Samsung Galaxy Mini S5570

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Skeptik
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 05. Apr 2011. 22:22

Samsung Galaxy Mini S5570

Post od Skeptik »

Slika
Specifikacija
Slike iz ruke

Pozdrav svima :)

Unapred se izvinjavam ako sam duplirao temu (mozda ne vidim), a ako nisam onda neka ovo bude tema o "nasem" telefonu :)

Za Maju:
Procitao sam tvoj problem, i jedino logicno mi je da nisi sacuvala podesavanja tj. odabrani zvuk za poruke...

maja19
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 05. Apr 2011. 23:24

Post od maja19 »

uspela sam.....nije nikako htelo iz posevanja zvuka, vec sam morala otici u poruke-podesavanja poruka, pa skroz dole na kraju imam zvuk poruke, e tu mogu da izaberem vec intalirane i zvukove koje sam napravila onako kako si mi ti objasnio.... hvala ti mnogo

Skeptik
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 05. Apr 2011. 22:22

Post od Skeptik »

Screen Capture Shortcut Free
https://market.android.com/details?id=j ... ortcutfree


Provereno radi na ovom telefonu :)

(nije potrebno rotovanje)

Slika

Skeptik
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 05. Apr 2011. 22:22

Post od Skeptik »

Vidim da mnogi muče muku sa isključivanjem GPRS-a...
Uz mnoštvo programa na marketu koji to elegantno odradjuju prečicama, evo kako se isti isključuje "peške" :)

Podešavanja - Bežične i mrežne - Mobilne mreže - Koristi paketne podatke (omogući ili onemogući)

Skeptik
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 05. Apr 2011. 22:22

Post od Skeptik »

Slika

:D

banestef80
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 15. Jun 2011. 14:53

Post od banestef80 »

Molim za objasnjenje kako da pokrenem GPS navigaciju na ovom telefonu?? Kada iz pocetnog menija pokrenem opciju Navigacija, telefon ispisuje samo Proveravanje dostupnosti navigacije i tako do ko zna kad.

Hvala!!!

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

banestef80, Zato što ona ni ne radi izvan USA i valjda UK plus zahteva internet konekciju. Ako hoćeš offline navigaciju pogledaj u temi za Android aplikacije.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

banestef80
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 15. Jun 2011. 14:53

Post od banestef80 »

Hvala telep, jos samo da mi neko objasni ovo sto su polovicno skeptik i maja19 razjasnjavali. Kako da postavim svoju zeljenu melodiju za SMS.

Dzoni_88
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2011. 19:18

Post od Dzoni_88 »

Pozdrav svima.. :) Kupio sam telefon pre neki dan,odlican je, ali i imam mali problem...ne mogu da ga povezem sa kompom...(u meni-u je ukljuceno povezivanje preko usb-a)...Komp ga ocita, ali mi konstanto govori da nije dobro instaliran i da ubacim cd za instalaciju....A trebalo bi da ga ocita kao flash..Da li neko ima resenje?..unapred hvala.. :)

Skeptik
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 05. Apr 2011. 22:22

Post od Skeptik »

Skini sa samsungovog sajta aplikaciju "Samsung Kies"

http://www.samsung.com/uk/support/mobil ... ARE.MANUAL

mijko
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 15. Jul 2011. 12:00

Post od mijko »

Moze li ovaj telefon da se poveze sa Ad Hok mrezom? Dakle nije preko rutera nego preko racunara koji je kablom spojen na mrezu a simulira ruter kako bi bilo koji drugi uredjaj mogao da se poveze na mrezu nezavisno. Ovakva mreza je funkcionalna samo dok je racunar koji je povezan kablom, upaljen. Ovo pitam zato sto pojedini modeli poput Nokie c3, i Xperie x8 nisu u stanju da se povezu na ovakvu mrezu.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

mijko, ako racunar simulira ruter (tj. wi-fi adpter racunara simulira ruter) to, sa tacke gledista telefona, nije ad-hoc veza, vec veza kao bilo koja druga. Bitno je samo da na racunaru ispravno podesis internet connection sharing.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

mijko
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 15. Jul 2011. 12:00

Post od mijko »

Kad sam pravio kod sebe mrezu, morao sam da kliknem Create Ad Hoc network. A kao sto sam naveo da x8 xperia ne može da se poveze na ovakvu mrezu, dok HTC hd2 bez problema nalazi i povezuje se na net. U xperiinoj spacifikaciji stoji da podrzava wifi mreze 802.11 b/g, a za minija stoji da je 802.11 b/g/n. A opet na HD2 isto pise kao i za x8 a opet se lepo konektuje, sve je to malo zbunjujuce pa bih molio nekoga ko ima ovakav telefon ako ima ikakvog nacina da isproba tu varijantu. Takvu mrezu moze da napravi bilo ko, ko ima wifi na laptopu ili na desktopu.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

mijko, ono n u b/g/n nema veze sa "ad-hoc" mrezama - to znaci da podrzava rad na opsegu od 5 GHz umesto uobicajenih 2.4GHz.

Kako si konfigurisao ICS na racunaru i kako kontrolises prava pristupa?
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

mijko
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 15. Jul 2011. 12:00

Post od mijko »

tomas.hokenberi napisao:...
Pristup je ogranicen jedino poznavanjem lozinke. Enkripcija je wep i ostali racunari i telefoni se bez problema povezuju, ne vidim razlog zasto ti modeli telefona ne mogu. Stvarno onda ne znam sta nije u redu jer do sada nisam imao nikakvih problema sa mrezom sem sa tih par uredjaja. Svi lap topovi su se bez prblm kacili na mrezu.

Slika

Slika

Izmenio tomas.hokenberi: Citiranje celih poruka nije dozvoljeno. Posebno poruke neposredno iznad, posto se podrazumeva da na nju odgovaras.

prsic
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 56
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 01:26

Post od prsic »

Kupio sam telefon preko telenora,njihova garancija je na softver,da li znate na koji način ja da updetujem android na veću verziju i otključam ga a da ne izgubim garanciju?
Često putujem i moram da menjam kartice ali oni nedozvoljavaju dekodiranje ,da sam znao nebih ni kupovao preko njih :'(

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

Aj' da se i ja javim sa moje nove igracke. :) Posle tattoo-a ovo je potpuno druga prica, a tek posle apgrejda na oficialni 2.3.4 tattoo ne moze ni da mu primirise. Mane po mom misljenju su to sto nema blic i relativno niska rezolucija ekrana. Trebalo mi je vremena da se naviknem na osetljivost ekrana i da ne moram da ga busim prstom kao rezistivni. Kamera je solidna, brzina rada je odlicna (ako ovako radi 600 mhz kakvi su tek ovi na 1GHz ili dualcore?!)... U svakom slucaju zadovoljan sam sa telefonom dok ne dodjem do para za neku zescu zverku. (Ne pristajen ni na sta slabijeg od Galaxy ACE) :) E da... nisam mogao da poverujem da na njemu radi PES2011 i NFS:Shi(f)t! Jedini problem je manjak memorije pa imam malu zezanciju sa pokretanjem, ali kad krene.... :D

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Nisam baš nešto pratio, ali za mini ima oficijelni ginger?! Jel to update preko kiesa ili odina... Pa ja još nemam za ace! :cry: :smutny:

Ps: čestitke za tel, i neka te služi bolje od tattoo-a! :)
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

Supermen25
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Ned, 06. Mar 2011. 12:57

Post od Supermen25 »

@Bachika Za sada postoji update preko odina, preko kiesa bi trebalo do kraja meseca da bude.Mene interesuje da li svima kada instalirate bateri widget pokazuje da radio trosi 40% baterije i postoji li mogucnost da se to nekako iskljuci...

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

bachika, hvala! :) Preko odin-a sam radio update, a nasao sam na samfirmware.com i apgrejd na 2.3.3 za SG Ace. :) http://www.samfirmware.com/WEBPROTECT-s5830.htm (registracija neophodna)
E da... baterija mu isto nije nesto.. uspe da izvuce ceo dan sa malo tezim koriscenjem ali opet je bolje od tattoo-a. Moracu jednom da ga malo postedim pa da vidim koliko ce izdrzati sa umerenim koriscenjem, a ne ovako sa slusanjem muzike, beautiful superclock za tablet, nonstop konekcijom.. A kad ubacim i moje surfovanje po par sati baterija jedva izvuce 7-8 sati rada. :D

Odgovori