Kuvani ROMOVI

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Kuvani ROMOVI

Post od Layne_Staley »

Ok.. Ovakva tema nije postojala do sada koliko ja kapiram (moju prethodnu anketu mozete lock :) )

Koji kuvani rom na kom aparatu koristite..? Kakva su iskustva? Brzina itd..?

Ja sam na hd2 koristio i Elegancija, i Energy i Evo i Artemis ... Sad se razmisljam koji da stavim..
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

Win6.1x
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 122
Pridružio se: Ned, 21. Nov 2010. 11:41
Lokacija: Srbija

Post od Win6.1x »

Na HTC TyTN 2 koristim UDK Vega 8.2.Zasto bas taj ? Prvo lite romovi po pravilu sadrze mnoge tweakove (ubrzanja),te znatno vise RAM memorije od oficijalnih.Primera radi oficijalni Win 6.0 Rom,te 6.1 za HTC TyTN 2 imaju oko 88 MB rama u totalu od cega slobodno bude jedva 50 MB.Dok kuvani rom na primer ima u totalu 101 -107 Mb,te preko 73 Mb rama slobodno.Sto ce znaciti mnooogo vise rama prilikom surfovanja netom,prilikom upotrebe zahtevnih GPS aplikacija,prilikom budzenja Manile 2D,3D... Oseti se cak i u igrama.Na primet NFS Undercover,koji malo vise trose `aparat` : ) Brzina je uvek veca nego kod oficijalnog roma.Ne postoji dzaba XDA developers :D takodje gomila bezpotrebnih stvari se izbaci iz oficijalnog roma (meni na primer nikad nece trebati HTC Album,HTC Music itd,HTC Home...bla bla )

Odgovori