Nokia Lumia 1525

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Challenge
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 11. Jun 2013. 16:06
:: BlackBerry Z30
:: Nokia E72

Nokia Lumia 1525

Post od Challenge »

Ova aždaja bi trebala vrlo skoro da se pojavi na tržištu. Prvi srećnici kojima će biti dostupan ovaj WP su korisnici usluga T-Mobile. Poslednjih dana se može pročitati da je pitanje dana kada će se ovaj telefon pojaviti u prodaji, ali još uvek nema kompletnih tehničkih karakteristika. Phone Arena nudi samo ove tehničke podatke:

Device type: Smart phone
OS: Windows Phone

DISPLAY
Physical size: 6.0 inches
Resolution: 1440 x 2560 pixels
Pixel density: 490 ppi
Touchscreen: Yes

CAMERA
Camera: Yes

HARDWARE
System chip: Qualcomm Snapdragon 805
Processor: Quad core, Krait 450
Graphics processor: Adreno 420 (2160p)
System memory: 3072 MB RAM
Built-in storage: 32 GB
Storage expansion: microSD

Očekuje se kamera sa 25 ili 30 MP, te mogućnost solarnog punjenja baterije (verovatno isti princip kao kod Citizen satova).

Što se tiče cene, ne očekuje se bitna razlika u odnosu na onu sa kojom je startovala L1520, a šta to znači za Srbiju teško je predvideti, ali sigurno će biti papreno prvih mesec dana.

Slika

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Nokia Lumia 1525

Post od Joxy »

Ako stvarno ovako bude, ovo će biti zverina.

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Одг: Nokia Lumia 1525

Post od Ledjo »

Poenta 3gb rama na wp kad i 512 radi korektno ?

Ove pixels per inch dzabe nabijaju, kad nase oko najvise moze da vidi 300, dakle 300 ili 3000, sve jedno.

Sto bi nasi stari rekli, pala**de. Jedina dobra stvar je sto ce cena 1520 biti manja
Poslednja izmena od Ledjo u Ned, 20. Jul 2014. 16:07, izmenjeno 1 put ukupno.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Nokia Lumia 1525

Post od Coni »

Korektno da, ali ipak..pogledao sam 930 pre nekoliko dana, munja je u odnosu na moj 520, tako da ipak znaci jaci hardver.

open-mind
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 19:32
:: Samsung Galaxy S4

Re: Nokia Lumia 1525

Post od open-mind »

Ledjo napisao:Poenta 3gb rama na wp kad i 512 radi korektno ?

Ove pixels per inch dzabe nabijaju, kad nase oko najvise moze da vidi 300, dakle 300 ili 3000, sve jedno.
Prosto ne mogu da vjerujem da ovu priču jos uvjek neko puši.
Nikad, ali baš nikad neće nijedan uredjaj radit isto sa 512 kao sa 2 ili 3 gb rama. Nebitno koji sistem, ku*ac palac...

Dalje, takodjer jedna od većih gluposti je kao da nase oko ne vidi bla bla. I onda pred takve baje stavis lg g3 na sto i saseru se kako su im oči odjednom progledale...

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Одг: Nokia Lumia 1525

Post od Ledjo »

Pazi ja nisam rekao da treba da mu stave 512. 2gb nr sasvim dovoljno za sada. 925 koju sam malo cackao sa 1gb radi odlicno.

Ne kazem to samo za wp, vec cu isto reci i za Note 4 ako bude imao 4gb.

Ono sto sam ja hteo reci je da dzabe nabijaju hardware kad taj uredjaj radi isto i sa malo slabijim specifikacijama, a da nepricamo i tome sto niko nece iskoristiti svih 3gb, jedino ako bas iz znatizelja pootvara 50aplikacija, sto u normalnom koriscenju nikad nece uraditi
Poslednja izmena od Ledjo u Ned, 20. Jul 2014. 16:51, izmenjeno 1 put ukupno.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Nokia Lumia 1525

Post od Sale_M »

Dobar fon u najavi,ali phablet :-/ ko zna kolike ce mu biti dimenzije.Najjaci hardver koji ima i Galaxy F.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia Lumia 1525

Post od Baraba »

Mene najviše zanima kamera i blic, a nema takvih info. Za displej ne sumnjam da će biti najbolji na tržištu (dovoljno je pogledati 1520, objasnili su neke stvari).

open-mind, +1, svaka čast za komentar.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Nokia Lumia 1525

Post od Sale_M »

Baraba,ti to mozda prelazis na wp?Najvise zbog dobre kamere?
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Challenge
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 11. Jun 2013. 16:06
:: BlackBerry Z30
:: Nokia E72

Re: Nokia Lumia 1525

Post od Challenge »

3 GB RAM-a daju veliki komfor za rad sa kamerom, bez obzira na to šta je još pokrenuto, a sad možemo samo nagađati kakvi će softveri pratiti takvu kameru, ne samo za izradu fotografija već i za video zapise. Dalje, tako velika radna memorija daje mogućnost implementacije nekog budućeg OS u ko zna koliko dimenzija. Tehnika i tehnologije napreduju, a za neke je naravno dosta i 512 mb. Svojevremeno je i 1GB RAM-a predstavljao vrhunac, a danas je to već neki minimum.

Što se tiče gustine piksela, oftalmolozi pričaju o ograničenjima ljudskog oka u pogledu iskorišćenja gustine piksela, međutim onaj koji ih intervjuiše trebao bi da pita šta se dešava u različitim svetslosnim uslovima i ulgovima gledanja. Odnos kontrasta i ugla gledanja su u odnosu obrnute proporcije. Mi ne znamo o kom displeju je ovde reč, a ako je LCD onda imajte u vidu da je kod njih problem gubitka kontrasta veći, a mislim da tu gustina piksela može imati značajnu ulogu.

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Nokia Lumia 1525

Post od Adams »

Radije bih xenonski blic nego 3gb rama. Ima i vise nego komfora za rad sa 2gb rama, bar iz mog iskustva.

Elem, vreme prolazi, a o ovom telefonu ni traga ni glasa. Izasao je Note 4, mozda danas izadje i 5.5" iP, sta Microsoft ceka...
Nokia Lumia 1520

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Одг: Nokia Lumia 1525

Post od Lobachewsky »

Ledjo napisao:Poenta 3gb rama na wp kad i 512 radi korektno ?
Kontam da nije sve u teranju cistog operativnog sistema. Windows Phone bi trebalo da postane konkurentniji i na trzistu igara, a i nece zauvek biti Windows Phone, prica se da ce Windows 9 objediniti microsoftove sisteme (dal samo Windows Phone i RT ili ultimativno sva tri, to niko za sigurno ne moze da tvrdi), ako ne devetka, onda Windows 10. To je potencijal koji niko normalan ne bi ispustio.
Ne kazem da ce Lumia 1525 biti prvi takav uredjaj, ali ne mogu sve vreme da furaju 1GB npr, i onda odjednom BUM! 4GB rama za Windows 9.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Nokia Lumia 1525

Post od Adams »

Lobachewsky, dok ne izadje ta ocekivana devetka MS bi mogao da radi malo na gradjenju pozicije, tj. mogao bi da izbaci naslednika 1520, jer evo Apple izbacio Plus model, izasao i Note 4 a oni jos kaskaju. Cak i suta da predstave 1525, znajuci MS naci ce se u prodavnicama bar mesec i po dana kasnije.... :uhuh:
Nokia Lumia 1520

RandjaPO
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 466
Pridružio se: Sre, 07. Jul 2010. 09:53
:: iPhone 6
:: Nokia 808 PureView
Lokacija: Pozarevac

Re: Nokia Lumia 1525

Post od RandjaPO »

Adams, veruj mi da ja prvi ocekujem ovaj model ali mi se cini da pre proleca nista. Ako gledamo realno MS od prosle jeseni, kada su predstavili 1520, nisu predstavili ni jednu pravu perjanicu. Ako stvarno tek na prolece predstave high-end uredjaj onda su 'ladno izgubili preko godinu dana a to je u ovom svetu nedopustivo i moze ih itekako kostati, a vec ih kosta ovoliko cekanje.

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Nokia Lumia 1525

Post od Adams »

RandjaPO, ako stvarno tako urade mogu slobodno da stavljaju katanac na high-end departman. Ok, drzace ih jeftiniji modeli koji su u tom rangu stvarno bolji od svakog Androida, ali nemati sledecu iteraciju najjaceg telefona vise od godinu dana je sto kazes nedopustivo.
Ok, daleko od toga da moja 1520 radi lose i tako to, pa da mi je nesto zapelo, ali opet, konkurencija ne spava...
Nokia Lumia 1520

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia Lumia 1525

Post od Evindzer »

negde na netu sam procitao da Majkrosoft planira da se orijentise prevashodno na low-end uredjaje u buducnosti, i mislim da je to neverovatna glupost. :cry:
a i steta, jer WP OS ima ogromne (za sada jos neiskoriscene) potencijale. ako je ta informacija sa neta tacna, kao sto rece Adams, mogu slobodno da stave katanac, i to ne samo na high-end departman, vec uopste na proizvodnju telefona. :blinky: :(
samo se nadam da ce promeniti poslovnu politiku ako dodje do tog ujedinjenja svih Majkrosoftovih sistema u jedan, ili nesto slicno.

Challenge
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 11. Jun 2013. 16:06
:: BlackBerry Z30
:: Nokia E72

Re: Nokia Lumia 1525

Post od Challenge »

Kad nisu sposobni da naprave vrhunski uređaj a da nema falinki zbog kojih šizi 50% kupaca, pa bez obzira na izuzetne modele L1520 i L920 ne mogu da pariraju Androidu. Našli su svoj interes među klijentelom skromnijih finansijskih mogućnosti, a po zakonu velikih brojeva ostvaruju veću zaradu nego sa flagship modelima.

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 1525

Post od knezevic76 »

Zar vi verujete u to što pišete?

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Nokia Lumia 1525

Post od rock9855 »

Bice svakako flagship modela. Da bi se popularisao sam brend i wp. Na netu svasta pise ali naravno ne mora da je sve istina. L1525 je sasvim realan model koji je po hardveru slicna kao note4. Pa i L1520 je imala slican hardver kao note3. Sta je tu sad cudno i nemoguce? Sad samo ne znam koju ce kameru staviti ali svakako mora da bude bolja od 1520/930

Challenge
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 11. Jun 2013. 16:06
:: BlackBerry Z30
:: Nokia E72

Re: Nokia Lumia 1525

Post od Challenge »

Ma, nema diskusije oko L1525, ako se pojavi to će sigurno biti vrh telefon. Ja sam ga čekao, čekao, čekao... ali ništa, prođe život. A moj prethodni post se odnosio na priču da će odustati od toga i okrenuti se jeftinim modelima. Naravno, pod pretpostavkom da takve priče imaju osnova, iako nema logike da kupe Nokiu a onda dignu ruke od svega.

Odgovori