Sve za flasovanje Motorole V980

Fabrički OS, Android, Windows, Symbian (UIQ)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian (UIQ) OS
Motorolica
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Pon, 02. Jan 2006. 01:52

Sve za flasovanje Motorole V980

Post od Motorolica »

Evo ukratko, saljem linkove sa svime sto je potrebno da biste flesovali vasu Motorolu V980.
NAPOMINJEM da to cinite samo ako imate ozbiljan razlog ili problem sa telefonom. I to radite iskljucivo na sopstvenu odgovornost.

Pri proceduri je jako jako vazno da vodite racuna o sledecem:
Da vam baterija bude maksimalno moguce puna i ispravna, kao da treba da izdrzi 30 minuta razgovora
Da vam kabl od USB do telefona nigde ne gubi kontakt, i paziti da se ne izvuce ili pomeri u toku flesovanja sa konektora telefona, jer iovako kljakavo stoji.
Da vam je sistem na kompjuteru Windows XP SP2 (ne mora kompletan SP2, vec ba ono sto trazi progran PST).
Da imate najnovije drajvere instalirane za V980.
Da vam ne nestane struje tokom flesovanja.


Jos jedno vazno upozorenje: postoji nekoliko vrsta V980 telefona, sa 32mb i 64mb fleshom. Moj se prijavljuje kao V980M na XP-u i sa ovim sto saljem je prosao bez problema. Postoji takodje jos i V980 sa Intel chipom, one se propoznaju po tome sto im je firmware razlicit samo u JEDNOM broju. OBRATITE PAZNJU !!!! Ja do sada nisam sreo jos taj drugi model, ali nikad se ne zna, mozda ga bas vi imate.
Primer:
Za moju Motorolu V980 je fles sledeci: R26_U_83.28.38.04.01P
Za drugi Motorole V980 je fles sledeci: R26_U_83.38.38.04.01P
Dakle umesto 28 je u imenu 38 !!!! Pazite !!!!

To je Vodafone "custom"iziran software, ali radi jako lepo meni.
Primecujem da mi i baterija drzi jedan dan duze nego pre. Mozda je slucajnost. Ne znam, nemam dokaza da je to do firmware-a.

PST rasapakovati, instalirati, RESTARTOVATI kompjuter, kopirati patch u direktorijum gde ste ga instalirali i pokrenuti patch, sa svih 6 fajlova patchovanih, vas PST je spreman za rad.

Drajvere raspakovati u neki folder, zatim kada racunar vas bude pitao za lokaciju drajvera motorole, vi recite TAJ direktorijum, XP drajveri.

Po potrebi ponovo restartovati sistem (meni nije trazio ponovo restart).

Raspakovati motorolin firmware u neki direktorijum, zapamtiti gde je.

Telefonu izvaditi bateriju, zatim SIM i MEM karticu, vratiti bateriju i poklopac. Telefon upaliti tako sto mu se drzi pritisnuto tasteri "*" i "#", oba odjednom i drzeci ih upaliti telefon na crveno dugme slusalica.
Ispisace na crnom ekranu belim slovima da je telefon spreman za flesovanje.

startovati MultiFlashFlex.exe iz direktorijuma gde je PST instaliran, sacekati 10-tak sekundi, zatim povezati kabl na USB i telefon, sacekati da program prepozna vas telefon i zatim u prvo polje gde pise "flash file name" upisati putanju gde je firmware (sa BROWSE) i cekirati "enable flash" a na desnoj strani programa samo cekirati prvu opciju "overwrite existing phone..." ostale tri ne.

Proverite je li sve u redu sa kablovima i polozite telefon tako da ga ne zakacite ili pomerate sledecih 10-tak minuta, za svaki slucaj.

Pritisnite START i cekajte !!! To je to, kad zavrsi pojavice se neki zeleni kruzic i tada ugasite program, raskacite telefon, vratite karticu SIM i MEM (ako imate) i upalite telefon. Trebalo bi da je sve u redu.

Uradite Master Clear i Master Reset.
Nakon toga koristite vas telefon.


Evo i linkova:
http://rapidshare.de/files/9697952/PSTv7.2.3.rar.html
http://rapidshare.de/files/10205653/p2k ... 9.rar.html
http://rapidshare.de/files/10333845/flash.zip.html


Milan
Poslednja izmena od Motorolica u Sre, 04. Jan 2006. 00:11, izmenjeno 1 put ukupno.

aconi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 03. Jan 2006. 22:11

Post od aconi »

E, a reci mi koji si tacno firmware koristio?
I ako mozes da dostavis link ka istom.
Inace mi Win prepoznaje telefon kao V980m i R26_U_83.28.38.04.01P.
Na koje drajvere mislis? Zar se oni ne instaliraju prilikom instalacije mobile PhoneTools-a?

Pa da posle ovoga krenemo na sledeci korak.

Aleksandar

Motorolica
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Pon, 02. Jan 2006. 01:52

Post od Motorolica »

Drajveri se instaliraju sa phone tools-om ali to nisu drajveri za flesovanje (verovali ili ne, telefon ima drugacije-dodatne drajvere za flesovanje).

Eto sad ima sve sto sam koristio i kako sam koristio,

Milan

aconi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 03. Jan 2006. 22:11

Post od aconi »

A, primetio sam kad ukljucim tel sa *, # i kad ga nakacim na usb da ga pronadje kao nesto novo, i tu mi trazi drajvere.
Jos samo ovaj glupi rapidshare da se skrasi i da mi dozvoli da skinem flash.
Taman kad sam ukucao kod da skinem fajl dobijem poruku da vec neko skida sa moje ip.

aconi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 03. Jan 2006. 22:11

Post od aconi »

E, evo da se javim. Sve odradjeno za manje od 5min!
Sad jos da mu dodam neki dobar skin, i da stavim neki elitni imei :)
Bar znam da sam to na Siemensu mogao, tj. tad vise ne vazi garancija, ali uvek mozes vratiti broj nazad.
E sad, Milane, dal si probao da menjas imei i ako jesi sa kojim programom.
Znam da na Siemensu sa original kablom nisi mogao da menjas imei i jos neke gluposti, koje su sa fals kablom mogle.
Valjda nije takva situacija i sa motorolom.

Motorolica
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Pon, 02. Jan 2006. 01:52

Post od Motorolica »

Imei... pa ne bih ti preporucio da to menjas, jer nema potrebe.
Iskreno nisam ni gledao moze li se promeniti.

Skin ako hoces, imas na onom sajtu www.motomodders.net

Svejedno, jako mi je drago da je neko uspeo da izvede ovu "operaciju" :) :) :)

Aleksandre, nadam se da nisam propustio neki korak prilikom objasnjavanja.
Ako jesam, dopuni slobodno.

Pozdrav,
Milan

aconi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 03. Jan 2006. 22:11

Post od aconi »

samo da napomenem da se drajveri za flesovanje instaliraju kad se telefon ukljuci sa *, # i crvena slusalica.
Pa onda ide startovanje MulitFlashFlex.exe fajla.
Takodje vrlo bitna stvar, da bi vam mobile Phone Tools prepoznao telefon, isti mora da bude otkljucan.
Meni ga mPT nije prepoznao dok nisam stavio novi flash.
To bi trebalo da je to.

mare77
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 05. Jan 2006. 14:24
Lokacija: tu,odmah iza coska...

Post od mare77 »

Da li posle fleshovanja možeš da snimaš glas i da li je vremenski ogranicen ili ne?Unapred hvala. :)

Motorolica
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Pon, 02. Jan 2006. 01:52

Post od Motorolica »

A evo zahvaljujuci drugima, sad iammo i SRPSKI i HRVATSKI za V980 !!!!

Ko je fleshovao tel, ovo je slican postupak.

Evo link za LanguagePack:

http://rapidshare.de/files/10479021/R26 ... n.rar.html

OBRATITE PAZNJU !!!
VERZIJA ZA R26 U 83.28 !!!!

(dakle onaj kome je proslo flesovanje sa ovim fajlom koji sam postavio MOZE da ubaci srpski).



Milan

fumaremigel
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 09. Jan 2006. 23:51

Post od fumaremigel »

Imam V980M sa verzijom softvera R26_U_83.38.38.04.01P, znaci 38 umesto 28. Ne mogu da pronadjem flash za tu verziju, nervira me onaj vodafone...
Da li neko slucajno zna gde da pronadjem flash za tu verziju.

hvala.
Eh...

bogdanov
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 10. Jan 2006. 00:52

Post od bogdanov »

Imam C980M dali postoji nacin da uklonim Vodafon i itavim neki drugi skin. A telefon prilikom paljenja izbacuje poruku " Flex Error:Phone Subsidy-Locked". Dali neko ima resenje sta da uradim kako da ubacim odgovarajucu Flex ili stavec treba.
Unapred hvala ! ! !

saleakv
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 15. Jan 2006. 15:40

Post od saleakv »

Vodafon verzija
R26 U 83.28 !!!!

Zakljucana stavka menija JAVA APP LOADER, ima li pomoci ili saveta ???

Sta je u ovom novom flasu novo po tom pitanju ???
http://rapidshare.de/files/10333845/flash.zip.html

Ili generalno - kako ucitavate Java aplikacije ???

saleakv
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 15. Jan 2006. 15:40

Post od saleakv »

Opej ja, otkljucao sam JAVA APP LOADER i igre se ubacuju ...
Hvala Motorilici, 980Net Espana i MotoNet Usa ...

Mislim da sve radi, zna li neko kako se aktiviraju skinovi, ili da opet kopam sam
po forumima ???

Pozdrav Salea

p.s. Ove nedelje ne radim, ali ako ste zainteresovani sledece pisem uputstvo za igre ...

arhangel
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 23. Jan 2006. 09:06

Post od arhangel »

saleakv napisao:p.s. Ove nedelje ne radim, ali ako ste zainteresovani sledece pisem uputstvo za igre ...
mene interesuje kako si otkljucao JAVA APP LOADER i kako se instaliraju igrice, skinovi kako se ubacuju?

Vladimir84
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Pet, 27. Jan 2006. 01:25

Re: Sve za flasovanje Motorole V980

Post od Vladimir84 »

:o

Savrseno objasnjeno.......
8) :P :smutny: :disgust: :dry: :dry: :blinky: :o ;) :) :D :lol: :| :? :uhuh: :ohmy: :dry: :| :roll: :lol: :unsure: :chytry: :blinky: :o :smutny: ;) :D :lol: :roll:
Hvala.......
Poslednja izmena od Vladimir84 u Čet, 01. Nov 2007. 17:16, izmenjeno 1 put ukupno.

arhangel
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 23. Jan 2006. 09:06

Post od arhangel »

sve sam uradio kako je napisano, nisam imao nikakvih probelma i nista se nije promenilo, tu je stari "dobri" vodafon i sve je kao kad sam kupio telefon?!!!? o cemu se radi?

Ice_79
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 15:00

v980

Post od Ice_79 »

Kad se upise novi fw u telefon da li se resetuje ukupno vreme poziva?Imam problem ,nestane mi mreze i pise neregistrovan sim i ne mogu obrisati kratke poruke.Kad hocu da obrisem kratke poruke(one glupe voodafonove) telefon se ugasi i sam upali.Nosio sam ga u servis i navodno su mu upisali novi sw,ali nije mi se resetovalo ukupne vreme poziva,pa me interesuje da li se upisivanjem sw-a resetuje ukupno vreme poziva....hvala

Vladimir84
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Pet, 27. Jan 2006. 01:25

Post od Vladimir84 »

Sve se resetuje kada se stavi novi SW ali postoji velika mogucno da to nije uopste do sw verovatno ce ti okriviti flet pa ce ti to naplatiti 20e.

munjos
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 13. Feb 2006. 21:54

Re: Sve za flasovanje Motorole V980

Post od munjos »

Motorolica napisao: Jos jedno vazno upozorenje: postoji nekoliko vrsta V980 telefona, sa 32mb i 64mb fleshom. Moj se prijavljuje kao V980M na XP-u i sa ovim sto saljem je prosao bez problema. Postoji takodje jos i V980 sa Intel chipom, one se propoznaju po tome sto im je firmware razlicit samo u JEDNOM broju. OBRATITE PAZNJU !!!! Ja do sada nisam sreo jos taj drugi model, ali nikad se ne zna, mozda ga bas vi imate.
Primer:
Za moju Motorolu V980 je fles sledeci: R26_U_83.28.38.04.01P
Za drugi Motorole V980 je fles sledeci: R26_U_83.38.38.04.01P
Dakle umesto 28 je u imenu 38 !!!! Pazite !!!!
Milan
Ja sam pre mesec dana kupio V980 i silno se u pocetku pokajao!
Vodafon softver, mnoge stvari nisu htele da rade, baterija ocaj 1.5-2 dana. Ogranicen video, nema promena funkcija tastera, i jos mnogo toga. Totalno razocarenje.
Meni je izgleda naletela ta poslednja treca verzija tel. Ima 38, u flashu.

I ostalo je mi je jedino ili da ga bacim ili pokusam da ga sredim pa makar i pokvario tel. (mnogo me nervirao)

Moja je poslednja verzija telefona. To su ove sto se prodaju u poslednja 1-3 meseca. Nisu ni od 32MB ni od 64Mb, vec su izgleda od 128MB. Posle nekoliko pokusaja fleshovanja (sve su bile probe - nijedna nije uspela), bio sam i u servisima i niko nema taj flash (zvao sam najbolje-najskuplje servise) ili nisu hteli da se bakcu sa tim.

Da skratim, telefon je napokon proradio sa novim flash-om.
1. Nema vise Vodafon servisa i ostalih podesavanja.
2. Otkljucane opcije koje nisam znao i da postoje.
3. Baterija traje vec 5-ti dan na stand-by rezimu. oko 10min razgovora i zezanja sa tel. povremeno. Mada mislim da ce danas da se izsprazni.
4. Mogice programirati odredjene tastere.
5. Duzi zapis videa i jos neka podesavanja oko toga.
6. Ekran telefona i meniji izgledaju drugacije - odlicno.
7. Normalno se podesava za GPRS i ostalo. (ranije nije bilo sanse da se podesi)
8. Surfovanje i ostalo ide kao sto treba.
9. Memorija telefona se povecala sa 18MB na 20MB.
10. Sva podesavanja su prazna t.j. standradna

P.S. Posle mnogo muke resih problem i sada sam zadovoljan.

Pozdrav

munjos
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 13. Feb 2006. 21:54

Re: Sve za flasovanje Motorole V980

Post od munjos »

Da dodam sa novim flashom baterija je izdrzala sledece:

- 4 dana, 5h i 28min - ukljucenog telefona sve vreme
- 14min i 25 sec - Razgovora
- 2 puta surfovanja po 5min
- oko 15 minuta slusanja MP3 (probao kako rade)
- 5 poruka
- i oko 1h podesavanja telofona

Znaci u nomalnoj eksploataciji ti trebalo da izdrzi 2-3dana.

Posto je V980 treci telefon, nije ni bio opterecen, ali je definitivno softver resio mnogo, duplo duze trajanje baterije????? Kako? Verovatno se manje obracao mrezi ili nekim drugim resursima ili je bolji kod u Asembleru, cim je dobio 2MB vise, a jos dosta otkljucanih opcija.

Eto to je sve oko opisa za poslednju verziju V980.

Pozdrav

Odgovori