HTC Desire

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Re: HTC Desire

Post od talicni »

Nisam ulazio nigde jer nemam pojma sta treba da uradim.Pokusacu da opet nekako nateram fon da udjem u taj meni pa onda u recovery i reci cu ti sta pise.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: HTC Desire

Post od m@c|-|oR »

talicni, kad uđeš u bootloader volume tasterima se šetaš među opcijama, a sa power dugmetom biraš naznačenu opciju.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Re: HTC Desire

Post od talicni »

Nemam pojma sta se desava sa ovim telefonom.Kada sam oznacio recovery i dodirnuo power taster telefon je zavibrirao i pojavio se htc slovni logo i posle toga kao krug sa strelicama na dole i gore i vertiklanom crtom u sredini,a zatim slika telefona sa crvenim trouglom i znakom uzvika u njemu i tako je stojalo sve dok nisam izvadio bateriju.Ne interesuje me toliko da ubacijem romove za sada koliko da bih hteo da ga rootujem zbog male interne memorije.Ako moze pomoc oko toga,pa kada uspem to da uradim onda cemo ici dalje.

Nasao sam ovo kao predlog kako uraditi root,ali je to za mene dosta sturo i pomalo nejasno.
Moraš imati instalirane ADB drajvere i onda preko cmd na računaru instaliraš cwm-recovery.

fastboot flash recovery recovery.img
fastboot reboot



Posle opet uđeš u taj Meni i odabereš "recovery"
tu ideš na install from sd card i odabereš Superuser-3.0.7-efghi-signed

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: HTC Desire

Post od m@c|-|oR »

Ponašanje telefona je u redu, jer imaš fabrički recovery. To jeste neobično, pošto je telefon već "hakovan", ali dobro sad.

Dakle, tačno je - treba ti custom recovery. Pogledaj OVDE. Preporučujem ti 4EXT recovery (touch), jer ima mogućnost deljenja SD kartice i pravljenje ext4 particije (koja ti treba da smeštaš aplikacije na sd karticu i tako instaliraš mnogo više aplikacija). Njega ćeš naći OVDE

Uputstvo koje si našao je ispravno:
- instaliraj drajvere (sa mog dropboxa)
- u folderu C:/fastboot/ snimi fajlove iz arhive fastboot.zip
- pokreni komandu liniju (start run cmd)
- poveži telefon i proveri da li sve radi (usb debugging on i slično) sa adb devices
- ukucaj adb reboot bootloader
- fastboot flash recovery imerecoveryfajla.img
- fastboot erase cache
- fastboot reboot
kad imaš custom recovery možeš da instaliraš Super User (i busy box) aplikaciju koja ti daje sva administratorska prava nad sistemskom particijom telefona.
Zbog manjeg iskustva preporučujem ti da nađeš neki stock (fabrički) ROM, koji je već rutovan (ima sve što mu treba) i koji ima a2sd (da bi snimao aplikacije na karticu) i da uživaš!
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Re: HTC Desire

Post od talicni »

Skinuo sam 4EXT recovery updater.Napisao si mi d ainstaliram drajvere sa tvog drop boxa,sramota me ali ja ne znam sta je to :oops: pa cu sutra da probam sve to sto si mi napisao jer radim trecu veceras.Jedva cekam da uradim root.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: HTC Desire

Post od m@c|-|oR »

m@c|-|oR napisao:Onda verovatno nemaš S-OFF :)
što se tiče drajvera i ADB-a i fastboot-a, evo ti LINK
Ništa strašno druže. Vidi gore, na linku je ono što ti treba.

A sa tim 4ext recovery updater-om se beše sve odradi automatski, onda ti ni ne treba adb fastboot i slično. Ja malo zaboravio, nije bilo tako skoro kad sam "radio" desire. :oops:
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Re: HTC Desire

Post od talicni »

@m@c|-|oR Nisam stigao ranije da se javim,imao sam juce i danas brdo obaveza.Ajde da ja probam da ispisem tacne korake koje treba da uradim da bih uradio root na telefonu.

-Prvo instaliram HTC drajvere
-Ovde moze mala pomoc.Da li da na C paticiji napravim folder "fastboot" i u njega iskopiram sve iz arhive fastboot.zip ili ne?
-Pokrenem cmd
-Ukljucim usb debugging na telefonu ali ne znam sta znaci adb devices.Da li treba da skinem adb drajvere?
- kucam u cmd adb reboot bootloader
- ovde kucam fastboot flash recovery imerecoveryfajla.img
- a ovde fastboot erase cache
- i na kraju fastboot reboot

Sta se dalje desava i sta treba posle ovoga da radim?Na OVOJ stranici sto si mi dao ima dosta romova ako sam dobro shvatio,i hteo sam da te pitam da li moze da stabilno radi neki ICS rom na Desireu?To mi sada dok ne uradim root nije bitno,samo pitam da bih znao.Nadam se da te ne zamaram sa svim ovim pitanjima i da ces naci vremena da mi pomognes.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: HTC Desire

Post od m@c|-|oR »

Pogodio si!
talicni napisao: -Prvo instaliram HTC drajvere DA
-Ovde moze mala pomoc.Da li da na C paticiji napravim folder "fastboot" i u njega iskopiram sve iz arhive fastboot.zip ili ne? DA
-Pokrenem cmd DA
-Ukljucim usb debugging na telefonu DA, ali to možeš da uradiš u bilo kom trenutku ali ne znam sta znaci adb devices to je komanda koju kucaš u command promptu, da bi proverio da li telefon i računar "pričaju".Da li treba da skinem adb drajvere NE, nema ADB drajvera, telefon "priča" sa računarom preko HTC drajvera?
- kucam u cmd adb reboot bootloader DA
- ovde kucam fastboot flash recovery imerecoveryfajla.img DA i ne, ako si ext4 recovery instalirao preko aplikacije ext4 updater, ona to uradi umesto tebe :)
- a ovde fastboot erase cache
- i na kraju fastboot reboot
rezime, ako ext4 instaliraš sa apdejterom, sve ovo gore ti ni ne treba :D
Kad imaš custom recovery, možeš da flešuješ romove, kernele, radija i drugo. To radiš tako što:
- skineš rom koji želiš da instaliraš,
- snimiš ga negde na sd karticu,
- uđeš u bootloader, pa u recovery,
- odabereš "wipe all excep sd card" ili tako nekako - misli ne sa system, cache, dalvik cache
- odabereš "flash zip from sd card", pa "choose zip..." ili tako nekako
- odabereš arhivu koju si snimio u drugom koraku (romakakogodsezove.zip)
- pratiš uputstva iz instalera
- kad se instalacija završi, odabereš "reboot" i onda bi telefon trebalo da pokrene novi rom.

pre instalacije roma predlažem ti da napraviš ext4 particiju na sd kartici, koja će ti služiti za smeštanje aplikacija i štedeti sistemsku memoriju. potraži negde uputstvo kako se to radi, nije komplikovano. dodeli, na primer, 1GB kartice za ovu particiju i miran si!

što se tiče toga koji rom da odabereš... mnogo teško pitanje. različiti ljudi imaju različita očekivanja i potrebe. ics radi na desire, ali nestabilno (hardver ipak ima neka ograničenja). posle dosta lutanja, ja sam supruzi ostavio rooted stock gb sa a2sd. on se pokazao najstabilnijim i najpouzdanijim. probao sam nekoliko mildwild romova i par rsk romova. savetujem i tebi da probaš sam i odabereš onaj koji ti leži.
preporuka - nemoj da sudiš o romu nakon prvog dana. sačekaj oko nedelju dana, da bi se rom "slegao".
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: HTC Desire

Post od m@c|-|oR »

talicni, jesi uradio nešto sa Desire?

. . . . . . . .
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Re: HTC Desire

Post od talicni »

Pozdrav svima,evo me posle duzeg vremena.Bio sam na odmoru neko vreme pa zato nisam ni sedao za komp.Instalirao sam 4EXT recovery i uradio sam i sd-ext particiju velicine 1GB.Sada imam jos da instaliram PB99IMG_oxygenr2 zip za valda bolju optimizaciju sd-ext particije koju sam napravio i onda da uradim root.Jel moze pomoc sta mi je potrebno za root?

Jos nesto bih da pitam.Vidim da se dosta spominje a2sd skripta ili kako vec.Da li ja to imam instlirano,ili gde da pogledam da li vec postoji u telefonu.

@ m@c|-|oR i dalje imam muke sa tasterima za zvuk a u jednom od tvojih postova gde si mi odgovorio napisao si da pomocu adb drajvera i fastboot mogu da udjem u boot.Skinuo sam ovo

Kod: Obeleži sve

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=42407269
pa sam hteo da te zamolim ako mozes da mi napises sta tacno treba da uradim da bih usao u boot i rutovao telefon pomocu adbfastboot preko racunara.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: HTC Desire

Post od m@c|-|oR »

C c c c
m@c|-|oR napisao: - instaliraj drajvere (sa mog dropboxa)
- u folderu C:/fastboot/ snimi fajlove iz arhive fastboot.zip
- pokreni komandu liniju (start run cmd)
- poveži telefon i proveri da li sve radi (usb debugging on i slično) sa adb devices
- ukucaj adb reboot bootloader

Zbog manjeg iskustva preporučujem ti da nađeš neki stock (fabrički) ROM, koji je već rutovan (ima sve što mu treba) i koji ima a2sd (da bi snimao aplikacije na karticu) i da uživaš!
8)
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Re: HTC Desire

Post od talicni »

Nesto ne radim kako valja.Ukljucio sam USB Debugging na telefonu,instalirao htc drajvere koje sam skinuo sa tvog dropboxa(naucio sam terminologiju :wink: ) ,spojio telefon sa racunarom,na C particiji napravio folder "fastboot" i u njega kopirao sve iz zip arhive fastboot.Pokrenuo komandnu liniju (cmd) i kucao
C:\Users\hp>adb devices
medjutim dobijem ovu poruku u cmd
adb is not recognized as internal or external command,operable program or batch file
Jel mozes da mi kazes gde gresim?

U cmd vec postoji C:\Users\hp> ja sam iskucao adb devices da ne pomislis da sam kucao celu liniju.

Uspeo sam da udjem u bootloader i ostavicu ga tako dok mi se nadam se brzo javis.Sta treba da uradim da bih rutovao telefon?
Poslednja izmena od talicni u Uto, 03. Sep 2013. 11:09, izmenjeno 1 put ukupno.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: HTC Desire

Post od m@c|-|oR »

Moraš da se "pozicioniraš" u fastboot folder.

C:\Users\hp>cd..
C:\Users>cd..
C:\cd fastboot
C:\fastboot>adb devices
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Re: HTC Desire

Post od talicni »

Jao hvala ti puno za ovo,uspeo sam :D
Jel mozes jos samo da mi kazes sta je potrebno da bih uradio root na telefonu?

Da budem iskren hocu da instaliram neki custom rom ali se plasim.Skinuo sam ovaj ROM jer sam citao da je ok.Baziran je na 2.3.7 verziji.Hteo sam da ubacim ROM zasnovan na ICS,ali na dosta mesta sam citao da dosta opterecuje telefon.

Kod: Obeleži sve

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2031467

Zabrljao sam nesto.Skinuo sam PB99IMG_oxygenr2.zip da bih bolje optimizovao sd-ex particiju koju sam napravio,preimenovao u PB99IMG.zip i ubacio u root kartice.Usao u bootloader i odatle instalirao.Kada sam restartovao telefon samo mi stoji beo ekran sa htc logom i nikud dalje.Jel mogu nekako da to popravim pomocu recovery opcije i kako?

Uspeo sam da popravim 90% onoga sto sam zabrljao.Ostaje mi da reflesujem ROM pa molim nekoga da mi pomogne oko ovoga.
Poslednja izmena od talicni u Uto, 03. Sep 2013. 12:52, izmenjeno 1 put ukupno.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: HTC Desire

Post od m@c|-|oR »

"root" znači postavljanje "super user" aplikacije.
Skoro svi (ako ne i svi) kastom ROM-ovi imaju ovu aplikaciju, čime ti je telefon rutovan.

Zato, odaberi jedan, dva, tri, koliko god hoćeš, pa probaj jedan po jedan...
:)
Pošto imaš custom recovery:
- snimi ROMkojigoddasiizabrao.zip sa PC-ja na SD karticu,
- uđi u bootloader, odaberi "recovery",
- stisni power dugme - sad bi trebalo da se pokrene 4EXT recovery. On ima touch funkciju, pa bi trebalo lako da ga koristiš
- u njemu odaberi "wipe all except SD card" ili tako nekako. Poenta je da izbrišeš delove sistema koji ti mogu praviti probleme
- odaberi "install .zip from sd card", pa onda "select .zip from sd card"
- kad potvrdiš odabir arhive, pokrenuće se aplikacija koja će te voditi kroz proces instalacije.
- na kraju uradiš "reboot now" u recovery-ju i ... mmmmmmm :roll:
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: HTC Desire

Post od m@c|-|oR »

talicni napisao: Zabrljao sam nesto.Skinuo sam PB99IMG_oxygenr2.zip da bih bolje optimizovao sd-ex particiju koju sam napravio,preimenovao u PB99IMG.zip i ubacio u root kartice.Usao u bootloader i odatle instalirao.Kada sam restartovao telefon samo mi stoji beo ekran sa htc logom i nikud dalje.Jel mogu nekako da to popravim pomocu recovery opcije i kako?
Oko ovoga ne mogu sada da ti pmognem. Sorry, na poslu sam i ovo pišem u kraćim pauzama! :(
Možda je neko drugi u stanju da ti pomogne.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Re: HTC Desire

Post od talicni »

m@c|-|oR,vredis zlata.Hvala ti puno na savetima i vremenu koje izdvajas za sve nas.Iscackao sam ovo i radio po njemu pre nego si mi napisao odgovor.
- Reboot back into bootloader (wait for it to find the PM99IMG.zip again, just say no, you don't need to install it again)
- Check that it says OxygenR2 at the top in pink
- Select recovery
- Full wipe (wipe all partitions except sd card)
- Then reflash ROM, reboot
Sve sam uradio sem zadnjeg "Reflash ROM" jer ne znam kako da to uradim.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Одг: HTC Desire

Post od m@c|-|oR »

Reflash ROM je ono što sam ti napisao gore - iz recovery-ja.

Sent from my HTC ONE X, using Tapatalk 2
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Re: HTC Desire

Post od talicni »

machak,sve sam uradio sto je trebalo.Nisam stigao da instalacije custom ROM akomislis da me je to zeznulo.Prvo sam instalirao 4ext recovery,pa particionisao karticu i onda instalirao oxygen r2 koji mi je slogirao telefon.On je navodno trebao da bolje optimizuje prostor na novonapravljenoj particiji.Lik koji mi je napisao da uradim ono u postu iznad je mislio da sam nakon instalacije custom ROM-a (mildwild) zaglavio telefon pa je zato napisao da reinstaliram ROM,ili kako je napisao "reflash".Telefon je sada u 4ext recovery,uradio sam full wipe (wipe all partitions except sd card).Da li da ga restartujem sada i sta mislis da li ce onda biti ok?

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: HTC Desire

Post od m@c|-|oR »

Ako tako restartuješ telefon, desiće se isto kao da pokušavaš da pokreneš računar kome je obrisan sistemski disk (format c:) - neće se pokrenuti.

Ako ti je rom na sd kartici, iz recovery-ja ga instaliraj, pa prijavi šta je bilo.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Odgovori