Pixel 4/4XL

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Pixel 4/4XL

Post od Green »

Ne prkeljaj, Evi. 8)
Pixel 4 ce biti AUD$1049, Pixel 4XL AUD$1279. Ako mene pitate, cene su apsurdne. Nek im ih tata kupi...

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Pixel 4/4XL

Post od acamatic »

U Nemačkoj, Pixel 4 749€
Xl verzija je 899€
Nemojte molim vas da me pogrešno shvatite, ma kakvu kameru da ima taj telefon, samo zagriženi ljubitelji mogu da kupe ovaj model.. Običnom korisniku (90% takvih) telefon treba da služi za modernu današnjicu(društvene mreže, net, pozivi poruke) a ovaj telefon što nudi za taj novac teško će ga uzeti običan korisnik.
Pre bih dao novac za note9~10 nego za ovo, jer iskreno sada mi više nije zanimljivo da se bakćem sa custom rom-ovima, flešovanjima, ma prosto ne želim i nemam više vremena za to. Želim telefon iz kutije i kraj.
Ovo pričam za sebe, da me neko pogrešno ne shvati.
P. S. I baterija ovog kapaciteta, pogotovo kod običnog modela, trebala je da bude mnogo veća. Jel ima ovaj telefon uopšte FP senzor?

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Pixel 4/4XL

Post od Green »

Nema fp senzor. Google zeli da bude Apple u Android svetu. Jos jedino da ubede raju u tu filozofiju i bice sve "u redu". :roll:

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Pixel 4/4XL

Post od Evindzer »

^ A šta drugo očekuješ, kad Gugl vode Indij(an)ci: danas rukovodioci giganta, a kladim se da su do juče visili po Nokijinom forumu i tražili softversku nadogradnju za 5G. [emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji1787]

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Pixel 4/4XL

Post od Apolo »

Green napisao:Nema fp senzor. Google zeli da bude Apple u Android svetu. Jos jedino da ubede raju u tu filozofiju i bice sve "u redu". :roll:
Kažem ja lepo, kupovina Pixel 3 je sad odličan posao :))

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Festina lente.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Pixel 4/4XL

Post od acamatic »

@green, nisam "smeo" to da napišem, da ne bih pokrenuo lavinu komentara. Ali poptuno ista politika, odmah sam pomislio na njih.
Ma daj apolo, za 460€ ja mislim da i dalje ne može da bude odličan izbor, pričam o pixelu 3

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Pixel 4/4XL

Post od Apolo »

Pa šta je Pixel 4 senzacionalno doneo? U krajnjem slučaju 3a model je isto dobar. Zavisi o koliko dubokom džepu pričamo.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Festina lente.

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Pixel 4/4XL

Post od ~Arkan~ »

https://youtu.be/ZpC43k5CTsw
https://youtu.be/yHvkpmL-NTY

Odgledao oba i još par recenzija i ako se gleda kompletna situacija, glavna kamera, video, noć, prednja iPhone 11 Pro je najkompletnija kamera ove godine. Šta da se kaže sem: Good job Apple![emoji16][emoji23]
Pixel 4 definitivno donosi poboljšanja svuda što se kamere tiče u odnosu na Pixel 4, ali ne prevelika i iPhone retko gde gubi, uglavnom se drži s Pixelom a u nekim situacijama i pobeđuje.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Pixel 4/4XL

Post od Joxy »

Rekao bih da je ipak rano donositi takve zakljucke. [emoji4]
Treba valjano u trku uvrsiti i Mate 30 Pro, kao i jos neke modele poput Xperia 1 npr. Sony je ovim modelom dosta poboljsao kamere, tako da ga ne treba izostaviti iz poredjenja.
Uostalom, tek se ceka rasplet situacije na relaciji Kina - SAD, tako da ipak treba sacekati i M30 Pro pre svih. Huawei i dalje ima najbolji kamera hardver na trzistu.
Uostalom, novi Pixeli imaju pomalo zastarele senzore iz kojih, putem sofvera, izvlaci maximum. To su pokazali i ove godine, odlicna kamera.
Da su novi Pixeli imali i nove senzore, plus ultra wide, verujem da bi razlika u odnosu na ostale proizvodjace bila veca.
Ovako ni u proslosti, pa ni sada, Pixeli nisu sami na tronu. Razlike su zaista minimalne. Ne samo u odnosu na nove iP modele, vec i generalno u odnosu na flagship modele ostalih proizvodjaca. [emoji4]

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Pixel 4/4XL

Post od Apolo »

Pixel nije puno napredovao jer su se izgleda zadovoljili onim što su već imali ili prosto su smatrali da ne treba više da budže kameru. iPhone je najviše napredovao vidno jer su dosad uvek bili nešto oko proseka ili malo iznad kada je kamera u pitanju. Tu pre svega mislim na zahtevnije uslove za slikanje a ne samo po danu gde je dovoljan nekad i midrange telefon. Mate 30 Pro je očigledno zaboravljen zbog trenutnih dešavanja na političkoj sceni i zbog nedostatka Google servisa, ali kameru svakako treba testirati da pomenutim modelima i uporediti.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Festina lente.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Pixel 4/4XL

Post od Evindzer »

https://youtu.be/UEqJ6FCo35w

Evo i mog doprinosa temi. [emoji16][emoji16]

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Pixel 4/4XL

Post od brankisha »

Po svemu sudeci samo jos jedan u moru istih telefona.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Pixel 4/4XL

Post od niko1a »

https://www.phonearena.com/news/Google- ... n_id120051

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Pixel 4/4XL

Post od Apolo »

Po meni isto Pixel bolje odradio posao. Svidja mi se kakav nivo detalja ima i u low light uslovima.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Festina lente.

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Pixel 4/4XL

Post od niko1a »

Mislim da je to i ove godine dosta dobro u odnosu na konkurenciju, pogoto mi se svidja sto ne vuku na zuto slike kao ostala dva, pogotovo jabuka. Ovo je koliko sam skontao samo point&shoot portret mod, a bas me zanima kako bi ispalo isto ovo poredjenje sa nocnim modom, kako su ga odradili u odnosu na Pixel.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Pixel 4/4XL

Post od Apolo »

Da, iPhone je čini mi se na svakoj ili na većini vukao na žuto. Od Samsunga sam očekivao više po pitanju kamere.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Festina lente.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Pixel 4/4XL

Post od brankisha »

Sta, sta, sta???!!! Slazem se sa njim u nekim delovima.

https://youtu.be/q-6x1kjSMrk

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Pixel 4/4XL

Post od Batak »

Kao i prethodnih godina niko nece ni uzeti Pixel, sto zbog nedostatka validne garancije sto zbog toga sto im uvek nesto krupno fali. Kamera jeste odlicna ali odlicna je i kod konkurencije. Cene su nenormalne i uopste ne opravdava to. Od ekrana, kao i uvek, ocekujem neke falinke sa neujednacenim nijansama, crkavanja kamera, ploca, generalno problemi sa kvalitetom. Pored toliko vrhunskih modela pogledao ne bih Pixel (iako sam uvek voleo stock sistem i nosio Nexuse ranije).

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Pixel 4/4XL

Post od yocasylver »

Delim tvoje misljenje,delimicno.Onaj deo sa kvarovima ne znam jer sam samo od njihovih modela koristio Nexus 4.To je bilo davno,sad je sigurno druga prica.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Pixel 4/4XL

Post od Joxy »

Mozda ih kod nas nece biti puno, ali to im i nije cilj. U USA ce ici kao alva. [emoji4]

Odgovori