Samsung Galaxy Mini S5570

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Tasa021
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pet, 25. Maj 2012. 09:07
:: Galaxy mini s5570

Re: Samsung Galaxy Mini S5570

Post od Tasa021 »

Hvala puno tomas na ovim odgovorima.
Jos nekoliko pitanja, potpitanja onog pod 2 i 3.
Da li ce mi, recimo, ta informacija ako odem u inostranstvo biti puno naplacena?
Kako mogu da obrisem te kontakte ukoliko su oni skinuti sa google?

Uraaaa, uspelo mi je ovo sa melodijom poruka. Hvala puno.

----

Pojavio mi se novi problem. Kada prikljucim USB na kompjuter pokaze mi telefon da je Sd memorijska kartica izvadjena, a nisam je vadila. Juce sam vrlo uspesno prikljucila sve i radilo je, prebacivala sam neke pesme na karticu i sve je savrseno radilo. U cemu je problem?
A, da pri tom mi je pobrisao sve podatke sa memorijske kartice. Ne razumem u cemu je fazon.

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy Mini S5570

Post od hirurg »

Kao prvo cim skopcas tel na racunar i izaberes podatke sa kartice telefon jeautomatski ne vidi. Logicno!!! Podatke nije obrisao sam bez komande tako da ili si dala komandu ili su podaci nakon skidanja sa usb a pojavioi se naravno na telefonu.
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

Tasa021
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pet, 25. Maj 2012. 09:07
:: Galaxy mini s5570

Re: Samsung Galaxy Mini S5570

Post od Tasa021 »

Hirurg hvaala.
Verovatno sam dala neku komandu a da nisam bila svesna da sam to uradila. Naime, prepoznao je kasnije karticu pa sam uspela da ponovo upisem pesme i slike na nju. Nesto sam kliknula i ostala bez podataka na kartici. Dok se ne upoznam sa telefonom skroz ocito je da cu imati jos pitanja :oops:
Elem, jos jedno pitanje.
Podesila sam posebna zvona za odredjene kontakte ali ih ne prepozna svaki put, jednom zvoni kao uobicajena melodija telefona a nekad kao dodeljena. Da li moram da formiram grupe da bi mi svaki put prepoznao odredjenu melodiju za odredjeni kontakt?
Unapred hvala.

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Одг: Samsung Galaxy Mini S5570

Post od hirurg »

Ocigledno da si kontakte ostavila na sim kartici???? Najbolje ti je da podesis da su ti kontakti na google!!! I onda dodjelis melodije i treba da radi.
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Mini S5570

Post od tomas.hokenberi »

hirurg, najbolje bi bilo da sve kontakte postavi na telefonskom imeniku. Daklem ne na SIM-u ili Google-u. I da iskljuci prikaz SIM i Google kontakata.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Tasa021
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pet, 25. Maj 2012. 09:07
:: Galaxy mini s5570

Re: Samsung Galaxy Mini S5570

Post od Tasa021 »

Kada udjem na konkakte pa na meni za kontakte ukljucila sam da mi se prikazuju samo kontakti na telefonu. Ne znam gde treba da iskljucim te prikaze sa Googla. Ocigledno mi zbog tog Googla prikazuje duple kontakte kada hocu da salje poruke. Pomoc!

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Одг: Samsung Galaxy Mini S5570

Post od hirurg »

Da sada ne bi svakojake glupardije pitala najbolje da iscitas temu htc tattoo ili galaxy s u njima se tupilo i svim problemima pa tako i o postavkama pocetnim na androidu.
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

Tasa021
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pet, 25. Maj 2012. 09:07
:: Galaxy mini s5570

Re: Samsung Galaxy Mini S5570

Post od Tasa021 »

Hvala na odgovoru i na trudu da meni laiku i novom korisniku Androida priblizite koriscenje istog. :(

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Одг: Samsung Galaxy Mini S5570

Post od hirurg »

Nema ljutnje moj odgovor je bio skroz dobronamjeran,svi smo bili pocetnici i svi smo krenuli od nule tako da citanje pomaze a u temama koje sam naveo ja sam a vjerujem i mnogi naucio jako puno
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Mini S5570

Post od tomas.hokenberi »

Tasa021, ja bih preporucio da odgovore na svoja pitanja potrazis i ovde: Samsung Galaxy Mini GT-S5570 Uputstvo za upotrebu
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Tasa021
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pet, 25. Maj 2012. 09:07
:: Galaxy mini s5570

Re: Одг: Samsung Galaxy Mini S5570

Post od Tasa021 »

hirurg napisao:Nema ljutnje moj odgovor je bio skroz dobronamjeran,svi smo bili pocetnici i svi smo krenuli od nule tako da citanje pomaze a u temama koje sam naveo ja sam a vjerujem i mnogi naucio jako puno
Ni ne ljutim se, nego sam samo na malo brzi nacin pokusala da saznam ono sto me muci. Iskreno, mnogo mi visepomazu vasi konkretni i precizni odgovori. Moram da priznam da me pomalo mrzi da iscitavam sve detaljno ali kada se mora nije tesko. :)

Tomas, hvala ti. Ovo ce mi biti od velike pomoci. :)

mocica
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Ned, 03. Jun 2012. 09:58
:: S5570

Re: Samsung Galaxy Mini S5570

Post od mocica »

Iscitah ja celu temu al ne nadjoh odgovor na moje pitanje kako prebaciti slike na kompjuter sa telefona. I ko zeli da mi objasni molim da to uradi prostim narodnim jezikom, dok sam citala temu pola stvari nisam razumela. Hvalaunapred!

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Mini S5570

Post od tomas.hokenberi »

mocica, nisi se bas nacitala, ili bas nista nisi razumela, ako imas problem sa prebacivanjem fotografija sa Android telefona na racunar. Dovoljno je da pebacis telefon u "mass storage" rezim i da ga povezes sa PC-jem kablom i videces ga sa PC-a kao da je fles memorija.

Za detalje pogledaj korisnicko uputstvo ciji sam link postavio u mojoj prethodnoj poruci na ovoj temi (strana 84).
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

mocica
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Ned, 03. Jun 2012. 09:58
:: S5570

Re: Samsung Galaxy Mini S5570

Post od mocica »

Ako sam te dobro razumela treba da procitam deo USB povezivanje. Sve sam odradila ali na telefonu mi taj zadnji korak nije moguce odraditi. Znaci nije moguce ukljuciti USB vezivanje.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: Samsung Galaxy Mini S5570

Post od telep »

mocica, Verovatno ti je po defaultu podesen KIES mod, pa treba da ukljucis USB debugging, to se radi u settings/applications/development/ i tu ukljucis usb debugging.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Mini S5570

Post od tomas.hokenberi »

mocica, telep, cak i ako je ukljucen kies mod mora se pojaviti telefon kao "media device" ili "removable media". Na ravno pod uslovom da instaliran Kies na PC-ju.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: Samsung Galaxy Mini S5570

Post od telep »

tomas.hokenberi, Naravno, ali vecina nema instaliran Kies (mislim cemu uopste on sluzi), jer bi joj se pojavilo.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Mini S5570

Post od tomas.hokenberi »

telep, pa sad nije da nicemu ne sluzi. Ja ga koristim npr. za sinhronizaciju sa Outlook-om, bekap kontakata, itd. itd. Apsolutno izbegavam da koristim Gmail za bekap kontakata, na telefonu nemam nijedan kontakt koji je "gmail tipa", svi su "telefonski". Ne volim aplikacije koje za bekap koriste gmail ili neke druge online servise kao sto je dropbox. Ako bekap aplikacija nije u stanju da bekap stavi na karticu ili moj PC, bez posredovanja online servisa, ne zanima me i brisem je sa telefona/pc-ja.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: Samsung Galaxy Mini S5570

Post od telep »

Ja bekap držim na kartici u vidu vcf fajla, taj isti imam i na kompu, ali ne bežim od online sinhronizacije npr. sa Dropboxom, jer imam odma na svim kompovima i telefonima.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

mocica
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Ned, 03. Jun 2012. 09:58
:: S5570

Re: Samsung Galaxy Mini S5570

Post od mocica »

Nisam imala instaliran Kies. Kada sam to odradila uspela sam da chekiram opciju USB povezivanje i da prebacim slike!

Odgovori