iPad 2

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: iPad 2

Post od araphel »

Može mala pomoć prijatelja? Pokušavam da skontam jedan problem koji mi se dešava:

Dakle, dešava mi se kad sam u browseru, i pregledam neku stranicu, recimo Blic ili B92, da kad god kliknem na "back" strelicu, on me baci na prethodnu verziju te stranice. Da probam da pojasnim: recimo da na Blicu gledam stranicu "ekonomija", potom kliknem na "IT" i kad završim sa listanje tu, kliknem "back". Ono što se pritom desi je da zaista budem vraćen na prethodnu stranicu, ali su vesti na njoj od pre dan ili dva. tek kad odatle refreshujem stranicu dobijem ponovo sve kako treba.

Ovo je naravno najočiglednije na stranicam sa vestima i drugim sličnim, na kojima se sadržaj češće apdejtuje, ali nije rezervisano samo za pomenute sajtove. Ima li neko pojma zašto bi ovo moglo da se dešava?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPad 2

Post od miodrage »

Sto ne skines aplikacije Blic i B92? Za iPhone su, ali instaliras sa Cydie Retina Pad, i kad prvi put udjes u app, trazice da je restartujes iz switchera, uradis to, kliknes potom dole na 2X, i imas aplikaciju u fullscreen mode, i prilicno dobro radi. Inace na sajtove Blic i B92 retko idem, ali na Mondu sve radi kako treba...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: iPad 2

Post od araphel »

Pa prvenstveno zato što nije problem samo u tim sajtovima, već generalno, kad god odem na back u browseru. Na ta dva se najčešće primeti, jer se relativno često dodaju novi sadržaji. Ali dešava se na svim drugim. Doduše, na iPhonetu imam Blic aplikaciju, koja je đubre, pre svega jer ne dozvoljava da se vide sve vesti, niti je organizovana po kategorijama na sajtu.

Ne mogu da se setim kada je to počelo da mi se dešava sa browserom, samo sam u jednom momentu skontao da me svaki klik na "back" baca na neku raniju verziju prethodne stranice, otprilike ono što sam posećivao prethodnog dana. Veoma čudno ponašanje...ne znam šta ga izaziva.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPad 2

Post od miodrage »

Aaaa, sad mi jasno, idi u settings>Safari - clear history, clear cookies and data, pa onda u advanced, website data, remove all website data.
Time bi trebalo da si pocistio sve, i trebalo bi da radi.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Re: iPad 2

Post od jerkann »

Uh zamrlamalo tema?
Pa ovako danas sam dobio preko firme ovaj uredja i posto sam potpuni nepoznavalac Apple sveta rekoh da se ovde obratim. prvo i osnovno, da li ovaj uredja mora da se JB?

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iPad 2

Post od Baraba »

jerkann, naravno, idi preko Safarija na http://www.jailbreakme.com//
Ako je sve ok imaćeš "FREE" dugme, a zatim "INSTALL" :)
kada završi treba da vidiš Cydiu na ekranu sa indikatorom preuzimanja, kada se preuzme, dobićeš obaveštenje da je Cydia instalirana i videćeš je na ekranu.
Mnogo sreće :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPad 2

Post od miodrage »

Baraba, pa to bas i nije tacno. To vazi samo za neki nizi sistem. Ako je 5.1.1 unutra onda Absinthe. Ako je iOS6 onda redsn0w, ali je JB tethered.
Elem, za normaln rad uredjaja, isti ne mora da se JB, prvo se upoznaj sa sistemom, pa tek onda radi JB.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Re: iPad 2

Post od jerkann »

Baraba, miodrage, resio. Trenutno nisam updatovao uredjaj pa sam ga ostavio na 5.1.1 i JB uzpomoc Absinthe programcica.
Aj nek pusti neko na PP sajt za neke "legalne" programcice...

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: iPad 2

Post od araphel »

Kod mene je na petici uređaj sa JB radio jako loše, pa sam na kraju sve vratio na standardno, i prestale su da se dešavaju gluposti. Ionako taj JB na kraju mi nije služio maltene ni za šta.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: iPad 2

Post od cvoruga »

I need help, please :oops: .

Kako da prebacim podatke sa USB-a na iPad?

Napomena, nemam pojma o iOS-u, pa ako bi moglo što prostije da bude :wink:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPad 2

Post od miodrage »

cvoruga, a kakvi su podaci u pitanju? Sa samog flasha na iPad nema sanse, moraces kompjuter da koristis kao medijator.
Opisi detaljno sta ti treba, pa cu ja da ti kazem detaljno sta ces i kako ces.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: iPad 2

Post od cvoruga »

miodrage, slike, office dokumenta, i tako to.
Pretostavio sam da komp mora posredovati, pa ako bi bio voljan da mi objasniš, bio bi ti vrlo zahvalan :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPad 2

Post od miodrage »

Ok, sto se slika tice, to je najjednostavnije - iskopiras slike na komp, onda na kompu pokrenes iTools, udjes u telefon preko nejga, ides na Photos, napravis novi album, puknes upload - boom - sve je tu.
Sto se Office dokumenata tice, 2 su moguca resenja: Ako je uredjaj JB-ovan, onda nadjes gde zelis da iskopiras, recimo var/Library/mobile/Documents pa odatle pokreces svaki, preko Aplikacije iFile (iz Cydie), sto je jednostavnije za izvesti (kopiranje), ali pokretanje smara, ili -
drugi nacin, instaliras neku Office aplikaciju na iPad (Smart Office, Office HD, ili sta vec), zatim pokrenes iTunes, udjes u svoj iPad, stikliras Sync Apps (tu sve sto zelis da imas na iPadu od Apps stikliraj, jer ce u suprotnom da pobrise. Prethodno, pre nego sto bilo sta radis, uradi iz iTunesa desni klik na svoj uredjaj, pa zvekni transfer purchases (zlu ne trebalo).
E kad imas syncovane Apps, spusti u iTunes (ova sekcija Apps na uredjaju) ekran nanize, imaces neku listicu aplikacija, tu nadji svoju Office aplikaciju, i sa desne strane imaces neku novu listu, ispod toga je dugme ADD - kliknes, nadjes file-ove koji ti trebaju i samo krenes da slazes. Sacekas da iTunes zavrsi, pre diskonekta proveri na samom uredjaju da li je sve tu. Ako jeste, samo istekaj uredjaj i to je to. Ako nije, zvekni Sync, pa proveri opet.
Znam da ovo dosta rogobatno zvuci, ali jednom kad se udje u stos, uopste nije tesko. Meni je trebalo 3 nedelje, kad sam savladao iTunes, vise problema nisam imao, ali te 3 nedelje su bile nedelje pakla. Nekoliko puta sam zavrsio tako sto sam imao kompletno obrisan ceo uredjaj.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: iPad 2

Post od sugarcoated_ass »

Holly crap koliko posla! A ja pizdeo na iTunes samo kad sam prebacivao mjuzu na iPod. Ovde bi vec nesto zavrsilo razbijeno... :D

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: iPad 2

Post od cvoruga »

miodrage, :ohmy: :blinky: :o :shock: :wacko: ?!

Preneću ortaku (čiji je iPad i koji me je pitao za pomoć) pa polako, valjda će uspeti.
Ionako ga je kupio da se hvali kako ima Jabuku, pa eto mu ga sad :lol: .

Ali jednu stvar ne kapiram, kako je iOS i Apple toliko "popularan" kad da bi uradio copy/paste moraš da imaš uputstvo za upotrebu?

miodrage, zahvaljujem na odgovoru :wink:

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iPad 2

Post od Baraba »

psyhound napisao:Holly crap koliko posla! A ja pizdeo na iTunes samo kad sam prebacivao mjuzu na iPod. Ovde bi vec nesto zavrsilo razbijeno... :D
A ovo je lakša metoda :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPad 2

Post od miodrage »

cvoruga, na Apple uredjajima nema Copy/Paste, kod njim ima Sync. Namestis kako zelis u iTunes, puknes Sync i za par minuta sve gotovo. Ali dok to skontas, otelis se. Ja sam muku mucio. Apple jako volim, ali za iTunes cu da ponovim zilioniti put - najimbecilnije parce softvera ikad napravljeno u ljudskoj istoriji!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: iPad 2

Post od cvoruga »

Nisam nikad koristio nijedan uređaj iz Apple familije, (pre)skupi su mi :ohmy: .
A još kad sam pročitao ovo, i da mogu da ga kupim, ne bi :uhuh: .
I dalje mi nije jasno kako iOS dožive toliku popularnost i prođu kad je sve ultra mega komplikovano :o .

Ako mi zatreba još nešto, znam kome da se obratim, još jednom veliko hvala miodrage,

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: iPad 2

Post od Adams »

Jel koristio neko mozda one olovke za iPad i ako jeste koju bi mi preporucio i koju aplikaciju bi trebalo instalirati? :)
Nokia Lumia 1520

Dule87
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 324
Pridružio se: Pon, 20. Okt 2008. 01:47

Re: iPad 2

Post od Dule87 »

Pa zavisi za sta ces da je koristis?Za beleske moja preporuka: https://itunes.apple.com/us/app/noteshe ... 88745?mt=8 ,za crtanje https://itunes.apple.com/ca/app/sketchb ... 53478?mt=8 ili ovu https://itunes.apple.com/ca/app/art-set ... 18702?mt=8 . Imao sam neku kinesku olovku koja je vrsila posao ali koliko para toliko muzike! :dry: Ovu hvale, http://www.istyle.eu/rs/iphone-dodaci/o ... ne.html,al zato kosta i to bas! :wacko:
Samsung Galaxy S3 I9300

Odgovori