Samsung B7330 OmniaPRO

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
ilkebgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Sub, 06. Dec 2008. 05:42

Samsung B7330 OmniaPRO

Post od ilkebgd »

Kao sto vidite pojavio se ovaj tel. na nasem trzistu, pa i na mobilnom svetu, navedena je cena od 333 Evra.

Koliko vidim, ima 256MB Ram-a, Qualcomm-ov procesor na 528 Mhz, 320*320 rezoluciju, 3.2 Mpix kameru sa autofokusom, te Windows Mobile 6.5, kao i radio.

Da li je neko vec dosao u kontakt sa ovim telefonom i kakvo je vase misljenje? :roll:

Slika
Samsung SGH I780 (Win Mobile 6 Pro) + LG Kp100 Ruby

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

ilkebgd, nisam dosao u kontakt ali sam ga video u Samsung-Nokia radnji u Delta sitiju. Kako pise kod njih na specifikacijama izgleda da se zaista sa njim dobija i Garmin XT i mape za Srbiju i Crnu Goru. OS je nazalost Windows Mobile 6.5 Standard odnosno nema touchscreen.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

ilkebgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Sub, 06. Dec 2008. 05:42

Post od ilkebgd »

Da li mi se cini, ili nema ni trackpad/fingermouse? To bi isto bila velika steta, meni je na i780 fingermouse genijalna stvar zbog koje i ne vadim olovcicu, a i touchscreen cak ne koristim mnogo...
Poslednja izmena od ilkebgd u Uto, 19. Jan 2010. 19:14, izmenjeno 1 put ukupno.
Samsung SGH I780 (Win Mobile 6 Pro) + LG Kp100 Ruby

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

ilkebgd, bojim se da je ovo obican d-pad nazalost. Iz nekog razloga su posle i780 i i900 prestali da koriste opticki pad.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

zanimljiv aparat, definitivno se isporucuje sa garmin aplikacijom:
link: http://www.samsungmobile.rs/footer/pres ... sesView.do

stepa86
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 60
Pridružio se: Čet, 12. Jan 2006. 19:19

Post od stepa86 »

Moram se pohvaliti da ga koristim vec 20-tak dana. Prethodno sam koristio Nokia 5800xm, i prelaz je stvarno bio tezak. Sloboda i udobnost koju vam pruza veliki touchscreen ekran, naspram jednog poslovnog resenja sa neverovatnom qwerty tastaturom i jos neverovatnijom baterijom, koja potraje i po 5 dana. Da vam resim nedoumice, da, isporucuje se sa Garmin XT, ali je instaliran samo SCG Route. Ono sto je razocaranje, jeste da WM 6.5 ne donosi nista inovativno sto se UI-a tice. Da nema Samsungovog WizPro interfejsa, bio bi prilicno nezanimljiv. Jos jedna mana je sto skodo da i nema aplikacija na Marketplace-u. No, telefon odise kvalitetom i otmenoscu, a ujedno je i prilicno udoban za koriscenje ukoliko zelite jedno ovakvo resenje. Ja sam ga najpre uzeo zbog qwerty tastature koja mi je kod prethodnog telefona toliko nedostajala.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

stepa86, pa nemoj traziti aplikacije na "Marketplace-u". Windows Mobile nikada nije bio vezan za pojedinacni marketplace. Imas sajtove tipa freewarepocketpc gde imas dosta free aplikacija. Nazalost vecina Windows Mobile aplikacija se pravi za verziju sa TS, ali ima ih i za standard edition.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

stepa86
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 60
Pridružio se: Čet, 12. Jan 2006. 19:19

Post od stepa86 »

Tomase, znam, ali u ptanju je ipak winMo 6.5, za koji generalno nema aplikacija... jos jako cudna rezolucija ekrana...

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

stepa86, Aplikacije koje rade na WM 6.1/6.0 Standard rade i na Win 6.5 Standard. Nema potrebe da juris posebno aplikacije za WM 6.5. Osim igrica vecina aplikacija radi na svim rezolucijama normalno. Inace 320x320 nije "jako cudna rezolucija" - ta rezolucija je standardno podrzana od Windows Mobile-a jos od verzije 6.0. Istu rezoluciju koristi Samsung I780, Samsung Epix, Treo 800w i jos neki modeli.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

ljudi ima li neko ovaj telefon? neka iskustva?! :unsure: :unsure: :unsure:

meckonja82
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pon, 25. Maj 2009. 19:02

Post od meckonja82 »

Evo malo licnog iskustva sa telefonom.

Koristim ovaj telefon vec mesec i kusur dana i mogu vam reci da sam vrlo zadovoljan.
Kvalitet izrade je vrhunski, znaci nista ne krcka i nista se ne pomera sem onoga sto treba. :D
Kamera je pristojna ali mu blic definitivno fali.
Pricanje na telefonu je odlicno, a i zvoni kao lud.
Sve na njemu radi vrlo lepo i jako je brz.
Velika mana je manjak touchscreena, ali bez kog se moze sve i manjak 3.5mm jack-a.
Aplikacija ima jako puno(ne koliko i za WM 6.5 Pro).
Navigacija radi perfektno.
Baterija je takodje dobra, 2 dana(vise od 48 sati) uz aktivno pricanje(oko 1sat dnevno) i bar 1 sat Wi-Fi.
I meni najbitnija stvar Wi-Fi, radi vrh uz Opera Mobile Browser.
Nadam se da sam malo pomogao.
Poz

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

jesi, hvala ti... :wink: :wink: :wink:

S@S Aleksandar
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 23. Apr 2010. 09:34
Kontakt:

Post od S@S Aleksandar »

Pozdrav svima i prvo da Vas sve pozdravim, prvi put sam na forumu. Video sam gore iz postova da se dobija i navigacija uz mob, ali ovo sto mene interesuje da li se dobije i ako je kupljen u MTS. Mislim da proverim za svaki slucaj :). I jos jedno pitanje da li moze neko da mi objasni oko te navigacija, da li se naplacuje nesto i kako funkcionise.
pozz

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

S@S Aleksandar, o samoj navigaciji ces se informiisati u odgovarajucoj temi ovde: viewtopic.php?t=7222 - sva pitanja vezana za navigaciju se postavljaju tamo. Sto se tice onog koji prodaje MTS najbolje da se raspitas direktno kod njih, ili kod nekog ko ga je vec kupio.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

S@S Aleksandar
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 23. Apr 2010. 09:34
Kontakt:

Post od S@S Aleksandar »

Ok, hvala. Pitao sam ove u MTS ali naravno oni to ne znaju, a vidim da su neki kupovali ovaj mob pa reko da nisu slucajno kupili kod njih pa da je vec imao navigaciju. :wink:

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

S@S Aleksandar, pa bilo je zainteresovanih clanova foruma, ali nisam siguran da je neko kupio. Mozes da proveris kod kod MTS-ovih partnera direktno u nekoj od radnji da li oni daju GPS softver uz telefon. Kada ga kupujes legalno u slobodnoj prodaji onda se dobija Samsung Navigator sto je zapravo samo verzija Garmin-a.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

S@S Aleksandar
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 23. Apr 2010. 09:34
Kontakt:

Post od S@S Aleksandar »

Aha ok. Malo dok ja povatam sve ovo :). Dosad nisam imao mob sa gps pa sam moram sve da pitam :). Trebao bi da ga nabavim uskoro pa cu vam javiti sta i kako. pozz

djenka79
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 24. Apr 2010. 10:27

Post od djenka79 »

ja sam ga kupio preko mts-a i ne dobija se nikakav softver za navigaciju!
Cak sta vise,vec mesec dana pokusavam da ubacim neku u njega ali mi ne uspeva i postavio sam oglas da ga menjam ili prodajem, jer mi je navigacija potrebnija od wi fi ili nekih programcica koji nicemu ne sluze

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

djenka79, na B7330 Garmin radi bez ikakvih problema - probaj u temi o GPS-u da opises sta si pokusao i sta se desilo.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

S@S Aleksandar
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 23. Apr 2010. 09:34
Kontakt:

Post od S@S Aleksandar »

hvala, djenka79 ako skontas kako da ubacis garmin ili bilo koju navigaciju, napisi mi posto i ja nema pojma oko toga, a citao sam tamo kod gps i suvise strucnih izraza koje ne razumem :).

A reci mi kako si zadovoljan u sustini sa telefonom, i za koji bi ga menjao

Odgovori