Palm Treo Pro

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Wicker Man, sve je to istina....ja bih rado uzeo 680,kao dostojnog naslednika više nego dobre 650ice.Ono što me tu nervira je cena ovih aparata kod nas,i nekompatibilnost palm desktopa sa Windows Vista.300 i kusur evra za nov 680 ili oko 200 za polovan 650 je zaista mnogo.

Ovo čudo mi se jaaaako dopada,samo je pitanje cene.razmišljao sam da se krajem godine upgrade-ujem,ali nisam baš tako siguran šta bih radio.E61 me toliko oduševljava sada kad sam ga malo zbudžio,da hvatam sebe kako bih najradije uzeo E61i,da samo dodam kakvu takvu kamericu,i uživam.međutim,ako ovom mališi bude ok cena...mmmmmm :roll:

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

Hehe
I ja bih uzeo, i 680 a bogami i 750, ali u radnji po malo visoj cijeni od neke normalne, sto svakako nisu ove koje su na IT svet.
E da i nastojabo bih da dodjem i do wifi kartice, mada za nju niko ne zna od nasih prodavaca.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

araphel, po meni se vishe isplati onda uzeti E71, jer dobijes i noviji softver i GPS a razlika u ceni je mizerna. Mislim da je E61i precenjen model u odnosu na sve druge.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

miodrage, ma sve to stoji,mada je meni iskreno potpuno nepotreban GPS (nisam vozač).

kefalo, Ne znam kako ide sa 750,ali na 680 WiFi kartica neće da može :D Palm OS je čedo američkog načina razmišljanja,i u želji za šlihtanjem operaterima,preko kojih bi se Palm uređaji prodavali na gomile,urađena mu je jedna mala začkoljica:iako zvanično podržava SDIO kartice,ne podržava WiFi varijantu istih.Znači,možeš da mu gurneš karticu sa GPS modulom,bar code čitačem i blabla...šta sve ne,ali WiFi karticu NAJN :lol:

Dugo je ovo bio problem još kad se 650 pojavio,i svi su se nadali da će se Palm opametiti i ispraviti taj kiks na sledećim Palm OS modelima,ali ništa...I dalje šliht operaterima,koji furaj Palm uređaje,ali zauzvrat traže da se na net ide isključivo preko njihovih data paketa :D

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

araphel, Da, slazem se sa tobom da je cena ovih aparata (650/680) bezobrazno visoka!Koliko sam samo puta odlucivao da kupim jedan od ova dva modela,ali kad mi dodje pa slozi cenu od 150 pa do 200 evra za 650 odustanem,pa nisam ja ovca za shishanje.Telefoni su stvarno ok i moze se reci da su legendarni, ali sada ne vrede toliko.
Sve mi je donekle jasno, ali nikako ne mogu da shvatim zbog cega su cene kod nas tako visoke ova dva modela?Kakvo je stanje u ostalim zemljama,mislim da je tamo valjda nesto jeftinije. :? :?
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

araphel,
Vidis to nisam znao za treo 680, to je vjerovatno zbog palma, dok sam za 750 siguran, jer ga ima moj kolega, a na internetu sam izguglao upravo o tom budzenju 750ice sa wifi karticom, kod koje me samo nervira to sto viri iz uredjaja, pa mi djeluje malo nakaradno.

Wicker Man,
Skuplje je jer je mala traznja, a samim tim ove manje radnje se ne bakcu sa tim modelima, vec je sve prepusteno legalnim uvoznicima, koji naravno koriste svoju poziciju, te sisaju entuzijaste.
Inace vani treo 680 je oko 150-160 evra nov.
Centro je jos jeftiniji.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

igord
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 354
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 21:46
Lokacija: Novi Sad

Post od igord »

kefalo, u pravu si za cene, inace centro je vise kao entry level. Mada kod nas je cena srazmerna kolicini dugmica na telefonu... :lol:

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Stvarno je za ne poverovati,ali sad sam bio na Plamovom sajtu,i rekoh hajde da pogledam cene u austrijskom palm Store,pošto zbog posla putujem u Beč povremeno,kad ono:

Palm Treo Pro - 500 evića
Palm Treo 680 - 300 evrića
Palm Centro - 300 evrića

:blinky: :o :shock:

Pa ako su kod samog Palma ove cene,šta se ja onda žalim na cene kod nas???Precenjeno,debelo precenjeno!!!Prodaju ga po Americi na ugovor za praktično ništa(mislim na 680),a ovamo u slobodnoj prodaji 300 evra!!!Pa to je ludilo.

A što se tiče Treo Pro,iako mi se jako dopada,ostaje činjenica da za 500 evra mogu da nađem i Touch Diamond,i Omniu,i TyTn II ako se potrudim,A da ne pričamo o E71,koji ga po svakom parametru kolje,osim eto što je WM lepši i bolji za instalacije programa......Razočaran sam.

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

Mozda su te visoke cijene, posljedica trgovinskog rata, i zastite svog lobija, pa im EU nabija visoke dazbine, kako carinske, tako i akcizne, kao u fazonu ekskluzivan roba, pa jos iz USA, pa mora da se plati :)

E ljudi, jeste li provalili, kako da se saznaju prave cijene na MS-u, ili je i dalje jedini nacin da odem u radnju i pitam.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

igord, osim u slučaju iPhonea, tu je obrnuta proporcija :P

kefalo, zovi i pitaj, zanš već koga ;)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

Wow, evo sam bas prije sat i nesto razgovarao sa drugom u americi, koji radi na brodovima, i pitah za ovaj, palm, ali sad, kad listam cijene, ispada da je i tamo skup, trenutno 521 dolar, sto je skuplje od E71 ili HTC s730, tako da se sad nesto premisljam.

Stvarno, sta je to toliko posebno, da bi bio toliko skup.
Mada, kad vidim cijene, kada se kupuje sa ugovornom obavezom, onda su oko 100 dolara, dok je centro samo dolar.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

Evo sad gledah, stigao je u comtrade shop, kosta dinar manje od 49.000 :blinky: :o :shock: :wacko: :( strasno
Znaci ovo vani, nije skupo, ali je ipak skuplji od drugih proizvodjaca.

Ne shvatam kako je nokija E71 mogla da napravi jeftinije, nego sto kosta ovaj palm.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

Palm je ipak...palm :wink:
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

fain2daniel, imajući u vidu da im već godinama unazad skoro sve modele proizvodi HTC,a da je uglavnom plastika u pitanju,i prežvakani dizajn (koliko god on bio dobar),zaista ne vidim na čemu Palm toliko drži cenu,pogotovo za Palm OS uređaje,koje van Amerike,slabo da bilo ko uopšte i hoće da kupi!

Jeste meni Treo 650 bio super,i jeste bačeno oko 600 eura na njega,ali da se sada njegov naslednik prodaje za 300,a pritom i dalje ima VGA kameru,i OS sa kraja devedesetih(iako je on odličan),to je stvarno preterivanje.Evo,stavimo recimo 680 pored E61,ili čak E61i,i jasno je da je bez borbe pobeđen.Za 150 do 200 eura nov,680 bi bio best buy u svetu qwerty uređaja.A što se Treo Pro tiče,mislim da ipak,koliko god on prelepo delovao,specifikacije nisu ravne ceni od 500 eura,pogotovo što u tom opsegu itekako ima dobre konkurencije kad je WM platforma u pitanju.

Sve u svemu,čak sam se i ja malo razočarao u Palm-ovu politiku,za koju svi već godinama govore da je pogrešna....I odustajem od ideje da ovo bude moj sledeći fon.Za te pare mogu birati mnogo bolje.

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

lepo receno araphel... Pa pogledaj sta sve imas za 500 jura :) Mnogo lepsih, boljih, brzis, i jacih uredjaja...
Nokia E71... Elegant, but deadly

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

araphel, druze sve to stoji u tvom postu nego sam ja prvenstveno mislio da se tu prodaje samo ime a ne tehnologija koja se normalno moze naci u drugim uredjajima za mnogo manje kesha...upravo gledam kod ortaka kakva je zver Nokia E71 koji jede zivu decu za dorucak...predomisljam se ozbiljno oko te zveri :dry:
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

521 dolara Palm treo pro, a htc TytnII 575, naravno u Americi.
Ja se premisljam, jos, jer sa njim dobijam najvecu razliku u cijeni u odnosu na nas.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

Njami
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Sub, 23. Feb 2008. 15:59
Lokacija: Banovo brdo

Post od Njami »

kefalo, evo ti dve adrese: http://www.phonesource-usa.com/HTC-TYTN ... -P-417.htm tu je Tytn 2 jos jeftiniji, a evo ga Diamond http://www.newegg.com/Product/Product.a ... 6875502009. Na Neweggu imas jos i N95 8gb za nekih 510 dolara i E71 za 390, cisto ako ti zanima. Nadam se da sam ti bar malo pomogao :roll: .
Pozz ;)
Linux&Android

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

Njami,
Hvala, pomogao si, ovaj drugi sajt, nisam vidio, a u obzir dolazi samo windows, cisto radi promjene.

Inace, mimo ove amerike ili odlaska u Hrvatsku ili BiH i kupovine tamo, uz vracanje pdv-a, ja ne vidim nacin da prodjem koliko toliko povoljno za ove win fonove.
One cijene na IT svetu, nema sanse da placam.

Nego sinoc sam vidio u hrvatskoj na ovom linku http://www.ve-mil.hr/Cjenik.aspx#Grp2_S ... a&c=c20107 nasao ponudu i izmedju ostalog i imate 8150 , koji bi bez pdv-a dosao 275jura, tako da sad nisam pametan, ali opet mislim da je najpametnije Amerika, s tim sto se moj drug vraca u do Januara ako ne i prije.

Ako ne uspijem tu, onda idem u ZG, da tamo to odradim, jer sam ljetos bio na Hr. primorju i isto tako htjeo da odradim ovu kombinaciju sa pdv-om, ali sam napravio previd, jer sam bio u manjem mjestu, tj. Sibenik, a tamo imaju te radnje ali ne i roba, vec se narucuju, a ja nisam mogao cekati.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

Njami
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Sub, 23. Feb 2008. 15:59
Lokacija: Banovo brdo

Post od Njami »

kefalo, tako sam i pretpostavljao. Ja sam bio veoma, veoma blizu kupovine Tyzn 2 sa Newegga posto je bio koliko je sad Diamond (samo su ih zamenili), ali su novci otisli u drugu stranu...
Pozz :wink:
Linux&Android

Odgovori