Nokia C7

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia C7

Post od Deksi »

Za konekciju koju mrezu zelis da koristis trebas da u njegovom brosveru pa u opcijama podesis da te uvek pita prilikom konekcije dali zelis na wifi ili internet operatera da se konektujes.
Za drugi problem neka ti da neko savet ko ima takav telefon ili slican. Ako nista ne pomogne tu je zlatni hard reset i posle toga telefon ko nov.

Mzlaki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Sub, 01. Okt 2011. 18:12
:: Samsung S6
Lokacija: Beograd

Re: Nokia C7

Post od Mzlaki »

Hvala, Deksi. Osim browsera, imam ja i onaj email klijent koji se kači na 5minuta, pa skype, pa ostale programe i widgete koji koriste net. Plašim se da ne izdivljaju, da mi ne nakuckaju račun kad ne bude potrebe za tim...

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia C7

Post od Deksi »

Ti kad to podesis da te uvek pita za konekciju on ce te i pri svakom povezivanju bilo u kojoj aplikaciji pitati, ako u nekoj aplikaciji nije drugacije podeseno.
Kad uradis to podesavanje i pocnes da koristis telefon bice ti sve jasnije.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia C7

Post od acamatic »

Mzlaki, pazi ovako,ides u podesavanja>povezivanje>podesavanja,e pa tamo izaberes videces vec sta(jer sam zaboravio kako je bese na anni...)kada moze da koristi internet(samo u tvojoj mrezi,ili bilo kojoj),da te uvek pita za net,da moze samo wifi..itd snacices se vec. A sto se tice aplikacija kako je rekao moj kolega Deksi, neke imaju svoja podesavanja,pa u njima izaberes kako i sta zelis da ti se azurira,a mislim da kada budes podesio u ovim podesavanjima kojima sam ti rekao vec kako zeslis da ti radi net,onda ce to vaziti za sve konekcije koje idu na internet.Moja preporuka bi ti bila da ubacis lepo OS Belle jer je tamo mnogo lakse odradjena ta fora sa internetom tj konekcijom,a i ne samo po meni vec i po ostalima belle ne moze da se uporedi sa annom,kako je bolje odradjen..
A sto se tice ovog drugog pitanja,zamolio bih te da mi slikas,ili malo bolje pojasnih jer te nisam bas lepo razumeo u cemu je problem,da bih mogao da ti pomognem..

Mzlaki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Sub, 01. Okt 2011. 18:12
:: Samsung S6
Lokacija: Beograd

Re: Nokia C7

Post od Mzlaki »

Hvala! Probaću sa Belle.

Što se mog problema tiče, moram detaljnije:
Nokia ima 3 home screena, prvi je default, druga dva mogu i ne moraju da postoje. Ne može im se menjati redosled. Prvi je onaj početni, na koji se uvek vraćaš pri izlasku iz aplikacije recimo. Taj prvi meni izgleda prazno. Tu mi samo stoji slika, wallpaper. To se nekako samo desilo, tj. dete mi je nešto zeznulo. Kad probam da editujem screen i da dodam neke widgete, to izgleda ovako:
Slika

Kad hoću da dodam widget, dobijam poruku da je pun home screen:
Slika

Ja sam sve potrebne widgete stavila na drugi home screen, ali malo me to smara, a i zabrinuta sam šta mi napravi i kako...

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia C7

Post od acamatic »

Mzlaki, hmm znaci tako stoje stvari,ne znam stvarno mi nije jasno zasto se to deslo,tj zasto nece da dozvoli ubacivanje widgeta,a ekran je prazan...Moracu malo to da iscackam na netu(ne mogu sada,veceras cu..) pa cu ti javiti kako to mozes da sredis,ali ako nikako to ne moze da se sredi da kazem nekim normlanim podesavanjem,onda ti ne gine hard resset,a da znas da on sve brise iz telefona i vraca telefon u fabricko stanje,kao kada si ga prvi put kupio..

Mzlaki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Sub, 01. Okt 2011. 18:12
:: Samsung S6
Lokacija: Beograd

Re: Nokia C7

Post od Mzlaki »

Ja sam probala da nađem na googlu, ali mi nešto ne ide, valjda nemam dobre keywords. Hvala u svakom slučaju, pa ni taj hard reset nije strašan, bekapovaću šta mi je bitno....

Sceka222
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Pon, 29. Okt 2007. 05:01
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Nokia C7

Post od Sceka222 »

Tacno tako, bekapuj sta ti je vazno pa hard reset pa Belle! Obavezno predji na Belle jer je sve brze i daleko organizovanije, ima i sest ekrana (mislim da je sest, meni nikada nije trebalo vise od cetiri ekrana za apsolutno sve sto je potrebno!). Bolji su vidzeti, vise opcija u podesavanjima...

Belle ima varijantu u podesavanjima da zadas koliko megabajta je granica posle koje se iskljucuje mobile data tako da moses da se osiguras da neces potrositi vise nego sto zelis.

Ja sam na Mix Net vec duze vreme i odlicna je solucija ali moras znati par stvari. Surfovanje, Mail i drustvene mreze nisu zahtevne po pitanju protoka. Skype je neverovtno veliki potrosac megabajta i nikako to ne bih preporucio, kao i YT a narocito skidanje spotova, muzike... Imas kompjuter pa sve sto te zanima skines sa Net-a i prebacis na telefon. Em je brze em dzabe! Skype sam koristio prosle godine i kad sam video racum u momentu sam ga skinuo sa telefona. Mislim, ako se dobro secam!, da sam racunao i mislim da je racunica pokazala da Skype kosta nesto preko 20 (dvadeset) dinara za minut razgovora sa nekim. Nesto manje kad si u stendbaju ali uvek razmenjuje informacije tako da je par hiljada dinara za cas posla napravljeno.

Sada, trenutno, sam na Mix Net S i 200 megabajta protoka uracunatih u pretplatu mi je sasvim dovoljno za sve sto mi treba mesecno, a prenosi se nepotroseno tako da svakog prvog imam oko 400 megabajta u stvari. Ako potpisujes ugovor, uzmi ovaj najmanji, najjeftiniji paket jer mozes da prelazis na skuplje ali i da se vratis na pocetni/inicijalni iz ugovora. Ako uzmes neki drugi, veci/skuplji ne mozes da predjes na manji do kraja ugovorne obaveze. Cisto malo kalkulacije. Bivao sam i na vecim paketima, sad sam trenutno na janmanjem, od sledeceg meseca mi teba vise i munuta razgovora i megabajta pa cu preci na Mix Net L i tako...


Pozdrav!

Mzlaki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Sub, 01. Okt 2011. 18:12
:: Samsung S6
Lokacija: Beograd

Re: Nokia C7

Post od Mzlaki »

E, hvala puno. Skype koristim za chat i eventualno razmenim poneku sličicu, pa mi nije problem što se tiče potrošnje mb-a.

milossm
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pon, 19. Jan 2009. 22:58

Re: Nokia C7

Post od milossm »

Moze li neko da mi objasni kako da dobijem Fm transmiter na C7,ali DETALJNO posto nisam bas strucan oko telefona....moze i na mail...hvala unapred... :) :)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia C7

Post od Deksi »

milossm, jednostavno ubacis balkanski firmavere koji ima podrsku za fm transmiter i gotovo. Za to ti je potreban navifirm za skidanje potrebnog sw... i phoenix za njegovo instaliranje.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia C7

Post od acamatic »

milossm, i sve sto ti je potrebno i kako se to radi mozes videti u temi Fenix i N8

kovalski
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 31. Jan 2013. 03:53
:: Nokia

Re: Nokia C7

Post od kovalski »

Gde se u Bg-u mogu naci zastitne folije i one gumene(ili sta vec) zastite za pozadinu telefona (za ovaj model)?
Nesto sam malo gledao i nema nista...

Hvala!

MerryVictory
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 23. Mar 2013. 12:02
:: Nokia c7
:: Telenor Mini Touch

Re: Nokia C7

Post od MerryVictory »

Hellooo ! Imam problem sa C7. Druga godina je kako je imam i prezadovoljna sam sa njom, sem sto se pre nekoliko dana javio problem sa WIFI konekcijom. Naime kao i do sad ja wifi iskljucujem kada mi nije potreban, i to je uvek sve funkcionisalo, ali od kada sam uzela postpaid karticu wifi se cudno ponasa i ne znam vise sta da mu radim. Koliko god puta da ga diskonektujem i iskljucim on se ponovo ukljuci i trazi konekciju. Isla sam i u podesavanja, probala sve i svasta i on se i dalje ukljucuje sam od sebe. Nekad se ukljuci istog trenutka kada ga ja iskljucim, nekad posle par sekundi, nekad posle desetinu sekundi...posasaveo je. U telenor paketu koji sam uzela imam besplatan internet ali telefon ne koristi taj internet nego wifi, i nije mi jasno sta vise trebam da uradim da bi koristio samo telenor internet a da wifi koristi kada ja to zatrazim. Da li neko ima isti problem i da li znate kako da ovo resim posto mi baterija ne izrzi ni dan, zato sto neprestano trazi konekciju na wifi? Hvala

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia C7

Post od Deksi »

MerryVictory, priseti se mozda imas neku app gde je za aces point podesen wifi.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Nokia C7

Post od Sale_M »

MerryVictory, koji softver imas?Ako imas Belle imas onaj notification bar gde mozes da iskljucis wifi i nece ti se vise ukljucivati...ako si na Anna isto u podesavanjima mozes da iskljucis wifi.
Ako te bas toiko muci to,uradi mu backup podataka pa uradi reset telefona ili ga odnesi nekom da ti ga izflesuje.
Pozz :wink:
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

stevko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2016. 18:15
:: Nokia c7

Nokia C7 blokada touch screen

Post od stevko »

Kada sam pokusao da updejtujem symbian posle mi vise nije radio touch. http://dodaj.rs/image/121.html

Da li je neko imao slican problem?

Odgovori