Microsoft Lumia 1030

Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Windows OS
rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Microsoft Lumia 1030

Post od rock9855 »

Za 5" 4k je budalastina koja samo trosi resurse i povecava cenu. Fhh je i vise nego dovoljno i ne primecuje se da li je fhd ili 4k. Meni je mnogo veca zamerka nedostatak xenona. Ipak kamera fon i treba mu xenon i dual led ne moze da bude ni priblizno dobar kao xenon. Inace nokia ima nekako slabe dual led bliceve. Mnogo tamnike od samsunga npr. Ne znam zbog cega???

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 1030

Post od Apolo »

miodrage napisao:Apolo, upravo kako novak kaze, mediokritetom se ne probijas. Samsung nije osvojio trziste sa Galaxy Ace nego sa Galaxy S, LG sa G2 a ne sa L7...
Samo vrhunski uredjaji probijaju trziste. Ostali slabiji, se prodaju vise naravno, ali kad korisnici zarad nize cene nesto zrtvuju, opet znajuci sta zrtvuju.
Znaci Microsoft mora da izbaci flagship uredjaj, koji ce makar da bude konkurentan, a pozeljno je da oduva konkurenciju. Veliki broj ljudi je to spreman i da plati, ali ako izbace prosecan uredjj, ljudi ce reci, ma daj, uzecu ovaj Android/iPhone, jeste skuplji, ali sve dobijam sa njime.
WP se probio na trziste sa L520 a ne sa flagshipom, ali to ne znaci da treba da prave prosecne telefone. Eto ja sutra da osnujem novu marku i zveknem cenu 500e zato sto mi se moze, da li bi ti ili neko kupovao? Moras od necega da krenes, pa eto pogledas samo kakvi su telefoni Samsung bili nekad a kakvi sad. Na neki nacin moras da pridobijes siru masu a onda postepeno poboljsavas uredjaje i stremis ka vrhu. Inace, Lumia ima flagship telefone, 930 i 1520. Cudi me da ih niko ne pominje a perverzije su od uredjaja.
Festina lente.

_Dario_
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 264
Pridružio se: Pet, 20. Feb 2015. 21:19
:: nemam u nabavci
:: samsung galaxy tab 3

Re: Microsoft Lumia 1030

Post od _Dario_ »

fannY napisao:Da li se zna kada bi trebao da izadje?

Izlazi sa win 10 tako da dok ne izbace zvanicno win 10 nece ni ovaj model

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 1030

Post od miodrage »

Apolo, ja sam vlasnik 930... i ja znam kako radi i znam mu sve prednosti i mane. Pre 930, imao sam 920 sto je bio tadasnji flagship.
Da li bih ja kupio flagship ili neki osrednji uredjaj? Uvek flagship, ako imam para. Ako nemam, onda merkam najbolje moguce za najmanje para. Znaci prva stavka je budzet. Ali ako zamislimo idilicnu situaciju, da me budzet ne interesuje, onda idem na najjaci uredjaj.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

_Dario_
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 264
Pridružio se: Pet, 20. Feb 2015. 21:19
:: nemam u nabavci
:: samsung galaxy tab 3

Re: Microsoft Lumia 1030

Post od _Dario_ »

miodrage, postoji mogucnost da ce ovaj uredjaj biti samo za one kojima treba telefon sa jakom kamerom da ne bi nosili i telefon i kameru. Mozda izbace neki sa jacim hardverom malo kasnije

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 1030

Post od Apolo »

miodrage napisao:Apolo, ja sam vlasnik 930... i ja znam kako radi i znam mu sve prednosti i mane. Pre 930, imao sam 920 sto je bio tadasnji flagship.
Da li bih ja kupio flagship ili neki osrednji uredjaj? Uvek flagship, ako imam para. Ako nemam, onda merkam najbolje moguce za najmanje para. Znaci prva stavka je budzet. Ali ako zamislimo idilicnu situaciju, da me budzet ne interesuje, onda idem na najjaci uredjaj.
Naravno da je prva stavka budzet, slozices se to i nije neko otkrice. Das coveku malo vise para i on kupi najskuplje, logicno i nije tesko doneti odluku. Kada je mnogo manji budzet u pitanju onda se gleda sve, velicina ekrana, baterija, dimenzije, kamera, blic... sto bi rekli da za malo para izvuces sto vise, a najskuplji telefon moze svako kupiti, samo ako ima para :)

P.S. L930 je zver od telefona, pa me interesuje koje su mu to mane?
Festina lente.

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Microsoft Lumia 1030

Post od rock9855 »

Baterija najveci minus, nedostatak memory slota i sto nema glance. Druge mane mi ne padaju na pamet. L1520 nema mane osim velicine kome je to mana :)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 1030

Post od Apolo »

Ne verujem, prosto to rade namerno. Telefon ima sve samo sto je prevelik, dakle ne daju i jare i pare :DD
Festina lente.

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Microsoft Lumia 1030

Post od Cooomi »

Glance uopšte nije zavisan od hardvera, već od softvera. Ja sam ga imao na Lumiji 1320 koja ima IPS ekran, a imaju ga i AMOLED ekrani. Naravno, efikasniji je na AMOLED-u jer se tu pojedinačni pikseli pale dok je na IPS-u upaljena cela ploča...
Tako da ta MS selekcija koji telefon će ga imati a koji ne mi uopšte nije jasna.
Po meni to ni nije toliko značajno, nikad ga nisam koristio, pa ni sada na N 808 (ima nešto slično tome - Nokia sleeping screen) jer sam u fazonu da ako je telefon uz mene osetiću ili čuti obaveštenje, a ako nije isto mi je da li ću baciti pogled na njega ili upaliti ekran na sekund ili dve, svakako moram da ga uzmem u ruke...

Elem, nadam se da će telefon izaći sa navedenim specifikacijama, 5" ekran je vrlo poželjan kod većine korisnika, ako odrade kameru bolje nego na 808 i 1020, a ima potencijala, biće pravi hit za "fotografe", pogotovo uz Lumia Camera aplikaciju i mnoštvo objektiva koji mogu da se skinu sa prodavnice :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 1030

Post od miodrage »

Apolo, kao sto rock9855 rece, baterija je jedan od vecih minusa, zatim taj Glance, mada meni licno nije nesto potreban, ali nije losa stvar nocu kad zelis da vidis koliko je sati, a ekran svakako gori...
Meni licno ne treba prosirenje sa memory karticama, ali recimo da je i to manji minus.

S obzirom da sam ja picajzla, meni je recimo pozicija zvucnika na 930 vrlo losa, i pisao sam o tome. Kad ga normalno drzis prekrijes ga prstom, a ako ga spustis na nesto mekano, to ga pokrije i ne cujes vise telefon, ili jako slabo.
Drugo, i o tome sam pisao, meni za oko vise odgovara IPS od AMOLEDA, ali to sam samo ja.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Microsoft Lumia 1030

Post od Green »

Da M$ uradi nesto od 5.5" u relativno kompaktnom kucistu tipa LG G3, veoma rado bih isprobao Windows telefon.

_Dario_
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 264
Pridružio se: Pet, 20. Feb 2015. 21:19
:: nemam u nabavci
:: samsung galaxy tab 3

Re: Microsoft Lumia 1030

Post od _Dario_ »

miodrage, glance tii je obicna aplikacija koju mozes i sam da napravis. To ne zavisi od ekrana vecc je nnaajobicnija aplikacija

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Microsoft Lumia 1030

Post od filip89x »

Glance jeste softwersko resenje. Al 930 nema glance zbog hardwera. Nema veze ni tip ekrana ni rezolucija. Prosto amoled display na 930 nema dovoljno neke "display memory". Zasto? Ne zna ni Nokija da kaze. Ekrane prave LG i Samsung, da li je tu doslo do nekog miniranja ili previda inzenjera to se ne zna :uhuh: Moze da se forsuje nesto sto lici na Glance ( opet softverski) ali to nece biti Glance tehnologija i trosice vise bateriju i hardwer telefona :wacko:

Verujem da ce 1030 imati Glance i da ce sa windows 10 biti unapredjen. recimo da ce dobiti opciju da radi dok ima obavesetenje, a dok nema da budu ugasen 8)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 1030

Post od Apolo »

Ja imam glance na L830 i ne koristim ga, licno po meni totalno irelevantna karakteristika. Slozicete se da je bitniji kvalitet kamere, zvucnika, samog ekrana i izdrzljivost baterije. Ako krenemo od glance opcije onda ce se svakom telefonu naci milion sitnih zamerki.
Festina lente.

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Microsoft Lumia 1030

Post od filip89x »

Ja koristim glance, a da ga nemam prodao bih fon u roku od ODMAH :P

Da imam fon a da nemam nikakav notification za prospustene pozive i poruke. To za mene nije telefon.

Izadjem iz kancelarije na 5 min, udjem i moram se odmah vatam za telefon da ga stiskam ne bi li video da li me je neko zvao ili posalo poruku... bzv.

Kome je tel za zabovu ili po ceo dan visi na istom, nema probelma. Kome je tel za posao mora da ima tu vrstu funkcionalanosti. Ima raznih korisnika, tako da je Glance vrlo prijatno resenje koje moze potpuno da se iskljuci ili ukljuci i treba ga imati... :wink: Pogotovo na telefonima viseg cenovnog ranga.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Microsoft Lumia 1030

Post od novak »

Glance je super stvar i mislim da bi ga microsoft trebao forsirati na svim modelima jer je jedna od rijetkih stvari po kojima se razlikuje od ostalih proizvodjaca.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 1030

Post od miodrage »

_Dario_, ajde napravi tu aplikaciju onda, ali da mi se pali na ekranu iskljucivo kad ga izvucem iz dzepa (da stedi bateriju), i da imam sva obavestenja! Rado cu i da platim takvu obicnu aplikaciju.
Cisto da te malo uputim, Glance nije aplikacija nego je sistemska stvar! Moze da bude i app, ali to onda nece raditi kako ja zelim. Meni licno je na 920 odgovarao, ali nije da ne mogu da zivim bez istog.
Green, 5.0" ti je malo? Mislim da je 930 vrlo kompaktnih dimenzija.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Microsoft Lumia 1030

Post od 9R94 »

Glance je sjajna stvar pogotovu jer, za sada i na win8.1, nema uređaja sa led diodom koja blinka za propušten događaj.
Mada meni je glance još bolja stvar nego led dioda.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Microsoft Lumia 1030

Post od Coni »

miodrage napisao: Cisto da te malo uputim, Glance nije aplikacija nego je sistemska stvar! .
Pa sistemska aplikacija

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 1030

Post od Apolo »

Coni napisao:
Pa sistemska aplikacija
Na Windowsu, kada udjes u Control Panel i odaberes neku opciju... Da li je to aplikacija ili podesavanje?
Festina lente.

Odgovori