Vesti od Microsofta

Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Windows OS
Odgovori
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti od Microsofta

Post od Evindzer »

Joxy napisao: Kupite Teslu i resen problem. [emoji14]
Ne moraš da mi persiraš, valjda smo neki forumski ortaci. [emoji6][emoji1]
Tesla nema smatrfon sa preklopivim ekranom, a i nije 100% samovozeća. [emoji16]
Toga će možda biti tek za 30-tak godina, a možda ni tada....

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti od Microsofta

Post od гари »

Joxy, da, u tom smislu je funkcionalan out of the box, to see slažem. [emoji4]

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Vesti od Microsofta

Post od Joxy »

Evindzer napisao: Ne moraš da mi persiraš, valjda smo neki forumski ortaci. [emoji6][emoji1]
Taman posla Evi. Post se odnosio i na Znemanju i na tebe, s toga je bilo to "kupite". [emoji38]

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti od Microsofta

Post od Evindzer »

^ Znam, zezao sam se. [emoji28]

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti od Microsofta

Post od Green »

гари, to sta ti hoces od telefona (a bogami i aplikacija) znamo svi. Takav se sigurno nece pojaviti. Za 95% stvari androidi rade odmah po prvom startu. Ovih ostalih 5% su skidanje aplikacija, tema, ikonica, fontova itd. Namerno sam izostavio root, jer to je vec nesto drugo.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Vesti od Microsofta

Post od miodrage »

Pa nesto nisam video da Android ukljucis prvi put i da moze da se poveze odmah sa racunarom (naravno, nakon ubacivanja osnovnih podesavanja - toliko lud ni ja nisam).
Cortana je to relativno uspesno radila - nije trebala konfiguracija - imam u zivotu jednu L550, na koju sam samo vratio backup sa 950XL i to sve radi, povezana sa kompom...
Na Apple-u radi - to znam sigurno.
Za Andrid nisam u potpunosti siguran, da moze bez cackanja....
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Vesti od Microsofta

Post od ~Arkan~ »

Bilo nekad da su zezali i to samo pojedini modeli, ponekad su krivci bili i neoriginalni USB kablovi, a meni iPhone 6s takođe sa neoriginalnim nije hteo da se poveže.
Za Samsung, Xiaomi i Huawei (više njih) znam da iz prve lagano sve radi.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti od Microsofta

Post od Green »

Sta bre cackanje!? Bez ikakvih problema se android telefon poveze s racunarom. Instalira automatski drivere i gotovo za minut. Tu je i bluetooth veza, a moze i preko file managera FTP-jem, ako zelis nesto da prebacis na komp.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti od Microsofta

Post od гари »

Mislim da Miodrag nije mislio na povezivanje preko kabela, nego uopšteno na komunikaciju između telefona i kompjutera, i to pre svega bežično, preko neta. Na šta bismo pod time tačno mislili, znam već napamet da ne vredi da objašnjavam.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti od Microsofta

Post od Green »

Za jednostavnu razmenu manjih fajlova tu je BT, za one vece tu je kabl. Ako je mislio konkretno na AirDrop, da, brzi je prenos podataka, ali lupiti da ne moze povezivanje bez "cackanja" i ostati ziv, samo on moze. Kreira "problem" tamo gde ga nema.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti od Microsofta

Post od гари »

Nema problema, samo što može bolje. Nije stvar u prebacivanju fajlova. Stvar je u komunikaciji između uređaja tako da radiš s oba uređaja, i ono što si započeo na jednom, nastavljaš sa lakoćom na drugom. No nije bitno, ti u tome ne vidiš interes, nije to zanimljivo ni iz kog razloga, i to je to. Nisu nam svima iste stvari interesantne.[emoji4]

Za prebacivanje fajlova, već sam pominjao. OneSync (ili bilo šta drugo od istih/og developera) za to jede živu decu. Sve se prebacuje tamo gde treba bez i da mislim o tome. (Opet malo da reklamiram braću Čehe.[emoji1])

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Vesti od Microsofta

Post od miodrage »

E jebali vas fajlovi, to zna svaka budala, uopste se ne radi o tome... Ne mogu da verujem koliko ogranicenih ljudi na jednom mestu. Ali zato sto niste iskusili Cortanu u punom sjaju.
Dobijem poruku na telefonu, odgovorim sa kompa. Na telefonu pocnem gledanje neke web stranice, nastavim na kompu gde sam stao... Samo mali broj primera.
Ali najveca fora je dobiti SVA obavestenja sa telefona na komp.... E tu je Cortana pokazala svoj pun kapacite, a onda su retardi to ubili. Nemam Mac pa da znam kako je to sa iPhone-tom, ali verujem da lepo radi...
Ko jos prica o fajlovima danas... o Boze...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Enemoon
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Ned, 25. Sep 2016. 22:08
:: Xiaomi Mi 9T Pro

Re: Vesti od Microsofta

Post od Enemoon »

Ma sredice to Microsoft,cim rade nov telefon sa androidom sigurno ce sve to lepo funkcionisati,pise da saradjuju sa Google-om kako bi korisnici imali sto bolje iskustvo.Cekamo i taj Surface Duo mada tek ce se prodavati za godinu dana ,videcemo na sta ce to sve liciti...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti od Microsofta

Post od гари »

Gde si Enemoon, sto godina. [emoji16] Slažem se, ako se odluče za ovo da prave, mogli bi oni to odlično da izvedu.

Inače, baš sam danas opet instalirao Your Phone Companion. Radi to odlično, iako ima nešto što bi trebali da poprave. Baš što Miodrag pominje - lepo ti stižu obaveštenja sa telefona na kompjuter dok je uključen, i možeš na brzinu i da odgovoriš na neku poruku. Tipa, obaveštenje preko Vibera, ukucaš odgovor u baneru na kompjuteru i pošalješ, i sve isto kao da si to uradio direktno sa telefona. Znači za neke situacije - tipa punim telefon, hoću sa laptop-a da odgovorim, ali nema WhatsApp ili Viberu treba sto godina da se upali.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Enemoon
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Ned, 25. Sep 2016. 22:08
:: Xiaomi Mi 9T Pro

Re: Vesti od Microsofta

Post od Enemoon »

Tu sam ja ali par godina ne koristim win phone vec sam presao na Xiaomi,sad sam njihov fanboj :lol: :D :wink:

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti od Microsofta

Post od гари »

Šta ćeš, kad je naš tim propao, mora se biti preletač, ali je dobro da smo preleteli u isti tim.[emoji16]

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Vesti od Microsofta

Post od niko1a »

Auu bre Gari opet laprdas po svome. Ako koristis Google aplikacije radi sve sa Pc-jem normalno i nema problema, ako nije po tvojoj volji ne znaci da nema ili ne moze. Ti si na AO pa verovatno koristis Google Messages, to lepo odes i skines app za win, povezes tel i namestis da zapamti i radi ti na Pc. Isto tako i za druge njihove, mozes sve da koristis na tel i na Pc, i da pocnes i da nastavis. Imas i te 3rd party app neke da skines tipa Viber, Whatsapp, kako rade ne znam nisam bas koristio, ali one nisu Google app pa nije njegova briga, nit oni mogu da tu nesto rade specijalno.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti od Microsofta

Post od гари »

Aj ne lupaj. Smorilo me već da tristoti put objašnjavam u čemu je razlika.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Vesti od Microsofta

Post od niko1a »

Pa jedini ti ovde lupetas, i to ko pokvarena ploca, ja bi win ovo, ja bi win ono da napravi.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti od Microsofta

Post od гари »

A sad zamisli kako bi ova komunikacija od prethodna tri - četiri posta izgledala da si se potrudio da napišeš lepo svoj prvi komentar, a ne na uvredljiv/provocirajući način.[emoji6] Bilo bi prijatnije i tebi, i možda bi i čuo nešto novo.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Odgovori