Android NA iPhone-u

Pravila foruma
iOS deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za Apple telefone, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Apple
wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Android NA iPhone-u

Post od wucinac »

http://www.youtube.com/watch?v=AumsSPjeMCM

samo je bilo pitanje koliko treba vremena da se ovo desi.
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

wucinac, e ovo ne mogu da vjerujem... al` stvarno ne mogu da vjerujem :D
Sad ocekujem telefone na koje ces kao na racunare moci da instaliras 2 OS-a i da furas koji ti se vise svidja ;)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Post od wucinac »

stavili su u hd2 (windows) android pa sto ne bi stavili i u iphone. monogo je dobro imati 2 os-a na telefonu, jaci si od kompa jer su stano sa tobom :lol: :lol: :lol:
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

stara vest, ne kazem za snimak, nego za android na iphonu. pre nekih 6 do 12 meseci sam citao o tome na lfehackeru ili gizmodu ne mogu da setim sa full uputstvom kako to odraditi kao i kako se vratiti na ios kad igranje dosadi

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

snenad, ali brate, da li si vidio na snimku koliko dugo ga ucitava :D Ali to za neke sto imaju iPhone nije nista jer Android je Android :D Ali ja... S^3 :D i`m lovin` it :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

To je stara vest, ali radi samo na 2G, za sada. Ceka se portovanje na i4, kada ce verujem da radi puno puno brze, bolje i stabilnije. E tad cu imati ultimate-all-in-one uredjaj, i svi ce moci samo da mi pljunu pod prozor :P
Ili da portuju iOS na Galaxy SII, pa da to uzmem i mojoj sreci nema kraja :lol: :lol: :lol:
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

miodrage, odbijam da volim iPhone... :D Al` necu da ti pljunem pod prozor :D A da je izgledom privlacam iPhone4, nemam rijeci :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Pa ovo bi bila najbolja kombinacija, obzirm da su ta dva OS-a najzastupljenija (simbijan polako gubi popularnost i korisnike) i kad bi moglo i obrnuto iOS na androidu :roll:

miodrage, daaaaaaaaaa!!! To bih i ja voleo :D
and justice for all...

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Dream Weaver, damn Android :x Da bar i Symbian `oce nesto inovativno da napravi... Ma da, prave oni, samo problem je sto ne znaju na sto da se odluce... MeeGo, S^3 ili WM7 :cry:
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Android može na dosta uređaja ali Symbian i iOS su zatvoreni sistemi i nema šanse da bi neko pisao drajvere i kernele za svaki komadić svakog hardvera da bi ih portovao na nešto drugo, a da ne kažem kako je na xda prošlo par ljudi koji su postavili to pitanje. Android developerima je bilo ispod časti čak i da pričaju i iOSu i svi odgovori su se svodili na: "pa kupi iPhone (šta nas smaraš)".
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

zavodnick, ne bih se bunio da može i simbijan da se pokrene na DHDu :-D
and justice for all...

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Dream Weaver, ne bih se ni ja bunio, jer Symbian koristim i bas mi je dobar... Sta ja znam :)
Ma vidjecemo :) Ako dodje, bice vidjeti kako ce raditi :D
Ali brine me jedna stvar... Telefoni koji su na Symbian-u imaju manje RAM-a a imaju i slabije procesore, pa nisam siguran kako ce to raditi :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Negde sam bio napisao da ce jednog dana google izmisliti i to cudo da njegov os. android se pomocu nekog programa jednim klikom instalira u symbian telefon, dobro ovde nije symbian u pitanju ali eto ostali ako zele ostati u poslu moraju igrati po njihovim nepisanim pravilima.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

deksicom, meni se taj Android ne svidja i... :( Ne znam, nije to nikakva antipaticnost ili mrznja ili represija, ali moguce je da sam se na Symbian navikao i to je to ;)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

zavodnick, navIkao ili navUkao? I ja sam pre iPhoneta imao Symbian, pa sam se u roku od odmah navikao na iOS, pa sam imao i mali izlet u WinMob koji mi takodje nije tesko pao... Sto kazu - ziv se covek na sve navikne!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

zavodnick, ni meni se licno nesto ne svidja android ali mi je najbolji tj. bolji mi je od simbijana i WM 6-6.5. Koristim ga ali nisam toliko nesto vezan za njega, tako sam koristio i nokije i simbijan ( 7650,3650,3660,6600,6630) ali cim sam otkriio windows 6.1 na HTC Tytn II batalio sam nokiju i simbijan i vise se nikad nisam vratio :) . Koristim android iz razloga sto mi pruza najvece mogucnosti sto se tice programa, igrica i budzenja ROMova.
iOS nisam probao pa mozda se prebacim na njega mada manji ekrani na ajfonima me odbijaju. Jos jedna stvar kod androida je sto postoji veliki izbor telefona sa tim OS.
Meni se licno najvise svidja win 6.5 ali je i on nazalost prevazidjen :cry: a WM 7 me nesto ne privlaci, za sad :D
and justice for all...

Odgovori