Nokia N82

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
oxigen
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 696
Pridružio se: Čet, 04. Dec 2008. 21:41
:: Samsung galaxy Note8

Post od oxigen »

OK poslusacu vas mada mi je bas muka ponovo sve programe da instaliram uhhhhh nesto sam gledao meni je softver 2.0 koji je vama i kako tel radi sa novim softverom?
Samsung galaxy S2 white,and Nokia n82 white

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

oxigen, sto se tice upgrade-a software-a to ti bas i nije nekakva ideja, jer u novom softu ne dobijas nesto vise nego sto si imao :(
Ali procitaj moj prethodni post i sve ce ti biti jasno :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

oxigen
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 696
Pridružio se: Čet, 04. Dec 2008. 21:41
:: Samsung galaxy Note8

Post od oxigen »

Evo resenja ,naime mislim da sam provalio u cemu je bio problem instalirao sam neki mali java programcic sa telenora koji je za proveru stanja na racunu mislim da je zbog toga bio problem,hvala svima na misljenjima i savetima ,videcu sada koliko ce da drzi baterija mislim da ce duze drzate.poz
Samsung galaxy S2 white,and Nokia n82 white

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

oxigen, pokusaj da vidis da na telefonu nemas nekakvih zaostalih .sis fileova i skini si nekakav Explorer za telefon... Ja koristim Y-Browser i jako je dobar... Cesto provjeravam i brisem sve iz cache-a, tako da mi fon brze radi i uvijek gledam da ne ostavljam nekakve "repove" od .sis fileova i foldere od programa ;)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

oxigen,skini,instaliraj i pokreni Nokia Energy Profiler i pogledaj u nekom vremenskom periodu kolika ti je potrosnja dok ne koristis uredjaj (stand by). 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

oxigen
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 696
Pridružio se: Čet, 04. Dec 2008. 21:41
:: Samsung galaxy Note8

Post od oxigen »

Samo da javim da sada baterija extra drzi,punio sam je celu noc od 12 do 7 ujutru i ewo do sada 20h samo 1crtica se istrosila. Mislim da su mi pomogli vasi saveti da punim bateriju kad je tel ugasen i posle kad ga upalim a i flesh je dosta pomogao nisam mogao da verujem da od aplikacije moze toliko da se promeni trajanje baterije.hvala svima jos jednom
Samsung galaxy S2 white,and Nokia n82 white

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

oxigen, ne zahvaljuj nikome ovdje... Nama je drago da smo ti uspjeli pomoci ;) Sretno dalje :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Ja sam jos na N82 i mogu reci da sam i dan danas prezadovoljan tim telefonom.X6 i Vivaza sam prodao zbog ekonomske krize koja ne jenjava :lol: :lol: salim se malo,ali N82 ce za mene uvek ostati kralj mobilnih telefona. 8)
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Sale_M, slozio bih se u nekoliko stvari s tobom... Ti telefoni koji su ranije izasli, dobijali su "vise paznje" iz NOKIA-e a sada se desilo nesto drugacije... Fora je da sad telefoni "izlaze" bez AF ili stereo zvuka... Samo im je operativni sistem noviji i to je to...
A sto se tice 82-ice, imao sam taj telefon i jako sam zadovoljan bio, ali ipak je moja N95-2 meni jos bolja :D Ali kako narod kaze:" Svako svog konja hvali " :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Sale_M, necemo mi naci skoro naslednike na novijim verzijama symbiana. To sto se je radilo 2006.2007 i 2008 to je i vredelo ovo danas :uhuh: :uhuh:

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

deksicom, pa govori i sama cinjenica koliko su ovi "novi" telefoni skupi... recimo da N95-2 drzi cijenu kao i nekakav telefon iz C serije koji je nedavno izasao :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Ja sam sa N82 presao na N8 jer sam smatrao da je to bar po meni dostojan nasljednik i nisam pogrijesio. U svakom segmentu je napredniji i ugodniji za koristenje od N82 (subjektivni utisak) osim naravno "slijepog kucanja" koje sa touchscreen je jednostavno nemoguce ili pretesko. :)

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

janka_88, zato je kod nas dosao E7 i u m:tel-u ga daju za 1050 KM ( za ostale 500 Evrica ) ali na 2 godine :D I kuckaj na lijepoj tastaturi :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

zavodnick, izgleda da je pala cijena jer je na L paketu na 2 godine 899 KM. :D al opet msm da se ne moze npr. voziti i kuckati poruka. :D A sad sto je upotreba mob tokom voznje zabranjena to je vec druga stvar. :oops:

oxigen
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 696
Pridružio se: Čet, 04. Dec 2008. 21:41
:: Samsung galaxy Note8

Post od oxigen »

Mislim da ce n82 jos dugo biti favorit bar za mene..jedina zamena bi bila nokia n8 ili htc mozart,ali realno ti telefoni su za mene blago receno preskupi. Mada sam se zaista navikao na n82 i sada kada mi baterija ok drzi,ne verujem da cu ga skoro menjati . Ipak je sve to mozda izgovor,i te kako bi ga menjao kada bi ima da dam 500evra za novi tel koji mi se dopada
Samsung galaxy S2 white,and Nokia n82 white

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

janka_88, ne bih rizikovao zivot zbog mobilnog... Jer planiram da zivim 150 godina, minimum :D
oxigen, cijena ce im padati, jos ako uzmemo u obzir da ce ( ako se to desi ) NOKIA izaci na WM7, tako da realno je ocekivati da se cijena jos malo ustabili i padne... :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

fejsbuker
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 07. Apr 2011. 16:36

telefon kao wireless adapter ? - da li je moguće i kako ?

Post od fejsbuker »

Pozdrav svima. Posedujem nokiu n82 i laptop računar i zanima me da li je moguće da telefon upotrebim kao wireless adapter za laptop? Želim da surfujem netom na laptopu a da ne trosim ni kredit a ni da vucem kablove po kuci. Da li je potreban neki program za telefon ili sta?
Unapred zahvalan na odgovoru..

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

fejsbuker,idi ovde pa opet postavi ovo pitanje i slavni miodrage ce ti potanko objasniti.
Ja mislim da moze ali mnogo ti je bolje da kupis neku wirales usb karticu za 1500 din. nego da mucis telefon.
Dali je to tvoj ruter ili komsijski wifi signal.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

fejsbuker, sto se toga tice, na racunaru bih ti preporucio da imas instaliran OVI Suite i onda preko njega mozes da se kacis na net, ali da li moze preko Wireless-a, za to bas nisam siguran :(
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

fejsbuker, Ja sam N82 par puta pa sad i N8 u vise navrata koristio kao wifi ruter sa programom JoikuSpot i preko laptopa nadjem N8 Hotspot (tako ja stavim naziv) :) i idem na net preko laptopa ALI ja sam koristio internet saobracaj koji imam ukljucen u mobilnu pretplatu tako da je to opet druga stvar od toga sto ti zelis.

Odgovori