Sony Ericsson C510

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Čestitke. :) Ja imam opciju da ako produzim ugovor, mogu da uzmem telefon za 1 dinar, i posto spadam u 3. grupu mogu da uzmem telefone kao sto su 6303, C5510, B3210, C5212... E sad, C510 je, posle promene cene, jeftiniji od pojedinih modela koje sam naveo, ali je i dalje u 4. segmentu :smutny: , a recimo B3210 je u 3.! E sad, sačekaću da im stigne novi kontigent telefona, pa možda do tada ga i prebace u 3. segment.

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Evo posle skoro 6 meseci koriscenja ovog aparata i oko 120h razgovora,ja moram priznati da sam izuzetno prezadovoljan telefonom,meni baterija traje u proseku 2 dana (bez gasenja nocu),dnevno imam oko 1h poziva,20-25 sms-ova,1h muzike i oko 1h gprs-a i mozda 30 min igrica (instalirao sam sa nekog ruskog sajta 17 igrica ,uglavnom logickih i moram priznati da su mi zaokupile paznju...)
Sto se mene tice cista 5...
Sada sam u fazi da i k810 zamenim za nesto iz a200 portfolia,pocela je mi smeta debljina k810.....
(trenutno me najvise zaokuplja c901,ali mi utisak kvri to sto je to ustvari prepakovan c510 sa dodatkom 5 mpx kamere,a zelje mi idu ka w995....)
D500&E71

brankons
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 244
Pridružio se: Čet, 01. Dec 2005. 18:58
Lokacija: Novi Sad

Post od brankons »

loki13, nešto sam čačnuo i sad kad god čitam pristiglu poruku, prikazuje mi je kao da chatujem s nekim... Znaš šta govorim? Nikako ne mogu da provalim kako se vraća.
Sony Ericsson C510

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

brankons, i inboxu ti pokazuje kao conversations???
Ako je to udji u inbox (tj umesto njega ti pise conversations) i samo pad pomeri na levo i lepo izadji i onda ce ti opet stajati dobri stari inbox....
D500&E71

brankons
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 244
Pridružio se: Čet, 01. Dec 2005. 18:58
Lokacija: Novi Sad

Post od brankons »

Neće.
Da, jednostavno kad mi stigne poruka, pritisnem da je pročitam, a on mi je prikaže ispod svih poruka koje sam razmenio sa tom osobom. Mislim, fora je dobra, ali mene sad nervira što ja to ne mogu da vratim. A sećam se da sam jednom pomerio u desno i da mi je prebacio na to. Sad više nemam tu opciju.
:unsure:

edit:
Uspeo sam! :)
Ali ne znam kako! :?

edit:
Danas sam imao problem sa ovim telefonom. Uzmem ga, pritisnem sa strane (taster za jačinu zvuka) da vidim koliko je sati i odmah odlučim da otključam tastaturu. Potom, imam šta da vidim... Ekran podeljen na 2 dela, tačno na pola, horizontalno. I gore i dole isti sadržaj, samo zbijeno i prikazano u lošoj rezoluciji. Stiskam, ide kroz meni, ali isto tako "poludeo". Ugasim, izvadim bateriju, vratim i sve je ok evo već nekoliko sati. Da li se dešavalo nekome nešto slično?
Sony Ericsson C510

TCvijovic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 08. Jan 2010. 23:29

Post od TCvijovic »

Evo i ja sam ponosni vlasnik jedog primerka ovog sjajnog mobitela vec dva meseca.Telefon je OK,samo sto sam primetio da mu je prijem signala po prilicno los u odnosu na moj predhodni model k550.Interesuje me da li neko od vas ima slicno iskustvo sa ovim modelom.Isto sam primetio da je signal ok kad u meniju izaberem opciju "SAMO GSM".Dal je moguce da 3G telefon ima problem kad je ukljucena opcija za pristup 3G i GSM mrezi?

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

TCvijovic, kad uključiš dual mod (GSM i UMTS), ako ima dometa 3G mreže mob se automatski kači na nju. Verovatno je u tvom mestu slabiji domet 3G signala pa ti to pravi problem. A pošto je GSM signal kod nas još uvek boljeg dometa nego 3G, lepo u network settings stavi only GSM i nećeš imati problema. :wink:
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

TCvijovic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 08. Jan 2010. 23:29

Post od TCvijovic »

Hvala na brzom odgovoru.Jos samo jedno pitanjce.Kad su mi ukljucene obe mreze,u gornjem levom uglu u pocetku(mislim kad sam kupio telefon) mi je bila ikonica na kojoj je pisalo "3G",a od skora stoji samo "H" bez obzira u kom se mestu nalazim.Kada se nalazim u podrucju gde nema "3G" signala,onda nema ni jedne ni druge ikonice sto je i logicno.Interesuje me znacenje ove dve ikonice

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

TCvijovic, H je oznaka za HSDPA (brzi 3G, 3,5G), 3G je logično oznaka za 3G :)
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

TCvijovic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 08. Jan 2010. 23:29

Post od TCvijovic »

Hvala!Sad sam slozio kockice.Jos samo da pozelim da koristim blagodeti trece generacije.Kad bih znao koliko sve to kosta i kako funkcionise podesavanje i sta ja to mogu sve da vidim uz pomoc 3G,mozda bih i pozeleo.Pokusavao sam malo po netu da saznam,ali nigde jos nisam pronasao detalje.Ima dosta toga da se nadje,ali ja nisam pronasao nista odredjeno i definisano.Samo da ne dobijem odgovor da se nisam dovoljno potrudio

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

TCvijovic napisao:Samo da ne dobijem odgovor da se nisam dovoljno potrudio
To je u pitanju :D
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

TCvijovic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 08. Jan 2010. 23:29

Post od TCvijovic »

E bas si neki.Sto lepo nisi napisao da neces da mi objasnis.Sve sto sam dosad pronasao na netu su ili necija iskustva,vise losa nego dobra,ili ne dovoljno precizna objasnjenja.Nije bas da nisam nista pronasao,ali i ono sto jesam,nije mi dovoljno da u potpunosti budem siguran da je to-to.Cak i na zvanicnim sajtovima prodavaca usluga po meni nije dovoljno objasnjeno sta je to sto mogu da dobijem za 100 din mesecno.Koliko sam ja shvatio,samo je mondo za "DZ",a sve ostalo se placa.Sta je sa gledanjem TV kanala,da'l i to ulazi u 100 dindzi? Vise bih voleo,ako je to moguce da mi to objasni neko ko poznaje detalje.Jos uvek nisam aktivirao 3G nalog i necu dok ne budem znao sve do detalja.Mozda mi se detalji nece svideti pa necu ni aktivirati 3G.Iskreno se nadam da ce neko ko zna odgovoriti na ova moja pitanja

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

TCvijovic, to je to što si napisao. TV kanali ulaze u 100 din. 8)
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

brankons
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 244
Pridružio se: Čet, 01. Dec 2005. 18:58
Lokacija: Novi Sad

Post od brankons »

Znači mogu da koristim sadržaje monda neograničeno i to sve pokriva 3G pretplata? Bez obzira na protok podataka?
Sony Ericsson C510

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

brankons, ako koristis pristupnu tacku "3GMondo" sav 3G sadrzaj sa mondo sajta je ukljucen u pretplatu. Za sve drugo se meri protok (3GMondo pristupna tacka nije upotrebljiva za pristup sadrzajima izvan tog sajta).
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

brankons
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 244
Pridružio se: Čet, 01. Dec 2005. 18:58
Lokacija: Novi Sad

Post od brankons »

Aha. Ok. E, a sad jedno glupo pitanje: Da li mogu da koristim PC internet na telefonu? Znači da povežem telefon sa računarom, pa da preko ADSL-a telefonom pristupim internetu. Ne bi mi ovako nešto ni palo na pamet, nego je neki lik na gsmareni u komentarima za ovaj model napisao kako ovaj tel ima tu opciju. :oops:
A ne bi bilo loše, jer hoću da preuzmem neke teme, pa gmail,... To sve mora preko telefona, a ne bih da još uvećavam račun...
Sony Ericsson C510

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

brankons, moguće je, a evo i uputstvo kako to odraditi :) http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=22088
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

brankons
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 244
Pridružio se: Čet, 01. Dec 2005. 18:58
Lokacija: Novi Sad

Post od brankons »

Hvala puno. Međutim, sve uradim i neće. Nisam imao vremena da se duže bavim. Jedino mi je nejasno da li može da se koristi noviji PC suite od 3.0. Ja imam 6.0.
Sony Ericsson C510

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

brankons, e to stvarno ne bih znao da ti kažem jer nisam ovo probao, a sad nemam uslova da to radim (imam Linux instaliran), mada mi je nelogično da sa starijim verzijama radi, a sa novijim ne. U svakom slučaju ništa te ne košta da skineš stariju verziju i da nju probaš. :wink:
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

brankons
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 244
Pridružio se: Čet, 01. Dec 2005. 18:58
Lokacija: Novi Sad

Post od brankons »

:oops: Opet ja sa pitanjem. Jedna stvarčica na mom telefonu je počela da mi jede džigericu! Tokom svakog poziva mi na displeju izbaci obaveštenje da: "Operater ne nudi šifrovanje. Poziv nije bezbedan..." Tako nešto. Kad hoću da prekinem, moram prvo da pritisnem ok, pa tek onda da prekinem vezu. Može li ovo da se isključi?
Sony Ericsson C510

Odgovori