Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Windows OS
Odgovori
TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od TosaNS »

Što kaže Gari otići do Segedina i pazariti tamo opet se više isplati nego pazariti ovde.

Soilent Green is People
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od miodrage »

TosaNS, pa i ne bas. najisplativiji je edigital, uz vracanje poreza, ali kad se zaracuna i put i sve, ispadaju oglasi najpovoljniji.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od гари »

Dobro, ali ja ako bih išao do Segedina ne moram da idem samo zbog telefona, mogu i malo da se prošetam sa devojkom po gradu. Hmm, da, mada je to rizično, mogao bih lako od nje da nadrljam "samo gledaš u taj telefon...". :lol Šalu na stranu, uz to tako bih imao kod sebe račun, i to mi nekako deluje bolje nego da se oslanjam na "Mađare" koji mogu da bace karticu u kantu. Rekao bih da je stvar ukusa.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od sizif »

...i gdi je sad taj telefon..Švica, Češka , Szegedin ??? :P

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od гари »

Taj konkretno je u Švici i mislim da smo ga svi već prežalili. :lol:

DODATAK: Miodrage, a kad si pomenuo edigital, šta si pod time hteo reći? Zar oni nisu isto u Segedinu? Ili, jel možda imaju i dostavu u Srbiju? Koja je fora ako bismo kod njih kupovali, jel možeš malko da nas prosvetliš? :) Btw, ja pretpostavljam da na ove misliš?
https://edigital.hu/

DRUGI DODATAK: Ako je to to, onda oni nisu toliko jeftiniji od Gigatrona. Lumia 950 izađe 47.000, Lumia 650 17.500, a Lumia 640 je 21.000. Razlika od par hiljada dinara nije vredna zezanja - ako već mogu po skoro istoj ceni da imam garanciju preko prodavnice u mom gradu. Naravno, i dalje je to velika razlika u odnosu na ostale naše velike radnje, pa uključujući i mts i ostale operatere, ali mislim da se Gigatron pokazuje kao prilično dobar za kupce sad. Sve pohvale za njih. :) Verujem da će im se isplatiti takva politika, i nadam se da narod neće biti stado ovaca, i da će ceniti to što bar jedna od većih radnji kod nas pokušava da posluje na ovakav način sa ciljem da privuče više kupaca, a ne da što više skine kožu s leđa svakom pojedincu.

Devojka je već kod njih uzela Lumiju 650 (jeftinije bi jedino prošla u "šupicama" ili na kupujem prodajem), i ako i do moje kupovine telefona ne bude neke razlike u ceni između njih i ovih radnji u Segedinu, onda bih u Gigatronu kupio. :)

I koju još pouzdanu radnju znate iz Mađarske, tj. Segedina?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od miodrage »

Gari, upravo sve ovako kako si napisao. Oni imaju najbolje cene, web prodaja su, a imaju i Office u Mađarskoj između ostalog i u Segedinu. Princip je da naručiš na sajtu, jave ti kad je stiglo, pokupiš, preneseš, i to je to. PDV dižeš u toj radnji u roku od 90 dana.
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od гари »

To je super, tako se onda osiguram da će imati u radnji to što mi treba. A jel znaš koliki je njihov pdv?

Sent from mTalk on Windows 10 phone

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od djole1989 »

U madjarskoj je pdv 27%


Sent from my iPhone 7 Jet Black using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od гари »

Hvala! Lepo, znači vraćaju malo više od 20% od plaćenog...

Sent from mTalk on Windows 10 phone

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od rock9855 »

Da vracaju 27% od placenog. To je jos malo pa 30% :).............

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od гари »

Ja sam drugačije razumeo, a objasniću na primeru jednostavnijem za računanje. Ispravite me ako grešim. Ako je PDV 25%, onda je roba 25% skuplja nego što bi inače bila. Recimo, umesto 10.000 platiš 12.500 dinara, a kad ti vraćaju PDV vraćaju ti 25% od početnih 10.000, a be od 12.500. Vraćaju ti 2.500, a to je 20% od cene toga što si kupio.

Osim ako ja Đoleta nisam dobro razumeo.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od Azimuth »

Dobro si razumeo, samo što je malo komplikovanije izračunati tih 27% od već oporezovane cifre. Ima tamo u Kafiću tema u kojoj smo, čini mi se, prošle godine pisali baš o ovome.
Ako ćete o porezu i sl. pisati, nastavite to tamo u odgovarajućoj temi :wink:

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od гари »

I to je lako izračunati, samo pomnožite sa 100 i podelite sumu sa 127, a svi imamo svoje Android, Windows ili iOS "sijamske blizance". :D Ko hoće iz glave, neka deli sumu sa 5, pa tako dobije malo manju približnu vrednost. Možda ste to ranije diskutovali, ali, ehem, sad imate matematičara na forumu. 8) :D Doduše, novopridošli matematičar vam je i prozordžija, ali šta da se radi, ne ispadne sve savršeno u životu. :P

Dobro, malo sam se sad i šalio, a mislim da smo rekli na ovu temu oko PDVa sve što smo hteli. Izvini zbog offa, ali reko da ne pišem ovu poruku u drugoj temi jer ne verujem da bi se neko na ovo što smo sad rekli hteo nadovezati. Ako bude neko hteo nešto da doda - onda prelazimo u drugu temu. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od iamivan »

Ko hoće da vidi kolika je cena nečega bez uračunatog PDV-a, treba oporezovanu cifru da podeli sa 1,2 (ili sa 1,27 ako je PDV 27%, ne znam tačno) i to je to.

Sent from my Sexus 6P using Fapatalk

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od miodrage »

Pa i nije bas tako, ali je nesto priblizno. PDV u Madjarskoj iznosi 27%, ali ne postoji prodavnica koja ga vraca u tom iznosu. najcesce je oko 23-25%, konkretno edigital vraca 25%. E sad, AFA (iliti njihov PDV) moze da se vrne i na granici odmah, uz zaracunavanje nekih provizija (bude to i 20-ak % sume koja bi trebala da bude vracena) ali nema povratka do radnje gde je kupovina izvrsena. Svako nadje svoj racun.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od iamivan »

Ja sam kapirao da ti u radnji gde si kupio robu vrate ceo PDV (AFA, VAT, šta god) zato što sam par puta online kupovao stvari i pošto nisam državljanin te države automatski su mi odbijali VAT. Mislio sam da je uživo ista priča kao ovo online, ali izgleda da nije. [emoji52]

Sent from my Sexus 6P using Fapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od гари »

Možemo diskusiju o kupovini telefona iz Mađarske da nastavimo u temi "Povraćaj PDV-a na robu iz EU i kupovina tel u inostranstvu". :) Upravo sam je aktivirao.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od zavodnick »

Ljudi imam pitanje, dva ili tri :D Naime, neki dan sam kupio Lumia 950 pa sad imam i 1520 i 950 :D
Podesio sam IRIS (otključavanje telefona preko oka) i PIN sam svoj podesio, ali ne znam kako da se otključa telefon. Gdje treba da gledam !? Da li treba nešto da stisnem ?! :angry:

EDIT: Jupi, jednom otključah ali kako uradih nemam pojma... Naime, ako sad recimo zaključam telefon i sjetim se da treba nešto da pogledam na telefonu, da li je tada (vremenski interval između zaključavanja i otključavanja je oko 10-ak sekundi) moguće otključati telefon preko oka (rožnjače)?
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od гари »

Ta interval koliko brzo da se zaključava, verovatno je to ovde:

Settings » Accounts » Sign-in options

A za ostalo bolje da ne pametujem oko nečega što nikad nisam koristio. :)

Sent from mTalk on Windows phone

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od zavodnick »

гари, e probacu i to nađem, ali moram nešto da kažem. Prvi utisci, mada mislim da to neće puno ljudi zanimati. Naime, 1520-ica za 950-icu je vrh. Nevjerovatno koliko je preciznija, brža, manje se grije dok radi (doduše kod 950-ice je malo jači procesor sa 3 GB RAM-a, ali svejedno), baterija nesumnjivo izdržljivija... Doduše, to je zbog mene, jer možda još uvijek nisam navikao na manji telefon, ali prvi utisak se pika. A kamera, pffff... to je tek smiješno. Ali Ok... valjda treba da prođe malo vremena da se čovjek navikne... :angry:
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Odgovori