Taskiller vs Advanced Task Killer?

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Taskiller vs Advanced Task Killer?

Post od sugarcoated_ass »

Hajde neko da mi objasni to "bolje radi". Sta bolje radi? Sistem ima odredjenu kolicinu slobodnog RAMa koji mu je potreban za rad, sve slobodno preko toga se racuna u protracano.

kenzoki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Pon, 05. Nov 2007. 08:39
Lokacija: bg
Kontakt:

Re: Taskiller vs Advanced Task Killer?

Post od kenzoki »

Slažem se mezzano, bolje mi radi fon kad ga resatartujem i kad se malo oslobodi ram, ali task killer koristim samo u slučaju par krekovanih aplikacija kojima moram da ubijem procese kada ih ugasim jer i nakon isključenja nastavljaju da se ponašaju kao da aktivno rade, pa prožderu bateriju. Osim za to mi nije potreban.

Ima li neko objašnjenje zašto android tako funkcioniše, sa svim tim što fercera u pozadini? Da li stvarno ne može da funkcioniše dovoljno dubro ukoliko sve ne drži u memoriji? Gomilu preinstaliranog sam zamrznuo sa Titanium backup, ne vidim da imam problem zbog toga :roll:

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Re: Taskiller vs Advanced Task Killer?

Post od mezzano »

psyhound, radi mnogo brze. Ne laguje dok skrolujem app drawer, ne kasni tastatura kad kucam, widgeti se brze apdejtuju, programi brze pokrecu, ne dolazi do force close kod programa... Mozda se to na Galaxy S3 ili na HTC One ne oseca, ali kod Blade 3 se itekako oseca razlika u radu kod razlicitog zauzeca rama.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Taskiller vs Advanced Task Killer?

Post od sugarcoated_ass »

mezzano, realno Blade 3 je katastrofalno los telefon i tu nema toliko veze sa RAM-om koliko sa tim sto je ZTE totalno zeznuo stvar sa samim OS-om. Koleginica ga aktivno koristi vec duze vreme i svaki dan ima minimum 4-5 FC-ova, a telefon i kada je sistem totalno cist (posle factory reset-a) baguje i laguje kao da je natrpan aplikacijama. Imao sam prilike i da testiram jos par onako frisko pristiglih Blade trojki i stvarno su ocajno radili. :(
Pored toga 512MB RAM jeste premalo da bi ICS mogao normalno da funkcionise cak i sa malim brojem aktivnih aplikacija i tu se slazem da je potrebno vise, ali killer-i nisu resenje jer samo mogu da naprave jos vecu pometnju i zauzece. Narocito sto od 4.0 pa na dalje imas mogucnost da sam gasis aplikacije. :)

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Re: Taskiller vs Advanced Task Killer?

Post od mezzano »

Nisam ja rekao da su killeri resenje. Video sam da nisu. Verujem da je Blade los, ali onda ispada da je Android platforma samo za "top" telefone?! Recimo, i Alcatel OT-985 koji ima moja devojka, baguje i laguje, pa nema kud... Ispada da polovina android aparata ne mogu da "normalno" guraju Android OS...

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Taskiller vs Advanced Task Killer?

Post od sugarcoated_ass »

Za ICS i JB da bi normalno radili 768MB bi bio neki minimum. Do sada nisam imao u rukama ni jedan tel. sa 512MB da je mogao normalno da potera 4.0+. Ne znam ni sta je tu cudno... poznato je da je Android "resource hungry". :)

ivoludilo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Uto, 11. Sep 2012. 14:01
:: sony xperia u

Re: Taskiller vs Advanced Task Killer?

Post od ivoludilo »

Recimo SonyXperia U tera normalno ICS sa gomilom aplikacija

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Taskiller vs Advanced Task Killer?

Post od sugarcoated_ass »

ivoludilo, gomilom instaliranih ili pokrenutih aplikacija.

Ovako to izgleda kod mene u "praznom hodu". :)
http://img.tapatalk.com/d/13/06/28/9a5y6ute.jpg

ivoludilo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Uto, 11. Sep 2012. 14:01
:: sony xperia u

Re: Taskiller vs Advanced Task Killer?

Post od ivoludilo »

Izgleda lepo sa giga rama,kod mene je u proseku slobodno između 100 i 150 mb rama dok je na 2.3.7 imao između 150 i 200 mb.Telefon nije rutovan i radi na 4.0.4 ICS sasvim lepo ,za sada nema programa i igrica koje nepokreće i nerade tečno.

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Re: Taskiller vs Advanced Task Killer?

Post od mezzano »

Kod mene je slobodno po 50-60MB, i tad radi super... A desi se da je slobodno 10-20. Tad ne može da glone :(

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Taskiller vs Advanced Task Killer?

Post od Sale_M »

Ima smisla ovo sto su pomenuli Psyhonud i chobby88,evo nisam gasio bas na Xperia Neo aplikacije i odrzavala mi se memorija.Cak mi se u jednom trenutku popela sa 50 na 80 mb ram-a.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

DukeofSerbia
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Pon, 15. Okt 2007. 19:32
:: ZTE V987
Lokacija: Sombor

Re: Taskiller vs Advanced Task Killer?

Post od DukeofSerbia »

@psyhound

Sve što si naveo je tačno, a ja ću dopuniti - ICS je promašaj od Androida jer je integrisao tablet OS (HC). Jednostavno "jede" resurse i zato nikada nije ni zaživeo. Jelly Bean je doneo projekat puter koji je veliki iskorak napred. Konačno Android bez laga.

Najveći problem Androida je što je u pitanju Java VM na Linuks kernelu, a Java je opštepoznato s**nje.
ZTE V987 Grand X Quad + SanDisk Ultra microSD 8 GB

miki72off
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Pon, 24. Jun 2013. 19:48
:: lumia 630

Re: Taskiller vs Advanced Task Killer?

Post od miki72off »

Imam jedno pitanje, pretpostavljam da je off, unapred se izvinjavam, ali interesuje me da li cash cleaneri nisu usporavaju ili se oni preporucuju? Nisam bas nesto strucan, al' voleo bih da znam :lol:

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Taskiller vs Advanced Task Killer?

Post od antec »

Pa keš vredi brisati jedino ako se nenormalno nagomilao i oduzima ti od memorije drastično (interne). Taj keš će se ponovo generisati vremenom kako programi rade. U suštini, možeš po potrebi na (lupam) 2 meseca da obrišeš keš, nema svrhe da nonstop radiš to jer program generalno brže radi ako već ima nešto keširano (ne mora ponovo da učitava to što mu treba).

Odgovori