Nokia Lumia 925

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: Nokia Lumia 925

Post od toda81 »

Araphel, totalno si presao na wp ili i dalje imas note2?
Note IV N9100 dual

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Nokia Lumia 925

Post od araphel »

Prešao sam na WP ali i dalje imam dva službena telefona na drugim platformama. Note sam olupao o beton prošle nedelje, mnogo me iznervirao.

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 925

Post od skar »

Daj sliku bele...po meni jedan od najlepsih uredjaja danadnjice

Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Re: Nokia Lumia 925

Post od Freyr »

araphel napisao: Note sam olupao o beton prošle nedelje, mnogo me iznervirao.
:lol: mislio sam da se samo ja toliko iznerviram u vezi sa telefonom da ga u besu olupam i zid ili beton. Sta se desilo ako nije tajna? :D Cestitke, uzgred, i meni je lumia pored ajfona glavni pik (mogao bi i to poredjenje da napravis). Mene te animacije jedino izludjuju, standardno na WP ali sada sa iOS 7 i na iPhone. Jbt, ne mogu telefon krsten da nadjem da kupim, 6 krug pakla.....
12 godina na forumu!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Nokia Lumia 925

Post od araphel »

Biće ljudi, polako. Malo prvo da stignem da se poigram sa uređajem.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Nokia Lumia 925

Post od iLuka »

Mene najvise zanima poredjenje sa Ativ S, to su najlepsa dva uredjaja wp8 :)

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Nokia Lumia 925

Post od araphel »

Evo ovako, prvih par utisaka:

Prvo što mi je zapalo za oko je kvalitet izrade. Telefon je jednostavno odlično sklopljen i super leži u šaci. Leđa su od matiranog polikarbonata koji je prijatan na dodir i pre deluje kao neka keramika. U odnosu na iPhone 4, aluminijumski okvir je više peskiran, što se meni jako dopada. Svi tasteri na desnoj strani (na levoj nema ničega) su takođe od aluminijuma, precizni i dobrog hoda. Prvi wow efekat mi je bio kad sam otvorio sim tray. Izvlači se, ali ne do kraja. Drugi kraj joj je fiksiran za kućište pa ne može da se izgubi. Jednostavno ali odlično rešenje, bolje nego na iP4.

Sledeći wow su bile sluške. In ear bubice su u mat beloj boji u mom slučaju, odlično leže u uvetu, i ima dosta dodatnih silikona za svaku veličinu. Kvalitet zvuka me je iznenadio, ali planiram da ih još malo isprobam pre nego što dam krajnji sud.

Kameru nisam stigao mnogo da isprobam, ali sviđa mi se opcija izbora između standardne aplikacije i Nokia smart cam. Nokia music mi je daleko lepši plejer nego fabrički i rešio sam njega da koristim.

Telefon je brz, sve je fluidno, meni animacije uopšte ne smetaju, jer čine sistem još lepšim. Ekran je jasan, boje jake, odziv toliko dobar da sam odmah isključio onu visoku osetljivost.

U odnosu na Ativ S mogu da kažem da je razlika pre svega u izradi. Ativ je super odrađen, ali 925 je jednostavno druga klasa. Ostalo je uglavnom veoma slično.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Nokia Lumia 925

Post od iLuka »

Inace, koga zanima, cena ovog uredjaja je pala i sada ima novih i za 320-340eur sto je ok cena jer je 920 oko 280eur...

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: Nokia Lumia 925

Post od toda81 »

Araphel, salis se ili si ga stvarno patosirao?
Note IV N9100 dual

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 925

Post od miodrage »

Ne sali se. Svaka cast, tako treba:) Udri Googla o beton :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: Nokia Lumia 925

Post od toda81 »

Steta je da tako dobar tel bude betoniran ;)
Note IV N9100 dual

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 925

Post od miodrage »

Pa da je dovar, ne bi mu se to desilo muahahahhaha :lol: Joj sada mogu da izlijem svu svoju zuc, jedan clan, koji je bio Android fan je poludeo zbog istog (nije da mu nisam lepo govorio) i sad je puk'o, presao na pravu stranu i sad ce mu zivot biti cvece.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Nokia Lumia 925

Post od iLuka »

...plus, GDR 3 i novi uredjaji sa, konacno konkurentnim hardverom, dolaze... :wink:

reci cu jos jednom, ''crni Miodraze, sta uradi ljudima, svi predjose na tamnu stranu''... :lol:

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: Nokia Lumia 925

Post od toda81 »

Ne bih bas rekao stari dobri druze da nije dobar. Tel je fantastican, fantasticno radi i ima velike mogucnosti, a svaki tel moze da ima neki problem tako da ako je zavrsio u pod mogao je to da bude i drugi model koji nije android, a nije lepo radio i imao je problem
Note IV N9100 dual

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Nokia Lumia 925

Post od araphel »

Ne šalim se. Nešto sam radio na njemu, nerviralo me što se glupo ponaša, i onda mi je još selo kao kec na 11 kad je prilikom restarta pogubio google naloge, i sa njima naravno i sve ostalo...pa onda ponovo svlačenje aplikacija sa marketa, pa juri da ga zaustaviš pre nego što svuče i sve ono što sam ikad preko tih naloga probao od 2009...i onda je jednostavno poleteo na patos. Kad ga to nije dokusurilo, izneo sam ga u baštu i treskao o betonski ivičnjak dok nike otišao ekran i poispadali svi senzori. Onda sam lepo sakupio delove i spakovao ih u kutiju i osećao se super. Google mi je toliko gluposti priredio sa svojim servisima, a pare date na Note 2 su po meni bačene. Sad sam miran. Možda nemam olovčicu, ali bolje bez olovčice nego sa njom i još sto problema pride.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 925

Post od miodrage »

Joj, ovo mora da boli i pece svakog Android fana direktno u zicu.
Araphele, ulepsao si mi vikend.
Toda81: ne sporum ja nogucnosti Androida, nikad i nisam, jer znam da je skoro pa svemocan, ali ovakvi sitni bagovi su dovoljni da nekoga izbace iz takta. Sa druge strane, iOS i WP ma koliko da su ograniceni, ovako nesto ti nece prirediti. Ako tamo nesto ne stima, znaci da uredjaj odlazi polako ali sigurno put vecnih lovista
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 925

Post od iamivan »

miodrage napisao:Joj, ovo mora da boli i pece svakog Android fana direktno u žicu.
Što bi?

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Nokia Lumia 925

Post od Behemoth »

Ne vidim sto bi peklo.Cisto sumnjam da neko negde na svetu nije razbio Iphone ili WP uredjaj iz slicnog razloga
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: Nokia Lumia 925

Post od toda81 »

Kao prvo ja sam se licno uverio da je taj backup kontakata i svega na googke velika glupost jer ne funkcionise kako treba tako da ja to nikad nisam radio. Uvek imam backup app i podesavanja app koji odradim preko Titanium Backupa i za mene nema zime. Go contact ex mi redovno radi backup kontakata, ali naravno ne na google vec na memoriju telefona tak9 da ni za njih ne brinem. Meni google nije ubacivao nove kontakte uvek kada ukucam novi kontakt i zato sam odustao od toga nacina cuvanja kontakata. Ta opcija uvanja aplikacija i njihovog ponovnog skidanja kada se uradi update sw ja nikad ne radim kao prvo zato sto mi je to najveca glupost da ponovo mucim telefon da skida npr 200 app i zato koristim fantasticni Titanium Backup koji za par minuta moze da odradi backup, a takodje za par minuta i da odradi restore. Bitno je da na taj nacin vratim i podesavanja unutar tih aplikacija sto mi je veoma bitno jer imam bitne podatke i p9desavanja unutar neki app. Sve nepotrebne sinhronizacije i cuvanja app i drugih gluposti ja istog trena cim ubacim sw iskljucim i zato ne moze da dodje do te situacije u kojoj si se ti nasao.
Vas dvojica ste sjajni drugari i drago mi je da smo svi zwjedno ovde, a pored svega toga je prelepo sto svi volimo ove parcice hardwera koji nam mogu delimicno ulepsati zivot jer nam ocigledno predstavljaju svojevrsnu zabavu i razbibrigu u casovima dokolice. Zato je bitno da svako od nas ima ono sto mu odgovara i pricinjava zadovoljstvo, a svi smo sormni na promene u cilju povecavanja stepena zadovoljstva jer nam nezadovoljstvo unistava lepo raspolozenje. Dobro je sto postoji vise OS, a samim tim i mogucnost da svako od nas odabere ono sto odgovara njegovim zeljama i potrebama i da drugima pruzi neku informaciju o dobrim, a i o losim stranama uredjaja koji poseduje. Uvek cu reci sta mi se svidja, a sta ne kod neke od "igracaka" koje posedujem ili cu posedovati. Recite mi samo da li koristite windows 7 ili windows 8 na kompu?
Note IV N9100 dual

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 925

Post od miodrage »

Trenutno win7m ali posto mi je u totalnom k... spremam se da predjem na Win8. A i zenin komp vapije za reinstalacijom, pa cu da vidim sta cu na njega da puknem, moguce isto win8.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori