HTC Desire C

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

HTC Desire C

Post od sugarcoated_ass »

Slika

GENERAL
2G Network
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
3G Network
HSDPA 900 / 2100

Announced - 2012, May
Status - Coming soon. Exp. release 2012, May

BODY
Dimensions
107.2 x 60.6 x 12.3 mm
Weight
100 g
- Touch-sensitive controls

DISPLAY
Type
Capacitive touchscreen, 16M colors
Size
320 x 480 pixels, 3.5 inches (~165 ppi pixel
density)
Multitouch - Yes
- HTC Sense UI v4.0

SOUND
Alert types
Vibration, MP3, WAV ringtones
Loudspeaker
Yes
3.5mm jack
Yes
- Beats Audio sound enhancement

MEMORY
Card slot
microSD, up to 32 GB
Internal
4 GB storage, 512 MB RAM

DATA
GPRS - Yes
EDGE - Yes
Speed
HSDPA, 7.2 Mbps; HSUPA
WLAN
Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi hotspot
Bluetooth - Yes, v4.0 with A2DP
NFC - Optional
USB - Yes, microUSB v2.0

CAMERA
Primary
5 MP, 2592 x 1944 pixels, autofocus
Features
Geo-tagging
Video - Yes
Secondary - No

FEATURES
OS - Android OS, v4.0 (Ice Cream Sandwich)
Chipset - Qualcomm Snapdragon
CPU - 600 MHz
Sensors
Accelerometer, proximity
Messaging
SMS (threaded view), MMS, Email, Push
Email
Browser
HTML, Adobe Flash
Radio
TBD
GPS
Yes, with A-GPS support
Java
Yes, via Java MIDP emulator
Colors
Polar White, Stealth Black, Flamenco Red
- SNS integration
- MP4/H.263/H.264/WMV player
- MP3/eAAC+/WMA/WAV player
- Google Search, Maps, Gmail,
YouTube, Calendar, Google Talk
- Organizer
- Document viewer
- Voice memo/dial
- Predictive text input

BATTERY
Standard battery, Li-Ion 1230 mAh

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: HTC Desire C

Post od bachika »

Hmmm desire downgrade bi trebao da se zove!
A kako ce bre da radi ics sa 600 mhz? Pa bas nisam nesto odusevljen, pogotovo posle "one" serije koja mi je lepa...
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: HTC Desire C

Post od sugarcoated_ass »

Kontam da su se malo zajebunili... XD
Da su ga nazvali Wildfire C to bi bio pun pogodak, ali ovako - noooope.
Za ICS ne sumnjam da ce raditi na 600MHz jer lako ga je osiromasiti za neke funkcije i time smanjiti zahtevnost. :)

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Re: HTC Desire C

Post od Tacty »

ako radi ics na 600 to znači da niko nema prava da se vadi na to kako nema upgradea os-a zbog "zastarelog" hardvera. sve to znači da proizvođači svesno ne rade upgrade kako bi te naterali da promeniš telefon, prosto. po ovome, trebalo bi da izbace ics i za moj stari htc hero...inače, s obzirom na probleme koje ima sense na mnogo jačim htc telefonima (vidi htc one x) nisam baš siguran kako će ovo da radi...

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: HTC Desire C

Post od sugarcoated_ass »


kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Re: HTC Desire C

Post od kopitaneskita »

lično za mene je ovo budalaština koja nikako ne zaslužuje naziv desire-a. pa čak niti wildfire-a, koji oba imaju blic. ovo je neka v2 verzija explorera.

neshvatljivo je da nisu stavili makar blic, ako već nisu hteli jači procesor (mada je prvobitno najavljeno da će biti ili 800mhz ili 1ghz). a na kraju dobismo jedno veliko NIŠTA.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: HTC Desire C

Post od sugarcoated_ass »

Pa zato se i zove Desire C - Desire Crap! :lol:

vanjuska
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 404
Pridružio se: Pon, 31. Avg 2009. 00:45
Lokacija: Novi Sad

Re: HTC Desire C

Post od vanjuska »

Tacty, nikada problem sa novim sensom na starim telefonima nije bio spor procesor nego nedostatak interne memorije da se on smesti.
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away! HTC DESIRE!

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Re: HTC Desire C

Post od Tacty »

@vanjuska

problem sa sensom ili sa internom memorijom generalno zbog ics-a?

geronimo82
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sub, 10. Sep 2011. 22:36

Re: HTC Desire C

Post od geronimo82 »


Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Re: HTC Desire C

Post od Wicker Man »

Bezveze blacenje reputacije legendarnog Desire modela, blah . :uhuh:
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

vanjuska
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 404
Pridružio se: Pon, 31. Avg 2009. 00:45
Lokacija: Novi Sad

Re: HTC Desire C

Post od vanjuska »

Tacty, pa nije bio prblem sa sensom nikakav, nego je fazon sto kako se pravio novi sense zauzimao je vise memorije, a stariji modeli nisu imali dovoljno memorije da se on smesti i samim tim nisu mogli da ga ubace, isto vazi i za novije verzije androida. Eto recimo desire je dobio upgrade na gingerbread, neki ogoljeni, i naravno bez novog sense-a, jer nema gde da ga metnu.. A st ose tice ics-a, verujem da zahteva sam sistem dosta memorije, a onda i sam novi sense, tako da stariji telefoni mogu da ga zaborave, pogotovo oni sa slabijim procesorima. :)
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away! HTC DESIRE!

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Re: HTC Desire C

Post od Tacty »

opet se vraćamo na početak. slabi procesori, slažem se, ali ovaj ima 600mhz i takođe spada u slabe...jednostavno neće da ulažu i plaćaju ljude da prave stalne update za telefone od kojih su digli ruke. kupujte nove, to je poruka...

vanjuska
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 404
Pridružio se: Pon, 31. Avg 2009. 00:45
Lokacija: Novi Sad

Re: HTC Desire C

Post od vanjuska »

Pa Gingerbread je mogao da se smesti na 600mhz procesor, ali nije bilo dovoljno memorije u ltelefonima da se spakuje ceo sistem kao ni ceo sense.
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away! HTC DESIRE!

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: HTC Desire C

Post od skar »

cek,Ja sam bas pre neki dan palamudio sa drugom koji je kupio One X...
i kazem mu,pogledaj Desire C ima ICS,a npr nema ga Desire HD..sta je to,samo ucena...
da moras kupiti novi tel,naravno govorim o normalnim korisnicima..svi ovi nenormalni ce naci nacin :D
meni iskreno ovo dodje kao zamena za wildfire...

noviandroidas
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 05. Okt 2010. 15:32
:: Galaxy S7

Re: HTC Desire C

Post od noviandroidas »

Prvo da kazem da je Desire C u 2012 godini dekadencija...
Kad smo vec kod ucene, meni nije jasno zasto se ljudi zale sto nema update za starije modele. Pa normalno je da nema, kako bi inace prodali nove modele. Jel rade aplikacije na 2.3, rade. Who cares about stupit update... Onda, ako vec imate neki solidan fon i menjate isti zbog ICS-a i novog sensa je zaludan posao, skoro pa pomodarstvo. Ja koji jos uvek koristim wildfire svaki prelaz ce mi imati smisla, ali neko ko koristi npr. Sensation ne vidim razlog zasto bi ga menjao. ICS je inace bullshit update, digla se prasina oko nicega.
Po meni prava ucena HTC-a nije odsustvo update-a vec to sto primoravaju korisnike da ako hoce da imaju brz telefon to mora da bude cigla od 4,3 inca pa na vise. Velicina Desire-a ili novog One V je meni idealna ali onda nema dual core (cak ni na 1ghz), nema prednje kamere, nema dovoljno rama itd... Hocu mali i jak HTC telefon, nesto kao xperia ray kad je izasla. Ovaj Desire C ce kupiti samo ljudi koji hoce bas jeftin telefon i koji nemaju mnogo pojma o Androidu...

zoki ze
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 18. Jul 2012. 22:27
:: nokia n95 8gb

Re: HTC Desire C

Post od zoki ze »

noviandroidas ,ti kao poznavalac Androida,a iz licnog iskustva,mogao bi da nam kazes,koliko je bolji HTC One V od Wildfire ili Desaire C.

noviandroidas
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 05. Okt 2010. 15:32
:: Galaxy S7

Re: HTC Desire C

Post od noviandroidas »

Možda sam bio malo grub u prethodnom postu ali u svakom slučaju ne bih nikom preporučio da uzima ni jedan telefon koji ima procesor slabiji od 1ghz. Android je zahtevan sistem. Što se tiče wildfire-a kada sam ga uzeo pre 2 god u početku mi je izgledao sjajno. Mnoštvo funkcija kao i na tada mnogo skupljem Desire-u ali posle nekog vremena mane počinju da se ispoljavaju. Jednostavno telefon nema adekvatan procesor. Osnovne funkcije rade sporije nego na dumb telefonima, poruke, dialer. Čim sam u inbox-u imao preko 50 poruka messages aplikacija je lagovala kao luda što mnogo nervira. Rezolucija na prvi pogled kao ok, ali kad vidiš da nokia od 100e tada ima oštriji ekran počinje još više da te nervira. One V je za dve klase bolji telefon u svakom pogledu i danas je to neki minimum. Baš je osetan prelaz. Desire C kao bivši korisnik wildfire-a kao kupovinu u 2012 nikako ne preporučujem.

Coa525
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 16. Apr 2013. 17:23
:: HTC Desire C

Re: HTC Desire C

Post od Coa525 »

Od danas sam vlasnik Desire-a C i nikako ne mogu da skontam kako se prebacuju fajlovi sa računara na telefon i obratno.Jedini mogući način povezivanja PC-a i telefona je USB kabl.Ja sve to lijepo povežem kablom i koju god opciju da odaberem na telefonu neće da radi,tj ne mogu preko računara ući u memoriju telefona i tamo zalijepiti/uzeti fajlove.
Ovo mi je prvi put da koristim android pa sam još uvijek malo zbunjen.Nadam se da ćete mi pomoći u rješavanju "problema".

Do sada sam bez ikakvih problema obične telefone (Nokia 6300 i 6303) povezivao sa računarom.

EDIT:Skontao sam.

Stole Balkanboy
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 124
Pridružio se: Sub, 12. Nov 2011. 23:42
:: Xiaomi Mi 9 Lite
:: Huawei P8 Lite

Re: HTC Desire C

Post od Stole Balkanboy »

Interesuje me zasto na ovom fonu kad me neko zove,a da mi je pritom zakljucan,ne mogu da prekinem poziv,samo mogu da se javim ili da pustim da zvoni do kraja.Da li je to kod svih tako ili samo kod mene? Hvala unapred

Odgovori