Google Pixel i Pixel XL

Odgovori
Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od Joxy »

Dobro izgleda u svim bojama nema sta, mada najvise mi se svidja crni. Po meni zadnju stranu ne bih dirao uopste ali na prednjoj bih smanjio bezele ali Boze moj, naviknes se lako na sve. Koliko god neki mislili da je ovo fail, ubedjen sam da ce se dobro prodavati jer oni tacno znaju na koga ciljaju, nisu nimalo naivni.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od Green »

Navodno, predviđena je prodaja od 4 miliona uređaja do kraja godine. Po tim cenama, ne znam samo kome.

NakaR
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Uto, 07. Maj 2013. 13:23
:: Xperia T
:: W880i

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od NakaR »

PO STOTI PUT. ZAISTA NEMA POTREBE DA CITIRAŠ POST NEPOSREDNO IZNAD TVOG. LOGIČNO JE DA NA NJEGA ODGOVARAŠ. PROČITAJ PRAVILA FORUMA.
Kinezima i idnijcima, garant :D

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od Joxy »

Lepo je neko rekao da njima nije cilj trziste kao nase. Mozda su za nas te cene nerealne ali recimo u Americi ima da ide kao alva. Svi znaju za Google i kao brend jedini su koji koliko-toliko mogu da ugroze Jabuku na prvom mestu.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od Green »

Nisam baš ubeđen da će ići ko alva. Mnogo je onih koji nude aparate sa Androidom, ponuda je ogromna i zasićena, pogotovo u Americi. Google nema tu "ekskluzivu" kao što je ima Apple, koji zato i može da dere cenom. Pored toga, Pixel i nije nešto što se dizajna tiče.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od Joxy »

Videcemo, vreme ce pokazati. Mozda nece ici bas kao alva ali mislim da ce se prodavati iznad ocekivanja, bez obzira na cenu.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od Baraba »

Troluju ljudi Pixel za medelju.
Niste realni, odjednom bolji klotarski nexus izgled, ili vam izgled UI Pixel-a kvari što cena nije kao 5x kod nas na KP?! Nije bolji klot izgled androida, to pokazuje prodaja da nexus nikad nije bio šampion po tom pitanju, nexus je bio namenjen developer-a, ne za široke narodne mase, kraj priče. Neće nexus dobiti ovo ili ono sa Pixel? Neće, bio je developer telefon, Pixel to nije. Godinama ste ovde kukali za dobar android skin gde je to spakovano sa najboljim hardverom, google vas je čuo i izbacio baš to, ta da. Ne valja?! Tražili smo, dobili smo, to ima cenu. Sledeći put pazite šta želite. Prvi neću poleteti da zamenim 6p dok se ne normalizuje cena Pixel-a, pokaže na testovima, porade oko dostupnosti... a vi ovde kukate kao da sutra idete u prodavnicu po Pixel. Što se tiče podrše 2+1 (realno meni je to dosta, ne sećam se ni kada sam zadržao telefon 2 godine), možda posmatraju apple, rekao bih da apple ima probelm da natera stare korisnike na zamenu uređaja jer dobijaju nadogradnje, ovako je to zamena posle ugovora od 2 god. kod operatera, kako se i kupuje najviše u USA. Nisu oni ušli u ovu priču tek tako i bez dobrog plana. Neće im prvenac obarati rekorde prodaje, treba samo da probije led i otvori vrata novom telefonu, a novi telefon najbrži android, ima najbolju kameru, najbolji displej, najbolji multitasking, podršku... reklame mogu da odrade dosta, a google ima love i resurse koje nema ni apple ni samsung, pa ceo internet od google pretrage do YT može da preplavi sa Pixel.

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od fannY »

Sta je podrska 2+1?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od kvaka33 »

Iskreno ni ja ne znam sta je 2+1
Ali se slazem sa onim sto je Baraba napisao

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
Poslednja izmena od kvaka33 u Pet, 07. Okt 2016. 23:28, izmenjeno 1 put ukupno.
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od Baraba »

Zadnja treća godina su sigurnosne zakrpe.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od Joxy »

Baraba napisao:Troluju ljudi Pixel za medelju.
Niste realni, odjednom bolji klotarski nexus izgled, ili vam izgled UI Pixel-a kvari što cena nije kao 5x kod nas na KP?! Nije bolji klot izgled androida, to pokazuje prodaja da nexus nikad nije bio šampion po tom pitanju, nexus je bio namenjen developer-a, ne za široke narodne mase, kraj priče. Neće nexus dobiti ovo ili ono sa Pixel? Neće, bio je developer telefon, Pixel to nije. Godinama ste ovde kukali za dobar android skin gde je to spakovano sa najboljim hardverom, google vas je čuo i izbacio baš to, ta da. Ne valja?! Tražili smo, dobili smo, to ima cenu. Sledeći put pazite šta želite. Prvi neću poleteti da zamenim 6p dok se ne normalizuje cena Pixel-a, pokaže na testovima, porade oko dostupnosti... a vi ovde kukate kao da sutra idete u prodavnicu po Pixel. Što se tiče podrše 2+1 (realno meni je to dosta, ne sećam se ni kada sam zadržao telefon 2 godine), možda posmatraju apple, rekao bih da apple ima probelm da natera stare korisnike na zamenu uređaja jer dobijaju nadogradnje, ovako je to zamena posle ugovora od 2 god. kod operatera, kako se i kupuje najviše u USA. Nisu oni ušli u ovu priču tek tako i bez dobrog plana. Neće im prvenac obarati rekorde prodaje, treba samo da probije led i otvori vrata novom telefonu, a novi telefon najbrži android, ima najbolju kameru, najbolji displej, najbolji multitasking, podršku... reklame mogu da odrade dosta, a google ima love i resurse koje nema ni apple ni samsung, pa ceo internet od google pretrage do YT može da preplavi sa Pixel.
Sve je u potpunosti tacno.
Nexus nije 100% Google, na njemu je samo klot Android i redovan update, ne proizvodi ga Google. Pixel je 100% Google-ov brend.
Sto rece Baraba ako neko moze da izbombarduje trziste reklamama to je onda Google. Ceo net plus YT, ne moze da ostane nezapazeno.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od Evindzer »

Neću da s***m dok ga ne vidim uživo, ali trenutno mi je ružan za medalju. Spreda prekopirani Ajfon, otpozadi nekakav stil Lego slagalice, gornji deo deblji od donjeg, ni metalan, ni staklen - jbm li ga, meni je k'o da ga je Pikaso skockao. :D
Ali, bar po onim snimcima sa neta, biće izuzetno brz, i to je ono što mu kod mene ekstrenmo diže rejting.
Green napisao:Google nema tu "ekskluzivu" kao što je ima Apple, koji zato i može da dere cenom. Pored toga, Pixel i nije nešto što se dizajna tiče.
Tačno i tačno.. ;)
Baraba napisao:(...) rekao bih da apple ima probelm da natera stare korisnike na zamenu uređaja jer dobijaju nadogradnje (...)
I tačno. ;)
fannY napisao:Sta je podrska 2+1?
To ti je kafa sa mlekom + šećer po potrebi. :D :D :D

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od Zile995 »

Pa ni Pixel ne proizvodi Google, samo sto je sada malo drugacije.
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od Azimuth »

To za podršku je diskutabilno. Evo @Baraba je kupio možda pre mesec dana 6p jer je čekao da mu cena padne, što bi značilo da bi za njega imao samo godinu dana podršku. Drugim rečima, ako hoćeš dvogodišnju podršku, moraš da kupiš telefon odmah po predstavljanju.

Sent from my SM-G935F

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od Baraba »

I bolje da ostane na nekoj verziji na kojoj radi stabilno, nego da dobija novije i tako ubijaju uređaj i teraju na zamenu, a vlasnisi da se sećaju kako je lepo radio na nekoj staroj verziji, što je slučaj sada sa iOS10. To mislim bez obzira na OS.

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od Zile995 »

Znaci ostaje @Barabi jos 2 godine potpune podrske. Na neku ruku, i nije malo ako odmah kupis telefon. Posle 2 godine zazelis nov uredjaj. :)

Za Nexus 5 je prestala podrska. Telefon lepo radi na MM, a pretpostavljam da bi isto tako dobro i na N. Ali kad pogledas kada je izasao taj telefon, shvatis da je 3 god. star. Onda je stvarno vreme za promenu ili XDA podrsku.
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od Azimuth »

Nismo se razumeli, u hodu sam pisao. Mislio sam na to da isto ovako sačeka godinu dana za pixel, u tom slučaju bi imao godinu dana podršku i još jednu za sigurnosne zakrpe. Ako prosečan korisnik menja telefon na 2 godine ili ga uzme preko paketa, onda to baš i nije toliko sjajna situacija.

Sent from my SM-G935F

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od Joxy »

Zile995 napisao:Pa ni Pixel ne proizvodi Google, samo sto je sada malo drugacije.
Ne proizvodi ga Google ali je njihov brend, to je Google Pixel, iskreno ne znam sta tu HTC trazi i kakav im je ugovor ali oni se nigde ne pominju, verovatno 90% ljudi i ne zna ko pravi Pixel.
Sa druge strane Nexus nije 100% Google-ov brend (Huawei Nexus, LG Nexus, Samsung Nexus itd).

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od Baraba »

Moj ugao posmatranja 6p neće biti isti kao i Pixel iz prostog razloga, ako Pixel krene sa ponudom preko operatera kod nas, što znači na oglasima novi sa garancijom i fiskalnim. Uvek pre tako kupujem fon nego sa KP, drugo mesto poznata i proverena radnja koja se nije selila i menjala ime godinama. Nsam 6p razmatrao dugo vremena iz tog razloga, samim tim takav telefon nisam hteo da platim više od 400e, ne verujem da bi za neki drugi i dao 400e bez garancije. Tako za malo manji iznos od 400e nabavio je proveren prodavac 6p, inače sam ga smarao za 6p i nabavio je zbog mene jedan. Ako Pixel ne bude preko operatera, ista meta i isto odstojanje kao za 6p.

Nisam uopšte ubeđen da trenutno vredi tranzicija sa 6p na Pixel XL, ne po ovim cenama, ali uopšte nisam ubeđen (ko ima 6p razume ovu izjavu). Jednog dana da, dok ne dođe taj dan proćiće još vode Dunavom, imaju Pixeli da prevale put do Srb i normalizacije cena iha. Neće ni konkurencija da spava, ako S8 nasviraju kao što se predpostavlja, onda će oduvati Pixele (samsung ima brutalan hardver, htc nema).

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od Joxy »

Videcemo da li ce ga i kada biti kod nas. Ja nesto tipujem da ce naslednik da bude za sire mase a ovaj i ako bude kod nas tesko da ce se uopste prodavati sa istom cenom kao Apple i Samsung, jednostavno za Google telefon osim nas sa foruma niko drugi i ne zna, dok su za iPhone i Galaxy svi culi.

Odgovori