Root-ovanje Android telefona

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
Odgovori
IvanP
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 96
Pridružio se: Pon, 02. Avg 2010. 22:34

Post od IvanP »

Kaskam, imam utisak, svi ste vec prosli ovo - nema se vremena.
Napravio sam gold card, sto mi je potrosilo vece :smutny:
Sad bih da odradim root, svidja mi se unrevoked, i isao bih na neki od romova sa Sense, 2.09, naci cu neki. Imam Desire skinut sa Orange, nije debrendiran, HBOOT je 0.75, ocu da se resim ovih gluposti sto je Orange nakacio i voleo bih app2SD. Sta sad radim, unrevoked pa root?
Samsung Galaxy S III, Omega v23 (JellyBean test version)

Harthouse
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Uto, 13. Nov 2007. 06:06
Lokacija: Zrenjanin

Post od Harthouse »

acambas, malo slabije stojim s tom problematikom... Još kad sam radio prvo root-ovanje, kreirao sam gold card, ali sam bio glup, pa umesto da rezervišem 512 Mb, ja sam "otkinuo" čitavih 1024 Mb, pa mi se sad kartica od 4 Gb pretvorila u nekih 2.5 Gb !!! Koliko se doznajem u particionisanje, to znači da ako se budem odlučio za taj korak, ima da mi odu svi podaci sa kartice, je l ??? Ako ti nije problem, objasni mi proces u par koraka, tj. kako to najbezbolnije da odradim :wink:
Inače, imam instaliran ROM Manager :)
HTC Desire + MIUI 0.11.12

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Nemam sad net ovde da bih mogao da vidim taj klip za.youtube,a i to je morate ds priznate malo bez veze nacin dase utvrdi da li je ili nije amoled.Da imaneki 100% siguran nacin da se moze utvrditi to bilo bi super.Ovo je stvarno bez veze sto se ovakva stvar ne zna i ne moze sa sigurnoscu utvrditi.Ja sam hteo da radim root,ali zbog togasto ne znam koji ekran imam ne smem to da radim.Jedan kolega sa foruma mi je rekao da kod njega pise nakutiji da je ekran amoled,ali to kod mene nema da pise,mada to ne mora da znaci da nije amoled.Hajde ako vamnije problem vi svi koji imate desire pogledajte na kutiji sa zadnje strane gde pise specifikacija i tamo gde pise ekran da li pored velicine ekrana pise amoled ili ne pise
Note IV N9100 dual

Harthouse
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Uto, 13. Nov 2007. 06:06
Lokacija: Zrenjanin

Post od Harthouse »

toda81, sa donje strane kutije piše sledeće - Display: 3.7-inch AMOLED touch-sensitive screen :wink:
Šteta što ne stoji još jedna reč ispred AMOLED, a to je SUPER :D
HTC Desire + MIUI 0.11.12

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Harthouse, blago tebi,kod tebe bar pise da je amoled,a kod mene pise sve kao kod tebe,ali ne pise amoled.Gde si ti kupio tvoj tel?Kod mene je ta nalepnica sa specifikacijom na srpskom jer sam tel uzeo preko telenora pa su mozda slucajno izostavili to amoled ili mozda nije amoled.Ne znam sta vise da mislim
Note IV N9100 dual

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

toda81, Ako ne piše amoled na kutiji onda sigurno nemaš amoled, drugi najlakši način da vidiš da li imaš amoled je da staviš neku tamnu pozadinu i da vidiš da li ima pozadinsko osvetljenje (ako na ivicama ekrana vidiš svetlo nemaš amoled).
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

vanjuska
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 404
Pridružio se: Pon, 31. Avg 2009. 00:45
Lokacija: Novi Sad

Post od vanjuska »

Meni ne pise da je AMOLED, ne pise nista, samo velicina. A i cini mi se da je svetliji po ivicama.. Ne mogu da verujem da nemam amoled displej u telefonu, kakva prevara...


Za one koji imaju SLCD display:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=748618

A nasao sam i ovo: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=750852

Koliko sam ja skontao, ovo je uputstvo kako rootovati telefon sa 0.92 HBOOT-om?

Evo jos jednog thread-a: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=749551
Ovde cak kazu da nije preporucljivo raditi downgrade HBOOT-a na SLCD dispayu, jer tokom roota zacrni ekran i na slepo se mora komandovati, pa zbog toga nije preporucljivo. Jel moze nekako da se pokrene downgrade i ako mi se zacrni ekran znam da je slcd i prekinem proces nekako, a ako se ne ugasi nastavim i taman znam da li imam amoled ili ne..?
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away! HTC DESIRE!

Harthouse
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Uto, 13. Nov 2007. 06:06
Lokacija: Zrenjanin

Post od Harthouse »

toda81, telefon sam kupio preko VIP-a (bez ugovorne obaveze), ako ti to nešto znači :wink:
HTC Desire + MIUI 0.11.12

djoni
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 06. Jun 2010. 10:59

Post od djoni »

toda81, možeš da proveriš na telefonu koji hboot imaš... ako je 0.75 ili 0.80, mislim da možeš sa sigurnošću da kažeš da imaš amoled i da neće biti problema pri rootu...

zlivan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 17:06

Post od zlivan »

Ima 0.92, a pre apdejta 0.83 tako da je vrlo verovatno da je slcd, ali treba biti siguran pre nego sto se krene s rutovanjem.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Harthouse, onda su ogromne sanse da su mi telenorovci uvalili slcd ekran :(
djoni, kao sto kaze zlivan,pre updatea na froyo sam imao hboot 0.83,a sada sa froyom imam hboot 0.93.Kakav sam ja baksuz pa dobih obican slcd ekran,a ne amoled :(
Note IV N9100 dual

Harthouse
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Uto, 13. Nov 2007. 06:06
Lokacija: Zrenjanin

Post od Harthouse »

toda81, ako će te to nešto utešiti, ovaj moj telefon je upotrebljiv jedino u mračnijoj sredini... Par puta mi se desilo da zazvoni dok sam bio napolju, u gradu, po dnevnoj svetlosti, i mnogo sam se namučio da pritisnem zeleni taster na displeju da bih se javio, a ko je bio sagovornik sa druge strane, nisam ni uspeo da vidim !!! :dry:
HTC Desire + MIUI 0.11.12

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Harthouse, sada sam izasao nasunce sa mojim tel i lose se vide postovi ovde na forumu,ali sam jos nesto primetio na.ekranu kada sam bio na suncu.Vide se neke tackice na ekranu koje su rasporedjene kao linija i na oko 1cm se nalaze jedna tackica od druge i tako ispod prvog reda tackica se nalazi drugi redtackica...Samo probajte polako damrdate ekran na suncu pa vidite da li ce se te svetle tackice videti i kod vas.Ovo je bas uvrnuto sta sve covek ima da prezivi sa ovim tel.Idem sada u Pozarevac pa cu svratiti do vip-apa se nadam da imaju neki desire i legend
Note IV N9100 dual

vanjuska
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 404
Pridružio se: Pon, 31. Avg 2009. 00:45
Lokacija: Novi Sad

Post od vanjuska »

Pogledao sam ove klipove sto je postavio araphel i mislim da nema nekog posebno razloga za brigu. U nekim situacijama mi se SLCD cini boljim, jedino sto je SUPER AMOLED bolji od svih. A razlika izmedju obicnog AMOLEDA i SLCDa i nije neka i potpuno je subjektivno koji se koe vise svidja. Meni je ekran bas dobar na telfonu i necu da se zalim.. Cak koliko sam kontao sad postoji root za HBOOT 0.92 al za telefone sa SLCD, ne mora da se downgradeuje, sto je super. Jedino, koliko sam ja razumeo, tokom ubacivanja custom recovery-ja, moze doci da gasenja ekrana pa se mora raditi napamet...
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away! HTC DESIRE!

Anony
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 97
Pridružio se: Čet, 01. Jul 2010. 00:00
:: iPhone 6 16GB Silver
Lokacija: Pozarevac

Post od Anony »

toda81 , dzabe se nadas :D Nemaju ni jedan ni drugi ukljucen, da se isproba. Legend nisam ni video, a Desire imaju u izlogu...i ako ti se posreci dace ti ga u ruku da ga "osetis" i da im vratis :D

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

vanjuska, to je super sto slcd moze rootovati i zahboot-om 0.92, ali to sto se radi napamet nije bas pametno i lepo.To je ipak kao da igramo ruski rulet,a sarzer je pun i samo ceka na gresku

Anony, nije valjda da su toliki baksuzi u vip-u u Pozarevcu danece cak ni tel da ukljuce...Jasam na putu za PO pa jedva cekam da vidim dali ce mi dati da ga upalim i da ga malo pogledam

Izmenila Ninolina:: nemoj da pises poruke jednu za drugom vec koristi opciju Izmeni..
Note IV N9100 dual

Harthouse
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Uto, 13. Nov 2007. 06:06
Lokacija: Zrenjanin

Post od Harthouse »

acambas, isparticionisao sam karticu sa ROM Manager-om, ali problem sa instaliranjem aplikacija je ostao, tj. i dalje ne mogu da instaliram aplikacije na karticu, već samo na phone !!! U čemu je vic, ovaj 'oću reći štos, hmmm ? :disgust:
HTC Desire + MIUI 0.11.12

IvanP
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 96
Pridružio se: Pon, 02. Avg 2010. 22:34

Post od IvanP »

Izvinjavam se ako sam dosadan, treba mi mala pomoć oko rootovanja. Imam Desire skinut sa Orange, hboot je 0.75, napravio sam gold card, mislim da treba da uradim a) unrevoked b) amon ra recovery i c) update.zip na npr leeroid 1.9? Mogu li da pratim uputstvo koje je Djoni postavio za Ninolinu? I još, mora li na hboot 0.92 pa nazad na 0.80, ili može ravno na 0.80 (znam da je glupo pitanje, totalni sam noob)? Ako sam ispravno razumeo 0.80 ide sa 2.1. a 0.92 sa 2.2, i pri tom svaki ima svoju verziju radia? Poigrao bih se sa kuvanim romovima, znači mora 0.80?
Samsung Galaxy S III, Omega v23 (JellyBean test version)

acambas
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 93
Pridružio se: Čet, 08. Jul 2010. 01:05

Post od acambas »

Harthouse, Moja preporuka sada kada si napravio particiju je da odradis fill wipe i onda flash-ujes rom.

Ljudi izasao je novi radio 32.44.00.32U_5.09.05.30_2, za sada svi imaju pozitivno misljenje o njemu koga zanima vise neka pogleda
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=762769

A sada pitanje za iskusnije root korisnike, posto prvi rom koji sam nabacio je u sebi imao i najnoviji radio zanima me da li se novi radio flashuje isto kao kada se stavlja novi rom, posto sam citao neka uputstva da treba da se poveze na komp :? :? :? , jer ja kada sam prvi rom nabacivao fon mi nije bio povezan.

Harthouse
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Uto, 13. Nov 2007. 06:06
Lokacija: Zrenjanin

Post od Harthouse »

acambas, rešio sam to na drugi način... Ipak hvala na pomoći !!! Nisam iskusan sa root-ovanjem telefona, ali nakon ubacivanja ROMa sam boot-ovao phone, pa sam posle iz recovery mod-a ubacio poslednji radio, a kako je baterija pre svega toga bila napunjena, nisam phone kačio za komp :D
HTC Desire + MIUI 0.11.12

Odgovori