Alcatel One Touch Idol Ultra 6033X

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Alcatel One Touch Idol Ultra

Post od sugarcoated_ass »

Pa napisao sam "Idol". :P
Idol Ultra ima jedino tu prednost sa rezolucijom i nekom ce biti interesantniji zbog AMOLEDa. Meni nije dovoljan razlog da dodajem jos kesa, a i nisam video da su najavili dual SIM verziju Idol Ultra sto meni trenutno igra veoma bitnu ulogu. :)

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Alcatel One Touch Idol Ultra

Post od antec »

Sta mislite, koji bi bio udobniji za citanje? Uhvatio sam sebe kako pokusavam da citam neke knjizice na ovom ekrancicu kod xu i uvideo da ide sporo. Ovaj sa amoledom ima bolju rezoluciju, tamniji je i manje citljiv pri jacoj spoljnoj svetlosti ali je verovatno zgodniji za citanje u zatvorenom, plus kontrast. Ips je pretpostavljam svetliji i mnogo upotrebljiviji na otvorenom, bela je belija i jeftiniji je na kraju krajeva. Rekao bih da otprilike podjednako vremena provedem citajuci napolju i unutra ili mozda za nijansu vise u zatvorenom. Nisam nikad na duze staze koristio amoled pa ne mogu da procenim, hocu li ocoraviti pored njega posto umem da otegnem? Da li ce slova biti iskrzana na ovoj nizoj rezoluciji? Pretpostavljam da se svodi na amoled + rezolucija ili ips + cena.

bojke1
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Uto, 11. Jul 2006. 20:23

Re: Alcatel One Touch Idol Ultra

Post od bojke1 »

Kakva je kamera na Idol-u,jel napredovala u odnosu na One Touch 997 ?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Alcatel One Touch Idol Ultra

Post od sugarcoated_ass »

Nisam imao prilike da je isprobam... :( Ali ja se ne bunim mnogo ni za ovu na 997D tako da mi je sve jedno. :D

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Alcatel One Touch Idol Ultra

Post od sugarcoated_ass »


znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Alcatel One Touch Idol Ultra

Post od znemanja »

Prevelika je cena, jeste da je sasvim OK model, ali mora to još malo da padne, kada bude oko 250evra biće prava kupovina. Recimo sada Lg 4X košta 265 evra ,a dosta je jači od Idola Ultra modela, ako Alcatel hoće da nastavi svoje vraćanje na velika vrata to može samo ako snizi još cene.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Alcatel One Touch Idol Ultra

Post od sugarcoated_ass »

znemanja, ma pasce mu sigurno. A mobilnishop im je malo nabio cene... cekam na logicshop da izadje sa ponudom. :)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Одг: Alcatel One Touch Idol Ultra

Post od znemanja »

Verovatno zato sto se tek pojavio pa je startna cena malo veca, ali da bi bio prodavan model cena mora da ide na dole za nekih 50-70€.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Alcatel One Touch Idol Ultra

Post od artifex »

Ahaha pa ja sam nexus 4 platio 310 evra,a ovo 309 :grin::grin: ako padne do nekih 230 onda moze da bude dobra kupovina,do tad nista

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Alcatel One Touch Idol Ultra

Post od sugarcoated_ass »

Pa kod njih su trenutno i Nexus 4 i Galaxy Nexus oko 350€, tako da se ne moze gledati na taj nacin. Mobilni shop ume nekad da nabije cene i cesto budu dosta skuplji od drugih.

Cist primer je cena Idol-a (bez Ultra) kod njih i u logic shopu - ako uzmes u mobilnom shopu sa 2 god. garancije (logic u svakom slucaju daje 2 god.) razlika je 52€.

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Alcatel One Touch Idol Ultra

Post od ~Arkan~ »

Ovaj Idol je u vipu bas povoljan, 'cackao' sam ga u radnji u Leskovcu, i radi bez imalo laga, brutalan jeee :shock:
Tek' sam se sad dosetio da mi ugovor istice na jesen, a u mojoj tarifi je 9k, sto nije puno.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Alcatel One Touch Idol Ultra 6033X

Post od iLuka »

idol ultra u logic shop-u je 32000din... ko voli nek' ... :)

dule88
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 318
Pridružio se: Uto, 27. Sep 2011. 19:03
Lokacija: Beograd

Re: Alcatel One Touch Idol Ultra 6033X

Post od dule88 »

Ja sam trebao danas da odem u Bg da uzmem Idol ali nisam mogao od vrucine,a rezervisao sam bio jedan Idol :cry:
Bice ga nadam se i narednih dana.U cemu je razlika izmedju Idola obicnog u Vipu i Ultra verzije a cena u Logic sopu je o.k ali ne bih ja kod njih nista kupovao,bolje u Vipu...U Vipu je Idol za 1490 mesecno(smart 150 i 3 gb neta) 1 dinar sto je o.k cena,mada bih mozda uzeo dva komada,ako tako moze,da jedan prodam ili cak i oba pa da kupim nov npr S3 za 300 eura ili Xperiu T za oko 270 eura,a Idol ne bih davao ispod 200 eura nov.
Igrao sam se i ja juce sa idolom,ekran mi izgleda odlicno,ne znam za kameru i hd video kakav je,a cujem da pricaju neki za neki problem oko punjenja,da im se napuni baterija do 94 % i dalje nece i da ima problem oko povezivanja sa kompom,ne znam.

Slobodan_NS
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 227
Pridružio se: Ned, 07. Okt 2007. 20:48

Re: Alcatel One Touch Idol Ultra 6033X

Post od Slobodan_NS »

1. Jel dual sim ili nije?
2. ja imam normalnu karticu, a ovde ide mikro, koja je procedura da dobijem mikro karticu?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Alcatel One Touch Idol Ultra 6033X

Post od sugarcoated_ass »

1. Ne.
2. Odes u poslovnicu i kazes: "Davaj vamo micro SIM!" :D Das im tvoju mini i oni ti daju zamenski micro.

Slobodan_NS
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 227
Pridružio se: Ned, 07. Okt 2007. 20:48

Re: Alcatel One Touch Idol Ultra 6033X

Post od Slobodan_NS »

1. hvala

2. hahahah :lol:

dejankent
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 15. Okt 2015. 19:44
:: 6033x
:: iphone4

Re: Alcatel One Touch Idol Ultra 6033X

Post od dejankent »

Pozdrav narode, ima li nade da se nadje i da kupim flet kabal za Idol Ultra 6033x??? to je kablic koji vodi od ploce do donjeg zvucnika, osvetljenja tastera, vibracije i mikrofona?????? hvala

Odgovori