Vesti od Microsofta

Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Windows OS
Odgovori
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti od Microsofta

Post od гари »

Naravno, a i da je dosta kvalitet, dovoljne bi im bile matore Nokije. :D

Izvini, ali samo da pitam... Šta si otprilike menjao u dokumentu? Postoji ona opcija da se tekst svede u jednu kolonu, pa tako sam tekst da se mnogo lakše čita i uređuje, tj. da se ispravljaju na primer štamparske greške, ili da se neke rečenice preformulišu. Ali ako bi trebalo neke slike pomerati, pa onda u skladu sa njima podešavati ostatak dokumenta koji se tim prethodnim činom često pokarambusi, onda bi to svakako bilo problematično. Tako mi se makar čini.

Mada bi Windows mogao biti dobar i za te stvari ako bi ga povezao sa bluetooth mišem, s obzirom na to da na njemu možeš da promeniš skaliranje, pa da ti sve bude sitnije, ali celina preglednija. U tom slučaju nešto veći telefon od Lumije 950 XL bi ti uradio posao.

A možda bi i Microsoft mogao da poradi malo na ideji da učini ekran istovremeno touchpadom i ekranom. Kako vam se ta ideja čini, nadam se da je jasno na šta mislim? No i to ja opet samo lupetam, ali naravno da od toga nema ništa. :D

Inače je moje mišljenje da za tako nešto što ti opisuješ nema ničeg boljeg od 2u1 uređaja sa Windowsom 10. Telefon može da se napravi tako da se softverski pomogne korisniku, ali ništa od tih fora "pomoću štapa i kanapa" nije bolje od ekrančića i dobre stare tastature sa touchpadom, a možda i mišem.

Mada bi i ovo što ti opisuješ bilo nešto slično 2u1 uređaju, samo još malo mobilnije - tablet sa slajd tastaturom.

A i da se vratim na telefone... I dalje bi mogla da bude zanimljiva fora kod koje bi se recimo telefon ubacivao u masku na preklop sa tastaturicom sa unutrašnje strane. Međutim, sa time se Microsoft samo busa kroz kao neke patente, i kroz svoje epohalne najave, a od toga ništa. A moglo bi da se izvede - bilo sa standardnom silikonskom maskom, bilo da taj poklopac sa tastaturom bude u komadu sa leđima telefona kao one razne Mozove maske na preklop. Taj drugi sistem bi na elegantan način repio i problem povezivanja tastature.

Ali opet, sve kad se sabere, to mi ipak deluje kao preveliko investiranje od strane korisnika (kroz kupovinu tako nekih dodataka koje kupujete samo za taj telefon), ali dobro, ko voli nek izvoli.

Sent from mTalk on Windows 10 PC

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti od Microsofta

Post od Evindzer »

araphel napisao: Koncept većeg uređaja od jedno 6-7 inča (...)
6" bi bilo malo, veruj mi. Po mom mišljenju, minimum bi bilo 8.
PS: Ako si ispravljao dokument na Ajfonu od 4,7 inča, potpuno te razumem da si se namučio.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti od Microsofta

Post od гари »

^Al ipak, ako je ispravljao pravopis samo, i tako neke detalje, onda verujem da bi i taj iPhone trebao da uradi dobar posao. A više od toga ne bih ni očekivao. Prosto ispravim pravopis sa telefona, a onda na kompjuteru na brzinu dovedem estetiku u red - ako se neka slika negde pomerila, i slično.

Sent from mTalk on Windows 10 PC

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Vesti od Microsofta

Post od araphel »

iPhone 7 plus teram kao privatni telefon, službeni mi je Moto Z. Bilo je neophodno da proverim jedan kompleksan dokument od glave do pete, proverim tačnost i smislenost samog sadržaja, proverim gramatiku i pravopis engleskog jezika, primerenost odabranih reči i fraza, sredim sve to i vratim nazad u upotrebljivom formatu. Na odmoru sam, a izveštaji koje moja ekipa priprema ne idu nigde dok ih ja ne odobrim.

Ako to nije primer poslovne upotrebe uređaja, ne znam šta jeste. Elem, uspeo sam da uradim posao uz dosta mučenja, gubeći u međuvremenu format, font i template dokumenta, koji su negde nestali u prebacivanju iz docx formata u štagod da je to što Google docs čita. O čkiljenju u gomilu teksta i pecanju kursora po ekranu da ne pričam. A kad sam sve to spakovao nazad, ljudi su morali peške da vraćaju sve u standard. Track changes, ni ne pomišljaj na to.

Android telefon business uređaj nikad! Gmail app za poslovni mail, užas živi. Uz set Office aplikacija i mail klijent kao što Blackberry nudi, to je već nešto.

Imam stari, prastari, prvi Surface. Koristim ga privatno za pisanje. I dalje obavlja tu svrhu odlično. Zadovoljan sam touch tastaturom. Tako nešto u varijanti od 7 inča bi mi bio minimum dovoljan da lepo manipulišem mailovima i svime što stigne u njima, uz okruženje i mogućnosti koje Windows pruža. Ka tome bi po meni trebalo ići ako se jure poslovni korisnici. Nikakva rešenja sa dokovima, habovima i bla bla.


Sent from my iPhone using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti od Microsofta

Post od гари »

Probaj Microsoftov Word na Androidu, mislim da bi bio mnogo zadovoljniji.

Mada se slažem sa tobom. To je ono što je poslovna upotreba telefona po definiciji. Mada poslovna upotreba obuhvata i više od toga, a ne "samo" Word i Excel, i mejl i kalendar kao što Microsoft voli da to predstavlja u svojim prezentacijama.

A za mene poslovna upotreba bi još podrazumevala barem još Latex (za kucanje i kompajliranje PDF-a) i Corel (ili njegova besplatna alternativa). Ma uvek bi mi nešto falilo, bez Win32 nema ništa. :) Nešto kao Lenovo Miix jede živu decu u odnosu na sve te preskupe telefone.

Sent from mTalk on Windows 10 PC

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Vesti od Microsofta

Post od araphel »

Ma slažemo se da nije poslovna upotreba samo ovo što sam naveo, ali je dobar primer iste.

Ja lično u 99% slučajeva kada sam službeno na putu, laptop je samnom. U 99% tih slučajeva većinu posla bi mi odradio dobar tablet sa keyboard cover. Razmišljam u tom pravcu.

Ali kad sam privatno na putu, ako me nešto zadesi oko posla, moram da se oslonim na telefon, i tu kreće frustracija.

Prvo, virtualna tastatura na ekranu po meni je sve samo ne business user friendly. Zauzme mi pola ekrana, pa pored generalno malog ekrana za ozbiljan dokument, treba još i nju da žongliram. Zatim, jedini mail klijent kojim sam u potpunosti zadovoljan za poslovne potrebe je Blackberry Hub. Native iOS mail klijent u iPad ili Plus varijati na drugom mestu. Ostalo većinom đubre, posebno otkako je na klot Androidu sve integrisano u Gmail app. Instalirao Outlook, ali ni on nije bez svojih manjkavosti. Recimo, gde su tasks? Ako ih dodam s kompa, sve ok, ali kamo mogućnost da se dodaju na telefonu? Kalendar koji ima day view, agenda view i 3 dat view? Kamo cela radna nedelja, kao na desktopu?

Probao Microsoft office paket za Android. Ima neki konflikt sa mojim službenim Office 365 accountom, i ne da mi da editujem dokumente na telefonu. Niko da ukači zašto.

Ako se ja pitam, za poslovne potrebe ili jedan Surface plus touch ili type cover, ili iPad Pro onaj od 9,7 sa keyboard cover. Meni bi to rešilo sve osim telefonije. Zato i mislim da jedno 7 inča u toj varijanti plus opcija za voice calls može da bude dobitna kombinacija. Ubaciš u torbu i ćao. Kompromisa će uvek biti kad je rad u pokretu u pitanju, ali potrebno je naći zlatnu sredinu.

MS je definitivno pogubio kompas ako misli da poslovne ljude targetuje s uređajima kojima treba neki dok ili set kablova i ekran na koji će da se zakače da bi u pokretu odradili nešto.


Sent from my iPhone using Tapatalk

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Vesti od Microsofta

Post od miodrage »

A zamisli da imas uredjaj od recimo 4-5 incha koji mozes jednim potezom da transformises u tablet sa virtuelnom tastaturom. To bi bilo po najavama ono na cemu MSFT trenutno radi. Sta ce to da bude do kraja, videcemo.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti od Microsofta

Post od гари »

araphel napisao:Ma slažemo se da nije poslovna upotreba samo ovo što sam naveo, ali je dobar primer iste.

(...)

Recimo, gde su tasks? Ako ih dodam s kompa, sve ok, ali kamo mogućnost da se dodaju na telefonu? Kalendar koji ima day view, agenda view i 3 dat view? Kamo cela radna nedelja, kao na desktopu?

Probao Microsoft office paket za Android. Ima neki konflikt sa mojim službenim Office 365 accountom, i ne da mi da editujem dokumente na telefonu. Niko da ukači zašto.

(...)

MS je definitivno pogubio kompas ako misli da poslovne ljude targetuje s uređajima kojima treba neki dok ili set kablova i ekran na koji će da se zakače da bi u pokretu odradili nešto.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Da, nisam ni hteo reći da si ti mislio da je samo ono poslovno korišćenje. Samo sam hteo da se nadovežem. :)

Nije mi jasno na šta tačno misliš pod tasks? Misliš na events koje dodaješ u kalendaru? Na Windowsu ima da se vidi cela nedelja, valjda ima i na Androidu. Mogu pogledati večeras na maminom telefonu. Ovako kod mene izgleda.
.
Slika
.
Nadam se da postoji način da rešiš taj konflikt, ali eto, to je ono što sam nedavno napisao. Priča se kako je Office skoro pa najbolje od Microsofta, ono u čemu im niko nije ravan, a čak ni tu ne prave da njihovi alati čestito sarađuju. Navodio sam primer kako u Office 2013 i 2016, ako nešto čuvaš na OneDrive, a OneDrive već imaš na kompu, on ipak prvo uploaduje na OneDrive, pa onda to OneDrive skida na tvoj kompjuter. *facepalm*

A ovo za set kablova, možda to i nije previše da se traži od ljudi... Zavisno od dimenzija tih drangulija... Recimo ja stalno u torbici imam USB kabel (bilo za punjenje ako zatreba, bilo za neko kopiranje) i bubice.

A ovo što Miodrag pominje, meni je smešno što Microsoft priča toliko o tome kad to ne zavisi od njih (softvera), nego od hardvera. To kad bude mogao Microsoft, moći će i Samsung.

Nego nešto bio već i sad moglo da se izvede, a to bi bila bluetooth tastatura (možda sa touchpadom) koja bi imala mesto gde može telefon da se zabode, i koja bi se nosila sa sobom. Ko hoće, može sebi teško nešto da kupi. Ako najzgodniji bi mogli biti ta tastatura + bluetooth miš. Ne moraš čekati Microsoft na ovo, niti bilo koga drugog. Samo što treba i odvojiti malo mesta u torbici. :)

Sent from mTalk on Windows phone

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Vesti od Microsofta

Post od araphel »

Pod tasks mislim kao što na desktop varijanti Outlooka imaš tasks, dodaš podsetnik i gotovo. Android verzija Outlooka to nema, kao ni prikaz cele radne nedelje. Isključivo agenda prikaz, dan ili tri dana. Retardirano rešenje.

Meni tastatura sa ležištem za uređaj recimo ne igra uvek ulogu, eto na primer ovo pre neki dan sam morao sa plaže da sređujem. Gde tu da stavim tu tastaturu? [emoji12]

Sve sam više ubeđen da ću za potrebe posla ili organizovati neki manji tablet, ili gledati da ugrabim Blackberry KeyOne kad se pojavi kod nas. Ništa ne pobeđuje tastaturu koja je deo samog uređaja. Slide out qwerty kao što je bilo na Motorolama svojevremeno, i na nekom HTC, to je po meni pobednički koncept. Kao prve Xperije od Sonija, samo da ima jedno 6-7 inča i full Windows. Eventualno neki Surface mini sa opcijom telefonije.


Sent from my iPhone using Tapatalk

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Vesti od Microsofta

Post od miodrage »

гари napisao: Navodio sam primer kako u Office 2013 i 2016, ako nešto čuvaš na OneDrive, a OneDrive već imaš na kompu, on ipak prvo uploaduje na OneDrive, pa onda to OneDrive skida na tvoj kompjuter.
A kako mislis da ide inace? Pa mora da ide prvo na net sa jednog uredjaja pa na drugi. Sync ide kod MSFT preko OneDrive. Kod Apple-a preko iCloud, kod Androida preko Google Drive.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti od Microsofta

Post od гари »

Logičnije bi bilo da ako na kompjuteru na kome kucam, kad idem u Officu da sačuvam na OneDrive, da program vidi da li je OneDrive instaliran, pa da onda u OneDrive lokalno sačuva to što treba. I nakon toga da OneDrive program odradi uploadovanje. A ne da se radi upload, pa download. Osetila bi se razlika kad se čuva neki recimo Word dokument sa slikama, pa kad bi onda radio 5-10 megabajta gore, pa 5-10 megabajta dole.

Naravno da mi je logičnije da se prvo dokument sačuva lokalno, pa tek onda da se uploaduje, nego da se radi dupli posao, i nepotrebno čekanje. :)

I koliko sam skontao na netu - nisam jedini koji ima zamerku na to kako bi Office mogao bolje da sarađuje sa OneDrivom.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti od Microsofta

Post od Evindzer »

Nego, kad se prebacujemo na Android? [emoji14] :D

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Vesti od Microsofta

Post od brankisha »

Nikad. Evo sad od sinoc do jutros sedimo kod ortaka. Jedan i ja jos na Nokia Lumiama, treci presao na android pre u aprilu prosle godine i sad proklinje android. Lumiu nikad nije resetovao.
Znaci nazad necu napred ne smem.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Vesti od Microsofta

Post od 1808 »

brankisha, taj mora da je prešao na neku android verziju 1.6 (Donut). :lol:

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Vesti od Microsofta

Post od brankisha »

Ma jok, imao je prvo Alcatel idol pa im je firma darovala s7.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Vesti od Microsofta

Post od 1808 »

Dobro, taj S7 je od svih relevantnih portala i časopisa proglašen za najbolji uređaj u 2016 godini, pa ti sad proceni koliko ta njegova priča ima veze sa mozgom. Stvarno, van pameti.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti od Microsofta

Post od гари »

Da, vidiš ti tog čoveka, smatra da on bolje od top svetskih portala zna šta njemu više leži. :lol:

Mada, naravno da sa Windows 10 mobile telefonom ne bi imao toliko dobro iskustvo po pitanju stabilnosti kao što je mu je to bio slučaj sa starom Lumijom sa Windows Phone 8.1. No i to bi bilo drugačije - samo da Microsoft ne isporučuje svakog meseca svim korisnicima nadogradnju, nego da isporučuje šta ima jednom u šest meseci. Jedino što ovako imaju više beta testera. :P

Sent from mTalk on Windows 10 PC

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Vesti od Microsofta

Post od miodrage »

гари, kako to mislis? Pa meni je sve sacuvano lokalno, i tek onda ide upload.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti od Microsofta

Post od гари »

Ako odabereš da ti nešto sačuva na OneDrive onako u save as, on ti to čuva prvo na oblak, pa onda to sinhronizuje u folder. A ima i ovo. Sednem jutros za komp, otvorim onako sa strane šta sam nedavno otvarao kod kuće, malo nešto izmerim, idem da sačuvam PDF, biram isti folder u kome je i dokument, i štiklirano da on otvori PDF posle čuvanja. I on krene da otvara OneDrive u Edgu. A ja gledam "dečko, šta to radiš"... :lol: U pitanju je Office 2013, ali ipak je glupost. Pa Dropbox je bolje integrisan u Office 2007 nego OneDrive u bilo koji Office. Sramota.

Jbg, za poslovne korisnike Microsoft nije. Stalno nešto menjaju i kao doteraju, skroz su nepouzdani. Danas ti nešto radi, sutra ne radi, a nešto nikad ni ne naprave kako je logično.

Evo, sa Creators Update njihova Mail aplikacija dobila sinhronizaciju flagovanih mejlova... I onda odjednom to na kompjuteru prestane da radi. Na telefonu radi i dalje. A razloga u verzijama je za jednu cifru sad.

Sent from mTalk on Windows phone

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Vesti od Microsofta

Post od brankisha »

@1808 : Jbg ima bagove. Ne kazem da nije dobar. Ali ko je imao wp8 njemu je realno android bagovit. A da mu verujem - verujem jer mi je dobar prijatelj. Plus nije debil, decko je iz IT struke, zna kako da ga koristi ali jbg. A on me je prvi cimao da ostavim wp i predjem na android. Evo sad posle nekog vremena on bi nazad na wp.

Odgovori