Sony-Ericsson K-750

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
milosfbi
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Uto, 09. Nov 2004. 22:47
Lokacija: Pozarevac
Kontakt:

Sony-Ericsson K-750

Post od milosfbi »

Hteo bih da se informisem kakva su iskustva sa SE K-750. Da li ste zadovoljni njime i koje su prednosti i mane, da li je cena za sada preskupa ili mozda realna u odnosu na kvalitet telefona. Ja sada posedujem Samsung D-500 ali bih ga zamenio za SE K-750. Hvala Vam unapred na savetima. Pozdrav. :lol: :lol: :lol:

mitar
Banned
Postovi: 185
Pridružio se: Ned, 23. Jan 2005. 15:45
Kontakt:

Post od mitar »

nemoj da menjas d500 sa k750 posto su to skoro isti fonovi.prednosti k750 su samo bolja camera i slot za memorijske kartice,adok d500 ima bolji ekran a i 100puta je po meni lepsi.tak oda bolje ti je da za sada zadrzis taj d500 pa da cekas neki drugi bolkji mopdel i da sga onda menjas.u svakom slucaju zadrzi d500 nemoj ga menjat
The Bloody Alboz

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Hm... Mogao bi da zamijenis! Ali ja bi ti preporucio W800, ne znam... Bar zbog one 512 mb memorijske posto Sony dere za njihov usr(piiip) :D Memory Stick... :angry:
Virus: ne bi ih unistio al bi ih gadno unakazio, a maska na slideru/preklopnjaku je cesto ne-izmjenljiva... :dry:

MilosZ.
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Uto, 21. Jun 2005. 02:26

Post od MilosZ. »

Pre dva dana sam kupio K-750 i mogu da kazem da sam zasada razocaran, pre svega, kvalitetom slika koje izradjuje kamera, a koja bi trebala da bude najjace oruzje ovog telefona. :smutny:

Naime i pored dosta cackanja i podesavanjima telefona za nacin snimanja, isprobavanja raznih varijanti, ja jos nisam uspeo da napravim kristalno jasnu sliku.
Imao sam na kratko Samsung D500 kod sebe, i slike koje sam sa njime napravio bez ikakvog podesavanja bile su daleko cistije nego ove.
Pomalo su tackaste i vuku na zuckastu boju. :( Ne znam zasto je ovako, ako neko ima savet ili ideju nek napise jer je ovo zaista razocaravajuce....

Napominjem da sam telefon kupio u jednoj od najrenomiranijih radnji u gradu kao potpuno nov, ne skidan na mreze u original pakovanju sa svim dodacima, ali i tu imam sad jedan crv sumnje.
Telefon je namenjen Istocnom trzistu, pre svega ruskom (cirilca na tastaturi pored lat, uputstvo samo na cirilici itd...) pa se bojim da nije ovaj telefon napravljen nekako losije nego sto treba nego recimo verzije koje idu na Zapad....znam da to ne bi smelo i da nije profesionalno, ali....

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

lepo sam ja govororio da k750 je razocaravajuce los a vi zapeli da je dobar :disgust: , moguce da ima veze sa istocnim trzistem posto je svaka roba za istocno trziste losijeg kvaliteta :shock:

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Ne moze nikako da bude losijeg kvaliteta... :lol:
Ne znam brate mora da ima nekakvo podesavanje potrudi se malo, cackaj... Ja ovako preko neta ne mogu bas da ti pomognem... :( S tim sto ja ne bih izostavio ni da je nesto do firmvera... A bogomi zavisi i dje slikas, nikako nece slika da bude ista po suncanom vremenu i oblachku recimo... :uhuh:
Ma nije bitno dje si ga kupio, pa nema fake SE fabrika... :D
Uostalom postavi slike na www.imageshack.us mozes besplatno i jako je jednostavno za koriscenje, pa da vidimo shta je problem sa slikama tacno... :wink: A mogao bi i da napravis screenshot podesavanja/kazes shta si podesio tacno sve...

Gorance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 285
Pridružio se: Pon, 06. Jun 2005. 21:30
Lokacija: Beograd

Post od Gorance »

1. Uputstvo na cirilici, a nije skidan sa mreze ? Meni bi tu neshto u startu bilo sumljivo chim bih video chirilichno uputstvo. Meni bi to bio argument da je SKIDAN sa mreze.
2. Dajte ljudi mrzim da se ponavljam ali me terate. Telefon na mobilnom: Ne fokusira !!! Nema blic (mikroskopske diode ne rachunam) i nema pomerljivo sochivo (izoshtravanje je digitalno), Da bi dobio slike zadovoljavajuceg kvaliteta uz ove "hendikepe" potreban ti je chip od (recimo) 5-7 Mp-a kako bi interpolacija slike mogla da "ispegla" sve shumove. Iz svega ovoga sledi logichan zakljuchak: dok se neshto ne promeni (ili jachi chip ili adaptivna optika) slike sa telefona nikada nece biti zadovoljavajuce ma koliko "izvikan" model bio u pitanju.

MilosZ.
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Uto, 21. Jun 2005. 02:26

Post od MilosZ. »

Uputstvo na cirlisi ali na RUSKOM JEZIKU, ne nasem, sve zapakovano kako treba. I ne verujem da je telefon skinut sa mreze.

Slikao sam fotografije na razlicite nacine koristice dosta opcija koje se nude u meniju telefona, ali kazem, slika nije skroz ostra, primecuju se mutnina i "tackice, i opet ponavljam, slika sa D500 zaista deluje mnogo jasnije i bolje i to na prvi pogled bez mnogo trazenja detalja :(
Slikacu ovih dana jos u razlicitim uslovima i na razlicite nacine pa cu vam preneti utiske, a verovatno negde i okaciti slike...

fix
Banned
Postovi: 114
Pridružio se: Pon, 16. Maj 2005. 16:01

Post od fix »

e mislim da je isti slucaj sa k750 kao i sa s700!!!treba ti par nedelja da bi provalio kad i kako da koristis koju opciju (kako je to rekao akki jednom prilikom)!!! ja sam gledao slike sa k750 i uopste nisu lose ali nisu ni nesto bolje kad se porede sa s700!! mene je kod k750 razocarao onaj osecaj kad ga drzis u ruci!!!

mitar
Banned
Postovi: 185
Pridružio se: Ned, 23. Jan 2005. 15:45
Kontakt:

Post od mitar »

pa i ja sam rekao da k750 ne valja nista.ljudi nije problem u broju piksela nego u kvalitetu sociva.
pa nokia 6630/80/81(posto imaju iste kamere) proglaseni su za najbolku kameru u mob telefonima na trzistu evrope nadmavsivsi tak oi modele sharpa sa camerom od po 2mpix optickim zoomom koji vaze za telefone sa dobrim kamerama
The Bloody Alboz

MilosZ.
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Uto, 21. Jun 2005. 02:26

Post od MilosZ. »

Bolje slike se dobijaju kad se Makro funkcija iskljuci, ali to i dalje nesto posebno sjajno, treba jos tragati i isprobavati, ali mislim da se neko osetno poboljsanje ne moze dobiti.

fix
Banned
Postovi: 114
Pridružio se: Pon, 16. Maj 2005. 16:01

Post od fix »

mislim da nokia 6680 nema bolju kameru od sharpa!!!!! jer ipak je opticki zoom nesto posebno sto jos uvek niti jedan mobilni osim sharpa nema!!!!!

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Kakav crrrrni opticki zoom u Sharpu?!?!?! :lol: :lol: :lol: Nijedan Sharp nema opticki zoom, da si mi ti zdravo... :lol: Od mobova sa optickim zoomom mislim da postoji samo onaj Samsung s kamerom od 7 mpix... Ili bolje receno Samsungov digitalac sa opcijom telefoniranja... :lol: I to je SAMO za koreansko trziste... :dry:

Virus
Banned
Postovi: 29
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 14:09

Post od Virus »

Nenznam samo kako na sajtu sonyeriksona K750 kosta £299.99 a kod nas 490 € :ohmy: naravno gledam Royalton posto idemo na original.
I Gde na netu moze da se nadju igre i programi za K750 da su free. 8)

Virus
Banned
Postovi: 29
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 14:09

Post od Virus »

:ohmy: U mnogo kume sto je puno puno :dry: :chytry: :disgust: :uhuh:
8) Ajede da ne otvaram novu temu kazite mi neki dobra sajt za K750(Teme igre programi SL.) 8)

FoxB
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 22. Jul 2005. 01:27
Lokacija: NBGD

Post od FoxB »

Da i ja ne otvaram novu temu, sad sam nabavio ovaj fon, i procitao sam gore temu povezivanje SE telefona sa kompjuterom... e sad mene zanima bluetooth, ali tamo u toj temi pise da pomocu prateceg softvera instaliram bt na pc, a ja nisam dobio nikakav prateci softver za bt :smutny: pa je sad moje pitanje jel moze negde na netu da se to nadje???

Miljance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 210
Pridružio se: Pon, 14. Mar 2005. 13:05
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Miljance »

Verovao ili ne jedan si od retkih kojih procitaju uputstvo za povezivanje :) .
Trebaju ti drajveri za bt- njih bi trebalo da si dobio sa bt adapterom.
Ukoliko nisi moras da saznas model tvog bt-a (procitaj sve moguce oznake ukljucujuci i na cipu po mogucstvu) i da trazis drajvere uz obilnu upotrebu google-a, ili naravno da kupis novi.
Za drivere probaj www.driverguide.com.
Moras da se registrujes ili koristi:
login : drivers
password: all

sasa-SE
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 183
Pridružio se: Pet, 14. Jan 2005. 19:56

Post od sasa-SE »

mitar napisao:pa i ja sam rekao da k750 ne valja nista.ljudi nije problem u broju piksela nego u kvalitetu sociva.
pa nokia 6630/80/81(posto imaju iste kamere) proglaseni su za najbolku kameru u mob telefonima na trzistu evrope nadmavsivsi tak oi modele sharpa sa camerom od po 2mpix optickim zoomom koji vaze za telefone sa dobrim kamerama
ko ti je to rekao pogledaj www.tipa.com pogledaj ko je proglasen za telefon sa najboljom kamerom...

sasa-SE
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 183
Pridružio se: Pet, 14. Jan 2005. 19:56

Post od sasa-SE »

Gorance napisao:nema pomerljivo sochivo (izoshtravanje je digitalno), .
k750 ima pokretljivo socivo kada se fokusira ako ne verujes idi do neke radnje pa ces videti...
za milosa moje slike sa k750 su mnogo dobre... i na ekranu(naravno na ekranu nisu bolje nego na d500) ali na kompu rasturaju koliko su dobre...
neznam sta je tvoj problem
evo gledaj sta je kvalitet naravno slikano sa k750... nisam sada kuci pa nemam slika tako da saam uzeo ovu sto sam postovao ranije na ovom forumu
Slika

FoxB
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 22. Jul 2005. 01:27
Lokacija: NBGD

Post od FoxB »

Miljance napisao:Verovao ili ne jedan si od retkih kojih procitaju uputstvo za povezivanje :) .
Trebaju ti drajveri za bt- njih bi trebalo da si dobio sa bt adapterom.
Ukoliko nisi moras da saznas model tvog bt-a (procitaj sve moguce oznake ukljucujuci i na cipu po mogucstvu) i da trazis drajvere uz obilnu upotrebu google-a, ili naravno da kupis novi.
Znam da ce ovo zvucati glupo ali kakav bt adapter??? Ja sam mislio da mogu da povezem komp i tel pomcu bt-a bez dodatne opreme :o .
Gde moze da se kupi taj bt adapter??? I sto je jos vaznije kolko on kosta???
PS: Mrzim kad sam neinformisan o necemu :|

Odgovori