Siemens CX70/CXV70/CXT70

The Riddler
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Pon, 20. Dec 2004. 21:51

Siemens CX70/CXV70/CXT70

Post od The Riddler »

Sve o ovom modelu, ali sa akcentom na nedostatke, jer osnovne karakteristike su mi dobro poznate. Hvala unapred.

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Solidno uradjen telefon, valja ga flashovati cim ga kupis, al sve u svemu u toj klasi nije los, ima ok kamericu ima ok video zapis

The Riddler
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Pon, 20. Dec 2004. 21:51

Post od The Riddler »

Nije mi bas poznato to flashovanje...pretpostavljam da treba da instaliram najnoviji FW ukoliko vec nije takav u fonu. Uzgred, ne znam koja je to najnovija verzija FW za ovaj model i da li treba obratiti paznju i na nekakve variante za koje sam takodje samo nacuo nesto. Ako moze neko malo da pojasni...hvala!

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Ma ništa, to je važilo za CX65, ne za CX70. Mogao je da ti se ošteti sluh od preglasnih tonova alarma i prazne baterije... Neke nedostatke i nema, za tu cenu je persu. :mrgreen:
U susret novim izazovima...

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Instaliras najnoviji , dekantonizovani firmware, mislim da je poslednji 12 ili 14 u svakom slucaju ne uzimati ispod 12.

The Riddler
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Pon, 20. Dec 2004. 21:51

Post od The Riddler »

Da li kod nas moze da se nadje model koji je predstavljen u Mobile Reviw a specifican je po tome sto ima dva tastera iznad tastera 2 za razliku od cx70 koji je predstavljen na zvanicnom siemens sajtu a i ovde?

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Pa ono.. obidji prodavnice od vrata do vrata.. vidi jel to to pa onda odluci.. mislim to je verovatno varijacija za neko trziste a kako se ovde nabavljaju telefoni za sva.. moguce i da ima..

dugi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Sre, 29. Dec 2004. 23:50

Post od dugi »

Prije dva dana sam kupio cx70 onakav kao sa testa, znaci novije kuciste nije kao cx65. sve radi super, softver je za nijansu brzi od cx65( ima ga moj brat pa znam) nema zaledjivanja, skoro sve otvara trenutno.
Medjutim imam par nejasnoca:
1. tel ima zvanicnu oznaku CXV70 ( nije na vodafonu) a ne CX70
2.nemogu da nadjem 3d vodice kroz software
3. nemogu da nadjem PAT funkciju
4.kad provjerim vrstu softwera sa *#06# pojavi se da je
product: cx65,
verzija softwera: 16
Jeli to znaci da je to ustvari cx65 sa novim softwerom iako ispod baterije pise CXV70.
Jedino sto ima od onog sa testa su 3d igre i isti okvir.
btw. kamera je fenomenalna, snima i po noci bez problema

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Odnesi na mesto gde si kupio da ti objasne sta su ti prodali, posto da budem iskreno meni nije najjasnije ... ali to je siemens pa se od njega ne moze ocekivati vise :)

alexxx
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 13. Jan 2005. 02:32

CX70 dinamilčko osvetljenje

Post od alexxx »

Imam siemens cx70 ali kad ukucam pokazuje softver od cx65 verzija 16!
Kad upalim dinamo svetlo na standby, cesto mi se desi da svetlo blokira stalno gori i nikako se ne gasi, a trebalo bi da treperi. Da li se ovo nekome desavalo i da li je to do softvera ili ...?

dugi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Sre, 29. Dec 2004. 23:50

Post od dugi »

Nisi jedini koji je kupio cx70 sa softverom od cx65 sw 16. U siemensu kazu da nisu instalirali softvere od cx70 za ona trzista gdje mreze ne podrzavaju PaT funkciju :?
Sto se tice dinamickog svijetla, moras otici na podesavanja pa podesiti mod koji zelis, imas da je stalno upaljeno, da treperi brze ili sporije itd...

alexxx
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 13. Jan 2005. 02:32

gprs siemens cx70

Post od alexxx »

Zanimam me jedna stvar, da li kod cx70 mora biti stalno upaljen gprs, kad hocu da saljem i primam mms? I da li se baterija vise trosi kad je stalno upaljen gprs? A glupo bi bilo stalno paliti gprs prije slanja mms pa ga onda gasiti?

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Pa mislim da se gprs sam aktivira i dezaktivira tokom slanja mms... :roll: :|
A mislim da nema potrebe da ti GPRS bude non stop ukljuchen..a troshi neshto malo vishe...

Wobby
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 154
Pridružio se: Ned, 12. Dec 2004. 23:02
Lokacija: Unknown

Post od Wobby »

Ako nece da ti se sam ukljuci i iskljuci definitivno trebas to podesiti! Trebalo bi da je tu negde u Settings ali vidi ako nemozes nadji neki servis pa im kazi da ti rese to! A za bateriju normalno je da trosi vise ali ne preterano! :wink:


Pozdrav,
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

alexxx
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 13. Jan 2005. 02:32

Post od alexxx »

Nisi me razumeo, kad upalis dinamo svetlo za standby ne mozes birati da stalno gori ili treperi. Jer kad upalis dinamo svetlo za standby ono samo treperi i tako i treba da bude! Ali meni u standby dinamo lampice blokiraju i stalno gore umjesto da trepere?

alexxx
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 13. Jan 2005. 02:32

Post od alexxx »

Ne mogu nigdje da nadem tu opciju da mi se GPRS sam ukljucuje i iskljucuje? Moze li mi neko reci ko ima siemens cx65 ili cx70 da li mu je iskljucen GPRS to jeste da GPRS ne pise na displeju telefona a da moze slati i primati mms? Nigdje ne mogu naci tu opciju da se GPRS sam ukljuci i iskljuci ako je to uopste i moguce ?

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Nemam trenutno ni jedan siemens kod sebe...
Za mms ne treba valjda nishta da podeshavash...kad kazesh send on ti se sam nakachi na GPRS i poshalje poruku..a zatim se sam iskljuchi...
A chachkaj josh malo da vidish....a ja cu probati da nadjem neki siemens pa da ti kazem.... :mrgreen:

Kuzman
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 282
Pridružio se: Pon, 22. Nov 2004. 22:16
Lokacija: Beograd

cxv70

Post od Kuzman »

Tako ja danas se igram drugaricinim cxv70 i nadjem u meniju opciju voki-toki!! 8O 8O 8O 80 Da li je to ptt?I da li je omoguceno na nasim mrezama? Ne znam da li ga je kupila preko 064.80
Black Sabbath!!!

dugi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Sre, 29. Dec 2004. 23:50

Post od dugi »

jeste to je PaT, toki voki ili ptt funkcija. retko gde ima ta funkcija na mrezama u evropi a kod nas da ne pricam

razlicak
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pet, 27. Avg 2004. 16:14

Post od razlicak »

Znam da je tema bajata ali sta cu... :smutny: danas mi je devojka u radnji koja se nalazi na vasem sajtu pokazivala CXT70... :blinky: to je onaj cija je maska najredja od svih?ali je pitanje,da li taj telefon uopste postoji,ili je ona zapravo pokusavala da mi uvali CXT65?[radjen za t-mobile,jel tako? ] :)

Odgovori