Windows Phone 8 predstavljanje

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: WP8 predstavljanje

Post od iLuka »

zvanicne informacije iz nokije -

http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php ... _id=713656

sve je to lepo, novi modeli itd ali ne moze da kosta 469eur bez carina i poreza brend koji se bori za parce trzista koje je skoro izgubio :uhuh: :uhuh: :uhuh:

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: WP8 predstavljanje

Post od Baraba »

Nokia: Windows Phone aplikacije su veliki problem

Windows Phone platforma definitivno ima veliku potrebu za aplikacijama visokog kvaliteta. Microsoft je nedavno objavio da prodavnica Windows Phone aplikacija poseduje 150.000 naslova, ali ovaj sistem i dalje ne poseduje neke danas ključne aplikacije, kao što su Instagram, Dropbox ili HBO GO. Windows Phone uređaji koje proizvode HTC i Nokia uglavnom dobijaju visoke ocene na testovima, ali se često ističe da je nedostatak aplikacija glavni problem. Vesa Džutila, prvi čovek kompanije Nokia za marketing smartfona izjavio je u intervjuu za Engadget da je "najveća zamerka to što korisnicima nedostaju aplikacije." On je istakao da je na tržištu bilo pojedinih znatnih razlika, ali da je Nokia zajedno sa kompanijom Microsoft uglavnom dobro odgovorila na ove izazove.

benchmark.rs/

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: WP8 predstavljanje

Post od miodrage »

Ae sad malo druga strana medalje...
Prvo, za ovaj ekosistem nije potrebno u startu nekoliko aplikacija (tu mislim na FB, Twitter, LinkedIn, Office...) Nadalje, od 50 najpopularnijih - 47 je implementirano i u WP8.
Instagram - postoji alternativa i radi (licno ni ne znam sta je ovaj servis, znam da je nesto sa slikama, a sve sto ima veze sa likovanjem slika i gluposti jednostavno "skotomiziram" - medicinski izraz za prodjem kao pored turskog groblja).
dropBox postoji, kao i razne alternative za isti i to sve radi. Imam aplikaciju, pa znam sta pricam, nema zvanicna, ali sab me gabri. ZA HBO Go i ostala TV vna-go takodje nit znam nit me zanima, jer TV da gledam mogu samo u zoni pokrivenosti dobrim i brzim WiFi signalom, a onda pored verovatno ima i TV, pa sto da se becim na mikro ekranu.
I onda dolazimo do sledece stavke: na svim ekosistemima, 85% aplikacija su apsolutna budalastina, a ono sto valja je skoro svuda prisutno... Znaci WP8 iako mora se priznati ima mnogo manje aplikacija od vodeca 2 sistema, imajuci najvaznije, predstavlja odlicnu alternativu za ljude kojima nisu bitne gluposti, nego im je bitan brz, jak, pouzdan i stabilan uredjaj.
Da se vrnemo na temu a to je Lumia925, mada cu morati da se dotkanem i 928 i 920. Kao sto sam napomenuo, u pitanju je T-mobile varijanta L920 (sa nekim kozmatickim izmenama - ovo isto vazi i za 928). Pa zasto je to Nokia izbacila? Vrlo prosto - americko trziste mobilnih uredjaja je ogromno, ljudi su tamo vise vezani za operatore nego na nasim prostorima, jer u pojedinim regionima je samo jedan operator zastupljen. Drugo, jedno tako zasiceno trziste da bi privuklo nove korisnike jednostavno mora da ponudi neku excluzivu. Upravo su to ovi uredjaji. AT&T je sa Nokiom sklopio ugovor o ekskluzivi L920 do 01.05.2013. posto je to isteklo, sad mogu i drugi operatori da dobiju svoje varijante. Sve one imaju ubacen bloatware od strane svojih operatora. L928 je pored toga naravno CDMA verzija uredjaja, jer je Verizon mreza CDMA, a ne GSM.
I to je cela prica. I sad, izbacivanjem ova 2 modela, Nokia sigurno nije pogresila, jer ce imati vise prodatih jedinica, porasce joj udeo na svetskom trzistu, i dobice dodatnu finansijsku injekciju.
Gledajuci sve ovo kroz prizmu srpskog trzista (na ovo mogu samo grohotom da se nasmejem), prosecan korisnik sa ovih prostora smatra da kompanija brljavi. Ja smatram upravo suprotno. Na USA trzistu ima nekih Android modela iz Samsunga i HTC-a za koje niko nije ovde ni cuo, jer su specificni za to trziste (isto vazi i za Aziju).
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: WP8 predstavljanje

Post od iLuka »

najava Blue-a -

http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php ... _id=714161

:wink:

nisam samo shvatio za koga ce biti dostupan ovaj update?

markonato
Banned
Postovi: 198
Pridružio se: Sre, 09. Jun 2010. 07:05

Re: WP8 predstavljanje

Post od markonato »

Jedno pitanjce: Ne sjecam se da sam nesto cackao, ali mi se odjednom desilo da kada udjem u meni aplikacije su razdvojene po pocetnim slovima, kao kada listam kontakte - nije vise spojeno sve jedno uz drugo. Zna li neko kako ovo vratiti na default ?
Nokia Lumia 820

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: WP8 predstavljanje

Post od miodrage »

markonato, kad instaliras >35-40 aplikacija onda se ovo desava. Sve dok je broj aplikacija > tog odredjenog broja dotle ce da bude ovako sa sve slovima.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

markonato
Banned
Postovi: 198
Pridružio se: Sre, 09. Jun 2010. 07:05

Re: WP8 predstavljanje

Post od markonato »

Da tako je skontao sam gledajući razne slike i video snimke na netu... Sve sam sa "starog" Androida prebacio (slike, video, itd.), natrpao tel aplikacijama i idalje leti kao i prvog dana... WP8 je extra
Nokia Lumia 820

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: WP8 predstavljanje

Post od rotkod »

U podešavanjima postoji "pristupna tačka", u kojoj imam dve opcije

mts
(aktivno)

telekom srbije
(neaktivno)

U čemi je razlika?

Lumia 620

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: WP8 predstavljanje

Post od iLuka »

da li ovo znaci da ce ovaj wp8 model imati istu kameru kao na nokia 808PV?!

http://www.gsmarena.com/41mp_camera_off ... s-6243.php

:o

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: WP8 predstavljanje

Post od fannY »

Idu na sve ili nista. :D

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: WP8 predstavljanje

Post od iLuka »

pa otprilike :)
samo citam ovde negde na forumu da je neko kupio wp8 da ga ''proba kao novi sistem'' i nije nasao instagram koji je sada must buy mladjim korisnicima...
kako onda da se neko zadrzi na wp8 ili ne daj boze da ga preporuci ''nekom svom ortaku sa faxa ili razreda''...

moraju na to da misle kako bi ga ''zapatili'' medju korisnicima...
ne moze - bice uskoro ovo, bice uskoro ono u vreme kad je sve inastant i preko noci nestaje ili se menja...

markonato
Banned
Postovi: 198
Pridružio se: Sre, 09. Jun 2010. 07:05

Re: WP8 predstavljanje

Post od markonato »

Joj što me taj glupi program nervira... Svi zinuli na taj instagram kao da svijet nije postojao prije njega... Ne razumijem to.. Uostalom kako ne koristim društvene mreže onda baš i nisam kompetentan da pišem o tom programu...
Nokia Lumia 820

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: WP8 predstavljanje

Post od iLuka »

nije stvar u programu ovom ili onom... postavlja se pitanje ''sta ulazi u tu cenu od 500eur''...
pompezno najavljivanje a onda propusti na nivou ''malog deteta''...

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: WP8 predstavljanje

Post od fannY »

luca, slazem se u potpunosti s tobom.Instagram je doziveo neverovatnu ekspanziju.Navijam da uspeju. :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: WP8 predstavljanje

Post od miodrage »

Instagram sa WP8 postoji, ne pod tim imenom, ali postoji, samo treba malo potraziti po Marketu. Nije oficijelna aplikacija ali radi. Naravno kome je to bitno. Meni nije, jer gledanje slika smatram cistim gubitkom vremena.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: WP8 predstavljanje

Post od fannY »

miodrage, to stoji,ali mnogima je bitno da bas imaju Instagram.To je sad in. :wink:

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: WP8 predstavljanje

Post od iLuka »

nisam bas ispratio kako razmisljaju u microsoftu, nisam pratio vesti itd ali samo mislim da ako vec ustajes iz mrtvih, tezis nekom vrhu, onoliko predstavljanje, reklame itd pa majku mu, sta je onda problem da ispratis podrskom za taj sistem svime sto je neophodno...
evo prvi sam gledao i na kraju krajeva kupio htc 8s da probam, tako da ne pricam u prazno...

lumia 920 - 600eur... ok, i android i apple su tu negde sa cenama kod top modela kad se pojave ali oni su odavno tu i vec ooohoho imaju podsku korisnika kakvi god da su...

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: WP8 predstavljanje

Post od neogeo »

Mala digresija na sve gore izloženo.

WP8 platforma je konačno jailbreakovana !!!

Jailbreakovan je Ascend W1 tako što mu je razbijen BootLoader (koji je glavna prepreka za sve modele).
Nakon razbijanja BLa odrađena je Customizacija ROMa i omogućen je sideload aplikacija ;) na navedeni uređaj!!!

Samo napred ka Customizaciji drugih brendova!!!
Iacta Alea Est

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Post od Chobby88 »

Nazalost nokijin bootloader nisu razbili ni na lumia 800/900,a sumnjam da ce drugacije biti i sa ovim novim modelima.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: WP8 predstavljanje

Post od miodrage »

Dodatak: Razbijen je i na HTC 8X!
E sad cekamo da vidimo hoce li neko uspeti da razvali Nokiu ili ne...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori