Konfiguracija GPRS-a na blackerry 8820?

konfiguracija mobilnih telefona za MMS/GPRS i ostale usluge domaćih operatora
bigmag
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 137
Pridružio se: Čet, 09. Feb 2006. 03:51

Konfiguracija GPRS-a na blackerry 8820?

Post od bigmag »

Potrebna mi je pomoc kako bih namestio gprs na ovom aparatu, kada sam pozvao korisnicki servis telenora dobio sam odgovor, da je ne moguce da se on konfigurise ako nemam aktiviranu BES uslugu kod njih. (posto se broj vodi na firmu)

Nekako mi je tesko da poverujem u to, pa se zato obracam vama, kako bi mi eventualno pomogli u pronalazenjnu jednostavnijeg i naravno jeftinijeg resenja!!! (ako postoji)

btw...parametre sam ukucao manuelno u options>advanced>tcp (internet, telenor, gprs: za apn, username i pass izvadio bateriju i vratio i nista) da li sam nesto zaboravio, i sta bih jos mogao da uradim?

Hvala... ;)
.::HTC Desire Z::.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

nece ti raditi blackberry browser preko tcp nikako,on je podesen da radi samo preko BES ili BIS. Treba da downloadujes Operu ili tako nesto, i to bi trebalo da ti radi preko standardnog tcp protokola. Takodje,mms ti je vezan za BIS/BES, pa ni on bez njih nece raditi.

bigmag
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 137
Pridružio se: Čet, 09. Feb 2006. 03:51

Post od bigmag »

araphel, znam da nece da radi sa njegovim browser-om, skinuo sam odmah operu mini ali mi nije jasno da li negde trebam dodatno da ukljucim gprs i da mi stoji stalno u gornjem desnom uglu umesto gsm, gprs jre ovako nece da se konektuje ni preko opere a manuelno sam podesio parametre!!!!
.::HTC Desire Z::.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

trebalo bi da ti stoji gprs ili edge gore u uglu, jer u suprotnom znaci da ni nemas gprs signal. Medjutim, cak i da su ti podesavanja losa, trebalo bi da ti registruje opcije koje imas. sto znaci, cak i kada ti je telefon skroz nepodese, treba u uglu da ti pise gprs ili edge, ako si u zoni pokrivenosti tim signalom. To sto ti pise samo gsm je signal da ni nemas opciju data saobracaja. Odakle si nabavio telefon? Da li je pravilno dekodiran? To su prva pitanja na koje bi trebalo da odgovoris. Vidjao sam BB telefone koji su "otkljucani", medjutim radi im samo sms i pozivi, i nista drugo.

bigmag
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 137
Pridružio se: Čet, 09. Feb 2006. 03:51

Post od bigmag »

Telefon je uzet u Telenoru, inace ja sam ga dobio u firmi, ali ga je neko nosio pre mene, e sad ne znam da li je taj neko koristio BES i sta je radio sa njim, uglavnom ja sam dobio novi broj koji sam ubacio u taj telefon!
btw... hvala ti na brzim odgovorima, i sto se trudis da mi pomognes!!!
.::HTC Desire Z::.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Hmmmmm....to je cudno. Ako je sve kako treba morao bi da prikazuje u uglu GPRS ili EDGE, jer u suprotnom znaci da ne registruje taj nivo signala. Koliko se secam, na BB uredjajim nema opcije da se skroz iskljuci data saobracaj i da registruje samo gsm signal, tako da zaista nemam pojma sta bi moglo da bude u pitanju. imam 8310 kao sluzbeni telefon vec dve godine, i nikad nisam imao ovakvu situaciju. Kad sam u zoni slabe pokrivenosti, onda mi stoji gsm, i data saobracaj ne radi, ali se uredno vrati na edge i opet sve radi.

bigmag
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 137
Pridružio se: Čet, 09. Feb 2006. 03:51

Post od bigmag »

Da, zbog toga je meni sve to i cudno, video sam kod starijeg kolege da ima signal za edge, tamo gde meni pise gsm pa mi je zbog svega toga i bilo sumnjivo! inace vadio sam i bateriu i svasta sam radio, mada u mobile networks options imam opciju za data service i ona mi stoji ON, pojam nemam sta vise da radim, a sve sam iscackao i vise mi nista ne pada na pamet... :smutny:
.::HTC Desire Z::.

supeme
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 27. Mar 2007. 15:52

Post od supeme »

ja imam 8820 i koristim edge na mtel bih, bez BIS/BES usluge, trebas unijeti u options/advanced options/TCP to kad otvoris moras unijeti naziv APN za tvoju mrezu (kod nas je mtelgprs) i radi bez problema

Odgovori