HTC HD2

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

madness99 napisao:@mpm
Meni telefon cim ubacim karticu (od nekog drugog provajdera) automatski nudi da podesi sam paramtere. Tako da ne znam zasto si uopste trazio da ti salju ovi iz Telenora?
Ako se ne varam ti imas legalno kupljen primerak sa firmverom za nas region? Zato ti i radi automatski.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

mpm
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 23. Jan 2010. 00:09

Post od mpm »

Uspeo sam da podesim GRRS, ali mi MMS ne funkcionise ! Mnogi su mi rekli, cak i ovi u Telenoru da MMS ne moze da radi na HD2 ?!? Da li je to tacno ?

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

Nisam siguran, ali 99.999% nije. Neki buildovi WM6.5 imaju problema, ali ne znam zasto bi zvanicna verzija imala.

nele's
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 30. Dec 2009. 10:24

Post od nele's »

kupio sam u Vip-u telefon pre mesec dana i primetio sam da mi se displej u gornjem desnom uglu uz onunu gumu-plastiku skojom se spaja poceo da se guli toj onaj okvir crni ? da li to podleze pod garancijom

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Imam legalan za nas region, ali sam ortaku skoro nabavio iz UK i bez problema je automatski odradio.

@mpm

MMS funkcionise, jednom prilikom sam ga namestio na HD2, ali sam u medjuvremenu update-ovoao rom i nisam sacuvao paramtere.

Cim ga namestim napisacu tacnu proceduru.
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Ovako sam podesio MMS kod mene i radi besprekorno (slanje i primanje)

Idete u Settings, pa All Settings, Connections pa ponovo Connections.

Pod "My Work Network" idete na Add a new modem connection.

Stavite kakav hocete naziv, ja sam stavio MMS.
Pod "Select a modem" odaberete Cellural Line (GPRS)

Zatim Next, Access point name stavite "mms" (bez znakova navoda) i onda next i finish.

Onda idete u poruke pa all messages (donji desni ugao), pa menu(donji desni ugao), pa settings(donji desni ugao), pa Options(donji desni ugao) i jos jednom u Menu u desnom donjem uglu pa MMS Server.

Idete na New.

Pod Server Name mozete sta hocete, ja sam napisao MMS.

IP address: 217.65.192.33
Port Number: 8080
Server Address: http://mms.telenor.rs/servlets/mms
Connect Via: My Work Network
Messages size limit: 300kb
Wap version: WAP 2.0

Onda odaberete Done u donjem levom uglu, kada se vratite u odabir profila odaberete Menu u donjem desnom uglu i "Set as default"

Suma sumarum, podesavanja su identicna kao telenor auto podesavinjama ali iz nekog razloga ta podesavanja ne rade a ovo radi.


Nadam se da sam pomogao.

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

http://www.gsmarena.com/blimey_all_htc_ ... s-1415.php

Evo vesti za vlasnike... GSM arena kaze da HD2 u stvari ima 576 mb rama, a ne 448 kako kazu, samo sto morate samo da ih "otkljucate" :)
Nokia E71... Elegant, but deadly

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

kapoerista90, cenim da je to neophodno uraditi. To je smao 526 više nego što ja imam, tj. 550 kad mi sistem pojede ono što misli da je meni višak :D
Ali možda nekom zatreba :)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

mcdoc
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Sre, 25. Jan 2006. 12:14
Lokacija: Smederevo

Post od mcdoc »

Imam jedno malo teze pitanje. Evo o cemu se radi. Imam PC koji podrzava WiFi konekciju preko svog WiFI AP. uspeo sam da povezem telefon sa PC tako da mi i jedan i drugi prijavljuju da su povezani. E sad, kad probam da izadjem na internet preko tel koristeci ADSL od PC-a Opera prijavljuje gresku. Kako podesiti parametre veze na tel da bi ovo radilo?

Demian
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 299
Pridružio se: Sre, 26. Apr 2006. 18:37
:: Samsung NOTE 9

Post od Demian »

madness99, izgleda da je fora kod podesavanja mms_a kod upisivanja ip adrese u podesavanjima u porukama znaci sve treba da bude po ps_u samo kada se ukucava ip taj broj treba upisati bez nula znaci konkretno kod mene za mts mrezu treba upisati 172.17.85.131 i sve ce raditi pesprekorno i to je po meni resenje !!! :D
Poslednja izmena od Demian u Pon, 01. Feb 2010. 18:40, izmenjeno 1 put ukupno.
>> N7100 <<

drgrabez
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Ned, 17. Dec 2006. 16:06

Post od drgrabez »

@mcdoc,nije tesko odgovoriti a ni resiti tvoj problem,stikliraj na kompu da delis internet vezu sa drugim uredjajima,zatim povezi telefon preko kabla ili bt,i izlazi na net preko kompovog interneta,koristeci telefon.
live long and prosper

banana
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Pet, 05. Feb 2010. 13:59

Post od banana »

Prilikom primanja MMS poruka na Telenor mrezi sa aparatom HTC HD2 imam problem, koji se sastoji u umanjivanju primljene slike na max 8 k, sa slabom rezolucijom tako da je nemoguce pregledati pristigle fotografije.
Isti problem sam imao sa TOUCH PRO uredjajem pre pola godine, jer bazne stanice nisu prepoznavale uredjaj kao Touch Pro nego kao HTC neke klase, te je dolazilo do umanjenja. U Telenoru nemaju odgovor, ima li neko kakvu ideju i pomoc ?

Demian
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 299
Pridružio se: Sre, 26. Apr 2006. 18:37
:: Samsung NOTE 9

Post od Demian »

banana, zanimljivo kadgod sam cuo ili procitao da se neko zali na takav problem uvek ali uvek je bio povezan sa telenor mrezom!!! Skoro sam drugaru pokusao da takav isti problem sredim na njegovom samsungu s8000 jet ali bezuspesno i on kao i ti koristi telenor i fon je uzeo kod njih na paket.Isao je kod njih i zalio se ali bezuspesno ali oni nemaju pojma o cemu se radi niti mogu da mu pomognu!!! :dry: Ja sam mu na kraju predlozio update sw_a ali on nesto odugovlaci nikako to da resi.Meni mms funkcionise exstra na mts_u,normalno da mora da smanji sliku na velicinu za slanje u okviru 300kb ali slika se normalno pregleda kada stigne u full screenu. Tako da po mom misljenu taj problem ima veze sa telenorom i njihovim telefonima!!! :angry:
>> N7100 <<

banana
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Pet, 05. Feb 2010. 13:59

Post od banana »

Ono sto sam provalio je da se radi o nekompatibilnosti baznih stanica sa novim telefonima tako da ne mogu da prepoznaju nove uredjaje nego dodeljuju vrednosti najednostavnijih HTC uredjaja.
Posoji i podesavanje unutar registrija koje sam napravio za TOUCH PRO pre godinu dana i proradilo je, ali ovo je WM 6.5 i nisu identicni parametri.
Telenor podrska ne moze da resi problem duze od dve nedelje, cekam odgovor. HTC podrska takodje u UK, na zalost mi ovde nemamo tako nesto, a uredjaj je takodje iz Telenor ponude.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

banana, kakve veze imaju bazne stanice? Bazne stanice nemaju sposobnost da prepoznaju model telefona, niti bazne stanice same salju konfiguracione poruke. Konfiguracione poruke se generisu u upravljackim centrima mobilnih operatera, gde moraju biti uneti podaci za odgovarajuce modele. Noviji modeli bi trebali da razumeju univerzalnu (standardizovanu) konfiguracionu poruku koja ne zavisi od modela telefona.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Слобода или смрт

banana
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Pet, 05. Feb 2010. 13:59

Post od banana »

Stvar je u tome da je polovina baznih stanica SE koje su od Mobtela zaostale u fazi zamena sa Nokijinim koje su novije generacije, pa ako se nadjes u zovi SE baznih stanica one ne prepoznaju novije modele redjih firmi kao HTC, a Nokije su novije i one poznaju uredjaj.
Kada se ode kod telenorovih ljudi u sistemu se uredjaj prijavljuje pod nizom bprojeva, a ne kao model HD2, tako da koristi genericka podesavanja.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

banana, Soni-Erikson ne proizvodi bazne stanice, bazne stanice proizvodi Erikson. Nokia bazne stanice nisu Nokia, nego Nokia-Simens. Proizvodjaci baznih stanica nisu isti kao proizvodjaci mobilnih telefona. Drugo - telefoni se ni starim ni novim baznim stanicama ne predstavljaju "po imenu", vec svaki model ima sifru proizvodjaca i modela kojom se identifikuje, a upravljacki sistem u centrima operatera to prevodi na konkretan model "po imenu". Ako se telefon ne prepoznaje ispravno to nije zbog starih baznih stanica vec zbog lose unetih podataka u upravljackom centru operatora. Problem sa baznom stanicom moze da nastupi samo ako bazna stanica uopste ne prosledjuje model-ID ili ga prosledjuje pogresno.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

banana
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Pet, 05. Feb 2010. 13:59

Post od banana »

Postujem Tvoje znanje iz informatike i komunikacija.
Ja sam samo hirurg, pa moja terminologija mozda nije sasvim ispravna, ali
sustina je OK, znaci desava se pogresno prepoznavanje stanica i podesavanja su za prilagodjena prvim HTC modelima, a kada se pojavi noviji nastaju problemi. Isti problem sam imao i sa Touch Pro uredjajem pre godinu dana, dok nisu osvežili listu uredjaja i podešaanja na sistemu.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

banana, pazi ovako - bazna stanica ili prosledjuje modelID ili ga ne prosledjuje, to ne zavisi od modela telefona. Ako prosledjuje modelID za Nokiu 1100 prosledice i za Touch HD2. Daklem ne desava se pogresno prepoznavanje od strane baznih stanica - bazne stanice, ni nove, ni stare, nista ne prepoznaju - one samo prosledjuju modelID, a to rade i "stare". Upravo si sam potvrdio ono sto ti pokusavam sve vreme da kazem. TouchPro se sada prepoznaje - posto su osvezili listu uredjaja na sistemu. Ta lista nije u baznim stanicama, vec bazama podataka operatera.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Odgovori