Windows Phone 7

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Windows Phone 7

Post od Grandpa »

Ako nekoga interesuje liveblog sa Egadgeta: http://www.engadget.com/2010/02/15/live ... -mwc-2010/

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

Basbasbasbas nista posebno.
Oni bi bas trebali da se probude jer ce ovako propasti.
http://www.youtube.com/watch?v=7IOTrqlz ... r_embedded
Da se razumemo, nije ovo lose, ali vidimo da svi idu napred, a oni pokusavaju da dostignu konkurenciju, a ne da je prevazidju.
iPhone 4.

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Po ovim reviewima mogu jedino da kazem da su uzeli WM 6.5.3 i ubacili umesto belih pozadina u meniju neke slike..Ko je imao ili trenutno koristi WM telfon videce da cak se nisu potrudili da check box promene da ne izgleda ko da je sa windowsa 98...Zivo me interesuje kako ce da odrade progress bar pri instaliranju aplikacija,za sad je isti kao i na WM 2005....Android definitivno gazi....Symbian s60 3rd je sad vizuelno bolji od WM-a 6.5.3..... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

Evo jednog (pre)detaljnog videa: http://ecn.channel9.msdn.com/o9/ch9/wp7.wmv

Ovo je bas suprotno od WM 6.5.x i veoma mi je drago sto su jasno rekli da ce da nastave i na razvoju te grane. Za sad je vrlo interesantno. Lepo sto su pored tolike neoriginalnosti odlucili da stave svoj Metro UI koji je vizuelno, makar na MC u sedmici, odlican. Izgleda da su zadrzali kvalitetan search u kontaktima i messagingu i da ce konacno da se MMS pojavio kao native.
Steta sto nista sto interesuje power usere nije pomenuto osim da ce nam pokazati SDK sredinom marta.

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Koliko sam cuo WM 7 ce biti uskracen za:

1)Multitasking
2)Aplikacije ce moci samo i iskljucivo da se instaliraju preko marketplace-a
3)Upravo sam priocitao >>Finally, a few days ago Adobe confirmed that there will be no Flash support on Windows Phone 7. There is still no explanation on that decision, but we hope Microsoft will explain that soon.Juuuuuuhuuuuuuu sve bolje od boljeg....
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Au, da znas. Katastrofa... Pitam se kako ce posle pojave WinMo7 da se distribuiraju novije verzije aplikacija koje se instaliraju cab fajlom, neke od njih su crackovane u instalaciji itd. zbog onih koji ostaju na 6.5 ili na 6.1. U svakom slucaju, iako sam veliki fan WinMobile-a, totalno sam se razocarao i izgleda da ce sledeci telefon nazalost biti Android ili nesto trece..
Nokia Lumia 630

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Moram priznati da sam poprilicno razocaran....ocekivao sam poboljsanja,a izgleda da je sve st ce biti poboljsano ustvari home screen i izgled menija,kao i finger usability. A sve ostalo izgleda ode down the toilet. WM sam gotivio zbog gotovo beskrajne kolicine softvera bez potrebe za sertifikovanjem, hakovanjem i ostalim smicalicama, ali ovo polako gubi svrhu.

Android ce se definitivno ustoliciti na prestolu mobilnih OS, ako stvari nastave ovako. Drzim se ja 6.1 na mom WM telefonu. 8)

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Odusevljava me jedna stvar kod windows mobile-a a to je da njima ne treba konkurencija da bi ostali bez posla oni sve sami rade :D Covek se zapita da li nisu mogli malo bolje i mastovitije programere da nadju ? 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

dimi89, problem Windows Mobile-a je to sto je Windows Mobile grana Windowsa CE Microsoftu, na neki nacin, sporedan proizvod od koga i ne zaradjuju previse novca. Windows CE im mnogo vise novca donosi kao OS za razne emebeded uredjaje u automatizaciji, automobilskoj industriji, kao OS GPS uredjaja, OS za namenske "handheld uredjaje" i slicno.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Izgelda da su se ostvarila sva negativna nagadjanja koja su se protezala poslednjih meseci po forumima. :dry:
Imam par pitanja:
1.) kako ovi negativni potezi uticu na vlasnike "starijih" wm uredjaja (HD, HD2 TP, TP2...), posto oni imaju 6.5. x verzije?
2.) da li ce ostati ista procedura instaliranja programa kod starije verzije wm-a ili ce i oni biti zavisni od wm marketa?
3.) da li ce "skuvani" romovi moci "eliminisati" ove novonastale nedostatke?

Toliko za sada! :)

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

And... Android is winner !
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

IDzO,
1) nastavice sa razvojem 6.5.x grane, tako da ne uticu. Osim sto ce, ako ikako bude moguce WP7s iti portovan na HD2, posto jedini za sadzadovoljava hardverski minimum (osim 3 dugmeta)

2) o tome samo mozemo da spekulisemo, posto ce nam detalje o tome izneti na MIX za nekih mesec dana. Svejedno mi se javlja da ce tako nesto vrlo brzo da bude omoguceno u kucnoj varijanti jer ce vec nesto procureti od partnera.

3) ako bude kuvanih ROMova... cekamo MIX :D

Android definitivno uzima veliki deo kolaca (valjda zato i svaki build ima takvo ime :D), a WP7s puca vise na segment u kome su "ocajne domacice" i oni koji misle da je facebook==internet. Zapravo, za sada tako deluje.

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Tomas novi windpws za telefone se i dalje vodi pod Windows Mobile,tako da se oni nisu odrekli te grane a to njihovo stapanje 7 stvari u jednu ce na nos da im izadje.

Idzo sto se tice isntaliranja programa procitao sam na nekoliko sajtova da ce procedura da bude jedino instalacija preko marketa i koliko sam razumeo moci ce jedino da se instalira na memoriju telefona (tu su nesto spominjali slicnost sa androidom ali mi iskreno nije jasno u kom pogledu su tu slicni mozda zato sto oba sistema imaju market place)

Sto se tice tvog 3 pitanja mislim da ce vreme najbolje pokazati ali po mom nekom misljenju i predpostavci mislimda ce biti kuvanih ROM-ova i da ce neki problemi da se resi ako ne i vecina..... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

drgrabez
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Ned, 17. Dec 2006. 16:06

Post od drgrabez »

@dimi89
ko kaze da Anroid koristi samo memoriju uredjaja za instalacije aplikacija?
to nije tacno!ko ozbiljnije koristi Android OS znace.
Ono sto postoji kao realna informacija jeste to da ce se uporedo sa wm7 nastaviti razvoj wm6.5 ili kako se bude vec zvao,sustinska stvar je nekompatibilnost novog OS-a sa sadasnjim aplikacijama.
najveca zabuna,po meni, potice od cinjenice da se novi OS zove "7",jer zapravo on nije nastavak wm6.5,vec potpuno novi OS. Zato kad se pojavi oficijelni upgrade za npr HD2(ako se pojavi uopste) ,to ce biti izbor izmedju wm6.5 ili nekog potpuno novog OS(recimo Androida ili sl).
Ocigledno da Microsoft ne uspeva da prilagodi sadasnji WM obicnim korisnicima,u onoj meri u kojoj to ide od ruke Appleu i Googleu,pa lansira potpuno novi OS(trebali su ga prosto nazvati drugacije i sve dileme bi nestale) :P
live long and prosper

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

dimi89, nisam ni napisao da su se odrekli. Poenta je da im ta grana nije prioritetna u razvoju.
Inace stavke tipa "nece biti multitaskinga" i "instaliranje samo preko marketa" mi zvuce kao rekla-kazale price. Cinjenica je da niko izvan Microsofta, osim mozda HTC-a i drugih prozivodjaca WM uredjaja, nije imao priliku da "uzivo" vidi i proba ni ranu alfu WM 7, tako da sva nagadjanja koja se cuju na mrezi treba uzeti sa dozom zdrave skepse.
Od Micro$ofta ne ocekujem nista revolucionarno, ali ne ocekujem ni takve promasaje.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Grandpa napisao:...Osim sto ce, ako ikako bude moguce WP7s iti portovan na HD2, posto jedini za sad zadovoljava hardverski minimum (osim 3 dugmeta)...
Mozes li nam(mi) objasniti sta si ovime hteo da kazes,da li to znaci da je za komotno "koriscenje" WM 7 potreban 1GB RAMA i 2 GHz procesor ?! :blinky: :o
Pa toliko RAM-a danas nemaju ni neki PC-evi a kamoli mob. tel.... :uhuh:
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

Mislim, dakle nemoj me uzeti zdravo za gotovo, da je minimum 512 RAMa i oko 1GHz procesor.
Svejedno, evo ono sta je sigurno sa Gizmoda: a capacitive, multitouchable screen with at least four points of touch; accelerometer; 5-megapixel camera; FM radio. Valjda ima jos neki Samsung sad kapacitivni ekran pored HD2, ali je to svejedno minimalan broj.
tomas.hokenberi, slazem se sa tobom oko multitaskinga i instalacija. Kruzi i dosta prica da nece biti aplikacija, sto je skroz ludo, jer onda to nije smartphone... Znacemo mnogo vise vec za mesec dana.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Evo i zvanicne prezentacije koga zanima
http://www.gsmarena.com/mwc_2010_micros ... ew-455.php
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Fox
Покретали су седмицу и на 233mhz и 96mb рам меморије. :)
Сад као је радио.... :roll:
Ако би га добро "сасекли" могао би HD2 да га подржи.
Слобода или смрт

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Bestboy odakle ti ta informacija ?
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Odgovori