W960

Pravila foruma
Symbian (UIQ) deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
MotorolaSony Ericsson
Odgovori
Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Pa ako nije crko,probaj da ga upalis uz pomoc hard reseta,ne znam dal je moguce i kako se radi na SE,ali neko ce ti vec reci.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

vesnasumic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 01. Feb 2010. 01:40

Post od vesnasumic »

Jaki bih bio zahvalan kad bi se nasao neko da objasni.Inace mislim da nije telefon crkao.Kada ga prikljucim na komp pomocu usba skonta ga i cuje se onaj zvuk kada ih povezes.Kada probam da idem phon repair nece a kad probam da uradim update pomocu SEUS=a kaze mi da vec imam najnoviji softer :(Ne znam sta da radim :)

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

vesnasumic, kad ti kaze da imas najnoviji SW u SEUS, izaberi da opet instaliras softver, a ako ti to ne ponudi pre toga promeni CDA preko XS++ u GW1 i onda probaj opet. :wink:
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

ovako... imam problem koji mi se javio pre nekih 3-4 meseca i dva puta mi se to desilo do sad... evo ovo je treci... naime, desava se to da, odjednom, mi na telefonu sve foldere (music, video, picture, recourse, sys.....) prikaze kao ".exe" fajlove... iako ja i dalje preko walkman pleyera mogu da pustam musiku, gledam slike preko "galerije slika", gledam video preko odredjenog pleyera itd... dakle sve je tu radi normalno ali ovo prikazuje kao .exe ... ja prikacio na komp, da vidim sta se desava, i vidim da je on sve te foldere stavio kao 'hidden', a pored toga stoje i .exe fajlovi pod istim imenima... tako da mi je on bukvalno sakrio moje foldere, i podmetnuo fals .exe kopije...

...naravno, ja to svaki put sredim sve ( isbrisem te .exe fajlove, napravim ove iste foldere, iskopiram sve u njih, i izbrisem stare...) ali ipak... ne zelim da mi se ovo stalno desava... ako neko zna o cemu se radi, i kako da resim ovaj problem, bio bih jako zahvalan... :D
Samo nek se rolaju....sarme.

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

Pera Detlic, to je virus koji se kopirao na memorijsku karticu, i meni se to desavalo par puta ali on telefonu ne moze nista nego samo zauzima memoriju. Samo obrisi te .exe fajlove i vrati hidden foldere na normalne (to mozes i preko x-plore) i to je to.
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

ali sta da uradim da prestane da se desava...? ovo je vec treci, a mozda cak i cetvrti put da se to desi... da li ce skeniranje virusa na kompu [naravno dok je telefon prikljucen kao 'mass storage'] resiti ovaj problem... pocinje da me nervira... :dry: mislim, znam ja kako da vratim na staro i to sve.. ali ipak...

p.s.: ne mogu hidden folderi da se vrate na normalu, ne znam zasto, ali je ta opcija jednostavno onemogucena...[ispisana je bledim slovima i ne moze da se klikne...]
Samo nek se rolaju....sarme.

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

Pera Detlic, moras prvo da obrises virus sa kompa da se svaki put ne bi kopirao na karticu kad kacis telefon na kompjuter.
Mozda je neki bag u programu sto nece da menja hidden, probaj da ga ugasis pa upalis.
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Pera Detlic, Па теби комп има гадног коња, тај кад крене да се копира можеш до сутра да га бришеш, док ти обришеш десети .ехе он се копирао бар на 5 места са којих си га обрисао :lol:

Прво среди комп па онда телефон јер докле год ти је комп заражен биће ти и телефон, он се аутоматски копира чим накачиш меморијски уређај :)

vesnasumic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 01. Feb 2010. 01:40

Post od vesnasumic »

Stvarno bih bio zahvalan,kada bi neko izdvojio nekoliko postova da mi objasni sta treba da uradim,gde da skinem to xs++ i sta vec :(

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

jel neko zna kako da pravim plejliste za walkman preko kompa i da li je to uopste moguce?? posto ovako moram da preko fona add-ujem jednu po jednu pesmu u listu... a i na dosta pesama su mi izmesana imena pesme, albuma, izvodjaca, pa ne mogu ni da nadjem u mojih 7GB muzike! a ovako mogu lepo po folderima k'o covek da sredim sve pesme...
p.s.: ako se ovo radi preko nekog programa, recite mi, pa cu postaviti pitanje u drugoj temi... :P unapred zahvalan... 8) :D
Samo nek se rolaju....sarme.

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

Pera Detlic, pogledaj ovaj link: viewtopic.php?p=225404&highlight=#225404
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Nikola031, hvala ti puno... a jel znas mozda da li je to moguce preko recimo Core pleyera na samom telefonu? predpostavljam da ne... posto misam nasao tu opciju ali eto... vredi pitati... :D
Samo nek se rolaju....sarme.

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

Pera Detlic, pravo da ti kazem ja nisam to ni probao nikad jer mi Winamp zavrsava posao, ali probaj, nista te ne kosta. :wink:
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

Mefisto
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Uto, 18. Jan 2005. 19:33

Post od Mefisto »

Pozdrav svima!

Imam Sony Ericsson W960i koji valda ima neki Symbian UIQ softver, da li neko zna koja vetzija
Skypea radi na ovom telefonu i koja verzija Opera Mini browsera?

Hvala!

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

Mefisto mini opera koja god hoćeš.ali mislim da verzija 6 radi ok koliko se ja sećam.skajp sam koristio preko ebadija ako se ne varam...
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Mefisto, za Operu mini idi iz browsera telefona na adresu http://mini.opera.com. Telefon ce biti prepoznat i ponudice ti verziju Opere Mini koja radi na tvom telefonu. Mislim da ce tesko da radi Opera Mini novija od verzije 4.2.

Sto se tice Skype-a googlanjem portrazi Fring ili neki drugi "Skype replacement".
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Mefisto
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Uto, 18. Jan 2005. 19:33

Post od Mefisto »

Hvala na odgovorima i pomoci, a reci mi taj Fring, kontam da ne mogu
da zovem nekog ko je na Skypeu ako sam ja na Fringu, znaci i druga osoba mora da ima isti
program da bi pricali za dz?

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Mefisto, ne, bitno je da zoves njegov skype nalog, ili on tvoj, ovo je samo aplikacija pomocu koje pristupas svom nalogu... :wink:
Samo nek se rolaju....sarme.

Mefisto
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Uto, 18. Jan 2005. 19:33

Post od Mefisto »

Znaci instaliram Fring ili Nimbuzz i samo ubacim Skype kontakte kojim inace imam na PC-u i ne treba
dodatna instalacija Skypea....i pricam?

Koja je ekstenzija za fajlove koje UIQ OS otvara sisx i jar ako se ne varam ili ne?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Mefisto, da to je ekstenzija, ali obrati paznju da S60 sisx fajlovi nisu kompatibilni sa UIQ, vec moras da skines bas UIQ verziju.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Odgovori