran. Skapirao sam da je do mem.kartice, bekapujem ti ja podatke, krenem da je formatiram, kad ono-cvrc: neće da može. Izvadim mem.karticu, probam da je formatiram na kompu, isto neće, kaže da je uklljučen Write protection. Koj moj, majku mu staru sad to ukljuci, uzmem drugu karticu, novu. Ubacim je i par dana je radilo sve kako treba, ali sad je opet krenulo da me zeza. Jedna jedina aplikacija koju imam na kartici-Viber neće da se pokrene. Često mi se zacrni ekran a ostanu vidljivi dole tasteri, međutim ekran ne reaguje, pomaže samo vađenje baterije. Obe kartice su od po 32gb high speed, jedna je bila Transcend a druga je Verbatim. Sta mislite, sta mi je činiti?
NOKIA 6120classic + 2GB Kingston
NOKIA E71

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 640

Post od гари »

Čudi me da si uspeo Viber da instaliraš na memorijsku karticu, mislim da on zahteva da bude u memoriji telefona. Ja bi počeo na tvom mestu da instaliram aplikacije u memoriju telefona. Tj. ja tako odavno i radim, i tako nema problema. Sve ostalo držim na memorijskoj kartici.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 640

Post od miodrage »

Upravo to što je Gari napisao, aplikacije idu na telefon, a ostatak (mlatimudija, veće igre, mape...) na karticu. I da, za iole uspešan rad, gledaj da su makar Class10
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Kokorajko
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sre, 23. Apr 2008. 17:33

Re: Microsoft Lumia 640

Post od Kokorajko »

Instalirao se bez problema, i radio je godinu dana samo tako. Probaću i to, mada ne volim da gušim internu memoriju, ostalo mi je oko 2GB slobodno... Ali me čudi zašto se kartica zaključala... Možda joj je došlo vreme jednostavno :dry:
@miodrage: Uvek uzimam kartice koje su brze, ove su obe bile klase 10.
NOKIA 6120classic + 2GB Kingston
NOKIA E71

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 640

Post od гари »

U svakom slučaju, igre bi i ja stavljao na memorijsku karticu, a ove aplikacije kako Viber sam stavljao uvek u memoriju telefona - čak i ako imam izbor. Bolje će i same aplikacije raditi. I ja imam sa 8GB telefon (Lumia 730), aplikacije sam snimio sve na memoriju telefona, i trenutno imam slobodno oko 1,4GB...

Sent from mTalk on Windows 10 phone

vortodox
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pon, 10. Apr 2017. 08:48
:: 640XL

Re: Microsoft Lumia 640

Post od vortodox »

Ja većinu aplikacija držim na kartici, dok samo one koje moraju stavljam na sam uređaj.
Tek sam se nedavno prebacio na W10 (ranije sam ga testirao, i dva puta se vraćao na W8.1), ali nažalost bliži se vreme da se oprostim od ovog uređaja pošto ne može kako treba da podrži solidan broj aplikacija koje svakodnevno koristim za komunikaciju...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 640

Post od гари »

Kako misliš ne može da podrži solidan broj aplikacija koje koristiš? Na Windowsu je broj aplikacija ograničen samo time kolika je skladišna memorija. Ako te nešto zeza, pre bih rekao da te onda zeza neka aplikacija konkretno, i to nevezano od toga koliko pored nje imaš instaliranih aplikacija. Možda Facebook?

Sent from mTalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 640

Post od Evindzer »

Ja nemam takvih briga sa memorijskom karticom, moj 930 nema slot za proširenje memorije. :D

vortodox
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pon, 10. Apr 2017. 08:48
:: 640XL

Re: Microsoft Lumia 640

Post od vortodox »

гари napisao:Kako misliš ne može da podrži solidan broj aplikacija koje koristiš? Na Windowsu je broj aplikacija ograničen samo time kolika je skladišna memorija. Ako te nešto zeza, pre bih rekao da te onda zeza neka aplikacija konkretno, i to nevezano od toga koliko pored nje imaš instaliranih aplikacija. Možda Facebook?

Sent from mTalk
Evo, npr. FB Aplikacija zahteva minimum 2GB rama, stoga je užasno spora i bagovita. Neretko se događa da ne može po pet minuta da učita određene komentare. Messenger je takođe u problemu. Radi prilično sporo i nije najstabilniji. Viber relativno dobro radi, ali je i kod njega povremeno primetno usporenje...
Instagram pokreće isuviše sporo itd.
Sve u svemu, 640XL jedva pokreće W10.
Nažalost, ma koliko voleo Win OS, izneverili su veliki broj kupaca...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 640

Post od гари »

Iz tvog odgovora mi se čini da je zaista problem kod tebe u Facebook aplikaciji, a ne u aplikacijama generalno, niti u broju aplikacija koje su ti trenutno instalirane. Nije ni do sistema kao njega samog, mada naravno - kad gledaš koji je kakav sistem, računa se i kakve su aplikacije, to je bitna stavka. Koliko sam skontao na netu, taj buđavi Facebook ne brini da čak ni na kompjuterima.

Jbg, situacija na Windowsu se dosta pogoršala po pitanju Facebooka. Na wp8.1 su valjda ugasili aplikacije, a na desetki ostavili ove na koje mnogi kukaju.

Sad, ima rešenja za neke stvari... Mogu se instalirati neke third party aplikacije, ili recimo da se ubaci ona Microsoftova Facebook aplikacija. Ja tu doduše pojma nemam šta je šta, nešto je za dopisivanje, nešto je za kačenje slika i uređivanje profila... Boga pitaj. :)

I naravno, Facebook, Viber, i takve neke aplikacije, one bi trebale da se drže u memoriji telefona, pogotovo ako ti je i brzina bitna. Nemaš kome da čuvaš taj prostor u internoj memoriji. ;)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Odgovori